Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 88

Thread: Tinerele sperante ale fotbalului romanesc

  1. #43
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    mai tre sa ai si aparare mah....Pantilimon are calitati...nu mi sa parut ca a comis greseli grave! pt varsta lui e bun

  2. #44
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Da, si mie mi se pare un portar de viitor

  3. #45
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Andrei Cordos 18 ani fundas central la nationala Under 19 (parca) a avut oferta de la Lazio
    Bogdan Farcas 16 ani portar
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  4. #46
    redd ReD_Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Sarghi/Nogo (20 ani ) titulari in prima echipa plus multi alti jucatori tineri care propabil vor tot fi promovati la prima echipa

    PS:http://www.otelul-galati.ro/stire.php?id=426
    [B][I][SIZE="2"]"Nothing is permanent in this wicked world - not even our troubles."[/SIZE][/I][/B]
    [B][SIZE="2"]Charlie Chaplin[/SIZE][/B]

  5. #47
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    avram la varsta de 15 ani facea deja parte din lotul echipei mari la Otelul!nu e chiar de ici de colo
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  6. #48
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    sa va spun eu :

    Adrian Ropotan
    Marius Alexe
    Vasile Lemnaru
    Marius Pastor
    Stefan Potopea
    Iulian Ochirosii
    Andrei Prepelita
    Gabriel Torje
    Cristian Daminuta
    Ciprian Deac
    Irinel Ionescu
    Ilie Iordache
    Gabriel Muresan+
    te referi cumva la asta de la iasi? daca da...sa stii ca are vreo 27 de ani pe langa asta e petarda
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #49
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    andrei cordos

    apropo, pe xscores scrie ca romania a invins cu 4-2 in elvetia ..la U19
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  8. #50
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Interesant thread...sa zic si parerea mea ca ma invart pe aici...

    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    Are 19 ani mijlocas ofensiv poate sa joace si ca atacant...viteza,sut,dribling!
    Steaua 2, stangaci? Dak da, e slab, nu ajunge nicaieri si e si pitic.

    Quote Originally Posted by celso View Post
    Lemnaru are 22 de ani...el este un atacant de rasa...probabil va fi imprumutat la Bistrita un sezon, pt a se mai roda
    Lemnaru este praf.

    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    sa va spun eu :

    Adrian Ropotan ?????????????
    Marius Alexe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Vasile Lemnaru ???????????????
    Marius Pastor ?????????????????
    Stefan Potopea
    Iulian Ochirosii
    Andrei Prepelita
    Gabriel Torje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Cristian Daminuta
    Ciprian Deac
    Irinel Ionescu
    Ilie Iordache ????????????????
    Gabriel Muresan+
    Din ce am vazut aici si din ce cunosc, doar cei doi, Torje nascut `89 si Alexe nascut `90 sunt fotbalisti de mare valoare si vor ajunge viitorul echipei nationale.
    Ochirosii este si el un fotbalist bun dar nu de nivelul celor doi
    .

  9. #51
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Steaua 2, stangaci? Dak da, e slab, nu ajunge nicaieri si e si pitic.

    Lemnaru este praf.

    Din ce am vazut aici si din ce cunosc, doar cei doi, Torje nascut `89 si Alexe nascut `90 sunt fotbalisti de mare valoare si vor ajunge viitorul echipei nationale.
    Ochirosii este si el un fotbalist bun dar nu de nivelul celor doi
    ooo, uite cineva care se pricepe la fotbal si e obiectiv
    De cei doi de la Craiova ce zici, Gangioveanu si de Ionescu? i-ai vazut la lucru?

  10. #52
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    Constantin Gangioveanu

    Varsta: 17 ani
    Echipa la care joaca: Universitatea Craiova
    Meciuri jucate pt echipa sa in Liga1: 4 meciuri
    Post: mijlocas stanga
    O mare promisiune. Torje al Craiovei este, de fapt, mai talentat decât puștiul Timișoarei, iar la anul va spori concurența în echipă. Are o tehnică în regim de viteză rar întâlnită și care trebuie valorificată cât mai curând.
    ------------------------------------------------------------------

    Marian Sorin Busu

    Varsta: 17 ani
    Echipa la care joaca: Universitatea Craiova
    Meciuri jucate pt echipa sa in Liga1: 1 meci
    Post: fundas stanga
    ------------------------------------------------------------------
    Dragos Petrut Firtulescu

    Varsta: 18 ani
    Echipa la care joaca: Universitatea Craiova
    Meciuri jucate pt echipa sa in Liga1: 1 meci
    Post: fundas stanga/mijlocas stanga
    ------------------------------------------------------------------
    -
    Marius Argintaru

    Varsta: 18 ani
    Echipa la care joaca: Universitatea Craiova
    Meciuri jucate pt echipa sa in Liga1: 3 sau 4 meciuri (nu sunt sigur)
    Post: mijlocas stanga
    )
    Fii te rog serios. Gangiovanu nu se poate compara in veci cu Torje. Am jucat cu amandoi, iti zic ca Torje este cel mai bun junior 89 iar olteanul se va plafona, nu este serios si nu prea paseaza.

    Dragos este un fotbalist bun, imi place de el, dar din pacate este scund si acesta este un mare impediment.

    Fundasul asta stanga. Sa fim seriosi, petarda de jucator, nu are cum sa ajunga fotbalist

    Argintaru nu a aratat nici el mare lucru.

    Andrei Ionescu va ajunge mare dintre sperantele craiovei
    .

  11. #53
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    De cei doi de la Craiova ce zici, Gangioveanu si de Ionescu? i-ai vazut la lucru?
    Clar Andrei. Am zis in postul anterior, mie nu imi place deloc de Gangiovanu
    .

  12. #54
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Mie unu` imi place mai mult de Gangioveanu.. mi se pare mai tehnic decat Ionescu. Asa-i, Firtulescu e mai scund, dar e foarte tehnic
    PS: De Costea II, la Alex ma refer, la cel mic, ce zici? s-au nu ai jucat alaturi el.. stiu ca inainte sa ajunga la craiova a jucat pe la rm valcea

  13. #55
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Nu am zis ca nu-i tehnic. Poate este cel mai tehnic jucator, stie cu mingea foarrte bine, dar o tine prea mult.
    Andrei este un mijlocas ofensiv de mare valoare.
    .

  14. #56
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Cezar LUNGU (Steaua București), Cristian BĂLGĂRDEAN (FC Brașov) - portari; Cătălin PĂUN (Rapid București), Alexandru IACOB (Corvinul Hunedoara), Andrei CORDOȘ (Universitatea Cluj), Fabian TEUȘAN, Eric BICFALVI (ambii Jiul Petroșani), Florin GARDOȘ (Someșul Satu Mare), Andrei IONESCU (Universitatea Craiova), Ioan HORA, Cristian MELINTE (ambii UTA), Virgil CRISTEA (Unirea Alba Iulia), Silviu ILIE (Dunărea Galați), Ionuț RADU (AFC Rocar ANEFS), Vasile BUHĂESCU (FC VAslui), Liviu GANEA, Raul RUSESCU (ambii Dinamo București) și Daniel FLOREA (Farul Constanța).

    Acesta este lotul Romania 88.
    Din ce cunosc de aici:
    Lungu - portar inalt, se pregateste de ceva timp cu prima echipa a Stelei. Un portar de perspectiva.
    Iacob - era capitanul echipei la inceput, imi place de el, este un fundas care sta bine pe picioare, bun la jocul cu capul.
    Bicfalvi - a ajuns la Steaua, insa nu l-am vazut de prea multe ori, trebuie sa fie bun.
    Ionescu - imi place mult de olteanul asta, talent mare.
    Buhaescu - Asta e de la Vaslui, nici nu stiam ca este atat de tanar. Ce sa mai zic, titular in liga 1, jucator bun.
    Ganea - hmm, Dinamo, nascut 88, stiu ce s-a intamplat pe acolo. Alexe nascut 90 este de 2 ori mai bun ca el. Ganea, jucatorul lui Borcea, a dat o gramada de bani pe el cand a venit de la Scoala GP, trebuia sa il forteze.
    Rusescu - cred, nu stiu sigur, dar cred ca este mijlocas central, un pitic gras, insa f tehnic si care verticalizeaza bine.
    Florea - a tinut pe Farul 2 in spate, am inteles ca joaca f bine.
    Radu - ultimul dar nu cel din urma, jucator de mare viteza pe spatiile lungi, sta bine in teren. Mai prost cu tehnica.
    .

  15. #57
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Cezar LUNGU (Steaua București), Cristian BĂLGĂRDEAN (FC Brașov) - portari; Cătălin PĂUN (Rapid București), Alexandru IACOB (Corvinul Hunedoara), Andrei CORDOȘ (Universitatea Cluj), Fabian TEUȘAN, Eric BICFALVI (ambii Jiul Petroșani), Florin GARDOȘ (Someșul Satu Mare), Andrei IONESCU (Universitatea Craiova), Ioan HORA, Cristian MELINTE (ambii UTA), Virgil CRISTEA (Unirea Alba Iulia), Silviu ILIE (Dunărea Galați), Ionuț RADU (AFC Rocar ANEFS), Vasile BUHĂESCU (FC VAslui), Liviu GANEA, Raul RUSESCU (ambii Dinamo București) și Daniel FLOREA (Farul Constanța).

    Acesta este lotul Romania 88.
    Din ce cunosc de aici:
    Lungu - portar inalt, se pregateste de ceva timp cu prima echipa a Stelei. Un portar de perspectiva.
    Iacob - era capitanul echipei la inceput, imi place de el, este un fundas care sta bine pe picioare, bun la jocul cu capul.
    Bicfalvi - a ajuns la Steaua, insa nu l-am vazut de prea multe ori, trebuie sa fie bun.
    Ionescu - imi place mult de olteanul asta, talent mare.
    Buhaescu - Asta e de la Vaslui, nici nu stiam ca este atat de tanar. Ce sa mai zic, titular in liga 1, jucator bun.
    Ganea - hmm, Dinamo, nascut 88, stiu ce s-a intamplat pe acolo. Alexe nascut 90 este de 2 ori mai bun ca el. Ganea, jucatorul lui Borcea, a dat o gramada de bani pe el cand a venit de la Scoala GP, trebuia sa il forteze.
    Rusescu - cred, nu stiu sigur, dar cred ca este mijlocas central, un pitic gras, insa f tehnic si care verticalizeaza bine.
    Florea - a tinut pe Farul 2 in spate, am inteles ca joaca f bine.
    Radu - ultimul dar nu cel din urma, jucator de mare viteza pe spatiile lungi, sta bine in teren. Mai prost cu tehnica.
    Ganea a venit de la Scoala Gica Popescu? ..aa, deci oltean.. presupun
    Scoala Gica Popescu si cea a lu` Dobrin mi se par cele mai bune din tara.Mereu au scos mari jucatori.. cand eram mic acolo visam sa ma duc

  16. #58
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    De la Poli 1 si 2, cred ca Torje si Luchin sunt cei mai interesanti jucatori, chiar daca Scutaru ii este preferat lui Luchin. Si Latovlevici s-ar putea sa aiba un cuvant de spus sezonul viitor, daca pleaca Emeghara. Iar la Poli 2 ar mai fi Alexandru Popovici, un tip foarte rapid si foarte tehnic - mijlocas de banda - si Arthur Patras, tanarul international moldovean.

    Despre Pantilimon nu stiu sigur ce sa zic. In afara faptului evident ca mai are de invatat.

    Din Liga 1, eu am o simpatie pentru Mardare si Andronic, chiar daca nu i-am prea vazut jucand. Mai erau niste tineri pe la Jiul care acuma s-au dispersat prin tara. Iar la Otelul, am auzit de bine despre acel Sarghi. UTA il are pe Hora, pe care noi l-am returnat de slab, Craiova are multi, dar nu stiu cati din ei sunt chiar buni, iar la Dinamo 2 iarasi gasesti destui jucatori talentati.

    In Liga a doua, ar mai fi interesanti Cojocneanu de la CS Otopeni, pe care toti il dadeau transferat la grangurii Ligii intai, sau chiar si Jianu, de la Prefab.

    Sunt totusi multi jucatori interesanti acuma, mult mai multi decat erau in anii trecuti. Sper sa fie de bine.
    www.cronicavioleta.ro

  17. #59
    senior geilon's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    OTELARI SELECTATI LA LOTURILE NATIONALE!

    Cristian Sarghi (Otelul, fundas central, Romania Under 21)
    Raul Crisan (Otelul, fundas central, Romania Under 19)
    Cosmin Garleanu (CF Braila, mijlocas dreapta, Romania Under 19)
    Silviu Ilie (FCM Dunarea Galati, mijlocas stanga, Romania Under 19)
    Andrei Schwartz (Otelul II, mijlocas central, Romania Under 19)
    Georgian Stamate (Otelul II, mijlocas ofensiv, Romania Under 19)
    Cristian Frunza (Otelul II, mijlocas stanga, Romania Under 17)
    Cornel Rapa (Otelul II, fundas centru-dreapta, Romania Under 17)
    Ionut Miron (Otelul II, fundas central, Romania Under 17)
    Sorin Cucu (Otelul II, fundas stanga, Romania Under 17)
    Alexandru Avram (Otelul II, mijlocas ofensiv, Romania Under 16)
    Nu puteti rani pe nimeni cu tastatura! Nu va puteti creea o imagine mai buna in forma virtuala, chiar si pentru simplul fapt ca aceasta imagine este una falsa; singurul loc de manifestare al fenomenului ultras este stadionul. (ROMANIANULTRAS)

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Numai sa nu ramana toti niste sperante,gen HAGILUTU!

  19. #61
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Pantilimon e un portar foarte slab. Nici pe departe o mare speranta.

    http://img231.imageshack.us/img231/7709/pantijs3.jpg

    Nici eu nu sunt incantat de anumite prestatii ale lui Panti, dar cand e sa te uiti la ce portari scot capul in liga noastra - si poti sa il compari cu d'alde Minca, Hutan sau ceilalti tineri portari de perspectiva - iti dai seama ca totusi se situeaza altundeva. La 20 de ani mai are destul timp sa acumuleze experienta, dar are nevoie de un antrenor bun pentru asta, iar momentan nu stiu daca exista asa ceva la Poli. Boldici asta pare mai mult plecat prin alte parti.
    www.cronicavioleta.ro

  20. #62
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giurgiu
    Posts
    157
    Reputatie
    0
    Moa unde e mah rusescu pitic gras??? e un atacant inalt solid tehnic a jucat si mijlocas central ofensiv mijlocas dreapta aripa de atac si varf im[ins atacu e arma lui si la mijoc peste tot!!!! e super!!! dak veniti sal vedeti e de 3 ori mai bun k ganea bate penalti la nationala U 19!!! el le bate va dati seama din cate vedete pe el il pune sa bata inaintea lu ganea ochirosii torje!

  21. #63
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giurgiu
    Posts
    157
    Reputatie
    0
    a fost dorit de dinami impreuna cu negura da pana la urma au ramas aici si bine au facut.io sal vedeti in diviaia A sa mai se coaca k e tanar si sa nusi ia lumea in cap. Ma credeti poate nebun sau exagerez da o sa ajunga sus poate si in strainatate .mare fotbalist rusescu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •