View Poll Results: Ce domain sa luam?

Voters
12. You may not vote on this poll
Page 5 of 25 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 509

Thread: Discutii despre asociatia suporterilor

  1. #85
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    aaaa.. Ciprian .. daca te-ai referit la http://ragazzibv.lx.ro .. e cu totul altceva..

  2. #86
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Ciprian, nu vrem ca site noastru sa ajunga cum e acum fcbrasov.ro... e important pentru noi sa fie actualizat la zi. de aia am tinut sa fac ceva simplu! ca sa il poata actualiza mai multi... care nu se pricep la html!
    nu te atrage grafica... pai vrei sa ma ajuti sa facem site-ul mai atractiv? chiar am nevoie de ceva idee la acest capitol...
    numai bine
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RaiNMaN
    IN maxim 2 zile va rog sa intrati pe http://brasov-fans.er1.be .. sa imi spuneti parerea voastra.. legat de viitorul site neoficial al LSB !
    nu rainman, ma refeream la acest site...
    dar nu vad sensul unui site neoficial pentru lsb, cit timp nu exista unul oficial...

  4. #88
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudoor
    Ciprian, nu vrem ca site noastru sa ajunga cum e acum fcbrasov.ro... e important pentru noi sa fie actualizat la zi. de aia am tinut sa fac ceva simplu! ca sa il poata actualiza mai multi... care nu se pricep la html!
    nu te atrage grafica... pai vrei sa ma ajuti sa facem site-ul mai atractiv? chiar am nevoie de ceva idee la acest capitol...
    numai bine
    dupa cum spuneam, nu sunt designer dar iti pot recomanda un site de template-uri:
    http://www.templatemonster.com

    poate gasesti ceva interesant acolo. cind sunt in pana de idei, acolo ma uit

  5. #89
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by steagu.ro
    dupa cum spuneam, nu sunt designer dar iti pot recomanda un site de template-uri:
    http://www.templatemonster.com

    poate gasesti ceva interesant acolo. cind sunt in pana de idei, acolo ma uit
    tnx! da eu acum sunt si in sesiune.. si nu prea am timp acum sa caut un template si sa schimb inca o data tot ar fi mult mai simplu sa il modific pe asta deja construit, mai ales ca ceilalti au zis ca e ok!... oricum daca iti vin ceva idei sa ma anunti. mai ales cu banneru de sus ca am mari greutati
    numai bine
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  6. #90
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Ciprian tu esti WM la forumul de pe bzb?
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #91
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Nu va ganditi doar la ce e mai ieftin,yo am zis ca pun cel putin 100eu,Clau a zis ca ne putem baza si pe el,poate mai sunt si altii,ce nu stiu e cit ar costa ceva adevarat adevarat.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #92
    Flank Brasso cocostegar's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    www.stegarii.ro asta imi place cel mai mult

  9. #93
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ciprian, imi pare bine ca esti alaturi de noi in proiectul acesta. Sunt convins ca situl facut de Tudoor sau cel al lui Rares mai pot fi imbunatatite si ar fi grozav daca ai lucra cu ei la treaba asta. Doar avem aici acelasi interes!

    Pana ala urma cel mai mult imi fac cu ochiul www.lsb.ro (eventual impreuna cu liga www.ligasuporterilorbrasoveni.ro). Mai tarziu mai puteam achizitiona inca 1-2 domain-uri care sa duca tot la situl nostru. Maine voi pune un poll aici (poate mai apare vreo varianta) si se va vota democratic.

  10. #94
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    buna idee dark , uitati cum cu cateva minti ganditoare si luminate se rezolva treaba ... daca e nevoie de ajutor cu ceva va ajut si eu cu orice

  11. #95
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    asta a fost ideea mea cu www.lsb.ro si www.ligasuporterilorbrasoveni.ro
    @DIXX - nu cred ca este nevoie de atatia bani...poate doar daca vrem sa facem ceva gen redactie adica sa luam si interviuri cu jucatori , sa facem poze sa participam la conferinte de presa etc...atunci am avea nevoie de anumite materiale dar pt un simplu site e nevoie de bani doar pt a cumpara domeniul .ro

  12. #96
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    era sa uit...putem sa facem si un magazin online??? avem nevoie de vreo aprobare sau mai stiu eu ce???

  13. #97
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DIXX
    Ciprian tu esti WM la forumul de pe bzb?
    nu, sunt doar pe forumul meu de pe steagu.ro

  14. #98
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    de_kid tu vrei sa facem un fel de brasov mania cum e dinamomania ?

  15. #99
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    nu stiu...dar foarte multi baieti plecati in strainatate s-au plans dealungul timpului ca nu au de udne sa isi cumpere si ei macar un fular , daca cei din conducere nu misca nimic de ce nu am face noi ceva??? de exemplu eu caut un tricou cu FC Brasov de o luna si nu gasesc nicaieri cat e orasul de mare... , cu ocazia asta fac un apel la unul din voi , poate cineva sa faca rost de numarul de telefon de la reprezentanta umbro din romania???pls

  16. #100
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu putem face un magazin online pt ca nu avem dreptul de a vinde imaginea clubului si in mod sigur am avea probleme cu legea. In plus ne trebuie si ceva materiale de calitate si acestea nu se fac peste noapte. Dar ne vom face fulare, asta in mod sigur si sper ca in scurt timp.

  17. #101
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Ca tot veni vorba despre magazin ! Eu voi face.. un brand numit SR BRASOV .. dupa cum zice si echipa mea favorita.. cu fulare,tricouri,esarfe,snur personalizat,pixuri,ceasuri,sepci,insigne,agende si calendare inscriptionate cu SR BRASOV ! Totul pe bani mei si daca vrea se mai imiplice cineva..

  18. #102
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    sa va spun sincer, nici macar nu cred ca 'fc brasov' este inregistrat ca marca la Registrul National al marcilor sau oricare este autoritatea nationala... ca urmare, cred ca cine e mai iute de picior poate face asta... insa nu stiu sigur cum sta treaba in domeniul acesta.

  19. #103
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eu lucrez in domeniul proprietatii intelectuale si nu pot sa cred ca nu este protejata denumirea clubului la OSIM. Oricum procedura de protejare aunei denumiri cum este cea a clubului este destul de complicata, costisitoare si de ceva durata. Rares, eu zica ca inainte sa investesti in asa ceva sa-ti protejezi investitia la OSIM. Pt cine e interesat de procedura o gasiti pe situl lor www.osim.ro.

    Ciprian, crezi ca ai putea sa lucrezi cu Tudoor si cu Rares la imbunatatirea viitorului site? Eu personal as vrea ceva in flash si cred ca daca ati lucra toti 3 ar putea iesi ceva bun. Mai erau doritori care si-au oferit ajutorul (Gruppoaparte de ex) si cred ca ar putea iesi ceva misto. Eu as vrea un flash, poate combinat cu html. Va spun deacum ca eu sunt afon

  20. #104
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Eu lucrez in domeniul proprietatii intelectuale si nu pot sa cred ca nu este protejata denumirea clubului la OSIM. Oricum procedura de protejare aunei denumiri cum este cea a clubului este destul de complicata, costisitoare si de ceva durata. Rares, eu zica ca inainte sa investesti in asa ceva sa-ti protejezi investitia la OSIM. Pt cine e interesat de procedura o gasiti pe situl lor www.osim.ro.

    Ciprian, crezi ca ai putea sa lucrezi cu Tudoor si cu Rares la imbunatatirea viitorului site? Eu personal as vrea ceva in flash si cred ca daca ati lucra toti 3 ar putea iesi ceva bun. Mai erau doritori care si-au oferit ajutorul (Gruppoaparte de ex) si cred ca ar putea iesi ceva misto. Eu as vrea un flash, poate combinat cu html. Va spun deacum ca eu sunt afon
    am lucrat o perioada in flash, chiar am avut o versiune a site-ului numai in flash, combinat cu baze de date si programare (MySQL si PHP). da, in masura in care ma pricep, sunt dispus sa ajut

  21. #105
    Flank Brasso cocostegar's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    da,ai nevoie daca folosesti sigla echipei....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •