Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 264

Thread: Rivalii si Prietenii UTAei

  1. #43
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    pai daca suntem cei mai reprezentativi din partea celor doua eterne rivale...

    se mai baga din cand in cand si altii, dar baga o scurta injuratura si pleaca.

    gata, ma retrag... las sa mai scrie si altii sa nu ziceti sa monopolizez discutia.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #44
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ce sa fac... acum am prea mult timp liber... si cu toate ca Sergio e timisorean (ceea ce e foarte grav ) totusi avem ce palavragi, normal nu sunt lucruri extrem de interesante, dar noa'

    Pana sa ajungem la meciul direct sa ne intalnim, ii dam cu aburelile pe aici in timpul liber... pana la urma se numeste Subiectul "Rivalii si Prietenii UTAei" ori el se incadreaza la ambele

    ROG NU VA SIMTITI JENATI CA NU E O DISCUTIE PARTICULARA. TOTI SUNT BINEVENITI SA PARTICIPE. Nu stiu pe unde e micutzu 11, o fi rapit de brasoveni pentru ceva concurs de frumusete ori nu are acces la net in w/e.

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Eu ma consider ca unul din prietenii legendarei UTA. Progresul nu avut nici pe departe performantele aradenilor, dar suporterii progresisti, pe vremuri, echipa s-a nascut la...Rasinari, sediul bancii fiind mutat din cauza razboiului, au simpatizat echipele de peste...Carpati, cu U Cluj, fiind si infratiti. Deh, Minunea Blonda, Viorel Mateianu. HAI PROGRESUL! Respect, UTA!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. 5th February 2006, 18:30
    Reason
    referinte personale pe PM

  5. 5th February 2006, 18:44
    Reason
    referinte personale pe PM

  6. #46
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    RedBaron, daca potzi sa atasezi sigla UTA-ei, aia de o ai si tu in avatar ca nu o gasesc nicaurea!
    no signature

  7. 5th February 2006, 21:44
    Reason
    off-topic. fara amenintari pe forum!!!

  8. #47
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, .
    Poate nu ati fost in relatii de prietenie dar relatii bune ati avut cu Dinamo.Un bun exemplu este Florentin Petre care acum un jucator exponential al cainilor a fost in tinerete directionat de Dinamo spre UTA(chia daca numai pt. un an)PS.Mai incet cu amenintarile ca aici chiar nu sperii pe nimeni cu termeni de genul "sa ne imprietenim"."p... mea".E totusi forum chiar daca este una din paginile UTA-ei.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  9. 5th February 2006, 23:07
    Reason
    s-a rezolvat. am rugamintea sa nu intretii disputa.

  10. #48
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Swisstec
    RedBaron, daca potzi sa atasezi sigla UTA-ei, aia de o ai si tu in avatar ca nu o gasesc nicaurea!
    nici nu o poti gasi deoarece e sigla "custom" facuta cu ajutorul unei cunostinte pentru echipa mea de Hattrick (Hattrick e un soccer manager online).
    daca intri pe www.hattrick.org si cauti in Romania dupa echipa FC UTA Arad , o sa gasesti si sigla. daca nu te descurci o postez eu si aici, daca chiar vrei

  11. #49
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri. amintiti-va de George Radu si More Tartau la inceputul anilor 90. dupa aia, in 95 au aparut Florentin Petre, Cristi Puscas si Claudiu Stoica. Ultima data, in Diviazia A, Netoiu ni i-a dar pe Bogdan, Dragomir, Baldovin, Manta. Netoiu, tot un dinamovist, chiar daca era la Craiova. Si au mai fost exemple din astea. Si UTA le-a dat lor jucatori. Parcalab, Cheregi, Claudiu Dragan si altii.
    UTA s-a inteles bine si cu Sportul, dupa stiinta mea pana cand a fost egalul ala de la Arad, de l-au dus pe Boruga la spital. De la Arad au plecat Coras, Bunaciu, Tarlea, Lucaci.
    Si, culmea, in ciuda relatiilor cu doua echipe influente din Bucuresti, UTA nu a prea avut trecere la ferefeu...

  12. #50
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UTA 4 EVER
    Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri. amintiti-va de George Radu si More Tartau la inceputul anilor 90. dupa aia, in 95 au aparut Florentin Petre, Cristi Puscas si Claudiu Stoica. Ultima data, in Diviazia A, Netoiu ni i-a dar pe Bogdan, Dragomir, Baldovin, Manta. Netoiu, tot un dinamovist, chiar daca era la Craiova. Si au mai fost exemple din astea. Si UTA le-a dat lor jucatori. Parcalab, Cheregi, Claudiu Dragan si altii.
    UTA s-a inteles bine si cu Sportul, dupa stiinta mea pana cand a fost egalul ala de la Arad, de l-au dus pe Boruga la spital. De la Arad au plecat Coras, Bunaciu, Tarlea, Lucaci.
    Si, culmea, in ciuda relatiilor cu doua echipe influente din Bucuresti, UTA nu a prea avut trecere la ferefeu...

    ???
    mai lasa-ne ma cu teoriile astea, credeam ca macar tu gandesti unpic. Ce relatii de prietenie intre dinamo si uta? pana la urma fotbalul asta se joaca pe bani si este normal ca unii oameni sa isi plimbe jucatorii pe la diverse echipe. asta nu inseamna ca exista o relatie de prietenie intre acele 2 cluburi, mai ales la nivel de suporteri.

  13. #51
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacifier
    ???
    mai lasa-ne ma cu teoriile astea, credeam ca macar tu gandesti unpic. Ce relatii de prietenie intre dinamo si uta? pana la urma fotbalul asta se joaca pe bani si este normal ca unii oameni sa isi plimbe jucatorii pe la diverse echipe. asta nu inseamna ca exista o relatie de prietenie intre acele 2 cluburi, mai ales la nivel de suporteri.
    de ce credeai tu că eu aş gândi un pic? sunt la fel de prost ca restul. am dat câteva exemple, pe care, din întâmplare, le ştiu ceva mai bine decât tine, după câte se vede. nu sunt teorii. aaa şi scuze, credeam că fotbalul se joacă pe nasturi
    unde am zis eu de prietenie? una e să ai relaţii bune cu un club şi alta e să-l ajuţi
    nu m-am referit nicăieri la relaţiile dintre suporteri. din ce ştiu eu, aici UTA se înţelegea bine cu U CLuj, Corvinul sau Reşiţa. dar nu pot să-mi dau cu părerea, pentru că nu sunt aşa în temă ca tine

    ca să nu fiu înţeles greşit. m-am referit strict la relaţiile de prietenie dintre conducerile echipelor, în anumite momente. suporterii au propriile lor legături.
    Last edited by RedBaron; 7th February 2006 at 01:22.

  14. #52
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    daca tu ai niste simpati pentru dinamo, treaba ta, dar nu ne baga noua pe gat prietenii si abureli din astea. Pana la urma UTA nu a luat jucatori doar de la Dinamo iar Netoiu incerca doar sa-si vanda marfa. Si nu cred ca te ajutat mult acei jucatori de la Netoiu, cand probabil cativa dintre acei jucatori te-au tradat si au facut ce au facut.

    Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri.

    Relatii de "prietenie" sunt intre orice echipe cand e vorba de bani. Dar la nivel de suporteri nu a fost niciodata si probabil nici nu va fi.

  15. #53
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    omule, n-am nici o simpatie pentru dinamo. dar n-are rost să mai zic nimic, ideea era una şi tu te-ai hotărât să cauţi altceva. în fine, treaba ta

  16. #54
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Am cautat, n-am gasit sigla...
    no signature

  17. #55
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    ok, uite aici. vezi ca e cu copyright deci sa nu o gasesc folosita in alte scopuri... mai comerciale nu glumesc.

    http://hosting.hattrick.org/Useruplo...Team182302.PNG

  18. #56
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    de la ce vin cele 2 stele? eu stiam ca aveti 6 campionate. Nu sariti, era o gluma. (am precizat pt cei cu simtul omorului)
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  19. #57
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Doua stele, adica FC BIHOR si POLI Timisoara, rivalii aradenilor...

  20. #58
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Pentru suporterii UTA-ei:
    http://img152.imageshack.us/img152/8287/uta5zh.jpg
    Echipamentul de-i place lui RedBaron(facut in graba), dar n-am stiut ce sponsor sa pun, poate ma ajutatzi!
    no signature

  21. #59
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Falca SA-ca sa ne construiasca un stadion


  22. #60
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Echipamentul v-a fi errea anul acesta.
    Poti sa pui "San Paolo Imi Bank"
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  23. #61
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    e clar ca trebuie sa-mi schimb pc-ul cu ocazia asta

  24. #62
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    De ce??? Pentru Fifa sau pentru ce???
    Si echipamentul cu sponsori cu tot!
    http://img218.imageshack.us/img218/5772/uta15tz.jpg
    no signature

  25. #63
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11
    Echipamentul v-a fi errea anul acesta.
    Poti sa pui "San Paolo Imi Bank"
    daca vin si ceva brazilieni va fi si mai bine.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •