Page 12 of 52 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1092

Thread: Stadionul "Dr. Constantin Radulescu"

  1. #232

  2. #233
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    cfr1907,nu e intentia mea de a avea o disputa cu tine,iti accept opiniile,dar nu le impartasesc.Muresan greseste cand e precum "altii"...daca "altii" sunt "x" si el tre sa fie tot "x"?Nu mi se pare elegant,ca atunci cand echipa castiga sa apreciezi evolutia jucatorilor si cand pierzi/faci egal sa dai vina pe arbitrii,(cum a declarat dupa mec de la vaslui)vantul,ramul,suspectezi proprii jucatori(aceeasi cu care ai castigat etapa trecuta).Trebuie sa accepti infrangerea asa cum accepti si victoriile.Bineinteles,ceea ce e afirm e valabil pentru toti cei implicati in sportul romanesc.Apoi,ca si ardelean,ma bucur ca la Cluj au loc astfel de lucruri frumoase.Orasul si zona istorica merita sa aiba parte de ceea ce face arpad.Desi tin cu Steaua,sper ca cfr cluj sa se califice in primavara europeana.Bafta,

  3. #234
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Care-i termenul de executie a lucrarilor?
    Cand trebuie sa fie gata?
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  4. #235
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Care-i termenul de executie a lucrarilor?
    Cand trebuie sa fie gata?
    20 iulie

  5. #236
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by forza_CFR View Post
    20 iulie
    imposibil de terminat!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  6. #237
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Ceea ce se intampla la clubul Cfr Cluj este imaginea frumoasa a fotbalului romanesc,un fotbal plin de scandaluri,suspiciuni,samd(cum e si acest forum).Romania fotbalistica si nu numai,are nevoie de astfel de lucruri pozitive. Din pacate,ceea ce face Arpad Paskany e umbrit de iesirile lui iuliu muresan.Nu mi-a placut ce s-a intamplat la dej cu rapid...se trece cu vederea. In rest ,foarte frumos.
    ps Cand ma gandesc ca Paskany a vrut sa investeaca in U Cluj...

    Sa inteleg ca nu ai trecut cu vederea meciul Cfr-Steaua de acum cateva luni ?

  7. #238
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !

  8. #239
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !
    se vede ca sunt ardeleni!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    713
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !
    Pana acuma ziceati ca nu conteaza, ca echipa asta nici nu exista

    Atentie mare cand va intalniti cu ei,
    bafta

  10. #241
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1

  11. #242
    senior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    184
    Reputatie
    1
    Scaunele de la peluza metalica vor fi la fel ca cele din restul stadionului?

    Se schimba scaunele si la vechea peluza?

  12. #243
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florin666 View Post
    Scaunele de la peluza metalica vor fi la fel ca cele din restul stadionului?

    Se schimba scaunele si la vechea peluza?
    Din cate stiu eu scaunele se vor schimba complet, atat la vechia tribuna, cat si la peluza...

  13. #244
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ceva nu e ok, din nou
    din pozele astea vad ca extensia la peluza vine mai in spate, iar pe macheta etajul 2 al peluzei e putin suspendat peste etajul 1 iar acoperisul e si mai mare, acoperind complet etajul2 si putin etajul 1

    ce se face acum e definitiv sau nu?

  14. #245
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    TOT ce se face acum e doar provizoriu, doar pentru a putea juca pe teren propriu meciurile din UEFA.

    Cand vor incepe lucrarile, vor incepe cu tribuna care va fi construita pe terenul de zgura, acolo unde nu deranjeaza pe nimeni. Odata terminata, acolo isi vor avea locul toate utilitatile (vestiare, tribuna oficiala, etc..) si cred ca vor inchide tribuna actuala pentru a o supraetaja, ma indoiesc ca o vor tine deschisa in timpul lucarilor. Apoi va urma acelasi proces si cu peluza.

    Sigur, astea sunt din cunostintele mele, nu e 100% ca asa vor decurge lucrurile...

  15. #246
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    TOT ce se face acum e doar provizoriu, doar pentru a putea juca pe teren propriu meciurile din UEFA.

    Cand vor incepe lucrarile, vor incepe cu tribuna care va fi construita pe terenul de zgura, acolo unde nu deranjeaza pe nimeni. Odata terminata, acolo isi vor avea locul toate utilitatile (vestiare, tribuna oficiala, etc..) si cred ca vor inchide tribuna actuala pentru a o supraetaja, ma indoiesc ca o vor tine deschisa in timpul lucarilor. Apoi va urma acelasi proces si cu peluza.

    Sigur, astea sunt din cunostintele mele, nu e 100% ca asa vor decurge lucrurile...
    Da, e asa cum zici tu. Tot ce s-a facut pana acum e doar temporar ca sa putem juca in UEFA acasa.
    Daca mai vreti poze noi cu peluza si tribuna noua intrati AICI

  16. #247
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    nush ce sa zic...nimic nu-i clar...deci si tribuna oficiala si peluza inaltata is provizorii? sper sa fie asa...

  17. #248
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by forza_CFR View Post
    se va demonta peluza si se va face alta...aceatsa e doar inchiriata pt meciurile din UEFA

  18. #249

  19. #250
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    pai...sincer nu cred ca o sa mai demonteze toata chestia aia metalica din spatele actualei tribune oficiale. ar costa prea mult dupa parerea mea. adica nu-i o schela cu suruburi pe care montezi repede niste scaune. aia ii o structura masiva sudata cu fundatie. acolo o sa fie montate pana la meciul cu benfica cabine de 3 stele pentru oficiali, etc. cred ca o sa se demonteze numa schela din spatele peluzei si o sa construiasca acolo prelungire din beton; o sa mai faca tribuna de pe terenu de zgura si atat. mai bine in loc sa demonteze cu banii aia ar mai face inca o tribuna ca sa inchida stadionu. parerea mea...

  20. #251
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Pai unde sa mai faca o peluza ca sa inchida stadionul? Peste drum poate, la om in curte

  21. #252
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    mai bine in loc sa demonteze cu banii aia ar mai face inca o tribuna ca sa inchida stadionu. parerea mea...[/QUOTE]

    cine o vazut stadionu stie ca asa cva ii imposibil...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •