Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: Degradarea sectiunii Intern ne obliga sa ne degradam??

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    Degradarea sectiunii Intern ne obliga sa ne degradam??

    Mi-am mai spus parerea despre prezenta noastra pe acest forum si necesitatea de a ne regasi (fara a dispare neaparat de aici) pe un forum propriu reprezentativ (de dorit pe site-ul oficial al clubului).

    Cele ce urmeaza sunt doar o remarca si sper sa nu fie considerata o ofensa de catre nimeni dintre suporterii Universitatii.

    Am constatat o continua degradare a sectiunii intern a forumului.
    Daca am vazut threaduri nepotrivite acestei sectiuni ('steaua' sau cel despre emblema clubului nostru) in ultima vreme s-a depasit orice limita a lipsei de bun simt.
    Ma gandesc la cele cateva threaduri cu injuraturi in titlu (si culmea, infiintate pasamite chiar de cel injurat, un suporter al Craiovei), threaduri care au fost insa destul de rapid eliminate de moderatori.
    Ma gandesc mai ales la threadul despre Oltenia, care vad ca este inca prezent, fara nici o scuza pentru moderatorii sectiei (sunt trei, totusi!).

    In mod firesc, un astfel de thread trebuia ignorat, de ex. nimeni nu a postat pe threadul intitulat 'suporterii rapidisti' (stiu, se poate comenta, nu sunt atat de multi si poate nici atat de incisivi ca noi).

    Din pacate, unii dintre noi nu numai ca au raspuns (in fond fiecare are dreptul sa-si expuna o opinie, de aceea este forum) dar au cazut in aceeasi extrema cu initiatorul acelui thread si unul din moderatori. Sunt convins ca acest 'antiolteni' e un biet complexat care a primit atatatea bobarnace de la suporterii Universitatii incat a dat pe dinafara si nu a gasit alta cale de a-si exterioriza neputinta de a sta vertical si a lega doua idei decat prin acea globalizare penibila.

    De asemenea, acel moderator (?!), Dragos care s-a gasit sa 'modereze' ceva ce nu isi avea loc pe un forum legat de fotbal pana la urma, a intrat in mars fortat in aceeasi categorie cu initiatorul threadului.

    Dar, nu am inteles de ce unii dintre noi au ajuns sa faca comentarii globale despre locuitorii din alta zona a tarii? Mandria de a apartine unei anumite zone geografice si spirituale atrage obligatoriu antipatia (uneori putin spus antipatie) fata de ceilalti din afara zonei?
    Ma indoiesc ca oltenii nu-l citesc pe Eminescu sau ca moldovenii nu sunt impresionati de operele lui Brancusi...

    Nu am nimic impotriva sa-i combatem pana la desfiintare (figurativ vorbind) pe fanii altor echipe (mai ales pe cei ai cluburilor departamentale), dar cu argumente legate de fotbal si ce se invarte in jurul fotbalului. De aceea exista acest forum, nu?

    Universitatea Craiova are un trecut aparte in fotbalul romanesc care ne impune o atitudine in concordanta cu acesta. Pana la urma, este o conditie esentiala pentru a cladi un viitor mult mai bun.

    Indraznesc sa fac un apel la pastrarea echilibrului la acele postari care, de fapt, nici nu au tangenta cu fotbalul.

    De asemenea, ar trebui sa luam atitudine fata de deschiderea si mentinerea unor threaduri pe Intern. Ceva de genul sa nu mai postam pe intern 2-3 zile, o saptamana sau ce considerati voi ca s-ar impune.
    Last edited by ion-1; 30th December 2003 at 10:02.

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    eu unul am postat acolo pentru ca este rusinoasa atitudinea unui moderator.
    cum poate sa posteze in halul ala si in alte cazuri sa dea avertismente sau sa ceara bann-uri pentru alti membri?
    nu vorbesc de subspecia dragosh, vorbesc in general, prin ce a postat ala acolo a dat o palma tuturor moderatorilor si le-a slabit credibiltatea.
    in primul rand colegii lui de grup ar trebui sa i-a atitudine fata de postarile lui tampite, dar imi aduc aminte de un alt moderator din aceiasi categorie, caruia ii este permis sa jigneasca Oltenii: zabre-Ultras.
    ramane de vazut pana cand vadim v-a mai permite astfel de moderatori.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Este o problema!
    Dar cand le dai subiecte "fierbinti" la doi copii ce trec prin pubertate ca Dragos si ady sa se descarce..
    Vadmi ar trebui sa se auto-sesizeze
    AFC Red member

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca multi dintre noi nu avem inca definita notiunea de MODERATOR !

    Mi-a placut remarca unuia devenit moderator care la "atacul" unui al coleg de pe FORUM ("parca nu mai scri atitea prostii si injuraturi " sau cam asa ceva ) a spus : "pe-atunci nu eram moderator !"

    Deci, prieteni, sa devenim cu totii...MODERATORI !

    Cred ca VADIM ar trebui sa aleaga mai cu grija moderatorii !
    Ha ! Stiu, e usor mereu, de pe margine, sa dai "indicatii pretioase" ! :p

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ioane , s-a convenit ca pe Intern se pot posta si subiecte legate de echipe.... In general subiectele jignitoare sunt eliminate destul de rapid , acum insa trebuie sa intelegi si tu ca moderatorii de pe intern intra foarte rar , practic din cate stiu eu sunt plecati in vacanta. Stiam ca subiectul cu pricina a fost eliminat , dar am sa verific ... Pe de alta parte pe Intern se posteaza in nota obisnuita ultimului an , nu ai mai intrat tu acolo...
    Insa eu ca moderator voi putea destul de greu sa iau atitudine atat timp cat nu sunt ajutat de suporterii nostri. Din pacate sunt cativa suporteri olteni care cad prada usor provocarilor iar cativa chiar provoaca... regret sa o spun . Azzuro , de ex. care posteaza foarte mult , nu poate intelege ca ar daca ar fi ceva mai ponderat ar face mai mult pentru Universitatea ... si chiar pentru el...
    Credeam ca îi va da de gandit faptul ca i s-a retras titlul de moderator dar dimpotriva.... o sa mai discut odata cu el pe pm dar cred ca fara sanse ...mai mult de o zi nu se poate controla ...Asta este ... Sunt oameni si caractere... nu pot fi controlati..iar sub adapostul anonimatului unii incearca sa uite de frustarile si complexele din viata de zi cu zi...isi umfla muschii pe aici , jignesc , injura....se simt mari.... dar ce folos , se vor intoarce in viata de zi cu zi si vor fi aceeasi , cu aceleasi frustari si complexe....

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ion-1
    Ma gandesc la cele cateva threaduri cu injuraturi in titlu (si culmea, infiintate pasamite chiar de cel injurat, un suporter al Craiovei), threaduri care au fost insa destul de rapid eliminate de moderatori.
    Ma gandesc mai ales la threadul despre Oltenia, care vad ca este inca prezent, fara nici o scuza pentru moderatorii sectiei (sunt trei, totusi!).
    Am sa incerc sa spun eu despre ce e vorba.
    Unul din Olanda are niste probleme cu mine, de care eu nu stiu si a inceput sa deschida threaduri la Intern cu mesaje injurioase la adresa mea. Individul se numeste cand ady__azzuro cand ady azzuro, nu este clona mea, dar vrea sa se dea in spectacol, chiar si prin pm imi trimite tot felul de mesaje jignitoare....probabil ca e vre un complexat care sufera in Olanda si a venit pe acest forum sa se descarce pe mine.


    Si inca ceva, daca considerati unele mesajele ale mele jignitoare puteti sa imi dati un pm si eu pot sa le sterg, nu e nici o problema, numai sa ma anuntati.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baubau
    Este o problema!
    Dar cand le dai subiecte "fierbinti" la doi copii ce trec prin pubertate ca Dragos si ady sa se descarce..
    Vadmi ar trebui sa se auto-sesizeze
    Dar de ce nu te auto-sesizezi tu? Ai o mica jena sau ce se intampla? Nu tot moderator esti?
    Te-ai enervat ca am postat niste bancuri cu moldoveni si ai venit sa te descarci aici, ar trebui sa mai cititi si regulamentul acestui forum, ca nu degeaba l-a pus Vadim!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , nu te enerva degeaba... ca moderator baubau are dreptul sa isi spuna parerea si ce a spus despre tine a spus si despre Dragos.... nu cred ca baubau te-a jignit in vreun fel , am citit o parte din postarile lui si consider ca sunt destul de echilibrate...
    Te intreb si eu ceva ? Ai tu vreun statut ceva mai special de care eu inca nu stiu!? Ai dreptul sa intri pe forumul oricarei echipe sa scrii ce vrei tu , iar altii nu au ce cauta pe forumul Craiovei !? Chiar crezi ca toti care au ceva cu tine li s-a pus pata asa , din senin?!

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai si l-am dat eu afara de pe forumul asta?
    De ce posteaza fara sa aduca dovezi?
    Sa vina cu citate din mesajele mele in care am jignit pe cineva la Intern, nu sa vorbeasca asa doar ca sa se afle in vorba. Daca il deranjeaza intr-adevar mesajele mele poate sa le stearga nu ma intereseaza, am inteles ca este moderator la Ceahlaul asa ca poate sa faca ce vrea, poate sa ii roage pe ieppy, tudose sau edgar sa le stearga si gata, sa nu ma mai bate pe mine la cap aici...
    Eu am dreptul sa trec pe la toate forumurile de pe acest forum, numai la Avertismente ss Banari nu am voie, acolo mi s-au sters si cateva mesaje...
    Eu nu am spus nimanui sa plece de pe forumul Craiovei si nici nu sunt in masura sa spun asta...
    Cei carora li s-a pus pata pe mine sa ma contacteze si sa rezolvam treaba, nu sa posteze aiurea pe forumul UNIVERSITATEA CRAIOVA!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mai lasa-ma! Esti perfect , esti cel mai tare , cel mai bun , nu mai este nimeni ca tine ! Esti multumit!?

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ion-1
    Ma gandesc mai ales la threadul despre Oltenia, care vad ca este inca prezent, fara nici o scuza pentru moderatorii sectiei (sunt trei, totusi!).
    Thread-ul despre Oltenia de pe "Intern" l-am sters ieri de cum l-am vazut. Ramane o "umbra" a sa insa, adica doar titlul si faptul ca a fost sters si de catre cine. Este o masura suplimentara de securitate, stergerea definitiva facand-o doar Vadim.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La Multi Ani , Tudose , si clipe fericite cu Argesul....
    Mentionez ca a fost doar blocat , nu sters!

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Multumesc, Edmond_! Si tie la fel!
    L-am blocat in primul moment, pentru ca mi s-a parut dubios de la inceput, apoi, dupa ce am citit prin el, l-am sters dupa cateva minute (adica a ramas doar titlul, cum am explicat mai sus). Eliminarea definitiva a facut-o Vadim.

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    am fost plecat de Craciun din tara si nu am vazut ce sa scris, dati-mi si mie pe pm ceva detalii .....
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am sa te lamuresc eu maine , daca nu o va face altcineva intre timp!

  16. #16
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ce-ti spuneam eu inter cand ne-am intalnit despre moderatori de aici?
    dupa ce am cerut sa vad ce reactie aveti la adresa lui dragos zero piero ala, daphix, care pe mine m-a sanctionat rapid imi soune ca nu stie la ce mesaje de ale lui dragos ma refer.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    frozen , moderatorii de aici nu sunt angajati sa stea pe forum 24 din 24! O fac cum pot si cand pot! Faceti prea mare caz din nimic... Un "ametit" posteaza un thread pe intern contra Olteniei si voi luati foc...am vazut inaintea voastra postarea respectiva si am fost primul care am luat atitudine. Au fost trei zile in care moderatorii de pe intern nu au fost prezenti , erau sarbatorile ce naiba... A doua zi seara a intrat Tudose pentru scurta vreme , a blocat subiectul iar apoi in ziua urmatoare Vadim l-a sters!
    Nici un alt moderator in afara celor trei de la Intern ( Tudose , ieppy si Edgar ) nu puteau interveni , asa ca degeaba îi acuzi pe moderatori ( implicit si pe mine si pe Inter ). Stii ce ! M-am saturat ! Nu sunt eu vinovat de problemele pe care le aveti pe intern! Sunteti toti oameni liberi ! Nu va convine , nu intrati acolo! Dar nu mai faceti un caz din asta , aici pe forumul Craiovei !

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ma bucur insa ca stiu cum stau! Sunt oameni pe care i-am simpatizat si pe care i-am considerat aproape prieteni , chiar daca nu ne cunoasteam... oameni cu care as fi vrut sa ma vad odata la un meci sau la o bere... poate o sa se si intample... deocamdata insa ramanem impreuna suporterii "Campioanei unei mari iubiri" , fiecare cu defectele si calitatile lui , dar si ,uneori , cu o doza mult prea mare de orgoliu! Sa fiti fericiti , oriunde ati fi , orice ati face , indiferent de forumul unde va exprimati sentimentele pentru alb-albastri...

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Edmond_ iti arat un citat de al lui Vadim:

    In legatura cu poll-ul, am vrut sa vad cate clone isi face Ady. Si-a facut clone si inainte sa pun eu voturi, de aia am pus de la mine niste puncte pentru Vasile. Apoi, dupa ce au pus eu cateva voturi, Ady a continaut sa isi faca alte clone. Cred ca are cel putin 20 de clone.

    Daca voiam sa schimb rezultatul votului, puteam sa pun 10 voturi inainte cu 1 minut de finalul pollului, iar Ady nu ar mai fi avut timp sa isi faca inca 11 clone ca sa castige ion-1. Insa nu de asta am pus acele voturi "din burta", ci pentru a vedea daca lumea isi face clone pentru a schimba un poll.

    Cum raspunsul este afirmativ, vom vedea cum facem mai departe cu pollurile de la ArenA. Variantele sint:

    1. lasam votul public cu conditia ca cei care sa poata vota sa aiba un minim de 50 de mesaje. Astfel se evita clonele.
    2. lasam drept de vor numai moderatorilor



    Chiar crezi ca mai merita sa mai stau pe acest forum murdar si plin de porcarii:
    Eu m-am jurat ca nu mi-am facut nici o clona si uite ce spune Vadim...incredibil
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ady, cred ca mai corect este sa pui un link. Altfel, se poate minti prin omisiune, involuntar.

    http://www.onlinesport.ro/Forum/show...newpost&t=1465

    Actiunile tale ma fac sa cred ca incerci sa gasesti nod in papura in scopuri personale, totul de la greva aceea de avertisment, fara nici o noima.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , eu nu mai sunt cel de anul trecut... Mai postez odata ce am scris mai sus...
    "Ma bucur insa ca stiu cum stau! Sunt oameni pe care i-am simpatizat si pe care i-am considerat aproape prieteni , chiar daca nu ne cunoasteam... oameni cu care as fi vrut sa ma vad odata la un meci sau la o bere... poate o sa se si intample... deocamdata insa ramanem impreuna suporterii "Campioanei unei mari iubiri" , fiecare cu defectele si calitatile lui , dar si ,uneori , cu o doza mult prea mare de orgoliu! Sa fiti fericiti , oriunde ati fi , orice ati face , indiferent de forumul unde va exprimati sentimentele pentru alb-albastri..."

    Am blocat acest thread astazi 11.ianuarie!
    Last edited by EDMOND_; 11th January 2004 at 13:36.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •