View Poll Results: Ce domain sa luam?

Voters
12. You may not vote on this poll
Page 2 of 25 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 509

Thread: Discutii despre asociatia suporterilor

  1. #22
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Bey cine ma ajuta si pe mine,pe forum la bzb.ro e unul"zorro" care a speriat tot forumul ala,au plecat toti din cauza lui,jigneste pe toata lumea si nu pot sa dau de nici o urma pt ca nu si-a pus adresa de e-mail,n-are nimica pus.Fac o cinste mare.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  2. #23
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Da.. deci cu cumpararea de domeniu .. hosting va ajut eu .. cei mai ieftini www.hostvision.ro *27 $ un domeniu.ro .. hosting mai mult de 50-100 mb nu e nevoie.. nevoie mare e de TRAFFIC sa fie nelimitat.. sau destul de mare..

  3. #24
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    ma scuzati am gresit pretul : domeniu RO 29.00 €
    -
    Gazduire Web de Calitate (Chicago, Illinois, SUA)
    Inregistrare domeniu (domenii ro / com)
    99.9% Prezenta Online Garantat (Uptime)
    30 Zile Banii Inapoi (Garantat in Contract)
    Servere Web Ultra Rapide (Equinix Chicago Data Center)
    Hosting Gratuit (pt. organizatii nonprofit, crestine, caritate)

  4. #25
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Eu va pot ajuta cu site-ul. nici o problema, ca oricum mai lucrez acum la cateva pentru niste firme... doar k eu nu ma pricep in flash, decat la chestii simple. Ciprian de la steagu.ro e expert
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  5. #26
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Deci hai sa tragem o concluzie, vreti sa ne facem un site nou sau sa facem o colaborare cu ciprian de la steagu.ro? Il cunoaste cineva bine? Eu sincer nul cunosc si habar nu am daca am putea avea incredere in el pt o treaba de durata. Ar trebui sa fie de acord cu o schimbare destul de radicala a sitului. Pareri?

  6. #27
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Pai ar trebui sa fie un site nou... eu ma gandeam sa vorbim cu ciprian si poate ne ajuta el, pentru ca el chiar se pricepe.
    pai nici eu nu-l cunosc.. doar ca il stiu asa de pe net. si asta de mult timp, el a fost primu care a facut un site pentru steagu (http://fcbrasov.tripod.com/index2.htm)
    dar daca nu e ok... ne descurcam noi
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  7. #28
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Intrebarea e cine se ocupa de el sa fie actualizat aproape zilnic si asta nu doar la inceput.Ma gindeam sa facem unul mixt Steagu cu Rulmentul,cred ca ar avea succes si ar fi si mai atractiv fiind primul site fotbal-handbal din Brasov.Dark ar trebui sa luam ceva de calitate,trimite-mi nr de cont si yo pun 100eu daca trebuie si mai mult doar sa facem ceva de calitate.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #29
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Si eu as opta pt un site nou si as fi de acord sa se ocupe Ciprian si proba inca catva, ca sa fie tinut la zi. Poate sa existe si steagu.ro in aceasi timp, pt ca unul e site personal si ultmul se vrea un site al asociatiei/ligii
    Dixx, stai un pic sa vedem ce facem, o sa contribui si eu cu ceva, dar sa vedem intai cat ne trebuie.

  9. #30
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Nici eu nu-l cunosc personal pe Ciprian, dar am vazut de-a lungul anilor ce stie sa faca! Omul este foarte bun!!! In plus e stegar adevarat. Site-urile lui sunt fain facute si au fost mereu cel mai des actualizate dintre cele "galben-negre". Nu am absolut nimic impotriva sa fie contactati si altii, dar cand ai mina de aur langa tine, nu mai cauti argintul...
    Dark, eu zic sa dai o tura pe la forumul de steagu.ro. Daca avem nevoie de un webmaster, acela trebuie sa fie Ciprian!

  10. #31
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    si mie mi se pare fainut siteu steagu.ro ... mai ales poza aceea de pe prima pagina e chiar misto ... nici io nu ma pricep asa de bine la facut siteuri cum vreti voi, da va ajut ... o colaborare cu ciprian ar merge .. punem mana de la mana fiecare si facem un site nou in totalitate si stiti ce putem include pe langa fotbal si handbal si alte sporturi cum a zis dixx .. e foarte buna ideea

  11. #32
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    punem mana de la mana si facem mai multe maini , eu vroiam sa vi-l recomand pe rares pt ca magandeam ca ciprian poate nu ar avea timp , ar putea sa colaboreze oricum mai multi...nu trebuie sa fie un singur administrator...da rsa fie unul mai mare ca toti , eu zic sa facem un site doar pentru fotbal...insa putem discuta acolo si despre handball fara nici o problema

  12. #33
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Trebuie sa fie mai multi, pt ca treaba sa mearga struna, pagina sa fie actualizata zilnic, sau la 2-3 zile, sa fie rapoarte de meci, istoric, jucatori, interviuri esa vb cineva cu Ciprian, care il cunoaste eventual, daca e de acord saparticipe si el, ce zice daca folosim situl lui sau facem altul. Pana la urma e situl lui, poate vrea sa-l pastreze asa.

  13. #34
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Pai luati unul legatura cu el sa nu vorbim degeaba.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  14. #35
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    Dark ia tu legatura ca te pricepi mai bine si sti ce sa il intrebi

  15. #36
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eu nu-l cunosc pe baiatul ala, dar il cunosc cei care stau in Brasov, asa ca o sa vorbeasca ei cu el. Pana la urma cum prodecedam, facem un site nou? Daca da ce nume ati prefera? La fel si pentru asociatie, cum ati vrea sa-i spuneti? Asociatia suporterilor brasoveni, Liga stegarilor, liga suporterilor brasoveni, etc

  16. #37
    senior Levente's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ro, Brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    eu il stiu pe ciprian de f. mult timp de la fac. electronica. era junior pe atunci

    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Deci hai sa tragem o concluzie, vreti sa ne facem un site nou sau sa facem o colaborare cu ciprian de la steagu.ro? Il cunoaste cineva bine? Eu sincer nul cunosc si habar nu am daca am putea avea incredere in el pt o treaba de durata. Ar trebui sa fie de acord cu o schimbare destul de radicala a sitului. Pareri?
    In legatura cu pretul domeniului eu inregistrez la RNC.ro si nu am probleme de a-mi fura domeniul vreodata cineva de la mine sau sa treaca careva numele la contact sau la billings. Primesc si factura. RNC e cel care inregistreaza doemniile .ro ptr. toata lumea de pe acest pamant si univers daca vreti si asa. Diferenta este ca cei care au cu pretul mai mic ii cumperi si webhosting tot cu domeniu asa lor e rentabil sa zica ca ii dau cu 29 $ sau eu stiu ce pret mai sunt pe altundeva ...sau ....sunt firme mari care primesc la inregistrare multe domenii .ro, iei primesc pachete de doemnii .ro la pret de Engros cum ar venii in pachet sunt de ex. 10-50 de domenii .ro. E clar e treaba cum se fac preturile la domeniile.ro ???? deci asa!

    acuma m-am uitat pe hostvision.ro
    e de acolo...pretul e in EURO care e mai mare ca DOLARUL si pret FARA TVA !!! nu ma luat peste picior ca ma supar rau.
    29.00 € / nelimitat (impreuna cu orice pachet de hosting.)
    36.90 € / nelimitat (fara hosting)
    Last edited by Levente; 27th January 2006 at 15:19.

  17. #38
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    da si cat spatiu ofera la hosting si mai important trafic ?...eu zic site nou si sal promovam prin toate partile pe unde este posibil ma refer la topuri delea si etc ... hmmm mie la nume miar placea ceva cu stegarii

  18. #39
    senior Levente's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ro, Brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    vezi http://www.ServersInfo.com poate te vei mira de spatiul oferit.

  19. #40
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Hai sa ne gandim la un nume. Eu am dat sus cateva variante, dar nu sunt convins ca alea sunt cele mai potrivite. Sugestii, alte idei?

  20. #41
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    levente destul de convenabil cu spatiu , transferu si pretu
    eu unu nu am nici o idee de nume , dark cred ca una dintre cele spuse de tine ar fi buna , daca nu are altcineva alta idee

  21. #42
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Deocamdata, un nume care a fost rostiti mai des la conferinta dinseara asta a fost Liga stegarilor. Nu stiu daca va ramane asa, vom hotari de comun acord.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •