Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 86

Thread: Galerie,deplasari si intalniri

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    De cand are si Ceahlaul galerie? Ati facut vreo coregrafie vreodata?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Sunt un vasluian dar tin cu Ceahlaul pentru ca suntem moldoveni, nu? Am citit posturile cu galeria si altele. Cred ca cea mai tare galerie din moldova e la Vaslui. Fara suparare. Pacat, Cheahlaul joaca in A dar probabil sef de galerie la Ceahlaul nu e cine trebuie. Daca s-ar vorbi cu clubul, nu cred ca nu s-ar pune un autocar la dispozitie pt. deplasari. La meciul Poli-FC Vaslui au fost 14 autocare de la Vaslui. Au plecat 16 dar au mai ramas pe traseu. Ce sa-i faci? Asta-i Romania. Despre Costel Ilie, stit ca joaca acum la Vaslui. Sau mai bine zis se face ca joaca. Fratilor, joaca super prost. Parca se loveste mingea de el. Cand era la voi parca juca destul de bine. Dar acum...... e varza. Din cauza lui a fost dat afara Stan (antrenorul de la FC vaslui).
    In rest, bafta multa Ceahlaului si lui Stefan. La Piatra nu am ajuns la meci insa am ajuns la Bacau. Nici acolo nu e cine stie ce galerie. Poate ne vedem in A. Pa Pa

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Apropos, la meciurile de acasa Galeria de la Vaslui e cam de 2000 oameni. Cine nu crede il invit la Vaslui la un meci. Si sunt foarte bine pregatiti. Sunt niste poze pe www.galben-verzii.as.ro

  4. #46
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    E adevarat!Am fost in galeriea vasluiana la meciul Poli-Vaslui si atmosfera a fost peste cea ieseana care si peste cei 10.000 de spectatori ieseni!

  5. #47
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Ma baieti asa entuziasti erau si cei care au infiintat galeria fanatic club(nu ma refer la de-alde traian, gaman...aaaa....si mai era un tigan cica seful de galerie). Erau toti tineri, pasionati de fotbal si vroiau sa schimbe ceva in oras (ma refer in principal la cei din Rares de acum 10 ani).
    Dupa asta au venit tot felul de alcoolici care se rugau de stefan, marc, pantazi sa le dea bani sa bea....si asa s-a stricat galeria.
    Iar cu deplasarile ...cea mai tare deplasare a fost la iasi prin 95 (ma rog jumatate din galerie era formata din studentii din iasi).Stefan nu prea a dat bain pt deplasari

  6. #48
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Poate daca ar iesi primar acesta problema s-ar rezolva mai repede si mai usor!!!!
    Adevarul e ca mi-e rusine cu acesta galerie care doar la Bacau (anul trecut) si la meciul de acasa cu finlandezii de la Tampere a fost ceva mai organizata. In rest suntem de plans. Eu m-am alaturat de cateva ori galeriei dar cand m-am uitat la peluza si am vazut ca oaspetii aveau galeria mai mare mi-a pierit cheful de cantat!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  7. #49
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Oameni buni, la voi nu este de vina nici conducerea, nici asa zisul vostru lider, ci doar voi si lipsa voastra de MENTALITATE. Acuma cu internetul, totzi avetzi acces la informatzie. Mai uitatzi-va si voi pe romanianultras.com, fototifo.it ultras.ro spetza.ro cvucs.ro si luatzi aminte. E greu, suntetzi la inceput de drum, dar daca vetzi sta pasivi nu vetzi avea niciodata o grupare de suporteri adevarata si mereu se vor uita altzii la voi de sus.Nu mai zicetzi galerie, suna prea tzaranesc, demn de echipele mineresti, care veneau din mina in cisme de cauciuc direct pe stadion. Ciobanie.
    Cat despre aia de la Bacau, vad ca la voi Piatra-Bacau e o rivalitate gen Arad-Timisoara la noi, pastrand totusi proportziile. Oricum cuvantul galerie suna tzaranesc. Ultrasii stau in peluze, fie nord, fie sus. Niciodata in tribune. Numai ciobanii aia de la Bacau stau intribuna a II a. Parca ii si aud "fie shie mie bacau" sau "haidi bacau' haidi baietzii". Sunt penibili si nu le urmatzi exemplul.
    Semper Fidelis

  8. #50
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Peluze fie Nord, fie Sud. Scuze
    Semper Fidelis

  9. #51
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Cred ca si la noi galeria s-a amplasat "strategic"la o tribuna..peluza creata special pt "galerie" ramand goala.

    Multumim pt situri si pt spectacul care-l fac galeriile din vest.

  10. #52
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Bacaul nu e singura echipa din Divizia A care are galeria la tribuna a II-a!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  11. #53
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    pt.meciul de sambata cu National isi anunta cineva prezenta in cotroceni??

  12. #54
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Din Gazeta Sporturilor:

    Premieră: galerie nemţeană în deplasare

    Pentru prima dată în acest campionat, Ceahlăul a fost însoţit de galerie la o partidă din deplasare, cei aproximativ 150 de fani nemţeni încurajîndu-şi în permanenţă echipa. Ei au afişat un banner pe care era scris "Noi ne gîndim mereu la voi, azi gîndiţi-vă şi voi la noi!". Totuşi, sloganul lor preferat a fost "Cine a băgat Bacăul în B/ Ştefan Gheorghe!". Antrenorul Marius Lăcătuş a fost şi el surprins de prezenţa la stadionul din Bacău a propriilor suporteri, exclamînd: "Păi, noi nu avem o asemenea galerie nici la meciurile de acasă!".

    Interesant!
    AFC Red member

  13. #55
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Am fost si eu prezent in acea galerie!!!!
    Atmosfera a fost de-a dreptul fantastica!!!
    Si am mai avut un banner misto: "Craciunescu = Ceausesacu" dar ni l-au luat jandarmi!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  14. #56
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cica se pun autocare si pentru meciul de azi cu Farul si s-ar putea si pentru deplasarea de la Rapid!!!!
    HAI CEAHLAUL!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #57
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    daca nu este interes din partea clubului ... iti cam piere cheful... trebuie facut ceva pentru ca sunt in galerie 3 copii si 2 betivi.hai sa fim seriosi

  16. #58
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    din cate am inteles Ceahlaul a avaut galerie la VAslui.,dar destul de mica.Daca se puneau afise in oras erausi altii interesati

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare ... de cand are Ceahlaul galerie ?!

  18. #60
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    ba nush de cand are, si nush de cand drq se lauda vasluieni ca au cea mai tare galerie . si am mai auzit unu ca cica atmosfera creata de vasluieni a fost peste cea creata de cei 10 000 de oameni.
    sa ii dau niste info ca eu cred ca el a vazut meci la tv. Pe stadion au fost 18 000 de oameni pllus altzi 2000 pe afara, pe langa asta vasluieni erau cam 800 maxim (peluza are 2000 de locuri si ei erau doar pe jumatate de peluza sau chiar mai putin), iar noi eram 1200 (1100 si ceva) ca s-au numarat biletele cu care am intrat. deci imi zici si mie cum drq tipa 800 de oameni mai tare ca 17000? eu nu inteleg da in fine. altceva ce vreau sa va zic, voi stitzi ca respectiva galerie de la vaslui are max 5 ani?
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  19. #61
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Bai fratilor, mai calmati-l pe cracana asta al vostru... ati vazut ce site a facut??? http://gelucracana.dasino.ro/ .N-am mai vazut de mult atatea "agramaticalitati", ca sa citez din clasici, ca pe pagina asta... si ne mai miram ca ne fac altii "tarani de moldoveni"...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    salutare scriu si eu pentru prima data pe acest forum si sunt din vaslui.tin cu echipa fc vaslui desigur si niciodata nu o sa fiti la nivelul nostru. bai baietii da voi suntetii tare inapoiatii, ce tot va chinuiti ca sa faceti galerie cand voi nu ati facut niciodata.locul vostru este cu adevarat in divizia B mai bine va desfintatii ca faceti moldova de ras.Brigada SUPREMA 4ever

  21. #63
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Moshulie da' tu di undi vii, wai? 2 iechipi nu si compari' prin galierii...si shtii asta!
    miergi'nd dupi' logica ta di shi grieshii nu's mai tari k spaniolii sau ienglejii?
    FORZA CEAHLA'UL!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •