Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1092

Thread: Stadionul "Dr. Constantin Radulescu"

  1. #43
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    englezii construiau astfel de stadioane pt echipele mediocre acum 30 de ani...exemplu Fulham,Charlton Ath,Millwall si cam toate echipele din ligile inferioare...slab proiect zic eu.
    Ce naiba ai vrut sa spui cu asta??? Englezii au stadioane peste tot ce avem noi si in liga a 3-a.... De ce ar fi slab proiectul ??? E un lucru bun sa avem un inca stadion de 28000 de locuri si modern in tara...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  2. #44
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    e un lucru rau, pentru ca ii da peste nas lui jiji becali, mare patron, mare iubitor al stelei si calauzitor spiritual, care are sute de milioane de dolari, dar nu e in stare sa faca un stadion pentru steaua
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  3. #45
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Imi place CFR. Un club serios , pus pe fapte mari . Sa dea Dumnezeu sa se reuseasca construirea acestui stadion , pentru ca ar fi un castig nu numai pentru clujeni ,ci si pentru Romania in general.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #46
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caine18 View Post
    daca lasa-i caterinca la o parte ai fi vazut ca asta condamnam si eu la echipele bucurestene ...
    la dinamo si rapid poate
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  5. #47
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ar fi super sa se faca asa un stadion si chiar cred ca Arpi s-ar putea sa realizeze asta,e destul de parolist tipul
    Proiectul,pentru CFR,e rezonabil.In spatiul avut acolo nici nu s-ar fi putut altfel

  6. #48
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    englezii construiau astfel de stadioane pt echipele mediocre acum 30 de ani...exemplu Fulham,Charlton Ath,Millwall si cam toate echipele din ligile inferioare...slab proiect zic eu.
    ce acri sunt strugurii astia...

    "astfel de stadioane" ?
    poate ca idee...

    pentru locatia respectiva e cea mai buna varianta !
    si ca dotari va fi sigur peste cele din Anglia facute acum 30, 20 sau 10 ani
    nu e cel mai frumos dar probabil va fi cel mai modern din tara - pentru ca e facut totul nou

  7. #49
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    http://www.dragontalesrugby.co.uk/ac...ch05-07-23.jpg asa arata stadionu unei divizionare C din Anglia

  8. #50
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Imi place CFR. Un club serios , pus pe fapte mari . Sa dea Dumnezeu sa se reuseasca construirea acestui stadion , pentru ca ar fi un castig nu numai pentru clujeni ,ci si pentru Romania in general.
    Ho ba gata-te ca mor aci dracu de ras E doar un stadion, nu e Allianz Arena sa aparem pe CNN cu el ce draq

  9. #51
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai e un stadion, da,
    DECI CFR ARE Stadion omologat ACUM
    si peste 2 ani va avea STADION ULTRAMODERN

    voi ... nimik - care oricum sta sa se darame

  10. #52
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Avand in vedere spatiul redus care exista acolo, cred ca e maximum ce se putea obtine. Iar daca proiectul va fi dus la bun sfarsit, va fi o palma data in primul rand primariei si consiliului local. E inadmisibil sa ai 2 echipe in L1 si nici un stadion...

  11. #53
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    http://www.dragontalesrugby.co.uk/ac...ch05-07-23.jpg asa arata stadionu unei divizionare C din Anglia
    Daca ar fi sa o luam dupa istorie...noi suntem cam cu 150 ani in urma Angliei

  12. #54
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    mda..jumate din romania a ramas in evul mediu
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  13. #55
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    la dinamo si rapid poate
    si la voi ce s-a facut in afara de tabela si gazon ... nimic .... la lasat asa cum era din 90'
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  14. #56
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    ar fi ceva macar daca s-ar moderniza toate suprafetele de joc din liga I..ar creste mult spectacolul fotbalistic
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  15. #57
    junior LaZio.CyriL's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    undeva...pe planeta asta
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    e un lucru rau, pentru ca ii da peste nas lui jiji becali, mare patron, mare iubitor al stelei si calauzitor spiritual, care are sute de milioane de dolari, dar nu e in stare sa faca un stadion pentru steaua
    ...crek habar nu ai ce vb....dar dc erai mai atent la ce s-a vehiculat prin presa stadionul Stelei este inchiriat....nu e cesionat......ca celor de la cfr..
    ..oricum misto proiect si sa speram ca se va pune in practica pt ca avem nevoie de stadioane...

  16. #58
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    cred ca tu nu ai inteles ce am spus...nu ma refeream la modernizarea stadionului din ghencea, ci la construirea unui nou stadion privat pentru ca jiji are o caruta de bani...si-asa nu prea mai are pe unde sa spele banii, mai bine se apuca sa faca un stadion
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  17. #59
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
    in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

    Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  18. #60
    junior LaZio.CyriL's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    undeva...pe planeta asta
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    cred ca tu nu ai inteles ce am spus...nu ma refeream la modernizarea stadionului din ghencea, ci la construirea unui nou stadion privat pentru ca jiji are o caruta de bani...si-asa nu prea mai are pe unde sa spele banii, mai bine se apuca sa faca un stadion
    ....ok....mea culpa....scz da asa am inteles eu......crezi ca vreunu din asa-zisii milionari ai nostri or sa isi bage averile in ceva care sa nu le aduca lor avantaje???eu nu prea cred......

  19. #61
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
    in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

    Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.
    Parcarea va fi in spatele peluzei actuale, unde este acum un teren de sport, si iar o alta parcare in spatele tribunei nou construite! Am vazut undeva un desen amanuntit al proiectului dar nu mai stiu unde!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  20. #62
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
    in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

    Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.
    parcarile vor fi in spatele peluzei si sub tribuna a II-a

  21. #63
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
    in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

    Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.
    poti sa faci stadion pana in 100 de mil de euro in Romania

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •