View Poll Results: Cine câºtigã acest meci ?

Voters
153. You may not vote on this poll
  • România

    93 60.78%
  • Olanda

    15 9.80%
  • E bun ºi egalul

    45 29.41%
Page 5 of 32 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 659

Thread: România - Olanda 1-0 (13.10.2007)

  1. #85
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Uite cum sta situatia in momentul de fata: si noi si bulgarii mai avem cate 5 meciuri de disputat.
    Bulgarii au acasa cu Romania si Luxemburg. In deplasare cu Olanda, Albania si Slovenia.
    Romania are acasa cu Olanda si Albania. In deplasare cu Belarus, Luxemburg si Bulgaria.
    Daca bulgarii pierd cu olandezii si fac egal cu noi, totul s-a terminat pentru ei, chiar daca vor obtine 9 puncte din meciurile cu celelalte echipe. Deci, vor avea 10 puncte (1 punct cu noi, cum am mai spus). In total, 25 de puncte la finalul calificarilor.
    Daca Romania face egal si cu Bulgaria si cu Olanda, va lua 2 puncte + 9 cu Albania, Belarus si Luxemburg =11 puncte. TOTAL: 17+11=28 de puncte si am terminat povestea, suntem calificati!
    E, cum ti se pare Johnny, asa e ca tot eu am avut dreptate la socoteli? Sustineai ca vom iesi la egalitate cu bulgarii...Si daca bulgarii scot egalul cu olandezii, iarasi pierd, vor avea la final 26 de puncte. Singura lor sansa la calificare ar fi sa castige la Rotterdam, lucru de care ma indoiesc.
    Variantele tale:

    A)
    Olanda-Bulgaria 1
    Bulgaria-Romania X

    B)

    Romania-Olanda X
    Bulgaria-Romania X

    In ambele noi ne calificam.

    Dar ce te faci cu celelalte variante? Una ar fi:

    C)
    Romania-Olanda X
    Bulgaria-Romania 1

    foarte probabila de altfel (si unde se califica bulgarii).

    Daca facem un calcul, chiar daca nu il facem exhaustiv, atunci trebuie sa il facem cat mai realist. Tu nu faci decat sa prezinti variantele de succes ignorand cu desavarsire o varianta fooooarte probabila si care ne-ar elimina. Eu nu sustin ca vom iesi la egalitate de puncte cu bulgarii. Eu zic doar ca e o posibilitate pe care unii ca tine ar trebui sa nu o mai ignore.
    "Singura lor sansa la calificare ar fi sa castige la Rotterdam, lucru de care ma indoiesc". Nu neaparat, lor trebuindu-le victorie contra noastra, iar noi sa nu batem Olanda. E suficient.

    Rezumand: noi ne calificam fie invingand Olanda, fie scotand macar un egal la Sofia.
    Last edited by johny bravo; 8th June 2007 at 17:52.
    mrr-ham-ham

  2. #86
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Am serioase indoieli ca nu vom scoate macar egalul la Sofia. Din moment ce l-am scos acasa...Sa asteptam sa vedem ce surprize ne rezerva inceputul de sezon. Te prinde mirarea ca pana-n septembrie sa se accidenteze vreun om de baza al bulgarilor? Sau sa ia vreun cartonas care sa nu-i permita sa joace in meciul cu noi...Roata vietii se intoarce..Toti care ne-au jignit si nedreptatit (vezi Stoickov, echipa Danemarcei care ne-a "furat" calificarea in minutul 95 etc.) acum platesc.
    Eu propusesem si varianta D:
    Olanda-Bulgaria X
    Bulgaria-Romania X
    care mie mi se pare cea mai plauzibila, in care tot noi ne-am califica, corelat cu un Romania-Olanda X

  3. #87
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    castigam si terminam pe 1 in grupa
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #88
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    @ ducus: eu ma bazez si pe faptul ca actualul antrenor i-a lasat cu ochii in soare. si asta chiar inaintea meciului din Olanda. s-ar putea sa cantareasca greu si bulgarii sa greseasca. nu e usor sa sa schimbi 3 antrenori pe durata unei singure campanii de calificare. mie cea mai probabila mi se pare urmatoarea varianta, foarte asemanatoare cu a ta:

    Olanda bate Bulgaria, iar noi facem egal si cu Olanda si cu Bulgaria. Caz in care ne calificam. Una peste alta e bine ca totul depinde de noi si nu trebuie sa asteptam jocul rezultatelor asa cum s-a cam intamplat in precedentele campanii.
    mrr-ham-ham

  5. #89
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    SCUMP, PITI, SCUMP! DOUA MILIOANE PENTRU MUTU SI CHIVU
    Tot mai aproape de Euro, nationala Romaniei se face mai scumpa pe zi ce trece. Piturca propune ca biletele la derby-ul Romania - Olanda sa coste 2 milioane de lei, de doua ori mai mult decat au fost la Timisoara. "Piturca sa aleaga orasul, de pretul biletelor ma ocup eu", spune Nasul Sandu.
    Fanii nationalei care vor sa respire acelasi aer cu Mutu, Chivu, Van Nistelrooy sau Van Basten la derby-ul Romania - Olanda din toamna trebuie sa plateasca aproape 70 de Euro pe un bilet, dublu decat a fost intrarea pe stadioanele din Germania, la ultima Cupa Mondiala.sursa sport.ro

    o fi ceva adevar sau din nou sport.ro o face lata
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #90
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Fara comentarii...ma crucesc. Se duce sigur familia lui pitzi la meci, alaturi de frf toata satra.

  7. #91
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    90% din sport.ro e minciuna .

    probabil ca biletele vor ramane la fel , asa ca la meci !

    Romania !!!! Egal sau victorie !
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  8. #92
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Asa a zis Piti la "Nasul" ...dar se pare ca asta ar face ( "cica" ) daca ar fi el in locu` lui Lupescu , dar preturile raman aceleasi ca la Timisoara
    Muzzwrinka

  9. #93
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by caine18 View Post
    90% din sport.ro e minciuna .
    scuza-ma dar de unde ai tras concluzia asta?

  10. #94
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    asa crede el, desi inainte daca nu ma insel era foarte interesant( prin 2005)
    mi-a placut destul de mult ...dar de 2 ani nu prea ma mai intereseaza nici pe mine

    Romania trebuie sa castige meciul cu Olanda....altfel nune bine...si un egal ar fi benefic

  11. #95
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    cred ca ii vom bate si pe olandezi

  12. #96
    incepator soLoinflames's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    putem sa-i batem pe Olandezi daca ne merge jocu si nu ratam mult cum facem noi de obicei :|,si un egal nu ar fi chiar rau
    Suntem peste toti!!!

  13. #97
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    dc egal? victorie clar...altceva nu concep

  14. #98
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Romania -Olanda

    in 4 Acte

    Actul 1: Preliminar Meciului 16 Iunie- 1 august

    Actul 2: Faza de pregatire pentru meci: 2 august- 30 septembrie

    Actul 3 : Countdown 30 sept - 13 oct

    Actul 4 : In timpul meciului si dupa


    In Actul 1 ne dam cu pareri asupra rezultatului , analizam adversarul bine si apoi spunem pronosticul


    In Actul 2 analizam adversarul bine si apoi spunem pronosticul


    In Actul 3 incurajam tricolorii si descurajam adversarul bine ca sa para bine, ori facem invers in caz de esec

    In Actul 4 ne dam cu parerea despre meci, ce s-a jucat, cum s-a jucat, cum a fost adversarul, daca am avut noroc, daca nu, daca a fost arbitru bun/rau
    , cerem demisia Selectionerului/ Il ridicam in slavi Injuram jucatorii/ ii iubim nespus de mult

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Circula zvonul prin ziare -ziarulcn- ca meciul se va juca la Craiova. Ar fi excelent, spectatori multi iar Mititelu nu cred ca o sa faca galagie cu pretul biletelor ca stim noi cine si unde.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  16. #100
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Eu cred , ca o sa invingem!!!
    Hai romania

  17. #101
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Speram in victoria tricolorilor!

  18. #102
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Se va juca la Constanta !
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  19. #103
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    sunt putin suparat pe decizia aceasta de a se juca la Constanta. Nu stiu cum naiba se alege ca echipa sa joace numai pe stadioane aflate la extremitatile tarii (Timisoara, Constanta). Mi se apare absurd motivul care sta la baza acestei alegeri (conditii spartane pe care sa le oferim olandezilor). Si nu inteleg de ce trebuia ca antrenorul si jucatorii sa ia decizia unde joaca. Ca doar nu joaca pt ei. De acesta aspect ar trebui sa se ocupe numai FRF
    As fi dorit sa se aleaga stadionul din Craiova. In fine iar o sa ma uit la TV ca sa avd meciul

    toate cele bune

  20. #104
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    nu conteaza unde joaca, important este sa castige

  21. #105
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da aici sunt de acord cu tine
    Bafta, Reghe!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •