View Poll Results: Cine a fost cel mai bun jucator al Craiovei?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Guso

    14 40.00%
  • Daouda

    0 0%
  • Papura

    3 8.57%
  • Rada

    1 2.86%
  • Vigariu

    1 2.86%
  • Plesan

    3 8.57%
  • Badea

    4 11.43%
  • I.Stancu

    2 5.71%
  • Bundea

    2 5.71%
  • Stanga

    0 0%
  • N'Jock

    5 14.29%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 47 of 47

Thread: Care a fost cel mai bun fotbalist al Craiovei in acest tur?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca ar fi sa dau in acest moment un premiu unui jucator pentru intreaga lui atitudine in acest tur l-as da fara nici o retinere lui Papura. Prin felul lui de a se comporta pe teren , in fata presei , a ziaristilor ... a demonstrat ca este un oltean 100%.

  2. #44
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu i l-as da lui Pavel Badea, cel mai tare, dupa parerea mea..
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Un sondaj facut pe site-ul oficial al clubului WWW.fcuniversitatea.ro suporterii Craiovei au confirmat rezultatele sondajului facut de noi aici pe online!
    71% din suporteri au considerat ca Adnan Guso a fost punctul forte al echipei in turul campionatului ... s-a considerat de asemenea ca cel mai slab stam in ceea ce priveste linia de mijloc , care ar fi compartimentul cel mai slab...

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Redau mai jos interviul luat lui Guso cu acest prilej , aparut in Gazeta de sud si Gazeta Sporturilor!

    "- Guso, suporterii te-au ales cel mai bun jucator al Universitatii in tur!
    - Stiu! Ma bucur foarte mult. Vreau sa-i recompensez cu prestatii asemanatoare sau chiar mai bune.
    - Doar atit?
    - Nu! Ii mai rasplatesc cu ceva. Le promit ca nu voi parasi echipa pina la finele contractului scadent in 2007 si poate ramin si dupa aceea. Mai vedem ce va fi.
    - Simbata incepe returul, la Craiova vine Otelul, formatie pregatita de fostul antrenor al Universitatii, Sorin Cirtu. E greu?
    - Foarte greu! Sorin Cirtu este un mare antrenor, ne stie foarte bine pe toti. Speram totusi sa cistigam, altfel ne va fi foarte greu in retur.
    - In ultima partida, cu Jiul, Universitatea a schiopatat rau de tot.
    - Da, asa este, insa a fost doar un meci amical. Cind este meci oficial te pregatesti altfel si fizic, si mental. Va trebui sa dam suta la suta din randament si totul va fi bine.
    - Despre antrenorul Napoli ce spui?
    - Ce pot eu sa spun despre antrenorul meu?!
    - Bine, atunci compara-l cu Sorin Cirtu.
    - Sorin Cirtu este un antrenor foarte bun, dar nu pot eu sa fac o comparatie intre cei doi.
    - Daca suporterii te-au ales cel mai bun jucator, nu crezi ca poti fi si capitanul echipei?
    - Nu ma intereseaza. Capitan este Papura si asa trebuie sa ramina. Pe mine ma intereseaza doar sa joc bine, sa fie toata lumea multumita.
    - Dinel Staicu a venit sa vorbeasca cu voi in vestiar, ce v-a spus?
    - Sa ne concentram mai bine, sa fim uniti, treburi din acestea, de incurajare. Ne-a mai promis si o prima de obiectiv de 10.000 de dolari, daca terminam pe locul trei.
    - Locul trei sau calificarea intr-o cupa europeana?
    - Nu! Doar locul trei.
    - Altceva?
    - Sint foarte bucuros ca sotia si fetita mea au venit la Craiova. Abia astept sa ajung acasa sa ma joc cu ea. "

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    71% din suporteri au considerat ca Adnan Guso a fost punctul forte al echipei in turul campionatului ... s-a considerat de asemenea ca cel mai slab stam in ceea ce priveste linia de mijloc , care ar fi compartimentul cel mai slab...
    Eu zic ca atacul a fost punctul slab al echipei, ia postul de portar a fost punctul forte...mijlocul cred ca este destul de bun.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •