Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 166

Thread: Luminița Paul

  1. #64
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    nesimtita de sharapova nici macar nu s-a interesat de schnyder. ea repede s-a dus sa serveasca in cealalta parte. e cea mai nesportiva jucatoare. ce sa mai zic de faptul ca a lovit-o pe schnyder cu mingea cand aceasta a reclamat un out
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #65
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    foarte placut comentariu azi..cred ca a fost Marius Chican ,nu?


    BTW, 90 % din replicile de mai sus sunt off-topic deoarece acesta nu se vrea un thread despre Maria Sharapova
    Last edited by Laura1985; 4th June 2007 at 19:15.

  3. #66
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Marius Chican a fost ... da` sa evzi la meciu` lu` Djoko ce s`a intamplat: Topescu respira in microfon si se auzea de ziceai ca se transmitea de pe camp, in timpu` unei rafale ... absolut dizgratios. Cine a vazut, sigur a fo` afectat si a dat pe MUTE. Mai mult imi place celalalt Chican

  4. #67
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    da` sa evzi la meciu` lu` Djoko ce s`a intamplat: Topescu respira in microfon si se auzea de ziceai ca se transmitea de pe camp, in timpu` unei rafale ... absolut dizgratios. Cine a vazut, sigur a fo` afectat si a dat pe MUTE. Mai mult imi place celalalt Chican
    Asa face la toate transmisiile Topescu...Eu intotdeauna am impesia ca moare dar se pare ca nu-si da duhul...inca... E batran si ramolit si cu tot respectul pentru el ca si comentator in vremurile lui bune a sosit momentul ca sa se lase de "sportul" asta ...Vad ca el insista sa moara in cabina... Poate asta i-o fi ultima dorinta...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #68
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Topescu, mie mi simpatic, e batranel dar stie multe si e printre putinii comentatori care se pricep la mai multe sporturi, plus ca e obiectiv si respecta jucatorii.

    for him!

  6. #69
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    si mie imi place topescu
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #70
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Mie imi plac toti,cu o singura exceptie:Topescu
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #71
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    cand incepe topescu sa horcaie in microfon, imi vine sa imi bag picioarele in el de tennis

  9. #72
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Exact. Când i se aude respirația în microfon mă apucă toate pandaliile.
    CTP îmi place cum comentează.
    Am draci! Caut exorcist.

  10. #73
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1


    Am schimbat programul cand l-am auzit pe Topescu...Prima oara nu prea eram atent, eram si la calc si la tv, dar nu stiam ce se aude la tv intre schimburi; absolut gretos
    .

  11. #74
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Comentatorii de la Eurosport sunt maestrii pe langa cei de la Sport Klub.
    Dar intr-adevar repeta la nesfarsit o serie de informatii (ex: aparatul de semnalizat net-ul a fost inventat de..., sistemul hawkeye, etc) pe care noi cei care iubim tenisul le stim de mult timp.
    Cat despre Sarapova: vad ca multa lume nu o suporta (ma rog fiecare cu preferintele lui) dar mie personal imi place. Niciodata nu se da batuta si lupta pt fiecare minge.
    Cat despre prietenie....Cand sunt atatia bani in joc de unde prietenie..... Respectul si fair-play-ul sunt altceva.

  12. #75
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Raulmad,ai vazut respect si fair-play in ultimul meci la Sharapova???Ca nu se da batuta si lupta pt fiecare minge ,asta se stie ca e principala calitate a ei,in schimb ,din pct de vedere tehnic,tenisul ei este doar o avalansa de bum-bum insotite de tipete isterice ce ar trebui INTERZISE ,dupa mine.

  13. #76
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Cat despre Sarapova: vad ca multa lume nu o suporta (ma rog fiecare cu preferintele lui) dar mie personal imi place. Niciodata nu se da batuta si lupta pt fiecare minge.
    Cat despre prietenie....Cand sunt atatia bani in joc de unde prietenie..... Respectul si fair-play-ul sunt altceva.
    mai multa lume o place , la fel ca in cazul Serenei..jucatoarele mari au intotdeauna hateri o groaza dar si mai multi fani ...nu ma refer la forumul asta vorbesc in general

  14. #77
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Raulmad,ai vazut respect si fair-play in ultimul meci la Sharapova???Ca nu se da batuta si lupta pt fiecare minge ,asta se stie ca e principala calitate a ei,in schimb ,din pct de vedere tehnic,tenisul ei este doar o avalansa de bum-bum insotite de tipete isterice ce ar trebui INTERZISE ,dupa mine.
    Vorbeam de respect si fair play la modul general. Unii au altii nu. Se pare ca Maria nu prea are fair play. Oricum nu este singura dar in fine....Personal am remarcat ca mult mai mult fair play exista in circuitul masculin.
    In ceea ce priveste jocul Sarapovei "cu bum-bum si tipete isterice" este pe locul doi in lume.
    Ca nu are tehnica lui Hingins sau a lui Henan este perfect adevarat. Dar, fara suparare cate dintre jucatoarele de azi joaca si altceva decat "tare si in forta"?
    Williams (ambele surori), Vaidisova, Petrova, Kuznetova, Ivanovici, etc toate au aproape acelasi stil de joc.
    Chiar m-am amuzat sambata: de cand o urmaresc eu pe Sarapova nu cred ca am vazut-o executand "scurta" ....In meciul de sambata a pus vreo doua scurte reusite....

  15. #78
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    chiar daca a ridicat mana dupa Sharapova putea sa repete serviciul. nu ziceam ca ar fi ceva greseala de regulament, doar lipsa de fair play
    nu pentru ca arbitrul nu a dictat asa ceva .daca a ridicat mana dupa ,punctul e pierdut.si pierdut a fost. regula e regula pana la capat aici nu e joaca hai sa/ti dau un punct cadou sa vezi ce fair-play sunt -inregistrarea o arata foarte clar. Patty a admis in interviul ei ca a fost vina ei ca nu s-a putut concentra la punctul ala si a ridicat mana mult prea tarziu. singura problema reala a fost schimbatul rachetei , care bineinteles se poate observa doar la Sharapova din nou ca si tipetele de altfel, restul jucatoarelor in special surorile sunt foarte silentioase intr-adevar
    Last edited by Laura1985; 5th June 2007 at 11:38.

  16. #79
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Asta de acum de la Ana e Luminita Paul?
    .

  17. #80
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    eat your words , LP

    --

  18. #81
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Chican a dat cu bata, ole!!!!!!!!!!!!! Nu a putut sa zica "panoramica", de 3 ori s-a chinuit. Si pe deasupra a mai zis ca Federer a fost invins in turul 1 la Roma, de catre Volandri( erau optimi parca).
    You'll never walk alone

  19. #82
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Radu Antofi si colegul lui de microfon

  20. #83
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    cine a comentat aseara la rezumat??pe la 11 seara
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #84
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timișoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    cred ca Radu Antofi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •