Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 121 of 121

Thread: Biliard . Biliard . Biliard .

  1. #106
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    adevarul e ca n-ai mai trecut nici tu pe aici de ceva vreme
    Asa este , am ramas si eu fara inspiratie .

    By the way spuneam de etapa a doua de la Best of the East din Polonia; se pare ca m-am inselat pentru ca am avut doar 1 singur participant roman acolo . Ovidiu Cristea a incercat sa ii bata pe polonezi la ei acasa , a prins o forma f buna ajungand in primii 32 fara nici o problema , dar apoi a dat peste unul dintre cei mai buni jucatori polonezi , Babica , pierzand cu 7-4 . Pana la urma , locul 17 nu este chiar rau tinand cont de context , in final , primii 8 fiind toti polonezi .
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    A INCEPUT SEZONUL MORT DE BILIARD : in perioada mai - septembrie sa nu mergeti la biliard ca cica circula un virus letal , o forma rara de ciuma plus o ciperca f periculoasa in postavul imbacsit de praf de creta al meselor care provoaca dereglari hormonale grave, glanda pituitara serios afectabila !
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Pentru toti pasionatii de biliard am deschis un group pe hi5 intitulat " ROMANIAN POOL PLAYERS " : http://hi5.com/friend/group/3205300-...RS--front-html . Va astept si acolo !
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  4. #109
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Am strans deja 27 de persoane in grupul de pe hi5 dedicat biliardului , haideti si voi !
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    E cineva pe aici ?
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    N-am mai jucat biliard de o luna spre rusinea mea , cred ca m-am molipsit de la voi pensionarii !
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  7. #112
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    sal intrebare

    Quote Originally Posted by birdy View Post
    Asta-i un forum mare de sport unde presupun ca se gasesc si pasionati de biliard; cu toate astea vad ca e o f. slaba miscare legata de acest sport. Din cand in cand se mai anima forumul cand este vreun turneu de snooker , in rest se doarme in front, iar despre biliard nu se discuta nimic.
    Haideti ca se poate mai mult decat atat, o gramada de subiecte care zac de ani de zile fara sa posteze nimeni nimic.

    Pe acest topic vreau sa se vorbeasca doar despre biliard , absolut orice, legat de jucatori, reguli, tacuri, cluburi, concursuri, intamplari personale, intalniri intre forumisti etc.

    Pentru inceput vreau sa vad cativa pasionati de biliard cu care se poate discuta, asa ca pentru a-mi face o idee despre voi v-as intreba cate ore de biliard jucati in medie pe saptamana sau pe luna? Eu de exemplu incerc sa joc aprox. 20 ore pe saptamana cumulate in 5 iesiri la biliard, dar este destul de greu avand si un serviciu obositor cu program de 10 ore pe zi ( 8:00-18:00 ).

    Deasemenea oricine are vreo nelamurire sau vreo intrebare legate de orice despre biliard ii pot sta la dispozitie cu raspunsuri prompte.
    am voie sa postez un anunt pe acest forum?

  8. #113
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    bile de biliard 9 seturi de bile de biliard noi 16 bile la cutie diametrul unei bile 66mm.
    mail :unu23sizero@gmail.com

  9. #114
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    vreu sa fac un club, si sa am o relatie cu federatia de biliard.carei!!

    salut tuturor. sunt din carei, oras cu numai 23000 de locuitori si imi place enorm sa joc biliard. vreau sa fie acest sport iubit in rominia si pe plan profesionist nu numai printre amatori. vreau sa fac un club mic de biliard deocamdata cu 3-4 mese dar vreau sa am o relatie cu federatia si cu alte cluburi ca sa extindem aceasta passiune pe plan national si de ce nu international.haideti sa facem ceva serios.avem talente de asta sunt siguri, ne trebuie sponsor si oameni seriosi.ma puteti contacta la gabor_olah@yahoo.com!!!!!

  10. #115
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Stai linistit prietene ca in tara asta nici macar nu mai exista federatie de biliard de mai bine de 3 ani . Nu este asa usor , nu te mai entuziasma asa ca ma faci sa rad .
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  11. #116
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Va salut, tocmai ce mi-am facut cont pe forum pentru ca si eu sunt pasionat de biliard inca de la 16 ani. Nu sunt un jucator extraordinar... eu ma descriu a fi un jucator mediu, dar cand joc, joc din placere. Sunt din Bucuresti, joc biliard saptamanal la IDM si mi-ar face deosebita placere sa cunosc oameni noi cu aceeasi pasiune cu care sa ma perfectionez... si de ce sa nu ne facem un grup... de multe ori vreau sa joc o bila si nu am cu cine.

    Cei care vreti sa iesim la o bila va rog sa dati un pm.

    Stima!

  12. #117
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Concurs biliard splitclub city mall-5 etape

    Clubul organizatorilor “SPLIT CLUB” City Mall,et.3,sos Oltenitei-Zona Eroii Revolutiei

    Taxa de participare: consta in acumularea a 12 ore jucate (pt etapele de calificare)si 15 ore jucate(pt etapa finala)in cadrul clubului,in decursul lunii respective(pt care se desfasoara etapa).Fiecare jucator al clubului care doreste sa participe la concurs va primi de la receptie un cartonas pe care vor fi trecute orele jucate si care va ramane la receptia clubului.Dupa fiecare sesiune de antrenament , orele jucate vor fi trecute pe cartonasul respectiv.



    Observatie:pentru cei care nu isi efectueaza orele in cadrul clubului sau le fac doar partial, pot participa la concurs achitand contravaloarea orelor care le lipsesc , nejucate(contravaloarea taxei=10 lei/ora nejucata).

    Premii:premiile sunt in bani (in lei),diplome, cupe, si medalii.De asemenea clubul a pregatit si premii surpriza pentru participanti.
    Fondul total de premiere minim garantat este echivalentul a 1500 de lei pentru fiecare etapa, iar pentru etapa finala va fi minim 10.000 lei.

    Tragerea la sorti:se va desfasura de fiecare data n incinta clubului , in dimineata de dinaintea competitiei pentru primele 4 etape, iar pentru Etapa Finala va fi anuntata in prealabil cu o saptamana inainte.

    Tinuta obligatorie:pantaloon inchis la culoare (din stofa sau blugi)si tricou polo.Nu se admit tinute sport gen pantaloni scurti ,tricou si papuci.


    Conditii de desfasurare

    Concursul se va desfasura pe toate mesele din club .Mentionam ca acestea sunt mese profesionale n 9 si respecta standardele de calitate internationale privind competitiile sportive.

    -Pentru fiecare din cele 4 etape de calificare se vor premia doar primii 4 jucatori clasati care automat sunt calificati pentru etapa finala si isi pierd dreptul totodata de a mai juca la celelalte etape de calificare .

    -Meciurile se vor disputa dupa sistemul dubla piramida (dubla-eliminare ) pana la sfarsit.

    -Concursul se va desfasura intr-una din cele 2zile ale weekendului sau in ambele zile , in functie de numarul celor inscrisi.Partidele vor fi programate din timp ,orele meciurilor vor fi afisate pe tabloul principal.Se va juca dupa sistemul cel mai bun din 9 jocuri (sau primul la5),pt meciurile de pe fata tabloului ,si primul la 3(sau cel mai bun din 5 jocuri)pt meciurile de pe spatele piramidei.Semifinalele se vor juca primul la 7(cel mai bun din 13 jocuri) , iar finala primul la 9 (sau cel mai bun din 17 jocuri).



    -Toate partidele se joaca cu spargere alternativa.

    -Concursul se va desfasura doar daca avem minim 32 de inscrisi, la o etapa.In caz contrar Split Club isi rezerva dreptul de a amana competitia pentru weekendul urmator.

    -Etapa finala se va desfasura in noiembie si se vor reuni primii 4 jucatori clasati la fiecare dintre cele 4 etape de calificare (in total 16 calificati), iar tabloul de 64 de jucatori va fi completat cu alti jucatori care nu au reusit sa se califice la etapele precedente si care pentru a accede in aceata etapa vor trebui sa acumuleze 15 ore jucate,sau sa plateasca o taxa de 150 lei, la receptia clubului.

    Alte mentiuni speciale:

    -Nu se permit intarzieri .In cazul in care meciul este anuntat si unul din jucatori lipseste se asteapta 10 minute ,apoi la fiecare 5 minute se pierde cate un joc.Daca se ajunge la un handicap de 3 jocuri (adica dupa25 de minute de asteptare ) respectivul jucator pierde partida .Daca ambii jucatori lipsesc si niciunul dintre ei nu se prezinta la masa de joc in acest interval de 25 de minute iar meciul e pe fata piramidei , cel cu numarul mai mic de pe tablou ramane pe fata si celalalt trece pe spatele tabloului , iar in cazul in care meciul este pe spatele piramidei , ambii jucatori sunt descalificati.


    Split Club isi rezerva dreptul de a amana competitia in cazul in care nu sunt minim 32 de jucatori inscrisi.

    -De asemenea clubul isi rezerva dreptul sa selecteze clientela
    Attached Images Attached Images

  13. #118
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    ms

    )))))))))))))))))))))))))))

  14. #119
    incepator
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    buna! chiar daca am o virsta destul de mica de numai 14 ani jumate, practic biliardul de 2 ani jumate fiind ocupatia mea pricipala. Pana acum de cand joc am reusit doar de 8-9 ori sa inchid masa din prima si sa imi ating nivelul maxim de joc iar acest lucru s-a intamplat la cele 3 concursuri la care am participat pana acum. Am cativa prieteni cu care merg in mod regulat insa doar cu 2 pot juca serios. De fiecare data cand am pofta de joc si sunt la masa si vad ca imi iese aproximativ mare parte din ce imi propun pur si simplu ma face sa simt spiritul acestui joc. La ultimul concurs la care am fost am jucat cu niste baieti semi-pro de la care speram sa gasesc informatii despre cum pot intra intr-un clasament al Romaniei de juniori. Insa spre marea mea dezamagire am aflat ca nu exista asa ceva. Multi oameni mi-au spus ca virsta de la care m-am apucat si pasiunea pe care o pun sunt o mare sansa de a deveni pro si a-mi castiga painea din asta. Insa neavand federatie pur si simplu simt cum se cam duce totul. Eu imi doresc din toata inima sa ajung jucator pentru ca stiu ca pot. As vrea sa ne strangem asa vreo 400-500 de pasionati si sa facem cumva sa se infiinteze o federatie. Jucatorii romani sunt foarte talentati la biliard si e super pacat sa nu se afirme. Luati exemplul lui Gabi Visoiu. Este cvadruplu campion mondial. Eu nici pana acum nu pot sa imi explic cum de a ajuns atat de sus dintr-o tara care n-are nici macar federatie. (daca cumva vreun baiat din sava care e pasionat la fel ca si mine si vrea sa joace cu cineva destul de tare pt clasa a 9-a sa imi dea add pe mess la id-ul stposea@yahoo.com)

  15. #120
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Salut. Poti discuta direct cu Gabi Visoiu, aici, pe forum.

    http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=517202
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    In curand ( luni, 24oct ), voi da o noua comanda de tacuri din gama McDermott. Cu aceasta ocazie puteti comanda orice de pe site ul oficial mcdermott la pret promotional.

    Pe stoc mai puteti gasi doar 3 modele de tacuri de joc la pret redus:

    - McDermott Element Series: ELEM03 - McDermott Pool Cues: Element Pool Cues: elementtemplate: F2 Dual Fiber Core Technology Dual Fiber Core TechnologyMcDermott Pool Cues: Element Pool Cues: elementtemplate: F2 Dual Fiber Core Technology Dual Fiber Core TechnologyMcDermott Pool Cues: Ele ( 250RON )


    - McDermott Element Series: ELEM05 - McDermott Pool Cues: Element Pool Cues: elem05: F2 Dual Fiber Core Technology Dual Fiber Core Technology ( 250RON )


    - McDermott Lucky Series: L32 - McDermott Pool Cues:Lucky Pool Cues: l32 ( 250RON )


    Tacuri de break/jump pe stoc:

    - BREAK/JUMP Stinger Mcdermott: NG01 - Stinger Dedicated Break Cues: ng01 ( 600RON )


    - BREAK/JUMP Stinger McDermott: NG01W ( 650RON )
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •