Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 264

Thread: Rivalii si Prietenii UTAei

  1. #127
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Nu am avut intentia sa fac "" misto "" ... Poate nu am inteles corect ce ai vrut sa spui. Eu unul nu vad ca normala o apropiere a suporterilor UTEi cu cei ai lui dinamo... UTA este o echipa ROMANEASCA de traditie si nu una de import sovietic.
    Pai chiar de aia. Noi suntem "puri" fata de ei si asteptam sa fim recunoscuti pentru asta.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  2. #128
    incepator razvan_psv's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Arad
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Rivali - Poli si atat , restul sunt de umplutura.
    Prieteni.....Nu cred.
    Din punct de vedere al ambitiilor si spectacolului din tribune , un meci Poli - UTA nu se compara cu artificialul Steaua - Dinamo.

  3. #129
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Razvane, bine ai venit si pe aici (eu sunt "tata lor" in zona).
    Prieteni poate cei de la Resita. Cel putin acum vreo 10-12 ani ne intelegeam foarte bine cu ei. Liderul din vremea aia, unul Marcel daca nu gresesc, era un baiat super.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  4. #130
    faithful redneck's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    I-as mai pune la rivali si pe "mitici " !
    Cum sta treaba cu "U" Cluj la prieteni ?
    [B][COLOR="Red"]UTA[/COLOR][/B] - Unica !

  5. #131
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Cu cei de la U nu am avut niciodata probleme. Ca sa enumar un sir de locuri unde am fost bine primiti ar fi : Resita, Petrosani, Deva (asa si asa), Cluj, Satu Mare, Sibiu, Brasov. Aici am enumerat pe unde am fost eu personal. Poate mai sunt locuri unde suporterii utisti au fost bine primiti si nu am enumerat. Redfighter, poate ma mai ajuti si tu. (cati ani ai?)
    La capitolul "probleme", de departe sunt Timisoara si Oradea, apoi vine Alba Iulia, si mai pe la sfarsit Turnu Severin si Craiova.
    In cazul Craiovei e putin subiectiv deoarece am avut o intamplare mai neplacuta pe strazile din Craiova in campionatul 2000-2001 cand am fost la un meci cu Electroputere (1. intr-un bar in care am intrat doar ca sa-mi iau tigari, vreo 4 indivizi au crezut ca sunt singur dar sau linistit imediat cand vreo 10 de la noi au intrat si ei; 2. tentativa unui individ cu masina, de am ma calca pe trecerea de pietoni).

    Referitor la "mitici", pe ei nu-i poti baga la capitolul rivali deoarece nu evem cum. Despre ei putem spune doar ca ne deranjeaza practicile pe care le-au aplicat asupra noastra in era comunista. In rest sunt doar niste parteneri de intrecere, nefiindu-ne nici prieteni, nici rivali.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  6. #132
    incepator razvan_psv's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Arad
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Dar faza din Pitesti ,unde intra?
    Cand am intrat in oras pe strazi toti ne aratau 3 degete , alti 4 alti doar 1
    ,facand referire la cate goluri o sa primim de la ei , bine inteles, iar dupa meci toti care treceau pe langa peluza noastra ne aplaudau,bine mai se gaseau 2-3 care sa si injure ,dar nu meritau bagati in seama.
    Din punct de vedere al ambitiilor si spectacolului din tribune , un meci Poli - UTA nu se compara cu artificialul Steaua - Dinamo.

  7. #133
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    La capitolul "probleme", de departe sunt Timisoara si Oradea
    :ras-plans: ......
    https://t.me/pump_upp

  8. #134
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_psv View Post
    Dar faza din Pitesti ,unde intra?
    Cand am intrat in oras pe strazi toti ne aratau 3 degete , alti 4 alti doar 1
    ,facand referire la cate goluri o sa primim de la ei , bine inteles, iar dupa meci toti care treceau pe langa peluza noastra ne aplaudau,bine mai se gaseau 2-3 care sa si injure ,dar nu meritau bagati in seama.
    Tu cu ce ai fost la Pitesti cu autocarul sau cu microbusele? Nu de alta dar eu din autocar nu am obs nimic, poate nu am fost atent.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  9. #135
    incepator razvan_psv's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Arad
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    Tu cu ce ai fost la Pitesti cu autocarul sau cu microbusele? Nu de alta dar eu din autocar nu am obs nimic, poate nu am fost atent.
    Cu tine cu autocarul am fost . Eram chiar in fata , in fata mea statea , Ghidul
    Din punct de vedere al ambitiilor si spectacolului din tribune , un meci Poli - UTA nu se compara cu artificialul Steaua - Dinamo.

  10. #136
    incepator ViOlA1921's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    POLI-UTA:Unicul derby al campionatului! Va fi 3-2 pt noi de data asta!
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]
    In toata lumea,si-n toata tara,nu e niciunde ca la TIMISOARA!!!

  11. #137
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_psv View Post
    Cu tine cu autocarul am fost . Eram chiar in fata , in fata mea statea , Ghidul
    No, yo nu i-am vazut. Poate oi fi fost bet.
    Care esti ba ca nu te stiu amu.

    Quote Originally Posted by ViOlA1921 View Post
    POLI-UTA:Unicul derby al campionatului! Va fi 3-2 pt noi de data asta!
    Poate la pauza, si pe urma se termina 5-4 pentru noi.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  12. #138
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    Resita si Arad.Prieteni de mult timp.FORZA UTA.
    HAI RESITA.
    GRN

  13. #139
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Multumim GRN.
    Cine mai e lider de galerie la voi?
    Tot Marcel?
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  14. #140
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    Sunt Marcel Gusca lider GRN.Ne pare rau ca distanta mare dintre B-M si tm nu nea dat posibilitatea sa fim alaturi de voi la meciul cu poli.Va salutam pe toti.
    HAI U.T.A.
    HAI F.C.M.
    GRN

  15. #141
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    Da .Tot Marcel.Ai primit mesajul meu?
    GRN

  16. #142
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Nu .
    Unde l-ai trimis?
    Da-mi un PM
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  17. #143
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    La meciul retur facem pe dracu in 4 sa venim la U.T.A.-poli.In mesajul de care pomeneam vroiam sa confirm ca tot eu sunt liderul galeriei.Va urez toate cele bune.Succes in continuare.
    GRN

  18. #144
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    Interesant este ca suntem mai aproape ca distanta de Timisoara dar mai aproape sufleteste de voi.Asta poate si datorita faptului ca neam ajutat la cateva meciuri.Daca uni din c.v.u.s.nu ar fi atat de aroganti ar fi altceva.Au fost prezenti la meciul Poli 2-F.C.M. vreo 60 dar nu neau reprosat nimic.Probabil ca au fost cei pt. care spiritul fair-play conteaza.
    As fi curios sa vad reactia viola la un meci direct cu F.C.M.
    G.R.N.

  19. #145
    incepator GRN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    0
    Reputatie
    1
    2001 la Resita au fost prezenti 50 de fani viola.Nu au avut probleme.Noi in retur am avut mici neplaceri.Civilizatie?sau sunt doar uni si acceiasi care provoaca?
    HAI RESITA
    G.R.N.

  20. #146
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    resitenii sunt cu uta?credeam ca poli va este mai aproape....las ca e CRAIOVA cu TIMISOARA!!!!!!!
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  21. #147
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GRN View Post
    La meciul retur facem pe dracu in 4 sa venim la U.T.A.-poli.In mesajul de care pomeneam vroiam sa confirm ca tot eu sunt liderul galeriei.Va urez toate cele bune.Succes in continuare.
    GRN
    Poate daca ma vezi iti aduci aminte de mine.
    Imi aduc aminte de micile "distractii" de la Budapesta, de la primul meci al Romaniei de acolo.

    Sper sa veniti la Arad macar la retur.
    Daca vreti sa veniti ar fi bine ca atunci sa intrati pe forumul nostru si sa anuntati asta.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •