Page 4 of 247 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 5180

Thread: Offtopic: Intre noi, rapidistii...

  1. #64
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    nu vrea tata...
    e un pik complicata situatzia k mama trebuie sa mearga la Bucuresti zilele astea pt interviu k pleaca in Italia si tata s-ar putea sa mearga cu ea...da` nush

  2. #65
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Si daca nu vrea ce ? Te urci in tren - nasul- si te intorci inapoi acasa ca si cum nimic nu s-a fi intamplat

  3. #66
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Cine o asteapta la gara ?

  4. #67
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Pai cand vede stadionul pe dreapta, trage semnalul de alarma si intra direct la tribuna a 2-a!!
    Rapid - iubire fara sfarsit

  5. #68
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Este o idee si asta ! ,dar poate se gaseste cineva amabil sa astepte fata la gara ! Nu poti sa sti ce pierzi si poate a doua oara nu te mai intalnesti cu o ocazie ca asta
    ps: nu ma refer la tine !!!
    HAI RAPID

  6. #69
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    stiu ca nu te referi la mine caci ai auzit ce nevasta rea am... si in plus tine si cu Steaua noroc ca tine cu Steaua cam cum tin majoritatea "stelistilor" cu Steaua - nu a mai vazut un meci cu Steaua cam de multisor si de la Steaua nu-l stie decat pe Radoi, dar si pe ala numai din auzite, si bancurile despre Nicolita

    ah, da, a auzit si de jiji

    iar ultimul meci pe care l-a vazut pe stadion tot unul cu Rapidul a fost
    Rapid - iubire fara sfarsit

  7. #70
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    pana la urma la ce ora si pe ce program e meciu...?????

  8. #71
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Miruna ! meciul este pe ANTENA 1 la ora 17.15 !

  9. #72
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    @ Emilio
    ce coincidenta ,nevasta-mea tine tot cu echipa aia de linga cimitir ,iar ultimul meci la care a asistat a fost Anderlecht - RAPID !
    PS : eu nu am spus ca ai nevasta rea , sa nu ma intelegi gresit !

  10. #73
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    eu vin din baia mare daca se califica si o va face!!!!!!!vin sa incurajez in urmatoru tur!!!!!!!!
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  11. #74
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O sa vina multi forumisti la acest meci... multi o sa stea la tribuna a 2-a. Poate reusim cumva sa ne strangem impreuna!

    Eu o sa fiu la meci impreuna cu Mihai, Darkslowstar, Tudose, Andreiush... si inca cativa! Fia o sa fie marele absent.

  12. #75
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Hai sa ma prezint si eu baieti. Sa o iau usurel cu istoria. M-am nascut in Bucuresti....maternitatea Giulesti. La varsta de 3 ani am fost deportat la Oradea, deh repartizari si din alea, cum erau pe vremea aceea. Cam la fiecare 2 vacante, veneam in Bucuresti, unde erau bunica mea si bunicul meu vitreg, ca pe cel real nu am avut ocazia sa-l cunosc. Din cate am inteles el a fost cel mai fanatic din familie cand venea vorba de Rapid. De-a lungul vacantelor mele au avut loc niste tentative esuate de "armatizare" din partea bunicului vitreg si al neamului lui. Cand aveam vreo 11-12 ani, un nepot de-al bunicului meu, un fel de oaia neagra a familiei a trecut prin zona sa-mi viziteze bunicii. Era inaintea unui meci de-al Rapidului ( bunicii stateau pe strada Radna, pentru cunoscatori, care da in caminele Belvedere, deci o statie de 2 11 44 sau 178 de stadion ). M-a luat si pe mine la meci, si sunt convins ca maine va fi acolo, chiar daca va trebui sa-si amanetze casa. Era un meci cu Petrolul, parca, dar scorul nu-l mai tin minte. De cand am intrat pe stadion mi s-a facut pielea de gaina, si practic am prns microbul. Intors la Oradea, ascultam intotdeauna la Fotbal minut cu minut meciurile Rapidului. Asta pana cand familia mea a revenit in Bucuresti. Am locuit provizoriu, un an in Rahova, iar apoi ne-am mutat aproape de bunicii mei, pe strada din spatele maternitatii, numita Tibles. Au urmat meciuri cu tona, deceptii multe , ce-i drept , dar cu toate acestea am ramas rapidist. Am fost prezent pe stadion la debuturile ca si jucatori ale actualilor idoli: Pancu si Niculae. Preferatul meu din toti jucatorii este in continuare Fane Tara, urmat de Iulian Augustin Chirita, dar generatia actuala are sanse mari sa-i depaseasca in inima mea. Probabil as fi fost acum in Romania la acest meci daca nu dadeam cu mucii in fasole acum 3 sapt, cand chiar daca bausem destul de putin m-am urcat la volan si dintr-un mare ghinion, am reusit performanta sa ma dau de doua ori peste cap cu masina, pierzandu-mi masina, permisul, vreo multe mii de dolari, AAA. Daca va trece de Herta, voi face tot posibilul sa vin, dar nu promit. In cazul ca vor ajunge in sferturi, nu mai tin cont de nimic si voi fi prezent . Baieti, astept poze de la meci . HAI RAPID!!!!!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #76
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emilio
    Pai cand vede stadionul pe dreapta, trage semnalul de alarma si intra direct la tribuna a 2-a!!

    nici nu trebuie tras semnalul ca oricum la basarab trenul incetineste si chiar si o domnisoara ca miruna poate sari usor din el

  14. #77
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    @ronaldinho
    o poveste fff interesanta mai ales ultima parte..aia cu datu` peste cap cu masina..
    grande ..ms mult...stiam k e pe antena la 17:15 da` nu eram sigura ..

  15. #78
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    @ Miruna
    Placerea a fost de partea mea !
    Hai Rapid !

  16. #79
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    0-0 la pauza ! hai cai bine !

  17. #80
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    acum sunt si eu de-al vostru sa speram ca la final tot 0-0

  18. #81
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    hai rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid rapid !!!!!!!!!

  19. #82
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    dupa 93 de min de suspans arbitru ala(nush cum il cheama) a fluierat finalul.2-0 !!!!!!!
    bv Rapid!!

  20. #83
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Eu o sa fiu la meci impreuna cu Mihai, Darkslowstar, Tudose, Andreiush... si inca cativa! Fia o sa fie marele absent.
    Imi pare tare rau ca nu am ajuns.... in timpul meciului eu goneam cu 180km/h sperand sa mai prind din repriza a doua.... dar din pacate circulatia din Bucuresti m-a daramat, dupa un drum de 400km cu media de 130km/h
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #84
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    am o rugaminte:nu8 oferiti o noapte de cazare de joi pe vineri la meciul cu hamburg?in caz de nevoie...
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •