View Poll Results: Isi merita Plesan banii?

Voters
64. You may not vote on this poll
  • Da

    30 46.88%
  • Nu

    34 53.13%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 183

Thread: Plesan la Steaua pentru o suma exorbitanta

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Arrow Plesan la Steaua pentru o suma exorbitanta

    Universitatea Craiova si Steaua s-au inteles astazi pentru transferul lui Mihaita Plesan. Dupa indelungi negocieri, Gigi Becali a pus pe masa 2.000.000 de dolari pentru a beneficia de serviciile talentatului atacant oltean. Astfel, Plesan devine cel mai scump transfer din istoria fotbalului romanesc, mai valoros si decat Mutu, venit la Dinamo de la FC Arges pentru 700.000$.

    Ce parere aveti de acest transfer? Isi merita Plesan banii? Il va vinde mai scump Steaua?

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Steaua nu vinde !
    Vrea performanta !
    Welcome Plesan in a red-blue team !

    Daca-si merita banii ? Nu se stie , eu cred ca da , este un mijlocas fantastic !
    Si nu cred ca-si merita banii ... daca judeca ca si majoritatea jucatorilor Romani ( talentati , dar ... oameni care se plafoneaza usor ... mor sperante ).

    Daca isi face datoria fata de Steaua - nu conteaza ca va fi vindut mai tirziu pe bani mai putini ...
    Last edited by Mariusmadmax; 8th June 2004 at 20:32.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Mi se pare o suma imensa. Adica pe Dica a dat 250.000 $ , si vorba aia e fotbalist ofensiv . Pai Plesan vine la concurenta pe post cu D.Munteanu , cu Paraschiv care oricum era in forma , la o adica pe post cu Radoi , ETC !
    Nu merita mai mult de 500.000 $ , hai treaca , 800.000 , maxim 1.000.000 $ !!!

  4. #4
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca a venit.Sa imi spuna si mie cineva se la cine a auzit.
    Oricum suma e IMENSA ptr Romania!!!!!!!

  5. #5
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    de fapt plesan a fost vandut pe un pret inferior celui pe care l-ar fi putut vinde peste un an sau doi daca ar fi facut echipa
    de fapt asta a fost intotdeauna problema Universitatii Craiova in ultimii ani, desi a avut intitdeauna fotbalisti valorosi, aparand pe banda rulanta intr-un ritm ametitor fotbalisti
    desi a avut un public fantastic si chiar multi antrenori de valoare, a avut nesansa sa nu gaseasca ca steaua sau rapid, un investitor puternic.

    Cine a venit la Universitatea au fost numai viermi fara bani , inconjurati de lingai , care n-au tinut la club si nu au vrut performanta.
    Raul a plecat intotdeauna de la patroni care au fost unii dintre cei mai dezgratiosi din fotbalul romanesc dar nu au avut nici macar orgoliul unor sechelariu sau stefan care s-au batut pana in panzele albe pentru echipele lor.
    La noi au fost total dezinteresati de soarta echipei si interesati doar de bani

    pentru paulica:
    tu iti dai seama de ce vorbesti cand il compari pe Plesan cu Paraschiv? si chiar cu Dorinel Munteanu care este un fotbalist terminat are 36 de ani Dorinel

    Universitatea Craiova nu va avea echipa pana cand nu va avea un patron cat de cat decent.Pana atunci suporterii vor privi cum echipa este sfartecata la fiecare 6 luni, cele mai grele perioade pentru Universitatea Craiova sint pauzele competitionale

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu cred ca s-a transferat la steaua...doar speculatii...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    nu este sigur dar se vede clar cata ambitie are Gigi becali si cat insista sa-l ia, negocierile erau foarte avansate in privinta lui Plesan, era vorba de bani si jucatori la schimb
    E clar ca gigi becali vrea sa faca echipa mare si se foloseste de cupiditatea si
    nemernicia unor patroni de carton care umbla cu sabia in mana gen dinel staicu
    Last edited by vialli; 8th June 2004 at 20:52.

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    O afacere reusita ar fi ca Plesan sa plece la steaua, iar noi sa-i primim pe Aliuta, Neaga + 1 milion de dolari. Se stie ca Aliuta valoreaza $400 000, iar Neaga 1 milion, asta inseamna in total $2 400 000!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Pai omu va da un deget si voi vreti toata mana. Cam mult Aliuta + Neaga + 1.000.000 $. Parerea mea ca Plesan isi merita banii. Peste 2 ani va pleca in afara cu cel putin 10.000.000$
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Sume este informativa. Va fi si un jucator la schimb, in contul celor 2 milioane.

  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Plesan contra 1,5 mil $ Oprita, Aliuta si Ogarau ( realitatea Tv si B1 ) Plesan isi merita banii cu varf si indesat ! Pacat ca nu avem un adevarat investitor la echipa care sa-i mai si placa fotbalul si sa vrea performanta. Bravo gigi becali ! rusine staicu
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu te grabi. Plesan este un jucator talentat, cu viitorul in fata. Cred ca isi merita banii, desi mi se par cam multi. Ramine de vazut daca va confirma. Atunci se va vedea cine a facut afacerea. Aparent, Gigi e pus pe fapte mari, sa faca echipa. Ramine de vazut cit il va tine. Eu cred ca daca Plesan reuseste un tur foarte bun, zboara in Spania.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nemuritor
    pentru paulica:
    tu iti dai seama de ce vorbesti cand il compari pe Plesan cu Paraschiv? si chiar cu Dorinel Munteanu care este un fotbalist terminat are 36 de ani Dorinel
    NU M`AI INTELES
    Am zis ca Dorinel e de baza (si iti garantez ca daca isi revine , Plesan va devenii rezerva , iar in acest retur cand a fost accidentat Dorinel , Paraschiv a dat 4 goluri in 9 meciuri,, adica cam cat a dat Plesan asta in cariera sa.
    Oricum cu banii astia Steaua putea sa`si faca gazon , ii platea salariul lui Ganes si cumpa si titlul din sezonul viitor .

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    O afacere reusita ar fi ca Plesan sa plece la steaua, iar noi sa-i primim pe Aliuta, Neaga + 1 milion de dolari. Se stie ca Aliuta valoreaza $400 000, iar Neaga 1 milion, asta inseamna in total $2 400 000!
    propunerea mea
    Pentru Plesan Steaua sa plateasa astfel
    - 1.000.000
    - 4 jucatori la schimb (preferabil Hamutovsky,Radoi ,Neaga si Dica)

    cum mah auzi 1 milion + aliuta si neaga
    poi nu face plesan asta nici jumate de picior de neaga!!!

    1 milion e prea mult (daca il primiti si pe mutica sa dati chef)

  15. #15
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Imi pare rau ca am avut dreptate in privinta lui staicu cum imi pare rau ca l-am ghicit din prima si pe edmond cand toti prietenii ii luau apararea

    despre Plesan orice discutie este fara nici un sens, deocamdata sint speculatii unule dintre ele sa se afle in treaba, va mai amintiti cand onlinesportul o dadea ca scrie pe situl oficial al lui Ajax si alte aiureli, cand li s-a dat situl au zis ca a aparut intr-un ziar desi aici scriau clar situl lui Ajax, cand li s-a dat situl ziarului in care tot nu era nimic dadeau din colt in colt, poate scria in dosul paginii in ziar si nu au pus pe net etc

    Adevaraul este ca dinel a declarat ca vrea sa plece, Badea si Rednic au confirmat, nu stie nimeni in afara ciudatului de dinel cat este de hotarat sa plece.
    Oricum scandalul este cu dichis ca sa-l vanda pe Plesan in tara desi promisese altceva.
    IN tara il vinde oricum in pierdere, daca e destept il vinde afara cand va fi vedeta nu acum cand e speranta. Dar ce sa-i explici lui dinel cand el s-a pus si director tehnic sau vroia sa coboare cu motodeltaplanul, cand a vrut sa-l aduca pe napoli apoi pe lacatus, cand ia jucatori ca M.Ilie sau Pascovici , pe dinel nu-l duce capul

    stelistul care se indoieste de valoarea lui Plesan si il lauda pe Paraschiv, poate glumesti, sau poate vorbesti serios. Daca esti atat de multumit de Paraschiv, atunci pastrati-l sanatosi si lasati-l pe Plesan in pace ca nu e bun.
    Despre suma de bani pe care ii primeste dinel nu ma intereseaza ca sint 1 mil sau 2 ca nu intra in buxunarul meu si nici pe tine nu trebuie sa te intereseze ca doar nu-i da gigi din buxzunarul tau. Tu astepti sa cumpere campionatul ?
    atunci nu aveti nevoie de Plesan, nu aveti nevoie nici de jucatori, de ce te mai agiti si de ce ai votat ca isi merita banii.
    Iti spun ca daca il vinde la steaua pe Plesan, face o afacere proasta. Neaga a avut un salt dar pariez pe ce vrei sa va cadea, nu-i exclus sa apeleze lar la pastile fermecate baiatul. asa ca nu se stie cum e cu picorul ala al lui Neaga.
    Plesan sint convins ca va ajunge unul dintre cei mai valorosi fotbalisti romani daca nu-l stirca astia cu blaturi si aiureli. Este un fotbalist complet, are fizic, viteza, tehnica, luptator, de mult nu a avut Romania un mijlocas central atat de complet , care sa faca cu egal succes faza de atac si de aparare.

    Eu nu l-as da nici pe 1 mil plus hamoutvski (il avem pe Guso) Radoi(il avem poe daouda)
    neaga etc....
    de Dica imi place, eu cred ca dinel va iesi in pierdere daca il vinde pe Plesan la steaua

    Mai bine sa ramana steaua cu inegalabilul si supervalorosul Paraschiv si sa-l lase in pace pe amaratul asta de Plesan care nu valoreaza nici cat un picior de neaga
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #16
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    muitca nu e bun de nimic si e si batran , e mai bun Murgan sau Moti decat el, asta la pariu

    facem chef cu muitica sa bea sugativa toata bautura?
    mai bine il iau pe Opritia si nu fac atacant din el, fac mijlocas dreapta
    si il dam la schimb pe Stanga.
    Plesan ramane la noi si paraschiv la voi.
    Last edited by Pacala; 8th June 2004 at 22:29.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    E bun ca jucator, nu e profesionist [are fitze de fata mare ]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Motor City
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Thumbs up O afacere buna...

    ...pentru amandoua echipele. Se pare ca ultima varianta este 1,5mil plus Aliuta, Ogararu si Oprita. Poate Dinel iese mai castigat, cred ca s-ar fi multumit si cu 1mil plus jucatorii astia. Nici Rednic nu cred sa fie suparat...
    [FONT=Comic Sans MS][COLOR=Navy][B][I]Forza Leoni Azzurri![/I][/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In Craiova unele surse spun ca nu s-ar fi incheiat nici o tranzactie , ca a fost doar o propunere din partea Stelei ... la care se asteapta un raspuns pana maine. De fapt Gigi Becali ar fi venit cu mai multe oferte...Sa asteptam presa de maine si o pozitie oficiala a uneia din echipe.

  20. #20
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    daca va da randament .... nu cred ca este o suma exorbitanta...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Consider ce pretul platit e mult prea mare. Departe de mine parerea ca Plesan nu ar fi un fotbalist valoros. Dar 1,5 miliane si in special Aliuta mi se pare un pret mult prea piperat. Ar fi putut pleca alte "valori" de la Steaua, gen paraschiv, stoica, pitu, jucatori de suflet ai lui piturca. Problema Stelei nu consta in jucatori ci in antrenor. L-a avut piturca pe Neaga 3 ani si nu a facut nimic din el. L-a luat Rednic 1 luna si uite in ce l-a transformat. Presimt ca Plesan la Steaua va deveni un fel de Trica, atata timp cand nu se schimba ceva la nivel de antrenor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •