Results 1 to 18 of 18

Thread: Tricouri

  1. #1
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1

    Tricouri

    La Arad se produc Tricourile oficiale pentru Campionatul Mondial de Fotbal
    D. Sava

    Peste 6 milioane de tricouri care vor îmbrăca suporterii echipelor prezente la Campionatul mondial de fotbal- Germania 2006 vor fi confectionate de compania arădeană Manitoba Tex.



    Realizate pentru detinătorul licentei FIFA, Karstadt Sport, tricourile produse la Arad sunt singurele care vor avea caracter oficial, a declarat pentru „Adevărul” directorul de dezvoltare al companiei, Serban Popescu. Ele se vor vinde în punctele de desfacere din Germania ale materialelor promotionale ale CM de fotbal 2006.



    Compania Manitoba operează în Arad din 1994. Anul trecut si-a inaugurat în zona industrială Vest o nouă investitie evaluată la circa 10 milioane euro. La centrul logistic din Arad lucrează circa 700 de angajati alti 600 fiind încadrati la centrele de productie din judetele Hunedoara si Timis. Recent Manitoba a preluat si brand-ul „ West Coast Custom” al celebrei firme de tuning auto. Produsele se vând exclusiv pe internet. Totodată firma s-a extins în orientul apropiat inaugurând două noi capacităti de productie: o imprimerie în Siria si o fabrică de confectii în Turcia.

    adevarul.arad.ro



    Uite ca vom fi si noi la CM daca nu cu echipa cu tricourile...
    Asteptam glontul in cap promis de Mitica

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Mi-e greu sa cred, chiar imposibil, ca toate echipele nationale sa-si faca tricourile in Arad: unele nationale sunt imbracate de Adidas, altele de Nike, altele de Puma, altele de Lotto , naiba stie de cine nationalele arabe... si Manitoba astia oricat s-ar lauda nu au semnat cu toate firmele astea mari, oricat de celebra ar fi Manitoba.
    Publicitate ieftina si penibila...

  3. #3
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Spre exemplu sunt echipe in seria a, ale caror echipamente orasel de langa arad. ce e asa iesit din comun ca in romania sa se faca echipamente pentru echipe celebr?

  4. #4
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    @Ayrton nu cred ca este vb despre echipament identic cu al echipei.Sunt pur si simplu niste tricouri in culorile si cu numele tarii respective pe ele.Eu am unul "cu caracter oficial" de la euro 2000 cu Olanda...Este portocaliu si scrie Holland pe el,atat...nici o firma de echipament,nimic.
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  5. #5
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Sa se faca mai avem si noi ceva de munca ))
    Forza Csm Rm.Valcea

  6. #6
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Un tricou Nike se face intr-o fabrica Nike. China, Indonesia, Thailanda, Pakistan. In Arad poate se fac altfel de tricouri..cum a zis spinU.

  7. #7
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    In Pakistan ?
    Forza Csm Rm.Valcea

  8. #8
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Da... o gramada de produse nike se fabrica acolo. Originale desigur.

  9. #9
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Ma mir ca nu le fura teroristii ))))
    Forza Csm Rm.Valcea

  10. #10
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Eh... in America sunt mai multi teroristi ca in Pakistan.. nu fura ei nimic .

  11. #11
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    in america numai daca se aseaza femeia sau barbatul la masa aia de cusut tricouri deja pretul este de $100...cand e gata este de 2 ori mai mare decat produsul similar made in china deh este made in usa

  12. #12
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    rar vezi produse nike pe care scrie "made in usa". alea sunt probabil false...

  13. #13
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    la mall-urile scumpe sant NUMAI made in usa ...ma refer la mall-urile din state mai nasol ca se pune prafu pana se vinde ceva

  14. #14
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Mai... compania Nike are fabrici prin China, Pakistan, Taiwan, Indonesia, Thailanda. Pai acolo platesc muncitorii ieftin, cativa dolari pe zi, cand in SUA se plateste mai mult doar pe ora. Asta e tactica din care Nike si toate brandurile mari economisesc milioane de dolari zilnic. Poate ca exista fabrici Nike in SUA, care fac produse doar pentru piata americana, dar in Europa n-am vazut un produs Nike original care sa aiba pe eticheta "Made in USA"

  15. #15
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    la mall-urile scumpe sant NUMAI made in usa ...ma refer la mall-urile din state mai nasol ca se pune prafu pana se vinde ceva
    Eu inca nu am vazut eticheta pe continentul american pe care sa nu scrie Made in China, si nu glumesc, chiar si in cele mai scumpe mall-uri.
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  16. #16
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragosh_vl
    In Pakistan ?
    Eu am o minge originala UEFA CHAMPIONS LEAGUE model 2005-2006 cumparata din Germania si pe ea scrie "made in Pakistan"

  17. #17
    junior Tzake's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Ah, cât râvnesc mingea aia pakistaneză cu semnăturile lu Balla, Kahn, Makaay & co.
    Mottou dăpă care mă ghidez în viaţă: [B]Păi zi-mi şi mie cum să înţeleagă un prost că e prost!? N-ai cum să convingi un prost că e prost, pentru că asta ar presupune că ar fi deştept![/B]

  18. #18
    Prin Canada
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maldini
    la mall-urile scumpe sant NUMAI made in usa ...ma refer la mall-urile din state mai nasol ca se pune prafu pana se vinde ceva
    Parol musiu ?
    Hai să-ţi spun un secret - eşti prost informat. Produsele sport Nike sunt produse în paki, thai, malay, etc. Dacă nu mă crezi îţi trimit poze, lucrez la unul din magazinele Nike Toronto. Unele tricouri de echipe mari însă sunt făcute în Portugalia. Am 4 tricouri originale mai nouţe (1 Nicu, 3 Adidas) şi toate sunt de-acolo. Cele în care joc (blanks) sunt din malay. Falsurile pe care le am (care, că veni vorba, sunt de o calitate EX-CE-LEN-TĂ) sunt făcute în thai, dar zice Portugalia pe ele
    Tot ce-ți spun acum uită până mâine, vorbește vinul pentru mine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •