Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 175

Thread: WTCC - Campionatul Mondial de Turisme

  1. #64
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    ... eu țin cu Thompson ...
    Si eu tin cu el dar din pacate nu vom avea placerea de a-l vedea la treaba cu noua lu Honda in prima etapa, la Curitiba. Se pare ca echipa N.technology n-a terminat pregatirea masinii asa ca au preferat sa nu concureze in prima etapa si sa-si amane debutul.

    Ce sa zic... mai bine sa inceapa mai tarziu decat sa inceapa prost

    Oricum, cand va aparea pe circuit si noua jucarie a lui Thompson, va arata cam asa...

    http://i61.photobucket.com/albums/h7...nda_inline.jpg

    Si se pare ca in noul sezon toti pilotii vor afisa pe masini logo-ul Make Cars Green promovand astfel campania initiata de FIA

  2. #65
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    nici sezonul trecut Thompson nu a alergat de la începutul sezonului pentru Ntechnology ... așa că nu este o premieră pentru el
    eu mă aștept ca și în acest sezon Thopson să se bată pentru titlul mondial ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #66
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Dar sa vedem mai intai cum se misca Honda asta. Sper sa merite asteptarea

  4. #67
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Nu sunt un fan Jorg Muller sau BMW in mod special, urmaresc cu placere toti competitorii, dar cred ca germanul ar trebui sa se impuna dupa atatia ani de participare in ETCC si acum in WTCC.

  5. #68
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Eu sincer nu prea as vrea
    As vrea sa castige tot un englez si cum Thompson nu cred ca are sanse reale la titlu cu noua masina... tot cu Priaulx o sa tin

  6. #69
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Augusto Farfus a fost vineri cel mai rapid (1:24.704), doborand recordul circuitului stabilit tot de el in 2006 (1:24.761).
    El a fost urmat de Gabriele Tarquini (+0.079 s) , Rickard Rydell (+0.223 s) si Jordi Gené (+0.241 s)
    Priaulx a fost a 6lea cu +0.346 s iar Jorg Muller al 7lea cu +0.470

    Foarte interesant e ca primii 11 s-au clasat doar intr-o secunda.
    Last edited by Tazz; 1st March 2008 at 01:54.

  7. #70
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Performanta lui Farfus era de asteptat. Concureaza pe teren propriu si pun pariu ca viseaza traseul de la Curitiba. De urmarit Seat-urile Leon TDI.

  8. #71
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Pai chiar zicea Farfus intr-un interviu ca presiunea pe el e foarte mare. Toti se asteapta sa castige, mai ales dupa ce a facut anul trecut cand era la prima cursa cu BMW. Asa ca e normal sa dea tot ce poate din el.

  9. #72
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Azi de la ora 18,00 prima cursă în direct la Euro Sport ... cursa a2a este pe Euro Sport 2 (nu sunt sigur) ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #73
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Eu din cate am vazut cursa a doua e tot pe Europort de la ora 21, live. Sper sa am dreptate...

    Din pacate nu cred ca o sa vad azi o victorie a unuia dintre favoritii mei Priaulx si Huff. O sa ii cam bata Seat-urile alea diesel pe toti...

  11. #74
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    au fost 2 curse frumoase ...
    singurul lucru care nu mi-a plăcut este această luptă între doar 2 mașini : Seat și BMW ... Chevroletu a dezamăgit un pic la această primă etapă ...

    mi-aș dori să văd vreo 5 mărci de mașini în WTCC ... au fost în sezonul trecut și Honda și Peugeot ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  12. #75
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Ai dreptate Mario. Un Campionat Mondial cu adevarat puternic de Turisme ar trebui sa alinieze la start si marci precum Audi, Opel, Mercedes, Honda. Dar din pacate si aici sunt interese si orgolii. Germanii tin la DTM-ul lor, britanicii trag tare in BTCC, japonezii au propriul campionat de turisme, ca sa nu mai spun ca si australienii se tin tare cu acel V8 al lor. Asa ca WTCC-ul este impropriu numit Mondial de Turisme, pentru ca este mai mult o serie diferita de celelalte

  13. #76
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Da, clar!. Imi pare rau ca s-a ajus asa dar WTCC in momentul de fata e sub BTCC si DTM ca pectacol. Devine o lupta plictisitoare intre BMW si Seat. Chevrlolette chiar sunt spectatori acolo.
    Sa vedem ce-o sa fie cand vine Honda, sper totusi sa vina cu 2 masini nu doar cu Thompson. Dar nu cred c-o sa aiba cine stie ce performante din pacate.

    Va recomand interviul asta cu Giovanardi, unde chiar vorbeste despre diferentele astea intre WTCC si BTCC.

    http://www.lanciadelta.ro/net/index....d=57&Itemid=34

  14. #77
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    s-a vorbit la un moment dat despre o fuziune între DTM și WTCC ... nu cred că este posibilă o astfel de fuziune, dar cred că trebuie o mică schimbare în WTCC ...

    mi-aș dori să văd Opel, Mercedes și Audi în WTCC, dar aceste mărci aleargă în DTM ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #78
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Chiar pana la fuziune n-as merge. Ar fii prea de tot. Sunt 2 campionate frumoase amandoua si fiecare are publicul lui... ar fi o mare greaseala. Dar oricum nu cred ca ar fii nimeni de acord cu asa ceva. Dar ceva trebuie facut pentru a atrage si alti constructori ...

  16. #79
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    categoric ... 3 constructori la debut de 2008 este foarte foarte puțin ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #80
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Bai da noi n-avem un thread de BTCC ? Foarte urat

    Vroiam doar sa zic ca weekendul trecut s-a disputat prima etapa a sezonului 2008, la Brands Hatch, etapa in care castigatori au fost Fabrizio Giovanardi (Vauxhall Vectra) de doua ori si Colin Turkinton (BMW 320).

    Asta asa... ca fapt divers

  18. #81
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Ma uit acum la calificari (unde Larini e deocamdata primul) si vad ca Thompson si Honda n-au aparut nici etapa asta. Oare cat trebuie sa-i mai asteptam ??

  19. #82
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Din nou cei de la Seat si-au exercitat dominatia. N-am inteles eu bine din comentariul tv sau Lada intentioneaza sa intre in campionat in a doua sa parte?

  20. #83
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Da, asa se aude. Nu cred pana nu vad.
    Dar daca tot vin poate se intalnesc si cu baietii aia de la Honda pe drum, sa-i aduca si pe ei

  21. #84
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    'baietii cu Honda' vin la Valencia din cate stiu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •