Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 266

Thread: Statele Unite GP: Indianapolis 15-17 Iunie 2007

  1. #43
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sa vedem ce va fi in a doua sesiune de antrenamente.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #44
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Hamilton a trecut de cateva ori periculos de aproape de zid la iesirea din ultimul viraj, in prima sesiune de antrenamente:
    http://img239.imageshack.us/img239/9906/lewisun6.png
    http://img239.imageshack.us/img239/9720/lewis23tl8.png

    si acum trece destul de aproape de acel zid in comparatie cu ceilalti piloti

  3. #45
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton merge la limita. Doreste sa nu-i lase nicio sansa lui Alonso. este singura lui optiune pentru a nu fii chemat la ordine, de echipa.

    Asa a mers si la Monte Carlo si la Montreal.

    Este un pilot de MARE VIITOR.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #46
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    SUA, Antrenamente Libere 2: McLaren in fata lui Ferrari
    Vineri, 15.06.2007


    Fernando Alonso si Lewis Hamilton au reusit sa domine a doua sesiune de antrenamente libere din Statele Unite, depasind cuoplul de piloti de la Ferrari. "The fantastic 4" au fost, de altfel, singurii piloti care au reusit sa coboare sub bariera 1:13.000.

    Urmatorii clasati au fost Nick Heidfeld si David Coulthard, apoi Rosberg si de Kovalainen. Sebastian Vettel, pilotul BMW care l-a inlocuit pe Kubica pentru Indianapolis, a reusit sa se claseze abia al 11-lea, dupa ce in prima sesiune de antrenamente terminase cu al treilea timp.



    S.U.A. - CLASAMENT PILOTI ANTRENAMENTE LIBERE 2
    Poz Pliot Timp Diferenta Puncte
    1. Fernando Alonso SPANIA McLaren 1:12.156 -
    2. Lewis Hamilton MAREA BRITANIE McLaren 1:12.309 +0.153 -
    3. Felipe Massa BRAZILIA Ferrari 1:12.435 +0.279 -
    4. Kimi Raikkonen FINLANDA Ferrari 1:12.587 +0.431 -
    5. Nick Heidfeld GERMANIA BMW Sauber 1:13.026 +0.870 -
    6. David Coulthard MAREA BRITANIE Red Bull 1:13.042 +0.886 -
    7. Nico Rosberg GERMANIA Williams 1:13.057 +0.901 -
    8. Heikki Kovalainen FINLANDA Renault 1:13.110 +0.954 -
    9. Rubens Barrichello BRAZILIA Honda 1:13.144 +0.988 -
    10. Jenson Button MAREA BRITANIE Honda 1:13.202 +1.046 -
    11. Sebastian Vettel GERMANIA BMW Sauber 1:13.217 +1.061 -
    12. Mark Webber AUSTRALIA Red Bull 1:13.263 +1.107 -
    13. Vitantonio Liuzzi ITALIA Toro Rosso 1:13.332 +1.176 -
    14. Anthony Davidson MAREA BRITANIE Super Aguri 1:13.364 +1.208 -
    15. Giancarlo Fisichella ITALIA Renault 1:13.394 +1.238 -
    16. Alexander Wurz AUSTRIA Williams 1:13.539 +1.383 -
    17. Jarno Trulli ITALIA Toyota 1:13.692 +1.536 -
    18. Scott Speed S.U.A. Toro Rosso 1:13.712 +1.556 -
    19. Takuma Sato JAPONIA Super Aguri 1:13.753 +1.597 -
    20. Ralf Schumacher GERMANIA Toyota 1:13.765 +1.609 -
    21. Christijan Albers OLANDA Spyker 1:14.225 +2.069 -
    22. Adrian Sutil GERMANIA Spyker 1:14.513 +2.357 -


    sursa: formula1.automarket.ro

  5. #47
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Probleme cu pneurile in prima zi la Indianapolis
    Sambata, 16.06.2007


    Temperaturile foarte inalte care i-au asteptat pe piloti in prima zi de antrenamente libere din SUA le-au cauzat pilotilor probleme de adaptare cu pneurile. Pentru aceasta cursa, Bridgestone le-au pregatit echipelor om combinatie de pneuri medii-moi. Este pentru prima data cand Bridgestone ataca o cursa cu aceasta componenta a pneurilor dupa Marele Premiu al Australiei.

    Desi Alonso a reusit sa stabilesca cel mai bun timp atat in FP1 cat si in FP2 incaltat cu pneuri moi, pilotii nu au fost deloc multumiti cu nivelul de aderenta oferit de cauciucuri, indiferent de componenta acestora.

    "Dupa prima sesiune de antrenamente, am stat foarte bine pe lista timpilor, insa din pacate doar acolo. Nu stiu pe ce nivel de combustibil si pe ce gume au mers ceilalti piloti, insa in orice caz am fost extrem de nemultumit de echilibrul masinii. Iar pana dupa-amiaza schimbarile pozitive au fost minore. Nu am reusit inca sa gasim combinatia perfecta de pneuri iar masina aluneca foarte mult", spune Nick Heidfeld, cel care in FP1 a reusit al doilea timp. Pilotul BMW nu este singurul care si-a exprimat nemultumirea la adresa pneurilor.

    Totusi, Kees van de Grint, oficialul Bridgestone prezent in SUA, spune ca nimeni nu a raportat vreo problema. "Circuitul nu se gaseste in cele mai bune conditii si este normal sa fie asa in prima zi de rulare. Insa in ciuda acestui lucru, ambele tipuri de pneuri Potenza a mers bine. Daca vrem sa fim critici putem spune ca mai multa aderenta ar fi fost perfect, insa in termenii uzajului si ai performantelor, sunt foarte multumit. Aderenta va creste o data cu imbunatatirea starii circuitului, insa deja am asistat la timpi buni chiar si in aceste conditii. Versiunea moale a fost mai rapida, cu un avantaj de 0.4 secunde pe tur fata de versiunea medie a pneurilor", a declarat van de Grint.


    sursa: formula1.automarket.ro

  6. #48
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Alonso, surprins de rezultatele sale in prima zi in SUA
    Dupa ce a stabilit fara probleme cel mai bun timp in ambele sesiuni de antrenamente de ieri, Fernando Alonso se declara surprins de rezultatele sale.

    "Am avut curse extrem de dificile pana acum aici. Nu am fosdt niciodata competitiv la Indianapolis...norocul, masina, eu, nu stiu ce s-a intamplat, dar sunt surprins de rezultatul de astazi. Nu am fost niciodata in top la Indianapolis, astfel ca ma bucur enorm pentru ce am realizat astazi. In plus, daca voi termina pe podium duminica, va fi o surpriza enorma pentru mine", afirma campionul mondial en-titre.

    Colegul sau de echipa, Lewis Hamilton, spune ca are nevoie de timp pentru a se obisnui cu circuitul: "Ceilalti piloti au mai fost aici si au, deci, multa experienta pe acest circuit. Am venit la Indianapolis pentru prima data si am incercat sa explorez pozitiile pe pista si este destul de greu. Totul se rezuma insa la a gasi echilibrul si consistenta necesare. Sambata va fi o cu totul alta poveste pentru ca in primele antrenamente am pierdut foarte mult in al doilea sector al pistei, apoi dupa-amiaza am revenit si am gasit locul in care aveam probleme astfel ca mi-am imbunatatit timpul. Iar maine (n.r. azi) voi fi mult mai rapid, cu siguranta", spune liderul clasamentului general.

    sursa:automarket.ro

  7. #49
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Ferrari mizeaza pe "adeverata fata a lui Raikkonen"
    Sefii Ferrari crted ca Raikkonen nu si-a aratat inca adevarata fata si ca seria rezultatelor dezamagitoare ale finlandezului se va opri la un moment dat. Singura cursa castigata de Kimi in acest an a fost chiar prima a sezonului, cea din Australia.

    "Sunt sigur ca situatia noastra se va imbunatati in acest weekend. Cu cat un pilot aduna timp la volan, cu atat reuseste sa stapaneasca mai bine noua masina, noile pneuri si relatia cu echipa", afirma directorul tehnic al Scuderiei, Stefano Domenicali referindu-se la Raikkonen. "Sunt optimist in privinta faptului ca Indianapolis este o cuirsa foarte importanta pentru Kimi si sunt sigur ca ii vom vedea adevarata fata foarte, foarte curand", continua oficialul italian.

    Kimi Raikkonen a reusit sa stranga doar cinci puncte in ukltimele trei curse si se afla la 21 de puncte in spatele liderului clasamentului general, Lewis Hamilton.

  8. #50
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Pilotii Ferrari: "Suntem oarecum multumiti"
    Sambata, 16.06.2007

    Kimi Raikkonen spune ca este "oarecum multumit" de prestatia sa in antrenamentele libere de vineri de al Inianapolis. Finlandezul de la Ferrari a terminat cele doua sesiuni pe locurile patru si cinci. "Sunt oarecum multumit cu rezultatele de vineri. Dupa-amiaza am reusit evident sa imbunatatim masina fata de prima sesiune de antrenamente. Mai e de lucru la setarea masinii, insa cred ca ne putem bate cu rivalii nostri fara probleme. Un lucru e cert: ne vom aduna toate fortele sa atingem acest obiectiv", spune Kimi.

    Nici Massa nu este dezamagit de comportamentul masinii sale de vineri, ezitand insa si el sa se declare absolut multumit. "Per total, sunt oarecum satisfacut. Am lucrat mult la setarile pentru cursa si cred ca pe aceasta pista suntem mai competitivi decat am fost in ultimele doua curse. Este clar ca avem mai multa aderenta si ca intelegem mai bine pneurile. Pana la urma, cred ca ne putem bate pentru doua dintre primele patru locuri", crede brazilianul de la Ferrari.


    sursa: formula1.automarket.ro

  9. #51
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Antrenamente libere 3

    1 F. Alonso McLaren-Mercedes 1:12.150 - 12 tururi
    2 S. Vettel BMW Sauber 1:12.321 - 27 tururi
    3 L. Hamilton McLaren-Mercedes 1:12.378 - 14 tururi
    4 H. Kovalainen Renault 1:12.646 - 24 tururi
    5 N. Heidfeld BMW Sauber 1:12.646 - 24 tururi
    6 K. Räikkönen Ferrari 1:12.692 - 16 tururi
    7 F. Massa Ferrari 1:12.709 - 17 tururi
    8 G. Fisichella Renault 1:12.710 - 20 tururi
    9 D. Coulthard Red Bull 1:12.940 - 17 tururi
    10 N. Rosberg Williams 1:13.031 - 18 tururi
    11 J. Trulli Toyota 1:13.057 - 23 tururi
    12 R. Schumacher Toyota 1:13.061 - 23 tururi
    13 A. Davidson Super Aguri 1:13.069 - 20 tururi
    14 M. Webber Red Bull 1:13.289 - 14 tururi
    15 J. Button Honda 1:13.318 - 20 tururi
    16 V. Liuzzi Toro Rosso 1:13.415 - 23 tururi
    17 T. Sato Super Aguri 1:13.476 - 19 tururi
    18 R. Barrichello Honda 1:13.573 - 17 tururi
    19 A. Wurz Williams 1:13.626 - 18 tururi
    20 S. Speed Toro Rosso 1:13.979 - 18 tururi
    21 A. Sutil Spyker 1:14.142 - 24 tururi
    22 C. Albers Spyker 1:14.402 - 24 tururi


    surpriza placuta acest Vettel... pana acum este cum a zis Heidfeld , BMW mai tari ca Ferrari.

  10. #52
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso speră să cîștige în sfîrșit la Indianapolis

    Campionul mondial Fernando Alonso speră să pună capăt seriei de ghinioane pe circuitul american și să se impună prima dată pe “Brickyard”. După antrenamentele libere de vineri, cînd a fost cel mai rapid, spaniolul are toate motivele să fie optimist.

    “A fost o cursă foarte dificilă în trecut aici pentru mine. Nu am fost niciodată competitiv la Indianapolis, fie din cauza mașinii, a mea sau pur și simplu a ghinionului. Faptul că am fost cel mai rapid în antrenamente m-a surprins”, a spus Alonso. „Nu am fost niciodată printre primii la Indianapolis, așa că mi-a plăcut vineri. Iar dacă pot să termin pe podium duminică, va fi o surpriză fantastică”, a adăugat spaniolul.

    McLaren și-a concentrat atenția vineri pe testarea pneurilor, iar Alonso crede că există loc de îmbunătățiri pentru restul weekend-ului. “Am încercat să înțelegem anvelopele, cele două tipuri, felul cum se comportă. Cred că mașina se va îmbunătăți, iar celelalte echipe vor avea și ele performanțe mai bune. Sper însă că noi vom fi în vîrf”, a mai spus pilotul de la McLaren.

    În ciuda încrederii în mașina pe care o pilotează, Alonso se așteaptă la o provocare puternică din partea celor de la Ferrari, care par să fi pus capăt formei mai slabe de la Monaco și Montreal.

    “Va fi o luptă strînsă”, a spus Alonso despre bătălia pentru pole position. “Cred că Ferrari și-a îmbunătățit forma față de Canada. Mașinile lor sînt extrem de rapide și cred că vor fi puternici în calificări și cursă”, a încheiat Alonso.


    sursa: autof1.ro

  11. #53
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1

    Un articol care mi se pare interesant

    Hamilton este "programat" pt. a reusi

    Daca adaptarea rapida a lui Hamilton in F1 ramane surprinzatoare, trebuie mentionat ca el avea toate "ingredientele" necesare pt. a reusi. Hamilton aproape ca a fost "programat" ca sa castige.
    Se stie ca el beneficiaza de sprijinul financiar al lui McLaren inca de la varsta de 12 ani. In consecinta, el a avut intotdeauna cele mai bune volane, ceea ce i-a permis sa castige peste tot pe unde a trecut, de la karting la GP2 (anul trecut) care este anticamera formulei 1.
    Unii se intrebau daca el va avea destula indarjire si "foame" pt a reusi si la cel mai inalt nivel, dupa ce timp de 10 ani fusese un rasfatat. Dupa cum se vede, da!
    Un semn bun e ca deja el a facut sa nu se mai vorbeasca despre el in principal ca fiind primul pilot de culoare din F1 ci mai degraba ca fiid un debutant extrem de talentat (vezi cele trei podiumuri consecutive ca si nou venit).

    Nu trebuie totusi uitat ca este un tip norocos pilotand pt McLaren. Michael schumacher a disputat primul sau mare premiu cu modesta Jordan. Alonso a debutat la inca si mai umila Minardi.

    Directorul de echipa al lui Hamilton in F3 si GP2 a facut un comentariu interesant. El a declarat ca Hamilton nu e neaparat cel mai rapid pilot din lume, dar el are o asemenea incredere in capacitatile sale, incat e capabil sa realizeze lucruri nebunesti.
    Hamilton si-a aratat calitatile indiscutabile de bun pilot, in special in primele 3 starturi ale sale in F1. Stie sa se bata in cursa cu sportivitate, fara lovituri "de roata" sau "cozi de peste". In afara de asta, el isi analizeaza cursele, stie sa munceasca in echipa cu inginerii si mecanicii sai. Este probabil ca va reusi sa-si pastreze picioarele pe pamant fiind in permanenta inconjurat de familia sa. Tatal sau Anthony il acompaniaza dintotdeauna peste tot, iar ca cel mai bun prieten il are chiar pe fratele sau Nicolas, care sufera de un handicap locomotor.
    Si cum zice patronul sau Ron Dennis, Hamilton are suficiente puncte forte "in banca" astfel ca sa ii putem trece cu vederea o eventuala gafa comisa intr-o cursa.
    In trecere fie spus, se stie ca la un moment dat, pe la mijlocul cursei din Bahrain el a pierdut complet ritmul.
    McLaren si-a facut mea culpa, declarand ca ar fi reglat aiurea eleronul din fata si presiunea din pneuri in timpul celei de a doua opriri la boxe a britanicului.

    articolul este luat de pe site-ul tv care transmite f1 in canada si este scris de unul dintre cei 2 comentatori ai f1 in franceza (bertrand houle). Traducerea imi apartine si e destul de fidela.

    pt a citi articolul in original
    http://www.rds.ca/f1/chroniques/227401.html

    Mi s-a parut interesant in contextul in care toata lumea este extaziata de Hamilton. Nu vreau sa enervez sau sa ma cert cu toata lumea pe aici, dar parerea mea e ca mai are de demonstrat multe. Pana una alta, este un Beckham ( ca si imagine de star) al F1.
    Nu l-a depasit pe Schumi in pista, nu a facut fata presiunii in vreo cursa pana acum, n-are vreun duel memorabil, nimic special. Calitatea (absolut necesara) pe care A DOVEDIT-O pana acum este o constanta uimitoare. La antipozi vezi Raikkonen sa nu mai vorbim de Montoya, campionul inconstantei. de urmarit in continuare evolutia sa....

  12. #54
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Calificari dominate de McLaren. Sa avem parte de o surpriza la final?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #55
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    SUA, calificari: Hamilton a obtinut al doilea pole-posititon din cariera
    Sambata, 16.06.2007



    Lewis Hamilton a reusit la Indianapolis al doilea pole-position din scurta-i cariera din Formula 1. Acesta a fost urmat de Fernando Alonso si de Felipe Massa.

    Pe urmatoarele pozitii s-au situat Kimi Raikkonen, Nick Heidfeld si Heikki Kovalainen. Sebastian Vettel, debutantul de ocazie de la BMW Sauber, se va pozitiona maine la start pe pozitia a 7-a, in fata lui Jarno Trulli.

    Monoposturile McLaren isi confirma astfel suprematia din antrenamentele libere, singura diferenta fiind rocada dintre piloti. Au excelat monoposturile Renault, clasate pe locurile 6 si 10, confirmand astfel revenirea de forma printr-un comportament peste media actualului sezon. Ferrari-urile lui Felipe Massa si Kimi Raikkonen nu reusesc insa sa iasa din pasa proasta in care se afla de trei curse incoace, neavand nicio sansa in fata Sagetilor Argintii ale lui Hamilton si Alonso.



    S.U.A. - CLASAMENT PILOTI CALIFICARI:


    Poz Pliot Timp Diferenta Puncte
    1. Lewis Hamilton MAREA BRITANIE McLaren 1:12.331 -
    2. Fernando Alonso SPANIA McLaren 1:12.500 +0.169 -
    3. Felipe Massa BRAZILIA Ferrari 1:12.703 +0.372 -
    4. Kimi Raikkonen FINLANDA Ferrari 1:12.839 +0.508 -
    5. Nick Heidfeld GERMANIA BMW Sauber 1:12.847 +0.516 -
    6. Heikki Kovalainen FINLANDA Renault 1:13.308 +0.977 -
    7. Sebastian Vettel GERMANIA BMW Sauber 1:13.513 +1.182 -
    8. Jarno Trulli ITALIA Toyota 1:13.789 +1.458 -
    9. Mark Webber AUSTRALIA Red Bull 1:13.871 +1.540 -
    10. Giancarlo Fisichella ITALIA Renault 1:13.953 +1.622 -
    11. David Coulthard MAREA BRITANIE Red Bull -
    12. Ralf Schumacher GERMANIA Toyota -
    13. Jenson Button MAREA BRITANIE Honda -
    14. Nico Rosberg GERMANIA Williams -
    15. Rubens Barrichello BRAZILIA Honda -
    16. Anthony Davidson MAREA BRITANIE Super Aguri -
    17. Alexander Wurz AUSTRIA Williams -
    18. Takuma Sato JAPONIA Super Aguri -
    19. Vitantonio Liuzzi ITALIA Toro Rosso -
    20. Scott Speed S.U.A. Toro Rosso -
    21. Adrian Sutil GERMANIA Spyker -
    22. Christijan Albers OLANDA Spyker -




    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...iera-4017.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #56
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Se pare ca o sa avem inca un festival McLaren, la cat de bine iau acestia startul nu cred ca cei de la Ferrari o sa le puna probleme serioase,singura sansa pentru ei este sa tina ritmul cu McLaren si poate cu intrarile la standuri sa castige ,o problema pentru Ferrari o sa fie Haidfeld ,care ar putea sa se infiltreze printre ei sau chiar sa depaseasca ambele masini ,Raikkonen cred ca va face ca pana acum , o sa piarda cel putin un loc dupa start.

  15. #57
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Si Heidfeld va urca la start. Chiar si Vettel va veni in fata.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #58
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Si Heidfeld va urca la start. Chiar si Vettel va veni in fata.
    Ca bine zici Sorine. Nici nu ma gandesc ca Heidfels sa nu depaseasca cel putin un Ferrari. Anul asta, Ferrari-urile se pornesc camn greu din loc. Asa ca....ptr BMW toate sansele.

  17. #59
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Legat de Vettel, mi-ar placea mult sa-l vad ca depaseste la start, dar tinand cont ca e prima lui cursa, s-ar putea sa fie cam retinut, sa fie ezitant. Inafara de asta, in spatele sau, are un vulpoi batran, care stie destule. Ma degraba as prefera sa fie atent sa nu-si piarda pozitia, si pe urma.....usor usor, va ajunde sa depaseasca.

  18. #60
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Dar tinand cont si de faptul ca in fata lui e un "rokie" cu o masina mai slaba, are toate sansele sa avanseze o pozitie chiar de la start.

  19. #61
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    In urma timpilor din calificari, Heifeld si Kimi, sunt foarte foarte apropiati, asa ca tot ce posibil sa-l vedem pe Heidfeld depasind la start. Sa de-a Domnul

  20. #62
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    bravo hamilton
    ar fi perfect o dubla ferrari si locul 3 pt hamilton si binenteles abandon alonso
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  21. 16th June 2007, 23:39

  22. #63
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    bravo hamilton
    ar fi perfect o dubla ferrari si locul 3 pt hamilton si binenteles abandon alonso
    Visezi cam multe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •