Page 1 of 75 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1555

Thread: Intrebari si contestatii

  1. #1
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1

    Question Intrebari si contestatii

    Threadul asta este destinat tuturor nelamuririlor si contestatiilor voastre !

  2. #2
    Sir Ballack Ballack_29's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,650
    Reputatie
    1
    am postat la cafenea o intrebare o repet si aici poate se lamuresc si ceilalti

    Prima saptamana tine de azi miercuri pana miercurea viitoare sau pana duminica pe 19?

    mersi anticipat

  3. #3
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Concursu` incepe lunea si se termina duminica , saptamana asta este exceptia ... am facut`o pentru voi !

  4. #4
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    trebuie sa ai cont neaparat la GB ?

  5. #5
    Sir Ballack Ballack_29's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,650
    Reputatie
    1
    da ma! n-auzi sa citesti regulamentu?

  6. #6
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ballack_29
    am postat la cafenea o intrebare o repet si aici poate se lamuresc si ceilalti

    Prima saptamana tine de azi miercuri pana miercurea viitoare sau pana duminica pe 19?

    mersi anticipat
    Concursul a inceput miercuri si tine pana duminica. Apoi etapele vor fi de luni pana duminica.

    Quote Originally Posted by razwan_vs
    trebuie sa ai cont neaparat la GB ?
    Da. Si sa fi partiat la BG in saptamana anterioare etapei de concurs aflata in desfasurare pe forum.

    Regulamentul e destul de clar in aceasta privinta si va rog sa va uitati pe el.
    My way, or highway...

  7. #7
    anti tot DR. LITTO's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    prin facultati
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    eu tot n-am inteles
    se ia dupa biletele puse pe GB?
    [I][COLOR="Blue"][SIZE="4"]Escaladez, escaladez ... [/SIZE][/COLOR][/I]

  8. #8
    Sir Ballack Ballack_29's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,650
    Reputatie
    1
    mersi Greco

    ma liviu ai citit si tu regulamentu? Cotele sunt cele de la GB,si nu conteaza daca pui un bilet la GB si altul aici!

    Aici poti sa joci si alte bilete nu numai cele care le-ai jucat in realitate de la GB? acu ai inteles?




    maama daca mai apar 5 ca tine..

  9. #9
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by liviu_conduruta
    eu tot n-am inteles
    se ia dupa biletele puse pe GB?
    Nu. Tu pui bilete in concurs dupa cotele de la Gamebookers. Pui ce bilet vrei, cu cati euro virtuali vrei, aici pe forum... Nu trebuie ca biletele puse pe forum sa fie pariate si real la Gamebookers.

    Conditia este ca in saptamana anterioara etapei de concurs in desfasurare pe forum sa fi pariat online la Gamebookers, real.

    Ai inteles acum mecanismul?
    My way, or highway...

  10. #10
    senior fortza_dinamo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare:cand se face verificarea persoanei ca are cont si ca a jucat in saptamana anterioara cel putin un bilet real?si cum se face aceasta verificare?sau se face verificarea doar la locul 1 si 2?cand va trebuii sa virati banii?multumesc

    biletele trebuie puse intr-un singur post?sau se pot pune in cate posturi vrem?asha cu mai multe posturi mi se pare ca aveti cam mult de lucru...sa urmaritzi ce si cum?!
    [COLOR="Red"]Dinamo e viata mea![/COLOR]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Cred ca regulamentul are o mica ambiguitate !

    5. Puteti paria cel mult 5 bilete virtuale pe zi, tinand cont de cotele de la Gamebookers.
    Unele evenimente la gamebookers au restrictii , de exemplu minim 3 (Divizia A sa zicem !)

    Si aplica si aici , sau de ex. poti paria pe Divizia A , "solo" chiar daca GB nu admite solo?

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fortza_dinamo
    am si eu o intrebare:cand se face verificarea persoanei ca are cont si ca a jucat in saptamana anterioara cel putin un bilet real?si cum se face aceasta verificare?sau se face verificarea doar la locul 1 si 2?cand va trebuii sa virati banii?multumesc

    biletele trebuie puse intr-un singur post?sau se pot pune in cate posturi vrem?asha cu mai multe posturi mi se pare ca aveti cam mult de lucru...sa urmaritzi ce si cum?!
    la intrebarea 1: verificarea este facuta de Gamebookers, dupa ce noi le anuntam castigatorii. Numai la castigatori se face verificarea. Oricum nu cred ca are sens sa participi daca nu indeplinesti conditiile, pentru ca o faci degeaba neprimind premiul. Banii sint primiti in contul vostru de la Gamebookers.

    la intrebarea 2: se pot pune 5 bilete pe zi. Este strategia fiecaruia cum le posteaza, intr-un mesaj sau in mai multe pe durata zilei. Vom urmari ce si cum.

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Cred ca regulamentul are o mica ambiguitate !


    Unele evenimente la gamebookers au restrictii , de exemplu minim 3 (Divizia A sa zicem !)

    Si aplica si aici , sau de ex. poti paria pe Divizia A , "solo" chiar daca GB nu admite solo?
    Nu este voie cu pariuri solo si asta adaugam si in regulament acum. In rest, pe Divizia A puteti pune cum vreti voi.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Stai un pic.
    Deci pot paria SOLO , atat timp cat e permis la GB? De ex la GB pot juca linistit Her - Steaua X@3.10 ...

    ----
    alte nelamuriri din regulament:

    ==> de ex. pariez ca Steaua castiga cupa UEFA.

    100 E virtuali * 26 (cota) = 2600 E (atat castig virtual) ... e voie pe termen lung

    Pariurile trebuie sa fie in aceeasi zi ??

    De ex daca pariez azi , 4 meciuri de azi + 1 de sambata , iar moderatorii fac zilnic clasament , oare o sa mi`l ia in calcul.

    Mai lucreaza putin la regulament ...

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    deja vad ca cineva a jucat Solo , si ar trebui permis SOLO , atat timp cat GB admite solo.

    Eu vreau sa joc scor exact , fac 5 bilete cu scor 1-1 la 5 meciuri , miza 20 E / bilet.De ce nu ar fi permis ?

  16. #16
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    deja vad ca cineva a jucat Solo , si ar trebui permis SOLO , atat timp cat GB admite solo.

    Eu vreau sa joc scor exact , fac 5 bilete cu scor 1-1 la 5 meciuri , miza 20 E / bilet.De ce nu ar fi permis ?
    Permintem solo la pariurile permise de Gamebookers.

    Quote Originally Posted by Paul
    alte nelamuriri din regulament:

    ==> de ex. pariez ca Steaua castiga cupa UEFA.

    100 E virtuali * 26 (cota) = 2600 E (atat castig virtual) ... e voie pe termen lung

    Pariurile trebuie sa fie in aceeasi zi ??

    De ex daca pariez azi , 4 meciuri de azi + 1 de sambata , iar moderatorii fac zilnic clasament , oare o sa mi`l ia in calcul.
    Predictiile se pot intinde numai in saptamana curenta. Daca pariezi pe un bilet evenimente de azi si sambata, calculul tau se va face sambata.
    My way, or highway...

  17. #17
    junior ovidiu_it20's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    140
    Reputatie
    1
    sa inteleg ca daca nu am cont la gamebookers nu am voie sa particip la concurs?

    as vrea sa particip chiar daca nu am cont. doar asa, sa imi testez abilitatile. si-asa nu ma intereseaza premiul, ca nu de aia intru in concurs. dacaprin absurd as termina primul, las premiul celui de-al doilea ca si-asa n-am cum sa incasez banii.

    e o rugaminte pe care o adresez initiatorului concursului. vreau sa cred ca un om in plus la calcularea clasamentului nu face obiectul unui efort prea mare in plus.

    va multumesc si rog raspuns cat de curand ca sa pot, sper eu, sa incep a paria

  18. #18
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ovidiu_it20
    sa inteleg ca daca nu am cont la gamebookers nu am voie sa particip la concurs?

    as vrea sa particip chiar daca nu am cont. doar asa, sa imi testez abilitatile. si-asa nu ma intereseaza premiul, ca nu de aia intru in concurs. dacaprin absurd as termina primul, las premiul celui de-al doilea ca si-asa n-am cum sa incasez banii.
    Din pacate nu. Banii de premiu sunt virati de Gamebookers in contul vostru de acolo. Deci daca nu ai cont la ei si nu ai pariat macar o data in saptamana anterioara la Gamebookers, nu poti lua premiul daca castigi. Poti participa de fun, altfel...
    Quote Originally Posted by ovidiu_it20
    e o rugaminte pe care o adresez initiatorului concursului. vreau sa cred ca un om in plus la calcularea clasamentului nu face obiectul unui efort prea mare in plus.
    Nu am inteles, vrei sa ajuti la clasamente?
    My way, or highway...

  19. #19
    anti tot DR. LITTO's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    prin facultati
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    de exemplu castigul de azi se reporteaza pe maine astfel marindu-se suma disponibila?
    sau pariezi cei 100 de euro si gata?
    [I][COLOR="Blue"][SIZE="4"]Escaladez, escaladez ... [/SIZE][/COLOR][/I]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Alte sugestii pentru regulament:

    O sa apar smecherii , care vor umbla cu urmatoarele tertipuri :

    1) Pariaza pe un meci , dupa acesta s-a incheiat.
    Exemplu : stiu eu , un meci de tenis , care in mod normal incepe la ora 13:00 , la un turneu din Africa de Sud .

    Meciul incepe din diverse motive la ora 12.30 (in meciul dinnainte s-a terminat mai repede) , iar cum turneul e unul de interes scazut , moderatorii nu stau sa caute orice meci.

    Asa sa propun urmatoarea formulare in regulament:
    Puneti biletele cu minim o ora inainte de inceperea meciului. In cazul in care jucati campioanate mai putin po****re (se considera po****re: Spania , Italia , Anglia , Germania si Franta - doar LIGA I iar celelalte campionate nepo****re ) , postati si ora meciului (ora Romaniei de preferintza) pentru a usura putin munca moderatorilor.
    Altfel , riscatzi sa va apucatzi sa cautatzi la ce ora incepe stiu eu ce meci din Cehia II , si va trage unu in tzapa , baga un scor corect cu cota 15,00 , toti bani pe el , si are 1500 E .

  21. #21
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Ok, facem asa.
    My way, or highway...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •