View Poll Results: Cine a fost cel mai bun jucator al Craiovei?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Guso

    14 40.00%
  • Daouda

    0 0%
  • Papura

    3 8.57%
  • Rada

    1 2.86%
  • Vigariu

    1 2.86%
  • Plesan

    3 8.57%
  • Badea

    4 11.43%
  • I.Stancu

    2 5.71%
  • Bundea

    2 5.71%
  • Stanga

    0 0%
  • N'Jock

    5 14.29%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: Care a fost cel mai bun fotbalist al Craiovei in acest tur?

  1. #22
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ba ar cam trebui sa plece: biemme, belmondo, leandro, miclea, bratu
    ce naiba nu avem rezerve deloc, la inceputul returului cand am avut accidebtati si suspendati nu am mai jucat nimic , va mai amintiti?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ce naiba , frozen....eu am zis ca inclin sa cred ca nu va pleca nimeni dinTITULARI SI
    REZERVELE CARE PROMIT ( gen Moti , Stoianof , C Tudor , A Ionescu , etc )!
    Biemme si Leandro pot pleca linistiti ..la fel si Bratu si Miclea daca vin altii mai buni in lot..
    Am rezerve in ceea ce priveste pe Bengondo , a apucat sa joace foarte putin , insa are 22 ani si a jucat cinci meciuri consecutive in nationala olimpica a Camerunului (atentie , ca titular )si este convocat din nou in dec.- ian ! Nu vad care este problema daca mai avem rabdare cu el acest retur...
    Trebuie insa sa recunosc ca Badea a castigat doi jucatori care pot fi rezerve aproape de nivelul titularilor : e vorba de Moti si Preda ....

  3. #24
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Dintre astia din lista cu voturile nici nu poate fi vorba sa plece cineva.Astia ne trebuie la echipa. Dar si niste tineri talentati,de viitor, dintre rezerve ca Murgan ,Stoianof,Moti ,Cl.Tudor,Banica si A.Ionescu .Poate si Borbely ,McBreen sau L.Preda sau Oprea cel revenit ar trebui pastrati. Daca Craciunescu este restabilit complet , si el merita pastrat. Deci lotul nu are nevoie de multe retusuri 22 sint deja.Nu cred ca lotul ar trebui sa aiba mai mult de 24 deci nu trebuie adusi mai mult de doi fotbalisti , dar buni -....un atacant si un mijlocas

    Sint totusi la Craiova 7 jucatori care nu-si justifica deloc banii:Urai, R.Miclea, Al.Nicolae, Leandro,Bieme, Cr.Bratu, Bengondo

  4. #25
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Discutia a deviat.Vreau sa pun un top al minutelor jucate pentru Universitatea si din cate meciuri in acest tur

    1.Guso 1350 minute/ din 15 meciuri. Este integralist ,internatioanal A Bosnia
    2 Bundea 1333/15meciuri +5 goluri International A Romania, golgheter
    3 Papura 1260 /13 meciuri +2 goluri , capitan ,int A Rom
    4 Rada 1243 /13 intA Rom
    5 Stancu 1094/13 selectionat A Rom
    6 Njock 976/12 +5 goluri selectionat sel.Camerun, golgheter
    7 Plesan 906/12+1gol int A Rom
    8 Stanga 892/13 +1 gol int A Rom
    9 Murgan 811/10 int tineret-olimici Rom
    10 Vigariu 735/12 +1 gol fost int tin-ol, ultimul care ne-a mai ramas dupa "potop"
    11 Badea 734/10 +1 gol. antrenor, int A Rom

    in rest, niciunul nu a strans macar jumatate din totalul minutelor de joc , deci au avut o participare sub 50% din timpul total de joc ,deci mai putin de 675 minute.
    Cel mai aproape de aceasta borna a fost Borbely cu 613 minute jucate si un gol, restul din ce mai putin pana la Cl.Tudor cu 29 sau Bieme cu 72 cele mai putine minute

    De fapt asta a fost formatia standard a turului ,trebuia trecut Murgan, el l-a inlocuit de multe ori pe Daouda si a jucat si la mijloc. Daouda nu prea a jucat in acest tur deci nu trebuia trecut Daouda pentru voturile din acest tur.
    Blue, fii corect si fa modificarea Murgan in locul lui Daouda in chestionar ca sa fim corecti fata de toti jucatorii
    Last edited by Gerson; 9th December 2003 at 18:47.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daouda este un titular cert , a si semnat un nou contract pana in 2007. Murgan nu este o certitudine si nici nu cred ca va fi unul din viitorii titulari!
    Mie unul mi se pare un jucator sters , fara nici un fel de stralucire ..nu il vad si pace in eventuala mare echipa a Craiovei...si cred ca daca ar fi fost un mare talent nu ar fi ajuns asa usor la Craiova....Mihailestii l-ar fi vandut fara probleme in alta parte..stim noi unde!

  6. #27
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Murgan este talentat , va ajunge fotbalist mai repede ca celelalte rezerve. Dar in topul cel mai bun jucator al turului nu poate fi nominalizat Daouda chiar daca este privit ca titular, a jucat,din motive obiective, foarte putin. Murgan a fost in primii 11
    si trebuie nominalizat macar
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #28
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    si mie mi se pare de MARE VIITOR , MURGAN.

    l-am pus pe Daouda din inertzie.El e considerat titularul chiar daca Murgan a cam jucat in locul lui in tur.Dar in topul turului il pun pe Murgan. Mea culpa

    De fapt ,11-lea turului e:


    GUSO
    MURGAN , PAPURA , RADA
    VIGARIU , PLESAN , BADEA , I.STANCU
    BUNDEA , STANGA
    N'NJOCK


    dar in retur va reintra sigur daouda, sa vedem ce mai aduc, ce face Badea ...
    Last edited by Blue; 10th December 2003 at 02:10.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Poate nu l-am privit eu prea atent , la prima vedere mi se pare un fotbalist comun , fara stralucire , unul de genul " poate sta aici daca nu avem altul mai bun". Am fost la toate meciurile acasa si , marturisesc , oricat ma straduiesc ,nu-mi aduc aminte o faza mai deosebita facuta de el. Am sa-l "monitorizez " dar in momentul de fata nu as paria pe viitorul lui fotbalistic.... Blue , ce inseamna de "MARE VIITOR " , poate punem de un pariu...
    ( tare m-as bucura sa-l pierd ...).

  9. #30
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Edomond, Murgan e tanar, sta bine fizic dar are si o tehnica buna, are si tupeu(poate chiar prea mult cateodata, vezi faza cu Maier la Alba I.) este polivalent si chiar intrevad ca daca este ajutat, va ajunge un jucator bun, titullar si la Craiova si care poate ajunge in natzionala.Cu putzin noroc chiar jucator bun de natzionala.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am sa-l "monitorizez" , desi am o presimtire ca daca mai vin doi trei jucatori si un alt antrenor nu cred ca voi avea prea multe ocazii....dar cum ti-am spus ma bucur pentru fiecare jucator oltean care se afirma la Craiova!
    Chiar si pentru Preda pe care nu-l suportam , dar care a avut meciuri in care s-a miscat bine!

  11. #32
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    De departe, Guso a fost cel mai bun.
    Amor de lejos, felices los quatro....

  12. #33
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Este clar ca Guso castiga titlul de cel mai bun de la Craiova
    Cei care au mai luat voturi meritau si ei sa fie pomeniti si sint jucatori buni
    Merita si Murgan un vot acolo, dupa calculele lui Gerson a jucat destul de mult si nu a facut greseli mari, a muncit, e de viitor
    Daouda nu putea sa ia voturi pentru ca nu a jucat dar se revanseaza el in retur
    Stanga nu a luat voturi de la nimeni cred ca datorita aerelor lui de a se antrena separat , fumurilor lui de vedete palita.Poate se isi schimba atitudinea in retur.In ultimele etape a jucat mai bine deci sint sperante
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , nu pot fi votati toti pentru "cel mai bun" ...daca ar fi asa am fi cea mai buna echipa ...

  14. #35
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    LUTU OUT!Asta nu mai e fotbalist!Clar!
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  15. #36
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai Lutu nu joaca la noi acum, ce legatura are cu evolutia alb-albastrilor din tur?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #37
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Guso - olteanu'
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Guso , Papura , Rada , Bundea , Stancu , Njock , Daouda,Stanga....sunt opt titulari in care eu am incredere!
    Aproape o echipa..... ar mai fi Stoianof , Moti , chiar si australianul uneori... cu doua plombe , un atacant si u7n mijlocas de valoare ....echipa va arata mult mai mult decat in tur.

  18. #39
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    ....echipa va arata mult mai mult decat in tur.
    Ca de obicei!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #40
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Guso , Papura , Rada , Bundea , Stancu , Njock , Daouda,Stanga....sunt opt titulari in care eu am incredere!
    Aproape o echipa..... ar mai fi Stoianof , Moti , chiar si australianul uneori... cu doua plombe , un atacant si u7n mijlocas de valoare ....echipa va arata mult mai mult decat in tur.
    I.Stancu, sper ca si Bolohan o sa joace bine , mai trebuia un Dica dar nu vru sa vina. Ala mergea cel mai bine

    Guso -Daouda,Papura,Rada-Bundea,Plesan,Stanga,I.Stancu,Bolohan-NJock si Dica

    chiar imi placea echipa asa. Era echipa de luptat pentru titlu.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sa vedem , s-ar putea sa ne trezim totusi cu un atacant de clasa... si chiar cu inca un jucator de banda... uitandu-ma la echipa nu pot sa nu constat cat de baftos este dinel asta , sau cat de eficient este...nu s-a aruncat la transferuri spectaculoase , pe sume mari ...si totusi echipa arata din ce in ce mai bine... daca ii ies pasentele si cu inca un atacant de valoare putem sa-i dam nota zece cu felicitari...

  21. #42
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    edmond, eu am mai spus ca Dinel este unul din cei mai buni oameni de afaceri di Romania.
    si personal cred ca toata chestia cu ceausescu este publicitate gratuita si cea mai ieftina posibila, sa nu zic cea mai eficienta.
    este tare omul, e de admirat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •