View Poll Results: Care dintre cele doua ziare sportive incalca cel mai des deontologia jurnalistica ?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Gazeta Sporturilor

    26 63.41%
  • Pro Sport

    15 36.59%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: Ziarele De Sport

  1. #22
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    nu este un ziar, insa poate sa va informeze despre anumite lucruri acum cand ziarele romanesti fac pauza: www.romfotbal.com
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  2. #23
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    GS este acum cel mai tare .
    Pro Sport a pierdut mult din anvergura pe care a avut-o inainte de plecarea lui ioanitoaia etc .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #24
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    O vreme ProSport era cel mai bun, acum cam sunt egale. Depinde ce vrei sa citesti. Eu le citesc pe Net pe amandoua si mi se par cam de aceasi calitate.

  4. #25
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    amandoua

  5. #26
    ٩(͡๏̯͡๏)۶ Triple H's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Caladan
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    ProSport pierde teren, mai ales ca situl lor se face update la o groaza de timp.
    GS mi se pare mai profesionist, desi PS e comercial.

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    amindoua sunt misto , amindoua au lipsuri - ma bucur ca sunt !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    gazeta sporturilor este mai tare
    prosport ....

  8. #29
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    S-a deviat un pic de la subiect.... Intrebarea, desi antica (2 dec 2003)ramane:
    Care dintre cele doua ziare de sport din Romania intruneste cele mai multe calitati negative vis-a-vis de deontologia jurnalistica (subiectivism, aservire fata de interesele unui club, atitudine partinitoare, rea intentie, etc.). Argumentati-va optiunea.
    Deci nu care e "mai bun". Pentru ca asta e in alt thread....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #30
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    GSP, fara indoiala. ProSport se imbunatateste pe zi ce trece, ceea ce-l face pe Ioanitoaia disperat si in cautare de evenimente (para)fotbalistice tari care-i pun la incercare deontologia. Rezultatul, Ioanitoaia si Tolontan sunt...restantieri pe banii celor care le citesc fituica din ce in ce mai gretoasa.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #31
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Amindoua sunt varza la capitolul asta si in amindoua se scrie (aproape) orice daca iese un ban...
    parerea mea.....

  11. #32
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    amandoau trebuie sa se vanda nu?!

  12. #33
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    cum pot sa le votez pe amandoua ?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #34
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    cam amandoua sunt sunt destul de proaste dar parca pro sportu e si mai si...
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  14. #35
    sport legend WildSkander's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    425
    Reputatie
    1
    Din pacate amandoua ziarele sunt aservite stelutzei, si ne iau pe noi in biza mereu, ca nu erau suficienti ioanitoaia si calinescu. Stati cu ochii pe noi baieti, nu ne lasati in pace, criticati-ne, fiti in continuare raspandaci si dezinformati in continuare opinia publica !

  15. #36
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    OFF Topic: prosport.ro da ca rezultat final Apulum-CFR 2-2 cand colo a fost 2-4. gsp.ro este muuuult mai repede actualizat, si mai interesant.
    Altfel mie nu imi place prosportul pt ca totdeauna se da de partea puterii. GSP are taria sa acuze blaturi si cand sunt facute cu ajutorul PSD, vezi cazul jiului de anul trecut.

  16. #37
    incepator Steaua4EVER's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Philadelphia
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    GS a vorbit pe larg si l-a criticat, pe buna dreptate, pe Iordanescu si plecaciunile la adresa lui Ceau...Nastase dupa Romania-Finlanda; ProSport a prezentat telefonul lui Nastase aproape in stil Sportul circa 1987 si nu prea a amintit deloc de reactia lui Iordanescu (pina si lor probabil li s-a parut penibil)...lingaii tot lingi ramin...oricit demult iti displace Ioanitoaia macar nu sta in genunchi in spatele lui Nastase...

  17. #38
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Intotdeauna dupa ce citesc astfel de ziare simt nevoia sa ma spal pe maini...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #39
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    am votat cu GSP, si cineva zicea aici ca cei de l;a Gazeta ar fi avut curajul sa semnaleze blaturile facute cu ajutorul PSD-ului. Nu am fost si nu voi fi niciodata comunist sau pesedist, dar cred ca afirmatia de mai sus ar trebui sa dea de gindit unei persoane inteligente. De ce toti cei care au o legatura cu PSD-ul sint facuti cu ou si cu otet in Gazeta ? Numai ei au putut scrie ca Jiul a batut atunci ca era vizita lui Iliescu :-) Iar pe Iordanescu, care in prostia lui a aservit nationala partidului, l-au facut cu ou si cu otet, exagerand fata de pozitiile altor ziare, mult mai decente. Vor spune unii ca e bine ca dau in PSD...dar oare e bine ca fac asta pentru a servi intereselor lui Dan Voiculescu si ale PUR-ului ? Mai e vorba de deontologie in cazul asta (fie si atunci cind ii critica pe pesedisti?:-)))) ).

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Gazeta

    P.S. Le citesc pe amadoua !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •