Page 43 of 52 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast
Results 883 to 903 of 1092

Thread: Stadionul "Dr. Constantin Radulescu"

  1. #883
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tzefereu View Post
    probabil s-au gandit cei de la UEFA la nivelul de civilizatie pe care il au sporterii bucuresteni si le-au dat aproabarea
    Asta e o remarca malitioasa care nu cred ca isi are rostul. Dar, pentru a fi in ton cu tine, in afara de capacitatea sporita a stadionului, pentru 5 stele iti mai trebuiesc si unii suporteri cu mai mult bun simt si mai multa cumpatare.

    Despre toalete, ca vad ca la asta se reduce totul, te-as ruga sa sa pui aici niste poze in mai, la finalul campionatului.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #884
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Asta e o remarca malitioasa care nu cred ca isi are rostul. Dar, pentru a fi in ton cu tine, in afara de capacitatea sporita a stadionului, pentru 5 stele iti mai trebuiesc si unii suporteri cu mai mult bun simt si mai multa cumpatare.

    Despre toalete, ca vad ca la asta se reduce totul, te-as ruga sa sa pui aici niste poze in mai, la finalul campionatului.
    1.Sa inteleg ca faceai aluzie la bunul simt si cumpatarea care caracterizeaza stelistii din toata tara?
    2.Pai trece hoarda stelista pana atunci si le "reamenajeaza",nu?

    Plesniti de invidie nu-i asa?In afara de simetrie si zona vip nu prea aveti cu ce va lauda
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  3. #885
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    1. Ma refeream la cumpatarea si bunul simt al suporterilor din Bucuresti.

    2. Aici nici nu meriti un raspuns, vorbim cand implinesti 14 ani si iti iei buletin

    si 3. Ai dreptate. Nu pot dormi noaptea. Nu mai mananc. Chiar nu stiu cum sa scap de aceasta frustrare.
    Poate imi dai vreo idee, ca pari obisnuit cu frustrarea, invidia si off-topicul
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #886
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    e cel mai modern din romania ... si in sectorul vip
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  5. #887
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    1. Ma refeream la cumpatarea si bunul simt al suporterilor din Bucuresti.

    2. Aici nici nu meriti un raspuns, vorbim cand implinesti 14 ani si iti iei buletin

    si 3. Ai dreptate. Nu pot dormi noaptea. Nu mai mananc. Chiar nu stiu cum sa scap de aceasta frustrare.
    Poate imi dai vreo idee, ca pari obisnuit cu frustrarea, invidia si off-topicul

    Imi cer scuze,eu probabil am trait in alta Romanie...eu si inca vreo cateva de milioane de romani iubitori de fotbal.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  6. #888
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Cu peluza ar fi un stadion excelent; oricum, alaturi de cel din Ghencea e cel mai frumos din tara...doua stadioane avem si noi...

  7. #889
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    3,

    La Piatra Neamt e un stadion mai mult decat decent.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #890
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Sincer, mie nu-mi place deloc, e in acelasi stil rusesc construit, cu peluzele indepartate, nu se poate creea presiunea pe un astfel de stadion...
    Am uitat de stadionul Otelului, un stadion frumusel.

  9. #891
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Asta e o remarca malitioasa care nu cred ca isi are rostul. Dar, pentru a fi in ton cu tine, in afara de capacitatea sporita a stadionului, pentru 5 stele iti mai trebuiesc si unii suporteri cu mai mult bun simt si mai multa cumpatare.

    Despre toalete, ca vad ca la asta se reduce totul, te-as ruga sa sa pui aici niste poze in mai, la finalul campionatului.
    in primul rand eu vb de 4 stele mai citeste odata daca nu ai inteles si in al-2-lea rand nu stiu daca i-ai vazut vreodata in realitate pe suporterii clujeni
    remarca malitioasa?eh,cine erau aceeia care scuipau in camera celor de la kanal d in meciul retur Steaua-CFR din sezonul trecut?

  10. #892
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Daca pentru tine gestul unui... om reprezinta tiparul de comportament pentru cateva sute de mii de oameni, e clar!

    Hai, sa fii iubit.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #893
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    ce stele aveti voi frate acolo?stele verzi sau meteoriti
    acum nu am nici o treaba da care imi spune si mie a cui e casa aia din spatele portii ca e beton?
    pai asta e stadion?niste schele?sau nu am eu gusturi la stadioane sau sa schimbat moda stadioanelor acum si se fac fara o tribuna si cu case si anexe prin spatele portii sau cum spunea comentatorul meciului de trista amintire la un sut inalt"cred ca e in somes,sigur nu va mai revenii mingea in teren"
    nu am nimic cu voi si e laudabil ce ati facut,da asta e un fel de schela cu scaune,dar e tipic pt ungur
    am ceva off topic:acu vreo 8 ani cand nici nu se stia prea mult de ungur,aveam o masina opel,cu care a trebuit sa ma duc la revizie si unde e mai aproape de mers?la cluj,iaca ma pun pe masina si ata la cluj,ajung la service,care era al ungurului si prima impresie?aveau un bar fain,insa cand am mers in spate,prapad,sa cada masina de pe elevator,era vai si amar,bineinteles ca nu m-au m-ai prins prin batatura si am mers la bucuresti
    asa e treaba si cu stadionu asta de 1000 de meteoriti,puneti ceva in spatele portii,o reclama mare,o tabla care sa imite tribuna cum sunt prin gorj politai sau in bulgaria masini de politie facute dintr-o tabla
    altfel parerea mea un stadion de 2 lei,fara suparare

  12. #894
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Daca pentru tine gestul unui... om reprezinta tiparul de comportament pentru cateva sute de mii de oameni, e clar!

    Hai, sa fii iubit.
    te scot din ecuatie,dar raman cu aceeasi parere fata de restul,am zis un incident oarecare,dar stii si tu ca sunt foarte multe de acelasi fel,de retinut eu nu ma refer doar la suporterii Stelei ma refer la toti si cei de la Rapid au aruncat scaune fara jena,l-au scuipat pe Stoica cei de la Dinamo au dat foc stadionului Ghencea si asa mai departe cum voi ne spuneti "provincie" asa avem si noi dreptul sa ne spunem parerea
    Quote Originally Posted by rhadoo View Post
    ce stele aveti voi frate acolo?stele verzi sau meteoriti
    acum nu am nici o treaba da care imi spune si mie a cui e casa aia din spatele portii ca e beton?
    pai asta e stadion?niste schele?sau nu am eu gusturi la stadioane sau sa schimbat moda stadioanelor acum si se fac fara o tribuna si cu case si anexe prin spatele portii sau cum spunea comentatorul meciului de trista amintire la un sut inalt"cred ca e in somes,sigur nu va mai revenii mingea in teren"
    nu am nimic cu voi si e laudabil ce ati facut,da asta e un fel de schela cu scaune,dar e tipic pt ungur
    am ceva off topic:acu vreo 8 ani cand nici nu se stia prea mult de ungur,aveam o masina opel,cu care a trebuit sa ma duc la revizie si unde e mai aproape de mers?la cluj,iaca ma pun pe masina si ata la cluj,ajung la service,care era al ungurului si prima impresie?aveau un bar fain,insa cand am mers in spate,prapad,sa cada masina de pe elevator,era vai si amar,bineinteles ca nu m-au m-ai prins prin batatura si am mers la bucuresti
    asa e treaba si cu stadionu asta de 1000 de meteoriti,puneti ceva in spatele portii,o reclama mare,o tabla care sa imite tribuna cum sunt prin gorj politai sau in bulgaria masini de politie facute dintr-o tabla
    altfel parerea mea un stadion de 2 lei,fara suparare
    e facut pe schele metalice de olandezi cum sunt aproape toate stadioanele din tara lor si lafel cum au fost si jumatate din cele de la Euro 2008,dar Ghencea si Stefan cel Mare sunt construite pe maldare de pamant
    uite unde a mers Nesu,Utrecht
    http://www.freeimagehosting.net/uploads/4e72b282ca.jpg
    http://www.freeimagehosting.net/uploads/99f28630e2.jpg
    esti invidios,asta e boala in prezent a romanului de rand
    pana si sistemul de iluminare e importat de la ei
    http://www.freeimagehosting.net/uploads/a65099acfa.jpg
    dreapta sus
    Last edited by tzefereu; 7th September 2008 at 22:26.

  13. #895
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    bai baiete eu invidios?pai tu poti sa compari pozele asta cu stadionul vostru?o fi facut de olandeji cum zici tu,da de aia veniti de pe ceva insule,ca stadionu vostru nu seamana deloc cu ce se vede in poze
    eu nu am de ce sa fiu invidios,noi avem stadion,care da clasa stdionului vostru ,da nu asta am vrut eu sa spun
    nu mi-ai raspuns :a cui e casa din spatele portii,nu vb de blocul ala din poza,ci de casa aia care e chiar in spatele portii
    te rog nu degenera discutia,daca poti sa imi raspunzi la intrebari civilizat bine, daca nu mai bine incheiem discutia

  14. #896
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadoo View Post
    ce stele aveti voi frate acolo?stele verzi sau meteoriti
    acum nu am nici o treaba da care imi spune si mie a cui e casa aia din spatele portii ca e beton?
    pai asta e stadion?niste schele?sau nu am eu gusturi la stadioane sau sa schimbat moda stadioanelor acum si se fac fara o tribuna si cu case si anexe prin spatele portii sau cum spunea comentatorul meciului de trista amintire la un sut inalt"cred ca e in somes,sigur nu va mai revenii mingea in teren"
    nu am nimic cu voi si e laudabil ce ati facut,da asta e un fel de schela cu scaune,dar e tipic pt ungur
    am ceva off topic:acu vreo 8 ani cand nici nu se stia prea mult de ungur,aveam o masina opel,cu care a trebuit sa ma duc la revizie si unde e mai aproape de mers?la cluj,iaca ma pun pe masina si ata la cluj,ajung la service,care era al ungurului si prima impresie?aveau un bar fain,insa cand am mers in spate,prapad,sa cada masina de pe elevator,era vai si amar,bineinteles ca nu m-au m-ai prins prin batatura si am mers la bucuresti
    asa e treaba si cu stadionu asta de 1000 de meteoriti,puneti ceva in spatele portii,o reclama mare,o tabla care sa imite tribuna cum sunt prin gorj politai sau in bulgaria masini de politie facute dintr-o tabla
    altfel parerea mea un stadion de 2 lei,fara suparare
    Trecand peste asimetria enervanta a stadionului,ce ti se pare ca ii lipseste?Amplasamentul?Uiti in ce tara traiesti,Romania,acolo unde lenea de a te deplasa la stadion este oricum mare iar daca stadionul ar fi fost construit de la 0 undeva la marginea orasului lenea ar fi fost mult mai mare.Eu zic sa te uiti bine ca nici ligheanul vostru nu-i cine stie ce frumusete,fara suparare,dar astea cu pista is bune numai pentru atletism,nu pentru fotbal.La dotari nici nu vreau sa ma gandesc, pentru ca pana la urma dotarile sunt prioritare,nu arhitectura stadionului.
    Dar cum a mai zis cineva,la noi la romani invidia e mare,iar cand se face ceva mereu se gasesc guri rele sa spuna ca ba una ba alta nu-s in regula.Pana o sa fie macar inca 10 stadioane cu aceleasi dotari si sa arate mai bine "ciocul mic si joc de glezne".
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  15. #897
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    daca si stadionul Jiului e modern,e clar!
    p.s. si daca tot faceti comparatii,stadionul Ceahlaului nu e cu nimic mai prejos decat cel din ghencea,ba dimpotriva!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  16. #898
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    daca si stadionul Jiului e modern,e clar!
    p.s. si daca tot faceti comparatii,stadionul Ceahlaului nu e cu nimic mai prejos decat cel din ghencea,ba dimpotriva!
    cred ca mult mai modern decat ala al vostru,asta e sigur

  17. #899
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadoo View Post
    bai baiete eu invidios?pai tu poti sa compari pozele asta cu stadionul vostru?o fi facut de olandeji cum zici tu,da de aia veniti de pe ceva insule,ca stadionu vostru nu seamana deloc cu ce se vede in poze
    eu nu am de ce sa fiu invidios,noi avem stadion,care da clasa stdionului vostru ,da nu asta am vrut eu sa spun
    nu mi-ai raspuns :a cui e casa din spatele portii,nu vb de blocul ala din poza,ci de casa aia care e chiar in spatele portii
    te rog nu degenera discutia,daca poti sa imi raspunzi la intrebari civilizat bine, daca nu mai bine incheiem discutia
    deobicei nu prea raspund persoanelor frustrate pentru ca mi se pare o pierdere de timp,dar cu tine am facut exceptie,se va face o peluza anul viitor cum multi au tot repetat sa inteleaga tot romanu,dar nimeni parca nu vrea sa inteleaga,daca era totul facut anul acesta tot ati fi dat-o in baliverne "ba ca are stalpi de sustinere,ba ca e pe structura metalica,ba ca nu e acoperit tot" terminati cu prostiile astea,e cel mai modern din tara obisnuiti-va cu ideea
    p.s. daca nu stiai cum arata stadionul CFR-ului si eu iti puneam o poza cu cel de la Utrecht si ziceam ca e al echipei din Cluj,tot aceeasi parere o aveai,esti invidios asta e
    Last edited by tzefereu; 7th September 2008 at 22:53.

  18. #900
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    Trecand peste asimetria enervanta a stadionului,ce ti se pare ca ii lipseste?Amplasamentul?Uiti in ce tara traiesti,Romania,acolo unde lenea de a te deplasa la stadion este oricum mare iar daca stadionul ar fi fost construit de la 0 undeva la marginea orasului lenea ar fi fost mult mai mare.Eu zic sa te uiti bine ca nici ligheanul vostru nu-i cine stie ce frumusete,fara suparare,dar astea cu pista is bune numai pentru atletism,nu pentru fotbal.La dotari nici nu vreau sa ma gandesc, pentru ca pana la urma dotarile sunt prioritare,nu arhitectura stadionului.
    Dar cum a mai zis cineva,la noi la romani invidia e mare,iar cand se face ceva mereu se gasesc guri rele sa spuna ca ba una ba alta nu-s in regula.Pana o sa fie macar inca 10 stadioane cu aceleasi dotari si sa arate mai bine "ciocul mic si joc de glezne".
    eu vb de altceva,mi se pare anormal ca la un stadion de genul celui care il are cfr sa ma uit la tv si sa vad in spatele portii curtea unui om,asta vroiam sa spun
    ce au facut acolo e treaba lor,atati bani au avut atat au facut

  19. #901
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Pai si ce vroiai? Sa demoleze casa omului ca sa nu te deranjeze pe tine? Anul viitor vor face pe partea aceea o peluza mica, cu putin noroc nu o sa se mai vada casa respectiva, sa fi si tu multumit.

  20. #902
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    de acum sa construiti stadioane in asa fel incat sa vedem un Arc de Triumf,un Colosseum,un turn Petronas,ceva grandios sa nu zgariati anumite retine sensibile!

    p.s. Muresan asta n-are simt estetic,trebuia sa intre cu buldozerul in casa omului!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  21. #903
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ce locuri bune ai cei de la casa aia... si mai este un bloc in partea opusa, cu bilete permanente la fel de bune ca la peluza I

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •