Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 264

Thread: Rivalii si Prietenii UTAei

  1. #22
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Ca sa-mi spun si eu punctul meu de vedere, fara suparare astea-s preferintele mele:
    Dusmani: Poli (pt. mine AEK) Timisoara
    Prieteni: Resita, U
    Simpatii: Brasov, Ineu, Jiul
    Infratiri: cu Steaua ( ce fain ar suna: cea mai tare echipa din Romania + cea mai tare din provincie)
    Insuportabili: Rapid, Bistrita, Ceahlaul
    Si un caz mai special Oradea cu care eu mi-as dori o relatie normala cel putin dar nu cred ca se poate din cauza unora.
    Respect: Craiova, Petrolul, Iasi

  2. #23
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RED&WHITE
    Ca sa-mi spun si eu punctul meu de vedere, fara suparare astea-s preferintele mele:
    Infratiri: cu Steaua ( ce fain ar suna: cea mai tare echipa din Romania + cea mai tare din provincie)
    Logica asta cu infratitul cu Steaua doar ca sa te lauzi ca esti infratit cu cea mai puternica echipa din tara denota o stare de slugarnicie fata de Steaua.De ce nu vrei sa fie Uta cea mai puternica din tara si sa te infratesti cu Steaua pt.ca sa zicem este un club fair-play
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  3. #24
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by THE HUN
    ...stare de slugarnicie fata de Steaua.De ce nu vrei sa fie Uta cea mai puternica din tara si sa te infratesti cu Steaua pt.ca sa zicem este un club fair-play
    Asta e... sunt constient(realist) ca deocamdata nu putem sa fim cei mai tari din tara. Performantele Stelei nu mai pot fi egalate. Nici vorba de slugarnicie fata de nimeni. De ce?
    Voi sunteti infratiti cu Rapidul, nu? Si sunteti slugarnici?

  4. #25
    "la porumbei" ceau's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RED&WHITE
    Infratiri: cu Steaua ( ce fain ar suna: cea mai tare echipa din Romania + cea mai tare din provincie)
    Cu asta ai dat-o cu bata in balta
    "Caci alb imi este [COLOR="Silver"]sufletul[/COLOR]/Violeta[COLOR="Purple"] inima[/COLOR].....
    Si pentru Poli voi canta/Doar asta-i viata mea...."

  5. #26
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da, si mie imi sunt simpatici, daca pot formula asa Petrolul Ploiesti. Si Sportul Studentesc, "gasca nebuna". Sportul inca a ramas o echipa studenteasca macar prin prisma lotului tanar...
    Raman la dorinta unei relatii mai de buna vecinatate cu FC Bihor. Ar trebui si ei sa termine cu galeria aceea care ii reprezinta cum ii reprezinta...

  6. #27
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RED&WHITE
    Asta e... sunt constient(realist) ca deocamdata nu putem sa fim cei mai tari din tara. Performantele Stelei nu mai pot fi egalate. Nici vorba de slugarnicie fata de nimeni. De ce?
    Voi sunteti infratiti cu Rapidul, nu? Si sunteti slugarnici?
    Pt. mine infratirile astea sunt egale cu zero,fi sigur ca de acolo n-o sa asisti la derbiuri si meciuri pe muchie de cutit.Bine ai spus deocamdata,dar niciodata nu stii de unde sare iepurele ala plin de lovele.Din punct de vedere al derbiurilor cred ca UTA sa "infratit" cu Poli Timisoara.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  7. #28
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Pana una alta, la ultimele 2 intalniri cu Steaua, la Arad i-am pus la punct, iar la Bucuresti au castigat ei cu doza de ajutor din partea arbitrului venita la momentul oportun.
    Oricum, Steaua a realizat multe in fotbalul romanesc... dar ceea ce au castigat... au castigat cu ajutorul nostru, al timisorenilor, al bihorenilor, al tuturor... din punctul meu de vedere nu Steaua Bucuresti are in palmares un titlu de campioana a Europei... ci partial si multe alte echipe pe cadavrul carora si-au facut ei lot.

  8. #29
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Aia cu galeria Bihorului ai dreptate, Poli cu Rapid nu prea mai sunt infratzitzi, din cate stiam, iar UTA cu Steaua...
    no signature

  9. #30
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Nici o infratire. Sa fim noi sanatosi, ca nu suntem curiosi de nimeni.

    Forza UTA !
    Semper Fidelis

  10. #31
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Parca erati in relatii de prietenie si cu dinamo... Sau acum ati trecut la steaua?

    ps. Poli si Rapid se iubesc la infinit.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #32
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Dinamo erau in relatii de prietenie cu noi. Noi insa nu le acordam atentie.
    Cu "U" Craiova nu mai aveti relatii? Parca era un triunghi conjugal...

  12. #33
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Sergio]...acum ati trecut la steaua? :
    Tu nu intelegi ca e doar optiunea mea?

  13. #34
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    ok sa fii sanatos.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #35
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio
    Parca erati in relatii de prietenie si cu dinamo... Sau acum ati trecut la steaua?

    ps. Poli si Rapid se iubesc la infinit.
    Da' tu de unde p... mea stii tu ca am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, sau ca acum suntem cu steaua? De unde dracu' tot scoateti aberatiile astea ?

    Daca tot pierzi vremea pe la noi pe forum, vorbeste macar in cunostiinta de cauza .
    Semper Fidelis

  15. #36
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    hai nu te supăra că unele mesaje sunt şi cu tentă de glumă. Sergio mai caută să ne zgândărească orgoliul aşa cum şi noi (îi) le mai aruncăm câte o mănuşă la TMeni... deci e totul amical şi prietenos, nu avem motive să ne umflăm în pene nici unii , nici alţii. numai calm

  16. #37
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    Da' tu de unde p... mea stii tu ca am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, sau ca acum suntem cu steaua? De unde dracu' tot scoateti aberatiile astea ?

    Daca tot pierzi vremea pe la noi pe forum, vorbeste macar in cunostiinta de cauza .
    pai a zis Red White ceva de steaua si am crezut ca vorbeste in numele galeriei... da vad ca e doar parerea lui.

    cu dinamo stiam mai demult ca sunteti in relatii bune, dar probabil ca acum sunteti mult prea mici pt ei.

    ps. acuma o sa ma astept la orice de la voi... sa-mi interziceti sa mai scriu pe aici. Nici o problema, am unde scrie... dar vad ca nu cu toti se poate discuta civilizat. O pun pe stresul diviziei B si nimic altceva.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #38
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Unii nu ati citit primul mesaj in totalitate sau nu ati inteles ce scrie acolo. Eu am spus sa precizati ce echipe aveti impresia ca sunt in relatii bune cu noi, ce echipe stiti ca sunt rivale si apoi, CARE ati dori sa fie rivale, care ati dori sa fie in relatii mai apropiate.
    Daca cineva prefera Steaua e dorinta lui. Eu prefer Bihorul. Sunt asa... preferinte personale care nu au de ce sa fie condamnate. Ok?

  18. #39
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    pai si eu ce am zis? am intrebat de dinamo ca nu stiam care mai e treaba cu ei... si s-au gasit imediat care sa sara de parca i-am injurat de mama.

    sau poate a crezut ca am zis la misto...
    Last edited by Sergio; 5th February 2006 at 15:45.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  19. #40
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio
    acuma o sa ma astept la orice de la voi... sa-mi interziceti sa mai scriu pe aici. Nici o problema, am unde scrie... dar vad ca nu cu toti se poate discuta civilizat. O pun pe stresul diviziei B si nimic altceva.
    de cate ori ti s-a interzis sa scrii pe aici? eu am creat acest subforum al UTAei pe OLS si numai eu am fost [MOD] aici, dar nu imi amintesc sa iti fi interzis tie sau altcuiva sa scrieti aici. Din contra, asta e farmecul acestui subforum, ca avem opinii si din partea altora decat utisti.
    Asa cum voua va e antipatica Dinamo si la unii aradeni le e antipatica echipa din capitala. Ori daca bati un apropo la ei, normal ca unii o sa-ti dea un raspuns mai acid. Se mai intampla, dar acuma stresati nu suntem. Eu cred ca Poli e mai stresata ca UTA, nu crezi? Eu zic ca la voi presiunea e mai mare...

    Quote Originally Posted by Sergio
    pai si eu ce am zis? am intrebat de dinamo ca nu stiam care mai e treaba cu ei... si s-au gasit imediat care sa sara de parca i-am injurat de mama.
    pai omul s-a simtit jignit intr-un fel. acuma ti-am zis e o formulare des intalnita pe santier, stadioane... eu odata am mers la o nunta (de mult... acu cateva sute de ani) si odata intrat in Biserica am aruncat o formulare de genu... "unde p... mea is lumanarile"... fiind obisnuit cu limbajul asta de pe santiere pe unde mai ajung eu cu lucrul... :|

  20. #41
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron
    de cate ori ti s-a interzis sa scrii pe aici? eu am creat acest subforum al UTAei pe OLS si numai eu am fost [MOD] aici, dar nu imi amintesc sa iti fi interzis tie sau altcuiva sa scrieti aici. Din contra, asta e farmecul acestui subforum, ca avem opinii si din partea altora decat utisti.
    Asa cum voua va e antipatica Dinamo si la unii aradeni le e antipatica echipa din capitala. Ori daca bati un apropo la ei, normal ca unii o sa-ti dea un raspuns mai acid. Se mai intampla, dar acuma stresati nu suntem. Eu cred ca Poli e mai stresata ca UTA, nu crezi? Eu zic ca la voi presiunea e mai mare...
    nu vorbesc de tine, vorbesc de indignarea Kid-ului... sunt unii cu care chiar se poate discuta si glumi: tu, micutzu si altii... da unii sar ca arsi din orice.
    ok, am inteles, e un subiect sensibil, nu il mai ating.

    aia cu biserica am mai auzit-o de la cineva... deh, traim in Romania.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  21. #42
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Thread-ul s-a transformat intr-o discutzie Sergio-RedBaron...
    no signature

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •