View Poll Results: Cine câştigă acest meci ?

Voters
153. You may not vote on this poll
  • România

    93 60.78%
  • Olanda

    15 9.80%
  • E bun şi egalul

    45 29.41%
Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 659

Thread: România - Olanda 1-0 (13.10.2007)

  1. #22
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Altii cu bisnita?

  2. #23
    incepator banik's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    tot ce-mi doresc acum este sa ramana bisnitarii cu biletele .....este regretabil ce s-a intampat cu suporterul stelist (dar nici chiar asa sa-ti scoti abonamentul cu steaua in giulesti)...inconstient baiatul

  3. #24
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Si eu imi doresc sa se intampla ca la meciul cu Danemarca, cand le-au vandut la juma de pret si chiar le-au aruncat pe jos cand a inceput meciul.

    De-a dreptul idiot stelistul din Giulesti. Nu zic ca e normal sa iei bataie numai pt. ca tii cu o echipa sau alta, dar nu era cel mai potrivitn loc sa te lauzi ca tii cu Steaua. Bine ca a scapat numai cu o tzara de bataie.

  4. #25
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Revin si eu cu o intrebare....
    De unde se iau bilete pentru meciul de la Amsterdam cu Olanda?
    Eventual si cat costa

    Merci
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se vor pune in vanzare prin agentiile de turism ( deci te pot ajuta si eu, ca oricum iau pentru mine! ) ..teoretic cam 2100 de bilete, cea mai mare parte la una din peluze (acoperita) ... parca la 20 de euro biletul.... de asemenea vor fi cam 100 la 50 de euro biletul, la una din tribune.... vom fi anuntati cand vom putea sa cumparam.... probabil peste vreo saptamana...
    Multumit?

  6. #27
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Foarte multumit
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #28
    Banned now! BornWild's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    In your dreams
    Posts
    1,133
    Reputatie
    1
    Sunt si eu interesat sa stau langa Fia.Fia sa imi tii si mie loc sa nu-l ocupe nimeni cat ma duc eu sa iau seminte....."de floare ,de dovleac avem".
    Inainte de asta.......te-as ruga sa nu tipi la tusier ca se face ca nu te aude.
    Daca totul este ok,iau si eu niste bilete mai multe sa le vand la bisnita....
    [SIZE=3][COLOR=Blue][FONT=Georgia]pOpescu , esti un Iuda! Te uram, tradatorule![/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #29
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    ia uite ma prietenii mei Edmond, Fia, Born merg la meci si pe mine nu ma cheama

    pai bine ma din astia imi sunteti? luati-ma si pe mine ca promit sa fiu cuminte si sa nu va fac de ras... promit ca o sa injur numai in engleza sa nu ma inteleaga lumea, o sa sparg "samanta" in liniste si nu o sa arunc cojile pe jos, le voi scuipa in capul olandezilor... hai ca va las... trebuie sa ma grabesc ca eu merg pe jos, cu nasu', ma descurc eu... asa e daca nu am bani de bilet... ne vedem acolo

    Edmond, imi faci si mie rost de bilet ca vad ca tot faci bisnita pe forum... da ai grija ca altii iau ban pt asta... aaaa tu faci prin agentie... asa e voie
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  9. #30
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gonzo
    asa e daca nu am bani de bilet...
    Dar raspunzi la SMS ?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #31
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Dar raspunzi la SMS ?
    da tu un bip cand esti pe stadion ca nu mai am credit pe cartela sa trimit sms si te gasesc eu acolo...

    cum?

    pai o sa strig: "Fia, unde esti ma rapidistule?"
    si ala pe care o sa-l bata dinamovistii inseamna ca esti tu...

    asa ca stai linistit ca ne intalnim
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  11. 16th April 2005, 22:39
    Reason
    lasa

  12. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    COMUNICAT CU PRIVIRE LA REPARTIZAREA BILETELOR DE INTRARE LA MECIUL OLANDA – ROMÂNIA

    În vederea meciului Olanda – România, programat în ziua de 4 iunie a.c., de la ora 20.30 (21.30 – ora României), pe stadionul „Feijenoord” din Rotterdam, în cadrul grupei 1, zona Europa, a preliminariilor Cupei Mondiale FIFA 2006, federaţia olandeză a alocat FRF următorul contingent de bilete de intrare rezervate exclusiv suporterilor români, din ţară şi din străinătate:
    - 2.000 de bilete la una dintre Peluzele acoperite ale stadionului, cu preţul de 20 euro / bucata
    - 100 de bilete în una dintre tribunele centrale, cu preţul de 50 euro / bucata
    • Biletele vor fi distribuite EXCLUSIV prin intermediul agenţiilor de turism, pe baza unor comenzi ferme şi concrete trimise Federaţiei Române de Fotbal până la 29 aprilie a.c., ora 14.00, persoana de contact fiind purtătorul de cuvânt al FRF, domnul Paul Zaharia (telefon: 021-302.91.74; fax: 021-302.91.65).
    • Solicitările vor fi onorate de FRF în ordinea primirii lor, plata către FRF urmând să fie efectuată în momentul confirmării comenzilor respective.
    • Biletele vor putea fi procurate cu minimum două săptămâni înaintea datei de disputare a meciului, FRF neacceptând retururi.

    Solicitând biletele de intrare, agenţiile de turism se vor obliga să respecte condiţiile de vânzare a acestora impuse de FIFA şi de UEFA, aceste condiţii fiind:
    - o persoană nu va putea să cumpere mai mult de două bilete;
    - în momentul ridicării biletelor, agenţiile de turism vor pune la dispoziţia FRF lista completă a persoanelor care au cumpărat biletele, cu numele, prenumele, adresa domicliului stabil, numărul paşaportului acestora, precum şi, după încheierea procesului de vânzare a biletelor, locul atribuit în stadion;
    - totodată, în dreptul numelui fiecărei persoane va fi indicat modul de deplasare în Olanda (grup sau individual), mijlocul de transport utilizat şi, unde se va putea, locul de sejur ales în Olanda;
    - fiecare persoană care a achiziţionat bilete va fi răspunzătoare în faţa autorităţilor române şi a celor olandeze;
    - agenţiile de turism sunt OBLIGATE SĂ NU CONDIŢIONEZE VÂNZAREA BILETELOR DE ACHIZIŢIONAREA PACHETELOR DE SERVICII TURISTICE.

    După ce vom primi comenzile ferme, concrete şi definitive din partea agenţiilor de turism, FRF va publica, în vederea informării prompte şi corecte a suporterilor echipei noastre naţionale, lista agenţiilor de unde vor putea fi procurate aceste bilete.
    Menţionăm că meciul Olanda – România, din cadrul grupei 1 a preliminariilor Campionatului European de tineret 2006, va avea loc în ziua de 3 iunie a.c., de la ora 19.30 (20.30 – ora României), pe stadionul „Woudestein” (capacitate: 3.527 de locuri), aparţinând clubului Excelsior Rotterdam.

  13. #33
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ia uite ce am eu
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #34
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    cum pot sa fac rost de un bilet la meci ??? Ma poate ajuta cineva ?
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  15. #35
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Incearca la Agentia Visit, eu de acolo am luat. Au sediul pe B-dul Ion Mihalache (fostul 1 mai) nr 62.
    Dar s-ar putea sa fie un pic cam tarziu cu o saptamana inainte
    Da-mi PM daca vrei mai multe detalii (adica nr de telefon al celui care se ocupa de bilete).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #36
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Incearca la Agentia Visit, eu de acolo am luat. Au sediul pe B-dul Ion Mihalache (fostul 1 mai) nr 62.
    Dar s-ar putea sa fie un pic cam tarziu cu o saptamana inainte
    Da-mi PM daca vrei mai multe detalii (adica nr de telefon al celui care se ocupa de bilete).

    Ti-as da dar eu nu locuiesc in Romania .... si nu doresc sa merg la peluza olandeziilor .Cel mai usor ar fi imi fie biletul cumparat de cineva de acolo si sa ne intalnim aici direct
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  17. #37
    incepator Liliak's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    De unde pot cumpara un meci la Olanda - Romania, cu tot cu cazare la Rotterdam?

  18. #38
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pentru detalii despre bilete si calatorii in Olanda contactati Marshal Turism: www.marshal.ro. tel: 319.44.55

  19. #39
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    România - Olanda 1-0 (13.10.2007)

    Un egal este foarte important pentru România ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #40
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Ce te face sa crezi ca nu putem bate?

    România - Olanda 2-1

  21. #41
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Un egal este foarte important pentru România ...
    O fi, dar iti si ia 2 puncte de la adevar, ceea ce in caz de egalitate la puncte si goluri marcate/primite cu bulgarii, ne-ar dezavantaja daca ei ar avea de exemplu +3 iar noi +2.
    Oricum, meciul e foarte important ca sa nu mai stam la mana meciurilor finale cu Bulgaria si Albania. Deja avem 9 puncte asigurate daca batem miercuri Slovenia si pe urma Belarusul si Luxemburgul. Locul 2 100%. Singurul ghinion ar fi ca bulgarii sa termine pe 2 in fata noatra, dar acest lucru nu e posibil fiindca ar insemna ca noi sa pierdem toate meciurile iar ei sa le castige pe toate. Zic eu ca diferenta aceasta de puncte se va mentine pana la sfarsitul calificarii, daca nu chiar se va mari, poate le fac albanezii si olandezii o surpriza alb-verzilor.
    Clar Bulgaria nu mai e ce-a fost la WC '94, cu Stoickov, Letckov, Trifon Ivanov, Sirakov, Borimirov, Kostadinov.

  22. #42
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Nu vad de ce ne-ar fi frica de ei.. cu putin noroc ii batem si gata
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •