Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 95

Thread: Galerie - Legiunea Marina Ultras Farul

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Arrow Galerie - Legiunea Marina Ultras Farul

    Legiunea Marina Ultras Farul, asa se mai numeste galeria Farului (in ultimele meciuri din campionatu trecut nu am mai vazut nici un banner pe care sa scrie, in schimb am vazut gruppo sharks)? Ce brigazi mai fac parte din legiune?
    Astept aici lamuriri si comentarii despre brigazile din galeria Farului.
    euy stiu doar ca in momentrul de fata exista mai multe brigazi de galerie:
    Gruppo Sharks, Aria Ultra, Blue Boys, Gruppo sud s.a.m.d. De ce sunt asa multe, de ce nu se unesc?
    Eu nu sunt membru al nici unui grup si nu detin astfel de informatii de culise. Daca exista cineva pe forul care ne poate spune cate ceva despre asta, este rugat sa o faca.
    La primul meci de pe teren propru cel cu Sportul Studentesc, galeria Farului a primit din partea FRF, (oare de ce FRF cand Divizia A este organizata de LPF), trofeul pentru cea mai fair-play galerie din sezonul trecut al diviziei A!!!

  2. #2
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a
    euy stiu doar ca in momentrul de fata exista mai multe brigazi de galerie:
    Gruppo Sharks, Aria Ultra, Blue Boys, Gruppo sud s.a.m.d. De ce sunt asa multe, de ce nu se unesc?
    la fel cum sunt diferite cartiere in CT la fel sunt diferite grupuri din acele cartiere... si ca sa se uneasca e posibil cearta... ca lider care sa fie ? etc...





    postul 1200 pt. mine ..
    Last edited by GeK[_]RA; 5th September 2005 at 22:35.
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  3. #3
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Cred ca sunt tot felul de interese la mijloc, simpatii si chestii de genul asta.

  4. #4
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    pai da... cam peste tot e la fel.
    la noi chiar s-au despartit galeriile ... erau una la o peluza si alta la cealalta.. acu s-au unit
    sa vezi si la Bacau e la fel, una la tribuna si cealalta la peluza... asta e ...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  5. #5
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai si pe aici sunt vreo 3 galerii, una intr-o peluza alta intr-un colt al stadionului si inca una la trimbuna B. Se pare pe aici nu prea are nimeni cont din galerie sa ne explice si noua care-i situatia si de ce sa intampla asa si cine conduce fiecare grupare.

  6. #6
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    mai cat am fost eu in galerie , eu am fost cu gruppo sud , gaska lui sorin , sunt cei mai multi , aria ultra sunt sa zic 100 ei au stat separat de gruppo sud cand eram acolo , aria statea la tabela ca si acum iar gruppo sud la tribuna b , mai erau niste grupuri blue boys atunci erau pana in 20 de insi ( majoritatea rokeri ) , ringo boys dar aia nu au tinut erau vreo 5 ... cam atat stiu eu toate la un loc formeaza legiunea marina , acum nu sh de noul grup gruppo sharks asta e nou .. oricum liderul suporterilor va ramane sorin !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  7. #7
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Galeria pleacă, sâmbătă, la Iaşi

    Sorin Mihăilescu, liderul galeriei fariste, ne-a precizat că „rechinii“ vor avea parte la Iaşi de susţinerea a circa 150 de suporteri. Aceştia vor face deplasarea cu două autocare, ce vor pleca din Constanţa sâmbătă, 10 septembrie, la ora 23,30, de la magazinul „Silvian“ din zona „Anda“. „Deplasarea este gratuită, dar îi anunţ pe băieţi să aibă asupra lor tricouri, steaguri şi fulare în culorile clubului“, a declarat Mihăilescu


    Grigoraş vine la întâlnirea cu suporterii

    Joi, 8 septembrie, va avea loc a doua întâlnire dintre jucătorii Farului şi suporterii lor. Dacă la prima întrevedere, consumată acum două săptămâni, au dialogat cu fanii căpitanul Ion Barbu, Mihai Guriţă, Tibor Moldovan, Bogdan Apostu şi antrenorul secund Marian Dinu, acum ultraşii îi vor avea la dispoziţie, pentru întrebări, fotografii şi autografe, pe antrenorul principal Petre Grigoraş, pe portarii George Curcă şi Bogdan Stanca, pe Florin Lungu şi Dinu Todoran. Întâlnirea se va desfăşura de la ora 18,30, la tribuna oficială a stadionului „Gheorghe Hagi“. De asemenea, a fost stabilit şi al doilea farist care va dialoga cu fanii pe chat-ul de pe www.farul.ro, săptămâna viitoare. Acesta este Mihai Guriţă, care îi succede astfel lui Ion Barbu.

    Cuget liber

  8. #8
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Veniţi să vă întâlniţi cu Grigoraş şi cu „rechinii“ săi!

    În această seară, va avea loc a doua întâlnire dintre jucătorii Farului şi suporterii lor. Dacă, la prima întrevedere, consumată acum două săptămâni, au dialogat cu fanii căpitanul Ion Barbu, Mihai Guriţă, Tibor Moldovan, Bogdan Apostu şi antrenorul secund Marian Dinu, acum ultraşii îi vor avea la dispoziţie, pentru întrebări, fotografii şi autografe, pe antrenorul principal Petre Grigoraş, pe portarii George Curcă şi Bogdan Stanca, pe Florin Lungu şi Dinu Todoran. Întâlnirea se va desfăşura de la ora 18,30, la tribuna oficială a stadionului „Gheorghe Hagi“.

    Altfel, la un antrenament, în timpul unui exerciţiu „5 contra 2“, Petre Grigoraş s-a lovit la mâna dreaptă, a cărei încheietură s-a umflat. Tehnicianul poartă acum un bandaj. Cuget Liber

  9. #9
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Intalnirea cu suporterii - vineri 09.09

    La bara lui L. Mihai din meciul cu Jiul, arbitrul a arătat gol!

    Marile ratări ale Farului din partida cu Jiul Petroşani, câştigată cu 1-0 în etapa trecută, l-au păcălit până şi pe arbitrul întâlnirii, Vasile Bratu, din Amara. La întâlnirea antrenorului principal al „rechinilor“, Petre Grigoraş, şi a trei dintre elevii săi, Lungu, Todoran şi Stanca, cu suporterii constănţeni, desfăşurată joi seara, Florin Lungu a dezvăluit că, iniţial, cavalerul arătase centrul terenului la bara lui Liviu Mihai, din minutul 48, necrezând, în primă fază, ca mulţi de pe stadion, de altfel, că mingea nu va intra în poartă. Când a văzut însă că fotbaliştii Farului nu se bucură şi îşi văd de joc, a făcut şi el semn ca meciul să continue.

    La întrevederea dintre farişti şi cei 25 de fani, discuţie mediată de liderul galeriei, Sorin Mihăilescu, şi derulată, pentru aproape o oră, în părculeţul din curtea clubului, noii achiziţii Răzvan Stanca i s-a urat bun-venit, iar neînţelegerile care au apărut între Lungu şi suporteri, pe finalul sezonului trecut, au mai fost discutate o dată şi date definitiv uitării. Absenţa lui Florin de la Iaşi a fost regretată. „Este un jucător ce nu poate lipsi din echipă. Îl cunosc de copil“, a arătat suporterul Mihai Vizireanu.

    Petre Grigoraş a spus că la meciurile Farului ar trebui să fie o atmosferă ca la partida României cu Cehia. „În asemenea condiţii, meciul e câştigat 50%. La ce pretenţii avem noi acum, trebuie ca şi suporterii să fie mai mulţi. Nu ne simţim bine când ieşim la încălzire şi vedem stadionul gol“, a arătat Grig, care şi-a exprimat şi o rugăminte: „În timpul meciului, să nu mai fie scandat numele meu şi al jucătorilor, pentru a saluta, căci nu e momentul potrivit atunci“.

    Todoran le-a cerut fanilor să fie alături de echipă şi la bine şi la rău şi a spus că Farul este o formaţie care se pretează stilului şi jocului său. Dinu a fost lăudat de Mihai Vizireanu: „S-a integrat foarte bine la noi. Este o piesă importantă la mijlocul terenului. Îl urmăresc de mult, pe când juca la Petrolul şi apoi la Astra. Îl apreciez că e un băiat modest“.

    Ca de obicei, în finalul întâlnirii, jucătorii şi Grigoraş au dat autografe şi s-au fotografiat cu fanii. Cuget liber

  10. #10
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    @ady, tu te-ai dus la vreo intalnire d-asta cu suporterii?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Niciodata, nu-mi place ideea de galerie, am mai spus-o eu merg la meci ca simplu spectator, atat.

  12. #12
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pai si ce, nu puteai merge ca simplu participant la intalnire? Doar nu era interzis...
    S-a dus vreunul de pe forum la o intalnire d-asta?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Nu este timpul pierdut cine stie. Poate o sa ma duc sa fac o poza cu Gurita si cu Grigoras.

  14. #14
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Si daca o faci, o postezi aici?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai ce nu l-ai vazut niciodata pe Grigoras sau pe Gurita intr-o poza? Pe Grigoras l-am postat si cred ca e si Gurita.
    Pe Gurita e cam greu sa-l prinzi in poza ca tot timpul alearga. trebuie camere foto noua care sa surprinda imaginile statice desi subiectul fotografiat e in viteza mare. (Vezi reclama de la opera parca)

  16. #16
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Ce glumetz esti... iti cam place sa te eschivezi
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Nu ma eschivez dar ce rost are sa postez aici o poza de a mea cu Grigoras cand pot sa postea o poza doar cu Grigoras. Ce eu sunt vedeta celor de la Farul?
    L-am pus si in rama pe Grigoras.
    Attached Images Attached Images

  18. #18
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Asa puteam sa fac si eu - fara rama, bineinteles

    http://img226.imageshack.us/img226/9927/grigoras7wy.jpg

    Nu uita insa ca tu ai deschis discutia despre pozele pe care le vei face cand te duci la intalnire Eu vroiam doar sa le vad Restul era doar o gluma
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Am inteles. Nici o problema. De fapt nu se stie niciodata, poate o sa le fac si o sa le si postez.

  20. #20
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Suporter constănţean dus la spital

    Cu puţin timp înainte de primul gol al Politehnicii, unui suporter constănţean i s-a făcut rău, în urma unei crize de epilepsie, şi a trebuit să fie dus la spital, revenindu-şi însă după aceea. Fanii Farului au fost la Iaşi aproximativ 150, făcând deplasarea cu două autocare. Ei s-au întors la Constanţa ieri dimineaţă, la ora 5. „Pentru noi, sunt aceiaşi jucători. Tot ei au bătut şi pe Dinamo. Îi sprijinim şi la bine şi la rău. Au primit golurile atacând. Probabil că dacă se băgau în poartă, plecau cu un punct. Dar ei au jucat ofensiv, aşa cum vrem noi“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Sorin Mihăilescu, liderul galeriei, ai cărui copii, Sorinel şi Evelina, au început ieri clasa întâi, respectiv a noua. Cuget Liber

  21. #21
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Liceenii au intrare liberă la meciurile „rechinilor“

    De ieri, Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, a demarat acţiunea de lipire de afişe în liceele constănţene, prin care elevii sunt înştiinţaţi că, la meciurile de acasă ale „rechinilor“, atât ei, cât şi elevii din ciclul gimnazial şi studenţii au intrare liberă, la peluza a doua (cea cu tabela de marcaj) a stadionului „Gheorghe Hagi“. Accesul se face pe baza carnetului de elev sau de student. Primul liceu unde s-au lipit afişe a fost „Navrom“

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •