Page 26 of 26 FirstFirst ... 16242526
Results 526 to 536 of 536

Thread: Corona Brașov

  1. #526
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Banuiesc ca informatiile le ai din interiorul echipei. Pe internet, cel putin, nu poti gasi nimic.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  2. #527
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu, nu am informatii din interiorul echipei....as vrea eu
    Despre meciul de azi cred ca am citit in "Brasovul Tau", iar despre participarea la Filiasi si Bacau dintr-un articol de acum vreo 2 saptamani in care prezentau lotul si planurile.

    Am fost si astazi la sala. A fost mai mult o joaca pentru ca junioarele de la Caracal nu au reusit sa faca fata nici macar 1 minut. Dar m-am bucurat pentru ale noastre ca au reusit sa-si puna in aplicare cateva scheme (la final deja stiam si eu ce urmeaza cand faceau semn pt schema nr 3 ), cateva contra-atacuri rapide, multe aeriene (cred ca cele mai multe pe care le-am vazut eu vreodata intr-un meci).....a fost un spectacol frumos Din nou, o remarc pe Mari Burghel!!!! Oricum toate fetele au jucat bine. Un singur minus...interul dreapta nu prea merge.
    www.fangymnastics.com

  3. #528
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    mikeyy, Cami Balint a jucat extremă? Întreb pentru că la HCM Baia Mare în ultimul timp juca pe inter..

  4. #529
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    95% din meci a jucat extrema. Spre final a trecut inter si a mers Roxy Cherascu in locul ei, pe extrema.
    www.fangymnastics.com

  5. #530
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    95% din meci a jucat extrema. Spre final a trecut inter si a mers Roxy Cherascu in locul ei, pe extrema.
    Mersi Mult..

  6. #531
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu, nu am informatii din interiorul echipei....as vrea eu
    Despre meciul de azi cred ca am citit in "Brasovul Tau", iar despre participarea la Filiasi si Bacau dintr-un articol de acum vreo 2 saptamani in care prezentau lotul si planurile.
    De la un timp am renuntat sa mai rasfoiesc online Brasovul Tau. Se pare ca trebuie sa revin la ei. Sunt singurii care mai ofera informatii, fie si ele vagi cum sunt, pentru ca clubul nu se oboseste sa ofere nimic, fie si moca.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  7. #532
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un articol despre meciul cu fetele de la Caracal: http://www.handbalvolei.ro/index.php...-spectatorilor
    www.fangymnastics.com

  8. #533
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cupa Corona (Brașov)

    Vineri 19.08.2011

    Ora 10.00 SCM Craiova - CSM Bacău

    Ora 12.00 Corona Brașov- HCF Piatra Piatra Neamț

    Ora 17.00 Corona Brașov- SCM Craiova

    Ora 19.00 CSM Bacău- HCF Piatra Piatra Neamț

    Sâmbătă 20.08.2011

    Ora 10.30 HCF Piatra Piatra Neamț - SCM Craiova

    Ora 12.30 Corona Brașov- CSM Bacău

    Sursa: http://www.handbalvolei.ro/index.php...dbalul-feminin
    www.fangymnastics.com

  9. #534
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Echipa din Brasov si-a schimbat denumirea in aceasta vara din Rulmentul in Corona.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #535
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Sosiri: Aurelia Brădeanu (Oltchim Rm. Vâlcea), Mihaela Briscan (SCM Craiova), Anca Stoica (CNOE Rm. Vâlcea), Manuela Manda (CSM Ploiești)
    Plecări: Alina Șorodoc (CSM Bistrița), Dana Vălean, Cristina Predoi (CSM București), Mădălina Predoi (CSM București), Larisa Comșa (HC Alba Sebeș), Diana Constantinescu (HCM Rm. Vâlcea), Cristina Ciucă, Iulia Artean



    Lotul pentru sezonul 2013/2014:

    Portari: Denisa Dedu, Ana Maria Olariu, Lia Sîntămărean
    Extreme stânga: Camelia Hotea, Oana Cîrstea
    Interi stânga: Andreea Pricopi, Diana Druțu
    Centri: Aurelia Brădeanu, Adriana Țăcălie
    Interi dreapta: Nicoleta Tudor, Mihaela Briscan
    Extreme dreapta: Marilena Burghel, Laura Chiper, Anca Stoica
    Pivoți: Manuela Manda, Daniela Rațiu, Oana Apetrei
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #536
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Etapa 2/sezon 2013-2014

    Corona Brasov - SCM Craiova 38 - 28 (17-15)

    Corona Brasov:

    Au marcat : Chiper 12, Bradeanu 6, Manda 4, Drutu 4, Hotea 4, Zamfir 3, Apetrei 3, Briscan 1, Pricopi 1.
    Au jucat : Dedu (Santamarean) – Chiper, Briscan, Bradeanu, Manda, Drutu, Hotea (Tudor, Pricopi, Zamfir, Tacalie, Apetrei)
    Antrenori : Aurelian Rosca si Vasile Curiteanu.

    SCM Craiova:

    Au marcat : Gogorita 8, Dinca 7, Han 5, Ianasi 4, Goran 3, Apipie 1
    Au jucat : Munteanu (Nichita)– Cioaric, Ianasi, Apipie, Goran, Gogorita, Dinca (Han, Snopova)
    Antrenor : Carmen Amariei


    Declaratii dupa meci:

    „A fost un meci disputat, cu multe greșeli ale noastre, în prima repriză. În partea a doua, ne-am mobilizat mai bine, ne-a ajutat și poarta, iar plusul de omogenitate și de putere, a decis învingătoarea. Jucătoarele noastre au reușit să se mobilizeze în situații limită. Ne așteaptă un joc dificil la Cluj, unde sper să facem un meci bun și să ne întoarcem cu un rezultat pozitiv”, Aurelian Rosca, antrenor Corona Brasov.

    „Cred că diferența de valoare dintre cele două echipe nu este reflecată corect de scor. Echipa noastră a jucat foarte bine,însă, din păcate, unele decizii de arbitraj și unele greșeli, au făcut ca să pierdem. Pe bancă este mai greu și nu pot să fac unele lucruri, pe care le-aș fi făcut, dacă eram jucătoare. Însă, îmi place și meseria de antrenor și, cu siguranță, echipa va arăta altfel în următoarele meciuri. Obiectivul nostru pentru acest campionat este clasarea între primele șapte”, Carmen Amariei, antrenor SCM Craiova.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •