Page 249 of 249 FirstFirst ... 149199239247248249
Results 5,209 to 5,226 of 5226

Thread: Offtopic: Intre noi, rapidistii...

ros albastru delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0
    Reporterul: cand ai auzit pentru prima data de cRapid in cariera ta?

Niel Lennon: printre alte detalii, imi amintesc de Steaua care a castigat Cupa Campionilor in 1986.

Daca mai spunea ceva si de sfertul UEFAntastic, dupa conferinta de presa, doliu in jumulesti!

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Lasa ca ne oblojim ranile prin faptul ca violam echipa fara nume prin toate orificiile, pe unde o prindem!

Pana si in play off unde am pierdut 8/8 cu restul echipelor, le-am luat 5p ciumetilor!

Pacat ca nu putem juca doar cu ei, ca eram campioni. 3 victorii si o remiza din 4 meciuri si anu asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

MD, PHD Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Lasa ca ne oblojim ranile prin faptul ca violam echipa fara nume prin toate orificiile, pe unde o prindem!

Pana si in play off unde am pierdut 8/8 cu restul echipelor, le-am luat 5p ciumetilor!

Pacat ca nu putem juca doar cu ei, ca eram campioni. 3 victorii si o remiza din 4 meciuri si anu asta!
    Palida consolare avand in vedere ca ati terminat pe 6.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Palida, nepalida, e singura pe care o avem.

Si ca am batut pe Dinamo tur-retur, daca vrei.

Deci avem 5/6 victorii neinvinsi cu astea, de nu ne plac noua. Asta chiar e o consolare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Banned
    Reputatie
    0
    Rapidul merge bine, are patron cu banii munciti, sta in partea de sus a clasamentului, transfera profesionalism si-si construieste incetuc clubul precum gospodarul comparativ cu jegurile din Berceni unde managementul/ pregatirea/ echipa ce joaca/ transferurile/ plm totul sunt facute de un troglodit needucat

astia care contesta sunt rosi de invidie ...

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Numai incetuc nu a fost si sezonul trecut a transferat amatorism

Irlandezul o fi ceva scula, o sa vedem...ca Cv nu corespunde insa hai sa fiu intelegator, doar nu sunt banii mei
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Banned
    Reputatie
    0
    nu ma leg de cat de ''mult'' reprezinta un an versus istoria de +100 a rapizilor dar vreau sa-ti amintesc faptul ca's proaspat veniti din divizia C urmat foarte (prea?!?) repede de promovarea in ligasulii. Au ramas, pe alocuri, in diagrama de personal a clubului, indivizi ce nu pot mai mult de divizia B sau C ... vezi articolul despre nu's ce bani de prma ce au ''ramas'' i(tamplator')n buzunarul lu Daniel Nicolae

ia arata-mi tu echipa romaneasca venita din B cu pozitionari constante in varful clasamentului except Sepsi care e si exceptia de la regula - acolo ploua cu bani dar au avut de la promovare conditionari profesionale din partea grofului. poate Dinamo? ...nu nu nu

cresc usurel la fel cum fac si franari incepand dn toamna 2023

sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Reputatie
    1

Banned
    Reputatie
    0
    avem bugetul oficial al ovidiu https://www.digisport.ro/fotbal/liga...raiova-2988557

Rapidul cum sta (pe2023-24) in top cheltuieli?

Reputatie
    1
    Cred ca se refera de fapt la fondul salarial. Veniturile si cheltuielile sunt mult mai mari de 6 milioane, chiar si in anii in care nu se castiga campionate. Si mananca *****, nici un club din Romania nu plateste la ora actuala pe salarii 10-15 milioane de euro.

Banned
    Reputatie
    0
    cam asta este si parerea mea asadar am postat pe alt tread ref. discutia originala sa evit concluziile eronate

plus ca individul este ex-puscariash asadar zero incredere in ceea ce declara presei/ iarasi plus ca-i ''ruda'' cu Hagi care la randul lui este incarligat cu clanul becali prim muuulte afaceri asadar ... rabdare si tutun pana iese adevarul la iveala

sa povestim aici de bugetul bogatanilor Mobexpert ca's chiar curios daca si cu ce se mai inteapa nea Sucu al Doamnei Camelia

...pana ne baneaza Ionel cel far' de frica
    Last edited by Novac; 30th May 2024 at 12:52.

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cred ca se refera de fapt la fondul salarial. Veniturile si cheltuielile sunt mult mai mari de 6 milioane, chiar si in anii in care nu se castiga campionate. Si mananca *****, nici un club din Romania nu plateste la ora actuala pe salarii 10-15 milioane de euro.
    15 milioane euro inseamna o medie de undeva la 13 k pe saptamana per jucator.
    Nu exista.

Reputatie
    0
    Acela e bugentul total la Hagi, are academia in spate, asta este jokerul lui, in rest promite bani care vor veni pe parcurs in functie de clasare.

In momentul cand a castigat campionatul a fost obligat sa plateasca primele, baietii resuscitati au plecat cu banii astfel nu au mai avut bani de transferuri.
    Atitudinea lui Alibec de panarama, dus a fost, nu a ramas 2 meciuri de preliminarii.

Sansa a fost Budescu ejectat de Petrolul, nici o strategie la plesneala, Louis Munteanu a catadixit sa ramana...

Reputatie
    0
    Razvan Lucescu spune ca nu ar mai pleca pe jos sa antreneze in Italia, ca ar avea un alt nivel, e la alta categorie...

Cred ca se umfla pentru nimic, voi ce spuneti? Nu am uitat, ce rezultate a avut ca selectioner si avea lot.

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Acela e bugentul total la Hagi, are academia in spate, asta este jokerul lui, in rest promite bani care vor veni pe parcurs in functie de clasare.

In momentul cand a castigat campionatul a fost obligat sa plateasca primele, baietii resuscitati au plecat cu banii astfel nu au mai avut bani de transferuri.
    Atitudinea lui Alibec de panarama, dus a fost, nu a ramas 2 meciuri de preliminarii.

Sansa a fost Budescu ejectat de Petrolul, nici o strategie la plesneala, Louis Munteanu a catadixit sa ramana...
    Academia are buget separat.
    Si nu, nu e tot bugetul ala...uita-te pe cifrele din 2022, an in care au terminat pe 5 parca...aprox 50 mil lei venituri si aprox 46 mil lei cheltuieli, cu fond de salarii de 25 mil lei. In 2023 fondul de salarii a crescut cu 1,5 mil euro, 500 de mii ducandu-se in primele pt castigarea titlului iar restul de 1 milion in maririle de salarii de care vorbeam.

Reputatie
    0
    Asa o fi, n-am avut timp de o asa analiza

Budescu la plesneala, Louis Munteanu resuscitat, Alibec resuscitat, Hagi povesteste de 3-4 mii per /jucator, ceva imi da cu virgula.

Reputatie
    1
    Probabil ca sunt si salarii de 3-4 mii, nu cred ca Borza, Mazilu, Sali, Sarbu, Cojocaru, Buzbuchi, luau/iau mai mult.

Banned
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Rapidul merge bine, are patron cu banii munciti, sta in partea de sus a clasamentului, transfera profesionalism si-si construieste incetuc clubul precum gospodarul comparativ cu jegurile din Berceni unde managementul/ pregatirea/ echipa ce joaca/ transferurile/ plm totul sunt facute de un troglodit needucat

astia care contesta sunt rosi de invidie ...

Continua rapizii pe directia cea buna cu achizitia lui Moldovan, un tip bine intr-un cuvant - echilibrat, civilizat, echidistant, inteligent, chiar domn comparativ cu derbedeul de Nicolae care a ciordit banii de prima

Vmoldovan este om ''de calitate superioara'' - bravo Sucului si nevestei lui ca-si aduna Team cu care pot iesi in lume, la restaurant (e strict un exemplu nu sariti de cour in sus) fara ca angajatu sa-i faca de bafta calcand codul vestimentar sau ignorand alte maruntisuri default pt pozitia de Director; au de purtat discutii cu lumea civilizata indiferent ca-i vorba de chaturi cu cluburi din fotbalul mare, aranjat cantonamente, transferuri, etc iar omu este beton

Doar punand in oglinda Rapidul vs fecesebeul cu ai lui puscariasi& exarbitrii& Lutunei veti realiza ca se coace un proiect frumos acolo

https://www.youtube.com/watch?v=FUKG1lqu34k