Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Actiunea Cipru

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Actiunea Cipru

    Au fost trimise "telegramele" de convocare pentru stranierii: Bogdan Lobonţ (Fiorentina/Italia), fundaşii Cosmin Contra (Getafe/Spania), Gabriel Tamaş, Adrian Iencsi (ambii Spartak Moscova/Rusia), Cristian Chivu (AS Roma/Italia), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk/Ucraina), Răzvan Cociş (Sheriff Tiraspol/Rep. Moldova), Bogdan Aurelian Pătraşcu (Piacenza/Italia), Adrian Mutu (Juventus/Italia), Laurenţiu Roşu (Huelva/Spania), Marius Niculae (Standard Liege/Belgia).

    "Surpriza" lui Piturca este Patrascu. Jucator format la Sportul Studentesc, acesta a fost transferat la Litex Lovech cand Sportul activa in Divizia B contra sumei de 300.000$. Sportul a mai incasat inca 300.000 $ pentru transferul lui la Piacenza (banii au fost recuperati cu greu, dupa o serie de interventii pe la UEFA si FIFA).

    Editia Echipa Divizia Prezente Goluri
    1996/1997 Sportul Studentesc A 2 -
    1997/1998 Sportul Studentesc A 12 -
    1998/1999 Sportul Studentesc B 34 1
    1999/2000 Sportul Studentesc B 33 4
    2000/2001 Sportul Studentesc B 12 1
    2001/2002 Litex Lovech A 7 1
    Gen.2002 Piacenza A 4 -
    2002/2003 Piacenza A 11 -
    2003/2004 Piacenza B 28 1
    2004/2005 Piacenza B 37 1

    In acest sezon Patrascu a jucat deja 22 de partide pentru Piacenza, cu care a semnat un nou contract, la sfarsitul anului trecut, valabil pana in 2008. Pe 7 mai Patrascu va implini 27 de ani. Evolueaza pe postul de mijlocas central, are 1,77m si 72kg.

  2. #2
    incepator Baskerville's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    N-am mai auzit de mult de Patrascu asta...sa vedem de ce e in stare
    P.S pe ce loc o fi piacenza in Serie B?
    Competition is a painful thing, but it produces great results.

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    e pe locul 10

  4. #4
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    E un jucator promitator Patrascu ... am auzit vorbindu`se numai lucruri bune despre el

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    PORTARI: Bogdan Lobonţ (Fiorentina) şi Dănuţ Coman ( Rapid Bucureşti)

    FUNDAŞI: Cosmin Contra (Getafe CF), Valentin Bădoi ( Rapid Bucureşti), Dorin Goian ( Steaua Bucureşti ), Adrian Iencsi, Gabriel Tamaş (ambii, Spartak Moscova), Cristian Chivu ( Roma), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk) şi Mihai Neşu ( Steaua Bucureşti SA)

    MIJLOCAŞI: Răzvan Cociş ( Sheriff Tiraspol), Tiberiu Bălan ( Sportul Studenţesc Bucureşti), Ovidiu Petre (FC Universitar Politehnica Timişoara), Mirel Rădoi (SCFC Steaua Bucureşti SA), Dorinel Munteanu (SCS CF CFR Ecomax Cluj SA), Florentin Petre (Dinamo 1948 SA Bucureşti) şi Bogdan Pătraşcu (Piacenza)

    ATACANŢI: Daniel Opriţa (SCFC Steaua Bucureşti SA), Ionuţ Mazilu (ASFC Sportul Studenţesc Bucureşti), Daniel Niculae (AFC Rapid Bucureşti), Adrian Mutu (Juventus Torino) şi Ianis Zicu (Dinamo 1948 SA Bucureşti)


    Valoric si dupa forma jucatorilor cred ca Piturca a facut cea mai buna selectie cu trei exceptii:
    1. Oprita (febletea) - putea sa il ia pe Marius Nicolae care e in forma joaca si marcheaza.
    2. Nesu - poate ca ii da o a doua sansa... poate ar fi trebuit sa il "fure" pe Pulhac de la Flocea pentru actiunea asta
    3. Contra - nu mai prinde echipa nici la Getafe si o intinerire a postului n-ar strica... ca si in cazul precedent o solutie ar fi Sorin Radoi.

  6. #6
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    A patra exceptie o zic eu " Zicu".
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Valoric si dupa forma jucatorilor cred ca Piturca a facut cea mai buna selectie cu trei exceptii:
    1. Oprita (febletea) - putea sa il ia pe Marius Nicolae care e in forma joaca si marcheaza.
    2. Nesu - poate ca ii da o a doua sansa... poate ar fi trebuit sa il "fure" pe Pulhac de la Flocea pentru actiunea asta
    3. Contra - nu mai prinde echipa nici la Getafe si o intinerire a postului n-ar strica... ca si in cazul precedent o solutie ar fi Sorin Radoi.
    Corect Ultras ! Sunt ciudate convocarile lui Contra (avem fundashi dreapta de valoare care joaca, vezi Ogararu spre exemplu !) shi Opritza (care abia mai prinde echipa shi la Steaua), in locul caruia putea fi chemat altcineva... In rest pare destul de rezonabil...
    ex-alpopa

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star
    A patra exceptie o zic eu " Zicu".
    Zicu pare iesit din forma, dar Piturca probabil ca vrea sa il vada personal. Totusi este un mare talent, dar care se incapataneaza sa nu confirme...

  9. #9
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    daca tot vroia piti sa ia un atacant de la Steaua, mai bine il lua pe Iacob si mai sunt cativa pe acolo care nu prea au ce cauta la echipa nationala...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  10. #10
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Iacob nu era ala de care zice Piti ca nu-i fotbalist?

    Altfel, nici eu nu inteleg neconvocarea lui Marius Niculae
    ...always look on the bright side of life...

  11. #11
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Iacob si Marius Nicolae cred ca meritau o convocar si la fel si Pancu, eventual. Nu inteleg ce cauta, Nesu, Oprita, Floretin Petre si Contra. Petre si Nesu sunt foarte departe de cerintele fotbalului modern, cu o tehnica si forta total insuficienta ca sa compenseze statura firava. Nesu sa mai puan 10 kile de muschi pe el si apoi mai discutam. Buga de ce nu e chemta, pt ca poate fi o solutie atat in atac cat si pe partea dreapta a mijlocului, unde avem ceva probleme. Are 28 de ani, deci mai are suficient timp sa faca performanta, mai avand in cel mai rau caz 5-6 ani de inalta performanta.
    Selectie pe pile si simpatii, ca de obicei.

  12. #12
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    La TVR la stiri au spus ceva de genul ca Marius Nicolae ar avea niste probleme personale...
    Iacob nu cred ca era de chemat, mai ales dupa meciul de aseara. Cand a fost schimbat gafaia de parca ar fi alergat la maraton. Eu nu prea l-am vazut sa se miste...

  13. #13
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Oricum, decat Oprita, care nu cred sa fi jucat mai mult de cateva meciuri in retur, Iacob era mult mai indicat.

  14. #14
    junior Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Oprita a jucat la Steaua in ultima vreme cam cat sa nu uite cum arata mingea, Contra e departe de ceea ce a fost, Nesu cred ca nu e de nationala in acest moment si nu cred ca Piti ar risca sa joace cu el intr-un meci oficial. Sper ca Piti sa mai renunte la unele "febletile" sale si sa incerce jucatori care confirma. Sa speram ca iese bine.
    PS: pana cand mai joaca Dorinel, ca tine un loc ocupat degeaba...
    [COLOR=Red]Forzza DINAMO!!!!!!!!! [/COLOR]

  15. #15
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    BUGA in locu lu oprita asta e clar si karamyan da nu e roman (cat poate sa alerge omu asta tot meciu e si la recuperare si in atac ) si pancone
    Last edited by Cristy; 24th February 2006 at 17:19.
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  16. #16
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    MAFTEI in locu lu goian
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  17. #17
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Gresit, Goian merita sa fie convocat. Are si fizic de fundas, apare si la finalizare...Maftei da pe langa minge de cel putin 2 ori pe meci.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  18. #18
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Goian a fost convocat dar a suferit o accidentare shi a fost chemat maftei in lokul sau...nu il vad o solutie...cred ca tb incerkat M. Constantin in angrenajul nationalei.
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  19. #19
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Iată lotul în întregime:
    Portari: Bogdan Lobonţ (Fiorentina) şi Dănuţ Coman (AFC Rapid Bucureşti)
    Fundaşi: Cosmin Contra (Getafe CF), Valentin Bădoi (AFC Rapid Bucureşti), Vasile Maftei ( Rapid Bucureşti), Adrian Iencsi, Gabriel Tamaş (ambii, Spartak Moscova), Cristian Chivu (AS Roma), Răzvan Raţ (Şahtior Doneţk) şi Mihai Neşu (SCFC Steaua Bucureşti SA)
    Mijlocaşi: Răzvan Cociş (FC Sheriff Tiraspol), Tiberiu Bălan (ASFC Sportul Studenţesc Bucureşti), Ovidiu Petre (FC Universitar Politehnica Timişoara), Mirel Rădoi (SCFC Steaua Bucureşti SA), Dorinel Munteanu (SCS CF CFR Ecomax Cluj SA) şi Bogdan Pătraşcu (Piacenza)
    Atacanţi: Florentin Petre (Dinamo 1948 SA Bucureşti), Daniel Opriţa (SCFC Steaua Bucureşti SA), Ionuţ Mazilu (ASFC Sportul Studenţesc Bucureşti), Daniel Niculae (AFC Rapid Bucureşti), Adrian Mutu (Juventus Torino) şi Ianis Zicu (Dinamo 1948 SA Bucureşti).



    Nush ce vrea sa mai faca cu :Iencsi,Contra,Dorinel,Petre,Oprita,Zicu
    Iencsi shi Contra nu joak la echipele de club shi avem mai buni in tara...Dorinel sa-l ia secund dak nu vrea sa renunte la el...Petre shi Zicu nu joak nimic de vreun an...Oprita este singurul la care nu poate comenta nimeni...NU a jukat la Steaua mai mult de 20 min pe ci,NU a demonstrat nimik in putinul timp jukat,NU ARE CE CAUTA AKOLO...de ce nu il ia pe Iacob ? sau pe altul ...ca avem 10 in toata tara care joak la fel de prost
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Contra shi Opritza sunt convocari mai mult decat ciudate, intr-adevar. Iencsi joaca insa la echipa sa de club, Dorinel inca mai poate, shi e util, iar in locul lui Petre nu vad pe altul mai putzin shters... Poate Nicolitza, insa abia dupa ce va mai cashtiga ceva in consistentza...deocamdata nu e pregatit.
    ex-alpopa

  21. #21
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Consider ca ori Maftei ori M.Constantin merita sa fie convocat !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •