Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 385

Thread: Atlético Madrid

  1. #22
    ex-shorty_14 Madrid4EVER's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    BRASOV
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Bine ca nu zice ca e cea mai iubita din lume!
    Foaie verde-solzi de peste
    Uite prostu` cum citeste

  2. #23
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    mey,ia nu mai faceti caterinca pe threadul lui Leo_
    btw,eu tot astept ceva istorie despre echipa,vreau sa stiu mai multe

  3. #24
    ex-shorty_14 Madrid4EVER's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    BRASOV
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Asta e threadul lui "Arian18",da care nu mai da pe aici!Hai bagati ceva istorie ca si eu sunt curios
    Foaie verde-solzi de peste
    Uite prostu` cum citeste

  4. #25
    sport legend Nixx's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Thanya, cred ca Atletico are mai multi fani in madrid decat realul... Mai intereseaza-te..

  5. #26
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Copilasi frustrati care nu ati vazut in viata voastra un stadion in realitate, va spun cu certitudine ca asa este... in Spania Atleti e cea mai iubita. Am fost personal la meciuri de ale lor in urma cu 2 ani, si stand cateva zile prin oras nue greu deloc sa iti dai seama. Nu mai comentati atata de arian18, ca el sta in Madrid, deci stie mult mai bine ca voi cum sta treaba de fapt. Credeti ca toti sunt copii ca voi sa tina cu steaua ca a luat c.l., cu real ca sunt cei mai tari etc. ?! Ce va mai place sa tot epatati atat, dar daca maine realul ar retrograda, nici unul nu l-ati mai simpatiza. Si de unde atata suferinta pt. o echipa din afara cand voi nu ati vazut nici macar un meci de-al lor pe viu ?!

  6. #27
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    napoletanule, nu prea e deloc cum zici tu.
    in spania atletico nu e cea mai iubita, nici pe aproape, aproape toti fani sunt din madrid si atat.
    Quote Originally Posted by Napoletan
    Credeti ca toti sunt copii ca voi sa tina cu steaua ca a luat c.l., cu real ca sunt cei mai tari etc. ?!
    zici asta de steaua pt ca niciodata faru va castiga macar jumate din cat a castigat steaua, iar cu real ai dreptate, sunt cei mai tari pt ca au castigat cele mai multe trofee...

    thanya, ma refeream la cei care tin cu getafe si nu locuiesc acolo
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #28
    Senyera SixeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Plus City
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Napoletan, o fi asa cum spui tu, nu comentez asta. Dar nu poti sa spui ca madrilenii normali simpatizeaza Atletico. Atunci fanii Realului sunt debili?!
    [FONT="Comic Sans MS"][B]We make a mean team, my adidas and me
    We get around together, rhyme forever.[/B][/FONT]

  8. #29
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Cred ca atunci cand spune "madrileni" se refera la oamenii care locuiesc in Madrid, nu la suporterii realului
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #30
    ex-shorty_14 Madrid4EVER's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    BRASOV
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    @Napoletan :dar ce...nu se poate sa tii cu o echipa daca nu ai asistat pe viu la un meci al acesteia?
    Foaie verde-solzi de peste
    Uite prostu` cum citeste

  10. #31
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Nope Shorty,nu se poate...a iesit o lege noua,nu stiai?Ai grija,sa nu mai zici la nimeni ca n-ai vazut nici un meci pe viu al galacticilor ca risti sa ai probleme

  11. #32
    ex-shorty_14 Madrid4EVER's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    BRASOV
    Posts
    325
    Reputatie
    1
    Vai de mine inseamna ca trebuie sa imi arat echipele favorite:FC GHIMBAV si FC BRASOV.Ca am asistat pe viu la meciuri
    Foaie verde-solzi de peste
    Uite prostu` cum citeste

  12. #33
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    bravo,.bine ca ai aflat si tu!!!deci de acum inainte sa-ti schimb echipa favorita,da?

  13. #34
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Nu am zis ca nu poti sa tii cu ei, am spus doar ca nu inteleg de unde atata suferinta, adica nu poti sa urlii ca echipa mea de suflet, sau orice alta formulare de genul, atata timp cat tu nici macar nu ai asistat la vreun meci de-al lor. Ar trebui sa ne axam mai mult pe echipele din Romania, asa bune rele, cum sunt ele, pana la urma sunt ale noastre.
    Pt. a nu stiu cata oara... cand am zis oameni normali m-am referit la conditia lor sociala, adica clasa de mijloc si cea muncitoare, nu la nebuni si normali. Realul a fost echipa oamenilor bogati din Madrid, iar Atletico a fost sustinuta de marea masa a po****tiei...

  14. #35
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Offff! A zis si omul ala, arian18 parca, ca fanii lui Atleti sunt oameni normali si ceilalti nu, si gata, ati dat in clocot...era si normal ca Realul sa adune cei mai multi fani (mai ales printre cei tineri) pentru ca a repurtat succese in ultimii ani (CL, campionate etc.), a iesit mai mult in evidenta, a adus jucatori buni, si-au tras denumirea de "galactici" (una din cele mai mari tampenii pe care le-am auzit, fie vorba intre noi ) si normal ca in aceste conditii, capitalul lor de simpatie a crescut vertiginos. Nu trebuie uitat totusi faptul ca si Atleti este o echipa simpatizata (ca sa nu zic iubita) in Madrid, mai ales de oameni de varsta medie, care au prins vremuriule bune ale lui Hugo Sanchez, Schuster, Kiko, Penev, Simeone etc. Toata stima pentru cei care au ramas fideli celor supranumiti "los colchoneros"! Eu unul stiu ca am prins si vremurile splendide ale ultimului titlu (cand vedeam meciurile la bulgari, care le dadeau pentru Lubo Penev) si vremurile nenorocite cu retrogradarea si chinurile din Segunda...asta e, sunt convins ca vor veni cat de curand si vremuri bune!

    Later edit: uite dovezi ca Atleti are si suporteri tineri + bonus: matadorii catalanilor
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Leo_; 15th February 2006 at 09:38.

  15. #36
    sport legend Nixx's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Napoletan
    Ar trebui sa ne axam mai mult pe echipele din Romania, asa bune rele, cum sunt ele, pana la urma sunt ale noastre.
    Adica sa suferim pt un fotbal de kkt, care se joaca in mocirla, pt nishte ekipe mai mult afaceri personale ??? Sufera tu pt asa ceva...

  16. #37
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Iata si echipa care a adus ultimul titlul pe Calderon
    De la stanga la dreapta - sus: Molina, Vizcaíno, Caminero, Kiko, Geli, Penev. De la stanga la dreapta - jos: Simeone, Santi, Toni, Solozabal, Pantic.
    Attached Images Attached Images

  17. #38
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Leo,bravo,ti-ai facut tema pentru acasa


    ps:din poze pot sa-mi dau seama ca oamenii lui Atletico sunt normali,deci afirmatia era corecta

  18. #39
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Nu mi-am facut tema, mah...asta mi-am adus eu aminte
    Pai normal ca sunt normali...majoritatea Ca suporterii lor sunt dintre cei mai fanatici si rai

  19. #40
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Bravo,sa fiti rai
    ia zi,care-i urmatoarea voastra victima in campionat?

  20. #41
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Nu stiu care e urmatoarea victima, dar etapa viitoare jucam la concitadina Getafe

  21. #42
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Va urez succes!!!
    totusi,te astept sa revii mai tarziu cu ceva mai multe infromatii despre echipa actuala (de exemplu lot,antrenor tec.)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •