Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 121

Thread: Biliard . Biliard . Biliard .

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    1. Cam de 2-3 ori pe sapt cate 2-4 ore(de multe ori joc singur)
    2. After Dark Bucuresti(e la 10 min de mine mers pe jos)
    3. Cand joc de obicei cu prietenii, colt opus(chiar nu-mi place, dar ei altceva nu stiu ),insa cand vine un prieten din c-ta, 8-ball si 9-ball.
    4. Da
    5. De obicei joc cu un tac de sala,desi am un tac personal marca BCE luat acum 4 ani.

    Si o intrebare Birdy..tacurile pe care le aduci includ si tac de spart si de jump(trusa completa)?

    -site de torrente numai cu 8-ball,9-ball,snooker,carom,14.1,one pocket. http://uzhis.homeip.net:8080/. Gasiti si niste instructionale foarte interesante.
    Last edited by nitnerolf; 19th July 2007 at 17:59.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nitnerolf View Post
    Si o intrebare Birdy..tacurile pe care le aduci includ si tac de spart si de jump(trusa completa)?

    Nu exista trusa completa. Fiecare tac de joc, de spart si de jump se comanda separat.

    Quote Originally Posted by nitnerolf View Post
    -site de torrente numai cu 8-ball,9-ball,snooker,carom,14.1,one pocket. http://uzhis.homeip.net:8080/. Gasiti si niste instructionale foarte interesante.
    Si eu recomand site-ul ala , este singurul din lume de unde poti sa iei biliard la discretie. Mai era un hub, de unde am tras vreun an de zile dar a fost oprit.

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Birdy daca poti sa pui niste imagini cu tacurile pe care le aduci din SUA..sau un catalog ceva. pls....sunt interesat de ele si nu numai eu..mai am un prieten care ar vrea si el.
    P.S ai facut cumva Colegiul National Matei Basarab?

  4. #88
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    mutati-va si voi pe messenger va rog
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    mutati-va si voi pe messenger va rog
    Pentru cine e interesat de tacuri poate sa ma contacteze pe mess ID: pasarica_mihai .

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Maine etapa 8-BALL AMATEUR in club King's , incepand cu ora 10.
    Taxa de inscriere ( 35 ron ) se plateste acolo ( maine ora 10 ) , apoi se face tragerea la sorti . Premiile sunt in bani si valoarea lor este direct proportionala cu numarul participantilor.
    Se joaca piramida dubla, primul la 5 jocuri.
    Daca si de concurs de amatori va e frica atunci ce jucatori sunteti ?

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Cine mai joaca biliard pe forumu' asta si pe unde? Sau va-ti lasat toti ( aia putini pe care-i numeri pe degetele de la o mana ) !

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    UP!

    Maine Open in King's , ceva amatori dornici sa-si ai bataie in primu tur ?

  9. #93
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Rugaminte

    Quote Originally Posted by octav_star View Post
    da normal ca exista.. after dark , sereno , atomic .Site-ul federatie este http://www.billiardnews.ro si de aici poti sa contactezi federatia Concursuri se fac..nu foarte multe dar se fac trimite private message sa iti dau detalii

    Cine este pasionat de pool si snooker s-a deschis un nou club in piata lahovari(langa flamingo) -romana cu preturi accesibile . Clubul este foarte elegant si are un site foarte interesant cu forum si livestreaming(transmisie live din club intre 17-22 in fiecare zi) . Clubul se numeste London iar siteul este http://www.londonclub.ro
    NU VREI SA INTRAM PE MES SA PUTEM VB MAI MULTE DESPRE BILIARD?MAR INTERESA UNDE SI CAND SE FAC ACESTE CONCURSURI DE BILIARD,SA PARTICIP SI EU.MA DUC ORIUNDE IN TARA.

  10. 2nd October 2007, 10:41
    Reason
    mai usor cu replicile astea

  11. #94
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    acest topic ar trebui inchis; si asa nu scrie nimeni pe el !

  12. 19th October 2007, 17:26
    Reason
    ti-am zis, mai usor cu replici de genul

  13. #95
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    asta nu e forum de biliard, e un forum de sport, sectiunea de biliard. si poate ca "biliardistii" pierd vremea jucand, nu scriind aiurea pe forumuri.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  14. 1st November 2007, 10:44
    Reason
    aiurea

  15. #96
    DINAMONIZAT DinamoBoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Dej
    Posts
    654
    Reputatie
    1
    eu joc biliard cu prietenii,la sfarsit de saptamana!
    [FONT="Arial Black"][/FONT][COLOR="Red"][SIZE="3"]PESTE TOȚI ȘI TOATE-N LUME
    ESTE DOAR UN SINGUR NUME:[/SIZE]
    [B][SIZE="3"][SIZE="3"]DINAMO[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

    [COLOR="Black"][B][SIZE="3"]Pe Casa Poporului,Canta Cucuveaua
    DINAMO Si Cu "U"CLUJ dau **** Lu` steaua[/SIZE][/B][/COLOR]

  16. #97
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    caut si eu amatori de o partida de biliard
    este cineva interesat?

    edit: cantactati-ma pe mess mircea_tintea@yahoo.com
    Last edited by mircescu1; 15th November 2007 at 15:45.

  17. #98
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Daca vii la concursurile de amatori organizate de mine in clubul King's vei gasi suficiente persoane dornice de a juca biliard . Asa cu un astfel de anunt pe forum nu cred ca vei face mare branza .

  18. #99
    incepator
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Cred ca pasionati de biliard la noi nu sunt foarte multi. Sau cel putin stau ascunsi. Pe forum sunt doi sau trei si nici prin cluburi. Joc in IDM de cand s-a deschis de vreo 3 - 4 ori pe saptamana cate 4 - 5 ore de fiecare data si am intalnit foarte, foarte putini oameni pe care sa ii vad venind mai des si care chiar pareau pasionati. Cand sunt concursurile din kings? Se mai organizeaza?

  19. #100
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Salut,
    Primul concurs din king's de anul viitor va avea loc pe 5-6 ian si va fi de bila 8, taxa de inscriere 40 RON . Toate concursurile se joaca in sistem piramida dubla.
    Pentru mai multe detalii nu ezita sa ma contactezi si pe mess , id-ul meu este : pasarica_mihai .

  20. #101
    incepator
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Chestionarul

    Quote Originally Posted by birdy View Post
    Haideti atunci sa fac un set de intrebari care sa trezeasca interesul pentru acest thread:

    1. Cat de des jucati biliard?
    2. In ce cluburi jucati?
    3. Jucati 8-ball, 9-bal sau colt opus?
    4. Ati vrea sa participati la vreun concurs de orice fel: amatori, open sau intre forumisti? ( in nici un caz nu ma refer la un concurs de biliard pe calculator)
    5. Preferati sa jucati cu tacurile de sala sau aveti tac personal? ( daca "da" ce marca)
    1. Cam 5 ore pe saptamana in medie. poate mai mult.
    2. Club Eurobiliard Brasov
    3. 8 - ball
    4. As participa la concursuri, dar inca nu cred ca-s la valoare respectiva
    5. Tac de spart: Classic BJ-3
    Tac de joc: Cuetec Cobra C1

  21. #102
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    In perioada 15-16 martie 2008 a avut loc in clubul King's prima etapa din cadrul circuitul international Best of the East, al doilea ca importanta dupa Eurotour . A fost un concurs extraordinar cu o prezenta record de 118 participanti, dintre care 45 de straini . Echipa poloneza detasata la Bucuresti a fost formata din 14 sportivi numai unu si unu , toti super jucatori, insa doar talentul de exceptie al romanilor Ovidiu Cristea si Braga Robert a facut sa avem 2 reprezentanti in primii 4 clasati . Braga s-a clasat pe locul 3 pierzand in semifinala intr-un meci dramatic cu 9-8 in fata castigatorul turneul ucraineanul Artiom Koshevoy , dupa ce a reusit o revenire spectaculoasa de la 3-8 . Ovidiu Cristea a reusit deasemenea o revenire de zile mari in semifinale cu polonezul Skowerski Karol reusind sa castige 9 jocuri consecutive , de la 0-4 , iar de la scorul 4-4 reusind , fabulos, 5 breakuri consecutive . In finala ucraineanul s-a impus cu 9-5 , dupa un start fulminant in care a condus cu 6-0 , pe fondul unui inceput ezitant al lui Ovidiu .
    Una peste alta cei 2 au reusit o performanta absolut remarcabila intr-un concurs in care nivelul de joc a fost extrem de ridicat ! Felicitari baieti !!!!!!!
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  22. #103
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Ai uitat ceva: cea mai buna fata din concurs a fost frumoasa timisoreanca Florina Ciupertea. Felicitari Florina!

  23. #104
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Am recitit paginile acestui thread , f interesant felul in care am vorbit mai mult de unul singur . Saptamana trecuta am avut si noi o prezenta record la o etapa de Eurotour , in Italia , 4 jucatori . Din pacate rezultatele au fost mult sub asteptari : Babken si Manzatu au iesit pe locul 97-128, iar Descultu si Ladany pe 129-192, din circa 240 de participanti .
    Urmeaza saptamana viitoare , in perioada Pastelui , un concurs din cadrul Best of The East , etapa a 2-a pe 2008 in Polonia unde cred ca vom avea mai multi participanti , cel putin din Bucuresti .
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  24. #105
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    adevarul e ca n-ai mai trecut nici tu pe aici de ceva vreme
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •