Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 121

Thread: Biliard . Biliard . Biliard .

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Raportul calitate/pret cel mai avantajos este clar in King's.
    Legat de concursu intre forumisti, eu zic sa mai asteptam 2 saptamani sa se mai stranga lumea. Pana atunci eu in weekendul viitor ( 23-24 iunie ) organizez editia a XII-a a concursului bilunar de bila 8 din King's si va astept si acolo pt cine doreste sa participe.

  2. #65
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    sa mai amanam pana se termina sesiunea

    dupa 27
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #66
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Birdy, din ce citesc aici, nu prea avem sanse in fatza ta

    Dupa 27 e cel mai bine, pana atunci imi revin dpdv financiar

  4. #67
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    care ma, ca eu va bat pe toti
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  5. #68
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Atunci astept cu interes sa treaca 27

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com View Post
    Birdy, din ce citesc aici, nu prea avem sanse in fatza ta

    Dupa 27 e cel mai bine, pana atunci imi revin dpdv financiar
    Dupa parerea mea sunt un jucator de valoare medie in cercul de pasionati care se invart pe la concursuri asa ca nu aveti de ce sa va faceti griji din punctul asta de vedere.
    Cel mai apropiat weekend dupa data de 27 este cel din 30 iunie-1 iulie. Sambata, 30 iunie, cred ca ar fi o data potrivita.

  7. #70
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Dar poate unii in weekend mai pleaca din Bucuresti.Nu ar fi mai bine in timpul saptamanii ? Macar vineri....
    Zbor pana la stele.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Dar poate unii in weekend mai pleaca din Bucuresti.Nu ar fi mai bine in timpul saptamanii ? Macar vineri....
    E greu de impacat pe toata lumea, eu de exemplu de luni pana vineri lucrez pana la ora 18 asa ca nu am cum in cursul saptamanii.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Am observat ca pe caldura asta nu prea mai merge lumea la biliard aproape deloc si nu gasesc un motiv plauzibil. Tare ciudat!

    Am inteles ca s-au deschis strandurile, terasele, sezonul estival, dar chiar asa nu se mai gaseste nimeni sa mearga prin biliard?

    Am constatat de anul trecut ca pe timpul verii nu se vand mai deloc tacuri de biliard , dar nu observasem ,ca acum, sa fie asa goale cluburile. Parca toata lumea ar avea niste cipuri implantate in creier si cand se duc in turma buluc la biliard de se calca pe picioare cand nu vin deloc si se indreapta cu tot cu turma spre alte distractii.

    Mi-ar placea sa existe un club de biliard in care sa nu existe tacuri de sala si toata lumea sa aiba acces doar pe baza de card de membru si sa posede tac personal. Astfel lumea sa vina sa joace biliard serios si nu cate 8 la o masa sa dea la misto, sa arunce cu bilele de pe masa nestiind nici macar lucruri elementare legate de biliard. Eu daca as avea un club de biliard nici n-as permite accesul la toti ratatii care nu fac decat galagie si strica postavurile. As pune tarife mai mici special pentru a facilita adevaratii pasionati sa joace 8-10 ore . Astfel daca ai avea 100 de membri din astia de cursa lunga, jucatori adevarati oricum faci mai mult profit decat daca vin cate 10 bangeri agatati la o masa.
    Last edited by birdy; 19th June 2007 at 16:02.

  10. #73
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    oricum pe forumul asta suntem putini astia cu snookeru' si biliardul
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Pai astia cu biliardu' unde sunt, daca nici pe forumul asta, cel mai mare de sport nu sunt ?
    Sau or fi asa de ocupati cu biliardu incat au uitat sa mai dea pe la scoala si nici sa scrie pe un forum nu sunt in stare!
    Eu ma gandesc mai ales la cei noi in acest sport care habar nu au de unde sa-si cumpere un tac, unde sa invete si ei jocul, unde se fac concursuri, care sunt jucatorii adevarati. Asa eram si eu inainte cautam de zor pe internet si nu gaseam nimic despre biliard. Federatia nu mai exista, cred ca toturi ar trebui facuta o asociatie sportiva sau un club sportiv ceva pentru jucatorii de biliard un cadru in care sa se poate dezvolta cat de cat acest sport.
    Sau poate ar trebui eu sa-mi vad de treaba si sa nu ma mai implic atat !

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Cine e interesat de tacuri adevarate, de firma ( mcdermott, viking, predator, lucasi etc ) aduse direct din State, poate sa ma contacteze pe privat.

    Nu mai dati banii aiurea pe tacuri noname la 2-3 mil care sunt mai proste decat tacurile de sala. La un tac aspectul este ultimul lucru care conteaza, tacurile colorate si stralucitoare mascheaza niste cozi de matura de 2 lei.

    Credeti-ma am trecut prin lucrurile astea si m-am ars pe pielea mea, vorbesc din experienta, cel mai simplu si mai ieftin model de tac de firma la 5 mil nici nu se compara cu pocnitorile de la noi de pe piata care sunt aproape la aceeasi bani.
    Last edited by birdy; 22nd June 2007 at 10:12.

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Ce imi place sa vorbesc de unul singur pe threadul meu!

    Dupa cum spuneam in weekend a avut loc un concurs f. mare la Timisoara de bila 9, cel mai mare concurs din ultimii ani din punct de vedere al fondului de premii si anume 5000 euro. Intr-adevar o suma enorma pentru nivelul competitiilor de biliard din Romania. Premiile au fost mai mari chiar si decat cele de la Best of the East care sunt de 4000 euro. Locurile 9-16 au fost premiate cu cate 3 mil, iar taxa de inscriere a fost de doar 50RON. Tot respectul pentra aceasta initiativa a celor de la Eurostructur! Se pare ca mai exista in tara asta si oameni cu bani ,pasionati de acest sport care sa organizeze asemenea concursuri de amploare.
    Castigatorul concursului este Toni Judet, urmat de Ladany, Ovidiu si Babken. Se pare ca tot bucurestenii sunt cei mai buni, ocupand 3 din primele 4 locuri. Am inteles ca mesele erau destul de varza , iar timisorenii nu au reusit sa fructifice avantajul terenului propriu si si-au luat bataie la ei acasa.

  14. #77
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    bravo bucurestenilor! :dance:
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Cum mai merge oameni buni cu biliardu?
    Pe timpul verii jucati mai mult sau mai putin decat in restul anului?
    Din ceea ce vad eu cluburile sunt aproape goale chiar daca unele beneficiaza de aer conditionat si in zilele de canicula e o adevarata placere sa te adapostesti intr-un club de biliard pt cateva ore de joc.

  16. #79
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    bine ca mi-ai zis de aer conditionat, poate o sa ma duc si eu la vreun club
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  17. #80
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    merita
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  18. #81
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    birdy am vazut k ai spus mai sus k "Asa eram si eu inainte cautam de zor pe internet si nu gaseam nimic despre biliard. Federatia nu mai exista, cred ca toturi ar trebui facuta o asociatie sportiva sau un club sportiv ceva pentru jucatorii de biliard un cadru in care sa se poate dezvolta cat de cat acest sport."aici parca ai vorbit de mine....imi place sportul acesta la nebunie si as vrea sa cunosc cei mai buni jucatori....tot respectul pentru felul cum abordezi tu problemele legate de biliard.Sunt fericit k mai e cineva caruia sa ii pese atat de tare de organizare si altele...as dorii sa particip si eu la un concurs intre forumisti...chiar sunt nerabdator...un singur lucru te rog birdy ,dak vrei sa imi dai si mie link-uri unde pot gasii orice tip de informatii legate de biliard...in ultimul timp am cautat pe youtube meciurile lui bustamante cu altzi mari jucatori si am fost fascinat de felul cum joaca atat el cat si adversarii sai...te rog da-mi si mie cateva link-uri aici sau pe privat ca tu ai foarte mare experientza din ce imi dau eu seama. ms teufel

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Daca vrei sa participi la un concurs, sambata organizez eu unul de amatori in clubul King's unde poti sa intri in contact si cu alti jucatori. Aici pe forum un concurs intre forumisti nu cred ca ar strange nici 8 persoane.
    Link-uri despre biliard in Romania nu o sa gasesti, doar de afara:

    - cel mai mare forum de biliard : http://forums.azbilliards.com/index.php
    - cel mai bun site teoretic de biliard gratuit : http://easypooltutor.com/articles.html
    - daca vrei sa vezi meciuri, tot youtube e cel mai indicat , aici gasesti f. multe . Sunt 4 pagini de meciuri intregi oferite gratis de site-ul billiardclub.net :
    http://www.youtube.com/profile_videos?user=BClub
    Last edited by birdy; 11th July 2007 at 14:01.

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Maine concurs de bila 8 in clubul King's pentru amatori. Taxa de inscriere 35 RON. E cineva interesat?

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Cine vrea tacuri de firma , I'm the man!!!

    Va recomand : Predator, Mcdermott, Viking, Lucasi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •