Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: Actiunea Cipru

  1. #43
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Asa de ce sa nu-l aduca pe Rica Raducanu, ca la atmosfera e mai bun ca Dorinel si la varsta sunt destul de apropiati? Hai sa fim seriosi, Piturca nu are nici un fel de criterii obiective decat ale bunului plac.

  2. #44
    droit au coeur dflOM's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    286
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Asa de ce sa nu-l aduca pe Rica Raducanu, ca la atmosfera e mai bun ca Dorinel si la varsta sunt destul de apropiati? Hai sa fim seriosi, Piturca nu are nici un fel de criterii obiective decat ale bunului plac.
    si acum ce sa-i facem lui piti?avem altii mai buni,insa stim ca nu se vor intoarce la nationala cu o asemenea conducere executiva(n'est-ce pas,M.Boloni?).nu ne ramane decat sa credem si sa ne sustinem echipa nationala,indiferent de cine o conduce si cine intra pe teren

  3. #45
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dflOM
    cu armenia,marti de la 5.cred ca e televizat
    pe tvr1
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #46
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    De sustinut o vom sustine, nu se pune problema, dar cum sa vina rezultatele cu o astfel de selectie. ne trebuie un antrenor strain, care sa nu fi fost nici stelist, nici dinamovist, ca sa se faca o selectie ca la carte.

  5. #47
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dflOM
    in orice caz,eu cred ca mai degraba patrascu-radoi ar trebui folosit la mijloc,baiatu' are in spate cativa ani buni de jucat in italia,sigur a prins si vreo 2 sezoane in serie A,deci merita incercat.
    da, dar daca era bun acum nu juca in Serie B. Nu il vad titular. In lot, ca solutie de rezerva, da, dar titular, sorry. Sincer, pe cine l-as vedea langa Radoi ar Pancu. Insa nu cel de acuma, ci Pancu de pe vremea lui Lucescu. Pe-atunci a jucat si mijlocas defensiv si cred ca ar fi o solutie buna. Radoi ar oferi un + in aparare iar Pancu un + in atac.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  6. #48
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    singura problema e ca pitzi vrea sa-l foloseasca stanga...
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  7. #49
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Mutu nu joacă în turneul din Cipru
    Adrian Mutu a declarat: "Imi pare rău că nu ajung la lot. Entorsa la gleznă a recidivat. Probabil că nu mă voi antrena deloc două zile, ca şi la prima accidentare. Le ţin pumnii colegilor mei".

  8. #50
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    ANTRENAMENT. Anuntat initial pe stadionul Aris din Limassol, antrenamentul de ieri-dimineata al tricolorilor a fost mutat de organizatori, fara nici o explicatie, pe un teren de Divizia C, unde lipseau cu desavarsire conditii de genul vestiare si dusuri. Ajunsi la locul de antrenament, jucatorii s-au echipat direct pe gazon, care la randul sau lasa mult de dorit. Piturca si-a impartit elevii in trei grupe de lucru, pentru "traditionalul" 5 contra 2. Partea serioasa a sedintei de pregatire s-a consumat cand selectionerul a alcatuit doua echipe. Din cauza lipsei de oameni, el a fost nevoit sa recurga la serviciile capitanului Stelei de la Sevilla, Stefan Iovan, precum si la Ionut Lupescu si la Daniel Prodan. Dispusi in formula Lobont – Iovan, Tamas, Prodan, Rat – Fl. Petre, Ov. Petre, Lupescu D. Munteanu – Cocis, Mazilu, acestia s-au impus fara probleme, scor 2-0, contra echipei: D. Coman – Badoi, Iencsi, Maftei, Nesu – Oprita, M. Radoi, Patrascu, T. Balan – Zicu, D. Niculae. Cel mai in forma jucator a fost atacantul Sportului, Ionut Mazilu, care, in afara unui gol, a mai avut cateva executii aplaudate.

    Din Jurnalul National

    Drept "pedeapsa" cei care au pierdut vor juca maine cu Armenia...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •