View Poll Results: Credeti ca vom avea in 2007 o echipa calificata direct in grupele U.C.L.?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • Da

    42 58.33%
  • Nu

    30 41.67%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 105

Thread: 2007 - calificati direct cu o echipa in grupele U.C.L.?

  1. #22
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    putin probabil,dar acum cand avem peste 90 % 2 echipe in prel CL( campioana in tur 3 si locul 2 in turul 2) parca ne cam intindem mai mult de cat ne tine plapuma....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #23
    numai la schema
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Sunny Cali
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    rapidu' nu stiu daca are sanse de sferturi, dar steaua are fatza de semifinale. sanse sunt, foarte infime...dar sunt
    pacat ca dinamo n-a strans mai multe puncte...ca de obicei

  3. #24
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi imposibil pentru Steaua si Rapid sa adune 5 victorii si un egal sezonul asta. As zice sa ne vedem totusi lungul nasului. Deja rezultatale de anul asta sunt extraoridnare. Daca Steaua a repetat performanta de anul trecut, cu atat mai bine este ca langa ea se afla inca o echipa (si nu e dinamo )
    BTW l-am vazut pe Porcea la stiri in seara asta si zicea ca a trait o zi fericita , baiatul vroia ca dinamo sa intre direct in liga pe punctele pe care le face Steaua si Rapid. Era chiar penibil, arata ca un cersetor la colt de strada sau ca o tiganca postata 12 ore pe zi langa patiserie
    "Da si mie boierule ca n-am mai pus nimci in gura de aseara de cand s-a indurat barabatumiu de mine"
    Oricum, sa nu-si mai faca porcea vise ca nu strangem noi 5 victorii, si chiar dc le-am strange dinamo poa sa joace si cap de serie in turul 3 ca tot o sa invoce "adversari motivati, arbitri ostili, teren prea bun, etc.
    DOUA MOMENTEAU FOST DE SENZATIE SAPTAMANA ASTA PT MINE, CA STELIST:
    1. SUPORTERII LUI HEERENVEN APLAUDANDU-NE IN PICIOARE!
    2. PORCEA RUGANDU-SE SA BATA STEAUA, CA SA LE CREASCA SI LOR COEFICIETUL, CA STIU CA ALTFEL NU SE POATE.
    UITE D`AIA POT ZICE CU MANA PE INIMA: MANDRU CA SUNT STELIST
    Ce lume mica. putin mese

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    in zilele astea , e bine sa uitam de Borcea si de Dinamo ...
    pur si simplu nu conteaza

    Avem in fatza Herenveen , apoi Betis Sevilla.
    Daca trecem de Betis , deja se vede Endhovenul ...

  5. #26
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    ce se mai bucura borcica!
    auzi ce viseaza el sa joace direct in CL in urma punctelor adunata de steaua si rapid.

    eu nu cred ca dinamo are echipa sa ia campionatul anul acesta si nici anul viitor
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  6. #27
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    PE de ce tie frica ca nu castiga Steaua campionatul?
    Forza Csm Rm.Valcea

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro
    de al anu iar intra Dinamo,si iar ne trag in jos...
    De ce esti rautacios ?
    Dinamo a avut victorii anu asta in Uefa deci a adus si ea puncte pentru Romania. N-a reusit sa iasa din grupe asta e altceva.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    delaparis... 6p sunt puncte domne?

    Las`o`n fasole ...
    Un pic mai mult decat au adus National sau Galati cand au jucat in Cupele Europene


    Sau ce faci compari cele 14 p (STeaua ) sau 14,5 (Rapid) cu cele 6 ale voastre?

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu Paul nu sunt puncte sunt altceva ... era sa zic o prostie acu... Hai mai lasa-ma tu ca m-ai plictisit cu echipa ta care tot domina Europa de ani de zile.

    I-a zi cite puncte pe sezon a adus Steaua pina anu trecut evident ?

    Si inca o chestie asa pentru guverna ta... Sti care e interesul in Franta pentru cupa Uefa ? iti spun eu ... sunt sanse sa nu se transmita la la nici o chaine de TV finala. Poate doar daca e o echipa franceza si aia depinde care e ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Nu conteaza cat a adus pana anul trecut , cand Steaua nu a participat vre-o doua sezoane ...

    Conteaza ca in II-a , STeaua (impruna cu Rapid un meci ceva mai mic) ne-au dus pe locul 26 (care te punea sa trimiti campioana in turul I preliminar al Ligii) pana pe 15 (care iti 2 da echipe in Liga) , si asta in doar 2 ani.


    AM o mica intrebare: De ce crezi ca DInamo ar trebui sa joaca in Liga fara turul preliminar ? Merita Dinamo sa joace in Liga ?
    Daca sunteti asa puternici si aveti fara de Liga , de ce sa nu jucati preliminarii ?
    Noua de exemplu ne convine cu preliminarii (ca sa fim ontopic pe threadul asta) , ca s-asa suntem capi de serie si jucam cu unguri /sarbi/bulgari , etc

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Noroc daca jucati cu astia ca daca picati pe norvegieni va da-ti gol singuri ... (intreaba-l pe Radoi)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ti-am pus o intrebare

    De ce crezi ca DInamo ar trebui sa joaca in Liga fara turul preliminar ? Merita Dinamo sa joace in Liga ?
    Daca sunteti asa puternici si aveti fara de Liga , de ce sa nu jucati preliminarii ?
    incearca sa dai un raspuns

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ha sa-ti raspund serios dar tre sa citesti bine ...

    Dinamo ca si Steaua sau orice alta echipa romaneasca in ultimii ani au picat cu echipe grele in prliminarii. Au avut parte de meciuri de nivel de optimi CL. Deci turul asta preliminar e un pic mincinos ... parerea mea. Chiar pentru echipe din campionate mai puternice decit al nostru turul asta reprezinta o treapta tare de care le e frica la toti.
    Cel mai bine e sa trecem direct peste ea pentru ca oricum valoarea se va putea vedea mai bine in meciuri de grupa. Nu uita ca decind Uefa a facut un sistem asemenatro cu CL atunci ne-am trezit cu echipe in primavara europeeana. Pina atunci ne tot opream in toamna la inceput in turul unu sau doi indiferent de Steaua Dinamo Rapid National etc ...

    Faptul ca te duci direct in grupe iti da avantajul sa poti juca si eventual sa aduci puncte chiar daca esti o echipa mai slaba decit Mancherster spre exemplu. Asa au putut echipe ca Lille Lens sau Nantes sa joace in grupe si chiar sa se califice desi sunt la acelas nivel cu noi si chiar mai slabe pot spune.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    Ha sa-ti raspund serios dar tre sa citesti bine ...

    Dinamo ca si Steaua sau orice alta echipa romaneasca in ultimii ani au picat cu echipe grele in prliminarii.
    Te referi la Polonia Varsovia sau Club Brugges (pt Dinamo) , Dinamo Kiev sau Rosenborg (pentru Steaua) si Skonto Riga , Anderlecht (pt. Rapid).

    O singura data am picat cu echipa tun , atunci Dinamo cu Manchester.
    Uita-te la echipele unguresti , ca an de an pica cu cate o echipa tare din Anglia (Manchester a fost de 2 ori la Budapeste in ultimul timp).


    Au avut parte de meciuri de nivel de optimi CL. Deci turul asta preliminar e un pic mincinos ... parerea mea. Chiar pentru echipe din campionate mai puternice decit al nostru turul asta reprezinta o treapta tare de care le e frica la toti.
    Uite ca echipe gen ROsenborg s-au calificat 10 ani la rand jucand acest tur preliminar.
    Cel mai bine e sa trecem direct peste ea pentru ca oricum valoarea se va putea vedea mai bine in meciuri de grupa.
    Poti intra in grupe , si lua 0-3 / 0-4 / 0-3 meci de meci , si atunci chiar daca iei niste bani , mai bine nu joci in Liga si stai pe funduletzul tau in UEFA.

    Faptul ca te duci direct in grupe iti da avantajul sa poti juca si eventual sa aduci puncte chiar daca esti o echipa mai slaba decit Mancherster spre exemplu.
    Iti garantez ca si daca intrii in grupe , iei muuuuult mai putine puncte.
    La inceput grupele vor fi o piatra de moara. A , iei niste bani cu care te poti intari pe viitor , insa puncte nu vei lua din Liga . Iei 3p bonus ca intri in grupele Ligii , si ai o sansa minuscula sa continui in UEFA . Insa nu ai cum sa faci 15-20 p cu fac anul asta Steaua si Rapid. Asa ca si daca ar fi sa intram direct cu o echipa in grupe , va fi o chestie de 1-2 ani maxim ....
    Asa au putut echipe ca Lille Lens sau Nantes sa joace in grupe si chiar sa se califice desi sunt la acelas nivel cu noi si chiar mai slabe pot spune.:
    )

    Echipele astea au terminat in Franta pe locul 2 ca sa intre direct in grupe.
    Deci au valoare...

    Problema e alta, dar ai evitat-o elegant ...

    De ce crezi ca ar merita DInamo sa profite de aceste avantaje?

    Tu ai inceput demonstratie ca o contradictie logica:
    Dinamo ca si Steaua sau orice alta echipa romaneasca in ultimii ani
    Nu mai pune semnul egal intre Dinamo si Steaua , fiindca e o diferenta de ani (lumina) la nivel de Cupe Europene , in acesti ultimi 2 ani de cand scoatem si noi capul ...

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ma refer la turul 3 preliminar nu la tururi cu Polonia de exemplu...

    O precizare spre exemplu Nantes era pe ultimul loc in Franta in momentul in care juca cu Besikstas in grupe CL (cred ca prin 2001...) iar sezonul respectiv era sa retrogradeze ...

    Nu sunt asa de pesimist ca tine in legatura cu rezultatele eventuale alor nostri ingrupe.
    I-a uite grupa de anul asta a lui Dinamo : Marseille, TSKA , Levski ... Toate sunt nume de CL de asemenea (mai putin Levski probabil dar de ce nu). Se putea foarte bine sa se intimple in grupele CL deci... iar Dinamo nu a pierdut toate meciurile .. iar scorurile au fost strinse 0-0 0-1 1-0 1-2 ...

    Fi mai prudent comparatiile tale ... Mai e mult pina departe iti spun eu ...
    Tu n'ai trait sa vezi cu ochii tai Steaua sau alte echipe romanesti in semifinale europeene ... eu da si inca de multe ori ...
    Last edited by delaparis; 21st February 2006 at 20:27.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    I-a uite grupa de anul asta a lui Dinamo : Marseille, TSKA , Levski ... Toate sunt nume de CL de asemenea (mai putin Levski probabil dar de ce nu). Se putea foarte bine sa se intimple in grupele CL deci... iar Dinamo nu a pierdut toate meciurile .. iar scorurile au fost strinse 0-0 0-1 1-0 1-2 ...
    Asta daca i-o spui lu` mutu.

    Levsky niciodata in Champions League , iar Marseille si TSKA numai prin noroc ...

    Cand ajungi in Champions League , ai cel putin 2 adversari de super clasa (ce zici de o grupa Barcelona , Chelsea , Villareal si DInamo.

    Cam cu ce linie de clasament termina DInamo ?
    6 0 0 6 0 - 20 0

    Dar nu e asa , pentru Dinamo important e sa ajunga acolo , nu cum ajunge.

    Acum un an cand noi eliminam Valencia , cineva ne zicea ca : Dinamo e mai castigata , ca din meciul cu Man Utd a facut 1.500.000 E , pe cand Steaua a iesit pe - din meciurile din UEFA ...

  17. #38
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zapada
    eu nu cred ca dinamo are echipa sa ia campionatul anul acesta si nici anul viitor
    Gresit. Dinamo are echipa dar nu are antrenor.

    Greu de crezut ca se vor mai obtine inca 5 victorii in actuala editie a Cupei UEFA.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ce echipa domne`... ?

    Aparare ... 0 (nici macar Moti si Pulhac nu sunt fotbalisti , ce sa mai zic de Galamazinho)

    Mijloc ... subtire

    Atac:decent

    Asta e lot de echipa campioana ?

    In momentul asta cel putin Steaua si Rapid au loturile peste DInamo , iar despre Poli nu ma pronuntz.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Asta daca i-o spui lu` mutu.

    Levsky niciodata in Champions League , iar Marseille si TSKA numai prin noroc ...
    Mai moaca ... Marseille are o cupa CCE si o finala ... si multe 'primaveri' ca ale voastre ... iar TSKA doua participari deja in epoca prezenta ... hai mai cauta pe GOGOL ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    lasa mah politica
    eu vorbesc de actualul OM ...

    Sunt cel putin 3 echipe frantuzesti peste OM : Lyon , PSG si Lille.

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Vazind jocul echipelor pot sa-ti spun ca numai Lyon si Bordeaux sunt peste MArseille. Restu sunt cam o apa si un pamint.

    La sfirsit Marseille are sanse mari la locul 3 (turul 3 preliminar CL). Oricum e echipa de CL mai mult decit Lille si PSG.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •