View Poll Results: Cine credeti ca va castiga Marele Premiu al Canadei?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Fernando Alonso

    4 13.33%
  • Lewis Hamilton

    7 23.33%
  • Felipe Massa

    8 26.67%
  • Kimi Raikkonen

    10 33.33%
  • Nick Heidfeld

    0 0%
  • Robert Kubica

    0 0%
  • Altul (precizati-l pe thread)

    1 3.33%
Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 294

Thread: Canada GP: Montreal 08-10 Iunie 2007

  1. #85
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    Trulli reuseste sa reintre dupa ce rupsese roata.

  2. #86
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    Trulli o rupe din nou!!! abia intrase de un tur. cred ca s-au grabit mecanicii sa repare suspensia si nu au facut-o cum trebuie pt. ca s-a rupt pe vibrator, fara ca sa loveasca ceva.

  3. #87
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    O zi de vineri cam ciudata...

  4. #88
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    final:

    1. Alonso 1'16"550
    2. Massa la peste 1/2 sec (mult pt. un circuit scurt ca Mtl.)
    3. Hamilton la 757/1000 sec
    4. Raikkonen 965/1000 sec

    Alonso a avut cei mai buni timpi intermediari pe toate sectoarele, ceea ce spune multe...

  5. #89
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    ar fi excelent daca ar continua si maine si poimaine in ritmul asta ...

  6. #90
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Montreal, antrenamente libere 2: Alonso isi mentine ritmul
    Vineri, 08.06.2007



    A doua sesiune de antrenamente din Canada, programata la ora 21 ora Romaniei, a fost dominata, la fel ca prima de astazi, de Fernando Alonso, care a condus ostilitatile inca de la primele tururi rapide. Spaniolul de la McLaren a reusit sa isi plaseze masina la mai mult de o jumatate de secunda de posesorul celui de-al doilea timp de astazi, ferraristul Felipe Massa, care a obtinut timpul de loc secund pe ultima suta de metri a FP2.

    Cei doi au fost secundati de ceilalti doi piloti McLaren-Ferrari, Hamilton si Raikkonen. Au urmat, in ordine, Heidfeld, Rosberg, Barrichello si Fisichella.



    CANADA - CLASAMENT PILOTI ANTRENAMENTE LIBERE 2:


    Poz Pliot Timp Diferenta Puncte
    1. Fernando Alonso SPANIA McLaren 1:16.550 -
    2. Felipe Massa BRAZILIA Ferrari 1:17.090 +0.540 -
    3. Lewis Hamilton MAREA BRITANIE McLaren 1:17.307 +0.757 -
    4. Kimi Raikkonen FINLANDA Ferrari 1:17.515 +0.965 -
    5. Nick Heidfeld GERMANIA BMW Sauber 1:17.827 +1.277 -
    6. Nico Rosberg GERMANIA Williams 1:17.992 +1.442 -
    7. Rubens Barrichello BRAZILIA Honda 1:18.108 +1.558 -
    8. Giancarlo Fisichella ITALIA Renault 1:18.130 +1.580 -
    9. Mark Webber AUSTRALIA Red Bull 1:18.181 +1.631 -
    10. Takuma Sato JAPONIA Super Aguri 1:18.309 +1.759 -
    11. David Coulthard MAREA BRITANIE Red Bull 1:18.316 +1.766 -
    12. Robert Kubica POLONIA BMW Sauber 1:18.399 +1.849 -
    13. Jenson Button MAREA BRITANIE Honda 1:18.474 +1.924 -
    14. Vitantonio Liuzzi ITALIA Toro Rosso 1:18.493 +1.943 -
    15. Anthony Davidson MAREA BRITANIE Super Aguri 1:18.545 +1.995 -
    16. Scott Speed S.U.A. Toro Rosso 1:18.602 +2.052 -
    17. Alexander Wurz AUSTRIA Williams 1:18.871 +2.321 -
    18. Jarno Trulli ITALIA Toyota 1:18.895 +2.345 -
    19. Ralf Schumacher GERMANIA Toyota 1:19.331 +2.781 -
    20. Christijan Albers OLANDA Spyker 1:19.453 +2.903 -
    21. Adrian Sutil GERMANIA Spyker 1:19.662 +3.112 -
    22. Heikki Kovalainen FINLANDA Renault 1:20.519 +3.969 -



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...tmul-3819.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #91
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Declaratii dupa prima zi


    McLaren au dominat primele doua sesiuni de antrenamente si se citeste in declaratii multumirea dupa o astfel de zi; Ferrari par insa destul de ingrijorati.

    Fernando Alonso (McLaren-Mercedes): "Un start bun de weekend pentru noi pe un circuit dificil. In prima sesiune n-am facut prea multe tururi din cauza ca pista era foarte murdara si am folosit un singur set de pneuri, insa cu toate aceastea am reusit sa terminam cu cel mai bun timp. A doua sesiune a fost alocata evaluarii pneurilor, ne-am ocupat de asemenea si de frane si am facut ceva progrese. Nu cred ca vom domina la fel ca in ultima cursa, iar conditiile in care s-a prezentat pista ingreuneaza o estimare a ritmului rivalilor nostri, dar pana acum e bine."

    Felipe Massa (Ferrari): "Am facut multe in aceste trei ore de antrenamente, incercand diferite set-up-uri pentru masina. La sfarsit, cu pneuri noi, am reusit sa stabilesc un timp competitiv, lucru incurajator pentru restul weekend-ului. Suprafata pistei a fost foarte alunecoasa, mai ales de dimineata, iar acest lucru a facut ca masina sa fie greu de pilotat. Am imbunatatit-o mult pe parcursul celor trei ore, insa mai avem multe de facut. Cred ca putem lupta pentru pole, dar maine vom avea o idee mai precisa despre ritmul nostru in comparatie cu ceilalti, atunci cand vom fi cu totii in aceleasi conditii - cantitati de combustibil si pneuri. Strategia va juca un rol vital avand in vedere ca, cel putin din cate am vazut astazi, degradarea pneurilor este destul de semnificativa."

    Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes): "A fost prima zi in care am avut sansa de a pilota pe circuitul Montreal si m-am simtit foarte bine. Am lucrat mult in Marea Britanie cu simulatorul si am urmarit de asemenea cateva curse din anii trecuti de aici, dar nimic nu se compara cu realitatea. Am lucrat la reglaje, am evaluat pneurile si franele, caci acest circuit este cunoscut drept unul dificil pentru frane. N-am avut nicio problema si s-ar parea ca suntem intr-o forma buna."

    Kimi Raikkonen (Ferrari): "E dificil sa stii care este situatia caci pista a fost foarte aluneacoasa astazi - mai mult decat ne-am fi asteptat. Dar dupa-amiaza nivelul de aderenta s-a imbunatatit putin. Am terminat programul prestabilit iar acum trebuie sa analizam datele culese pentru a ne imbunatati performantele si pentru a gasi balansul pentru masina, luand in considerare ca pista se va continua sa fie din ce in ce mai buna pe parcursul weekend-ului."

    Nick Heidfeld (BMW Sauber): "Mai ales de dimineata, pista a fost extrem de putin aderenta, lucru care a facut ca masina sa fie foarte dificil de pilotat. Am facut apoi ceva schimbari de set-up pentru a doua sesiune, dar inca nu sunt 100% multumit. N-am reusit sa fac niciuna dintre cele doua specificatii de pneuri sa functioneze asa cum trebuie - nici pe un singur tur cronometrat, nici pe mai multe legate. Cu putin inainte de finalul ultimei sesiuni am lovit zidul cu partea dreapta a masinii la iesirea din virajul 4. Am simtit un impact destul de dur. Sunt surprins ca masina n-a avut nimic de suferit. De asemenea dupa-amiaza, am taiat sicana din cauza a trei tipi care mergeau foarte incet pentru a se departa de cel din fata in vederea unui tur fara probleme de trafic. Nu e un lucru prea inteligent de facut intr-o sectiune de circuit unde te apropii de viteze de 300 km/h."

    Giancarlo Fisichella (Renault): "Cred ca a fost o prima zi buna pentru noi, iar performantele par destul de bune. Toata lumea a putut vedea ca pista a fost foarte murdara si cu un nivel mic de aderenta astazi, asa ca n-a fost usor sa gasim balansul potrivit in niste conditii schimbatoare. Dar am facut cateva imbunatari, iar masina a fost ok la sfarstiul celei de-a doua sesiuni. Simt masina cam la fel ca in testul de la Paul Ricard cu pachetul de apasare aerodinamica scazuta si manevrabilitatea este mult mai consistenta, lucru care confirma pasul inainte pe care l-am facut in Monaco. In ceea ce priveste pneurile, am avut parte de multa granulatie cu pneurile soft, ceva asemanator intampladu-se chiar si cu specificatia mai dura. Pe masura ce nivelul de aderenta va creste acest aspect se va imbunatati, dar cred ca va fi totusi dificil de gasit strategia de cursa potrivita. Multumesc inca o data baietilor de la fabrica pentru treaba minunanta pe care au facut-o, caci simt ca masina devine mai buna cu fiecare weekend care trece. Am inceput bine si sper ca vom putea lupta cu BMW, rivalii nostri principali in acest weekend."

    Rubens Barrichello (Honda): "Echipa a facut o treaba minunata in a imbunatati masina pe parcursul zilei si sunt foarte multumit. Balansul masinii nu e inca asa cum mi-as dori; totusi, privind nivelul de degradare a pneurilor si felul in care am mers in aceasta dupa-amiaza, putem ramane optimisti si putem continua munca pentru o zi mai buna maine."

    Robert Kubica (BMW Sauber): "De dimineata n-am iesit prea mult pe pista din cauza unei scurgeri de combustibil. Dupa asta, masina a fost destul de dificil de pilotat. La inceputul celei de-a doua sesiuni am avut probleme cu franele si am facut o greseala din acesta cauza. Am iesit larg dintr-un viraj, am facut o piruieta si din fericire n-am lovit zidul atat de puternic, putand sa continuu. Am facut ceva tururi, ceea ce e bine, si deci trebuie sa asteptam pentru a vedea incotro ne indreptam cu set-up-ul pentru ca ce avem acum cu siguranta nu e foarte bine."

    sursa: ********.ro

  8. #92
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Declaratii dupa prima zi




    sursa: ********.ro
    ........ro
    Last edited by Sorin Blaj; 9th June 2007 at 11:54. Reason: :)
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  9. #93
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    .......ro
    sport 365 intr-un cuvant ...nu am pus intentionat stelutele acolo ,incearca sa scrii si tu dar nedespartit si ai sa vezi ...si in plus am mai specificat la mai multe posturi luate de pe acel site ... E SPORT 365 , SCRIS FARA SPATIU!!! ..acum esti multumit?
    Last edited by Sorin Blaj; 9th June 2007 at 11:55.

  10. #94
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Willy Rampf: "Circuitul de la Montreal pedepseste cea mai mica greseala"
    Joi, 07.06.2007



    Willy Rampf, directorul tehnic al celor de la BMW-Sauber F1 Team, considera ca pilotii trebuie sa fie foarte atenti in Canada, acolo unde circuitul nu permite nici cea mai mica greseala.

    "Acesta este un circuit unde cea mai mica greseala este taxata. Sunt increzator ca anul acesta in Canada vom reusi lucururi frumoase, pentru ca ne vom prezenta cu o masina competitiva", declara Rampf.

    BMW-Sauber ocupa locul al treilea in clasamentul constructorilor, cu 30 de puncte acumulate din cinci Grand-Prix-uri desfasurate.




    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...eala-3771.html



    Din pacate pentru BMW, chiar Kubica a calcat pe bec, in ambele sesiuni de antrenamente.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #95
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Alan Permane: "Renault are potential la Montreal"
    Joi, 07.06.2007



    Alan Permane, inginerul sef al celor de la Renault F1 Team, considera ca echipa franceza are potential anul acesta la Montreal, acolo unde spera sa se prezinte cat mai bine.

    "Toata lumea din echipa a muncit foarte mult in ultima perioada, iar eu sper ca rezultatele in Canada sa fie pe masura. Marele Premiu va fi unul foarte dificil, dar testele pe care le-am efectuat in ultima perioada ne dau sperante ca totul va fi bine la Montreal", spune Permane.

    Referindu-se la ultimele evolutii ale lui Giancarlo Fisichella, oficialul celor de la Renault a mai adaugat: "Giancarlo are o evolutie deosebita in ultima vreme, conducand cel mai bine de cand il stiu eu. Lui Fisichella ii place mult circuitul, iar eu cred ca evolutia lui va fi una deosebita".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...real-3775.html



    Posibil, dar pana acum nu l-au aratat. Kovalainen se pare ca este depasit de situatie.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #96
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Cred ca Renault se vor prezenta bine aici dar probabil decat cu Fisico ...Kova a cam dat-o in bara in antrenamente ,dar nu se stie ...din greseli se invata

  13. #97
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Super Aguri, optimisti inainte de Montreal
    Joi, 07.06.2007



    Antonio Cuquerella, inginer de cursa la cei de la Super Aguri, declara ca echipa priveste increzatoare spre Marele Premiu al Canadei.

    "In Canada este nevoie de o masina destul de stabila si care sa raspunde bine la schimbarile de directie. Pe un circuit care iti intrebuinteaza mult masina este nevoie de o strategie foarte bine pusa la punct. Am muncit mult si imi doresc sa terminam in puncte, daca se poate chiar in Canada", a punctat Cuquerella.

    Super Aguri a acumulat un punct in aceasta stagiune, datorita lui Takuma Sato, cel care a terminat pe locul opt in Marele Premiu al Spaniei.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...real-3786.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #98
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Cred ca Renault se vor prezenta bine aici dar probabil decat cu Fisico ...Kova a cam dat-o in bara in antrenamente ,dar nu se stie ...din greseli se invata
    A dat-o in bara, dar are ganduri mari:


    Kovalainen: "Vreau sa imi imbunatatesc cea mai buna performanta din F1"
    Vineri, 08.06.2007



    Heikki Kovalainen, pilotul celor de la Renault, spune ca spera ca in Canada sa depaseasca cea mai buna performanta a sa de pana acum, locul sapte ocupat la Barcelona.

    "Sunt de parere ca am facut un mare pas inainte, drept pentru care sunt foarte increzator in ceea ce priveste cursa din Canada. Nu am mers bine in Principat, dar sper ca acum sa fie altfel. Vreau sa imi imbunatatesc cea mai buna performanta din F1, locul sapte ocupat la Barcelona. Masina se prezinta in conditii optime performantei", spune Heikki.

    Finlandezul a adunat pana acum trei puncte, aflandu-se pe locul 11 in ierarhia pilotilor.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...n-f1-3805.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #99
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Massa: "Masina va conta foarte mult"
    Vineri, 08.06.2007



    Felipe Massa, pilotul celor de la Ferrari, considera ca in Canada masinile vor fi cele care vor face diferenta.

    "Masina va conta foarte mult in Canada, acolo unde circuitul este diferit de cel de la Monaco. Va conta foarte mult aerodinamica masinilor, iar eu sper sa avem o cursa cat mai buna", spune Massa.

    Referindu-se la evolutia de pana acum din campionat, brazilianul a mai adaugat: "Am avut un start de sezon destul de bun, dar cu toate astea am cinci puncte in urma. Trebuie sa muncim mai mult si sa punctam mai mult decat ceilalti. In acest weekend vreau sa-i vad pe cei de la McLaren in spatele nostru".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...mult-3801.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #100
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: "Vreau sa castig in Canada"
    Vineri, 08.06.2007


    Fernando Alonso, pilotul celor de la McLaren Mercedes, spune ca isi doreste sa castige la Montreal.

    "Ceea ce a fost la Monaco este deja istorie, iar acum imi doresc o victorie la Montreal. Ma inteleg bine cu Lewis chiar daca asta nu este pe placul unora din afara echipei. Formula 1 este precum un teatru, iar totul merge bine pentru noi, amandoi fiind pe primul loc. Trebuie sa profitam de aceste momente deosebite", a spus campionul mondial.

    Alonso incearca anul acesta sa castige al treilea titlu consecutiv din palmares intr-unul dintre cele mai disputate sezoane din ultima vreme.

    sursa: formula1.automarket.ro

  17. #101
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Button vrea sa termine in puncte
    Vineri, 08.06.2007



    Jenson Button, pilotul celor de la Honda, spera ca in weekend-ul canadian sa obtina primele puncte din acest sezon.

    Ambitiile pilotului britanic nu sunt insa deloc exagerate, aceasta dorind sa castige un punct din deplasarea din America de Nord. Honda F1 Team nu a reusit inca sa stranga vreun punct, niponii sperand ca la Montreal sa sparga gheata.

    "Vreau sa castig un macar un punct in Canada. Am o atitudine pozitiva pentru ca toata lumea munceste si pentru ca suntem foarte apropiati. Sper ca pe viitor lucrurile sa mearga mai bine", a spus Button.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ncte-3804.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #102
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Fisichella promite pentru Montreal

    Italianul Giancarlo Fisichella, principalul pilot al echipei Renault F1, se arata extrem de optimist inaintea Marelui Premiu al Canadei, programat la sfarsitul acestei saptamani.

    Clasat pe patru in cursa de la Monte-Carlo, obtinand astfel cel mai bun rezultat pentru Renault in 2007, Fisico debordeaza de optimism inaintea intrecerii canadiene, anuntandu-si intentia de a acumula cat mai multe puncte la Montreal.

    "Cred ca putem fi optimisti. Lucrurile au inceput sa se schimbe in bine in ultimele saptamani, iar balansul masinii este mult mai bun decat la inceputul campionatului", a declarat Fisichella.

    "Din punctul meu de vedere sunt multumit cu rezultatul de la Monte-Carlo, unde conteaza nu atat masina, cat mai ales tehnica de pilotaj. Rezultatul din Monaco este foarte important pentru moralul echipei, care a lucrat zi si noapte in ultimele saptamani, pentru a aduce masina la un standard acceptabil", a mai punctat Fisichella.

    Principalul obiectiv al echipei Renault, campioana mondiala in ultimele doua sezoane, este de a se lupta pentru pozitia a treia a campionatului cu germanii de la BMW-Sauber.

    In acest moment, dupa cinci etape derulate, Renault ocupa pozitia a patra in clasamentul constructorilor, cu doar 16 puncte acumulate.


    sursa:http://www.bihon.ro/stiri/formula1/a...0070604-030917
    Fisico: "Pot sa termin intre primii sase"
    Sambata, 09.06.2007



    Dupa ce a reusit sa se claseze in primii 8 in a doua sedinta de antrenamente de ieri, Giancarlo Fisichella este optimist si crede ca poate sa termine cursa intre primii sase piloti.

    "Nu a fost o zi rea pentru noi, nu am avut niciun fel de probleme. Am facut multe tururi cu mult combustibil in rezervor. Sunt bucuros pentru ce am reusit azi si vreau sa termin cursa intre primii sase. Noul eleron frontal este OK, masina relueaza consistent deci totul e bine. Nu e usor sa reusesti sa setezi masina bine in Canada, deoarece nivelul aderentei e slab si poti face usor greseli", spune italianul de la Renault.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...sase-3821.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #103
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Webber: "Cand m-a lovit, Speed asculta muzica la iPod"
    Sambata, 09.06.2007



    Mark Webber si Scott Speed au fost implicati intr-un accident la finalul celei de-a doua sesiuni de antrenamente de ieri, cand americanul a intrat in spatele lui Webber in urmatorul viraj dupa ce pilotul Red Bull il depasise.

    "Scott a pilotat putin cam ciudat in acel tur si m-a lovit din spate. Probabil credea ca nu voi frana la viraj. Banuiesc ca asculta muzica la iPod in acel moment", a incercat Webber sa glumeasca dupa incident.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ipod-3822.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #104
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Ralf: "Problemele cu suspensiile exista, dar nu sunt serioase"
    Sambata, 09.06.2007

    Desi existau la un moment dat voci care afirmau ca Toyota va trebui chiar sa se retraga din Marele Premiu al Canadei din cauza unor probleme cu suspensiile, Ralf Schumacher i-a linistit pe chibiti afirmand ca totul este in regula si ca defectiunile vor fi remediate. Ralf a fost oprit ieri din antrenamentele libere din cauza unor probleme la suspensii, Jarno Trulli, colegul sau de defectiune.

    "Nu stim inca care este cauza exacta a problemei, asta e lucrul pe care trebuie sa il aflam. Este clar ca in cazul lui Jarno defectiunile nu sunt din cauza sa, insa astfel de lucruri se intampla des. Nu cred ca problema este foarte serioasa si vom putea intra in cursa fara probleme. Stim care ar putea fi cauza si in aceasta seara (n.r. azi noapte) vom cunoaste mai multe.", a declarat germanul de la Toyota.

    sursa: formula1.automarket.ro

  21. #105
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Antrenamente pline de incidente la Montreal
    Sambata, 09.06.2007



    A doua sesiune de antrenamente de ieri a fost plina de evenimente neplacute pentru cativa dintre piloti.

    Astfel, Adrian Sutil (Spyker) a fost foarte aproape de a face cunostinta cu celebrul "Perete al Campionilor" din ultimul viraj al pistei cand a atacat cam tare sicana care preceda linia dreapta. Pe de alta parte, Robert Kubica a fost cel mai suparat pilot ieri. Dupa ce in prima sesiune de antrenamente a fost nevoit sa stea pe bara din cauza unor probleme mecanice, in sesiunea de dupa-amiaza a fost aproape sa iasa de pe traseu in a doua sicana.

    In ciuda unei performante foarte bune - locul al saselea in a doua sesiune de antrenamente - Nico Rosberg a fost nevoit sa traga pe dreapta dupa 25 de tururi parcurse din cauza problemelor tehnice.

    Cel mai afectat pilot de ieri a fost insa Heikki Kovalainen, care si-a rupt suspensia dupa ce a facut cunostinta cu peretii din jurul pistei.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...real-3826.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •