Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: doresc situri cu magazine on-line straine cu echipament de tenis

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    As vrea sa imi comand o racheta + cateva maruntisuri de pe warehouse... cand am dat la calculare shipping mi-a iesit 42 de dolari. In afara de valoarea produselor + shipping, stie cineva daca se mai adauga si alta suma... mai trebuie platita vreo alta taxa ceva cand imi ajung?

  2. #23
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Da ,taxe vamale,daca sunt din afara CE si daca coletul depaseste o valoare de nu stiu cati euro . Da un telefon la vama ca sa te lamuresti exact .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Imi poate spune cineva unde ma costa mai putin... de pe tennis warehouse usa sau tenis warehouse europa? Produsele banuiesc ca sunt aceleasi...

  4. #25
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    De ce nu compari preturile de pe cele doua site-uri ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Pe warehouse europe preturile sunt mai mari decat pe warehouse USA. Cu tot cu shipping insa, ies putin mai ieftin de pe cel din Europa. Nu stiu daca pe warehouse europe mi se mai pun si alte taxe (normal ar fi sa nu, din moment ce achizitionez din CE). Stie cineva daca se mai aplica si TVA? A comandat cineva de pe tennis warehouse europe... ma interesa calitatea produselor, daca este aceeasi cu cele de pe warehouse usa... Multumesc anticipat.

  6. #27
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Eu am luat doar din warehouse USA , dar nu cred ca este alta marfa .
    In mod normal n-ar mai trebui adaugata nici-o taxa pt. CE , dar ca sa fii mai sigur da un telefon la vama .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Am intrebat la vama... penru produse de pe warehouse USA imi pun taxe 40% Singura varianta sa nu platesc taxele astea ar fi sa trimit cuiva banii, sa mi le cumpere de-acolo si sa mi le trimita scriind pe colet "donatie"...
    Am intrebat si de warehouse europe si mi-au confirmat ca este o filiala a lor si ca au aceleasi produse acolo. Asa ca am dat deja comanda... o racheta + 3 racordaje + 1 geanta. De pe warehouse europe n-ar trebui sa mi platesc nici o taxa, dau detalii eventual cand imi ajung.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    produse noi

    Pentru produse de antrenament incearca tenistrainer.ro

    Rebound Tennis este un sistem nou si ingenios de antrenament care iti permite sa lovesti mingea din nou si din nou pentru ca fiecare lovitura se intoarce inapoi!

    Fiind cel mai bun produs existent in acest moment in Romania prezentat la BBCpromovat de Greg Rusedski este excelent pentru ti exersa loviturile sau pentru relaxare se poate folosi pe terenul de tenis in parc in spatele blocului oriunde ai zona libera. Elasticul este de calitate superioara si nu smuceste.

    In acest fel puteti sa loviti constant si cu putere, mingea se uzeaza foarte greu si prinderea este pe toata circumferinta in mod obisnuit acest pachet este suficient pentru un sezon de tenis vara sau iarna

    Pachetul contine 2 mingi fiecare cu elastic de 4m un saculet in care puteti pune nisip piatra etc. Husa de plastic care poate fi folosita si ca saculet de rezerva, in acest fel aveti sisteme la un pret incredibil de mic un carlig pentru jocul pe iarba mai multe detalii produse la www.tenistrainer.ro

  9. #30
    incepator cristy21steaua's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Campia Turzii
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    De curand am gasit unca un site de profil.
    http://www.tennis-point.com
    Preturile mi se par mai bune decat pe warehause + ca e din europa(Germania).

  10. #31
    incepator cristy21steaua's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Campia Turzii
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Stie cineva, rachetele de pe tenisbox.ro sunt originale?
    Au preturi foarte mici.

  11. #32
    incepator T.Andrei's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Tulcea
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kloddiuss View Post
    ce se mai aude de tennis-warehouse ???
    si eu as face o comanda la ei.
    tare tennis revolution http://www.tennisrevolution.ro
    Sunt romanesti produsele?Adica au sediul in Romania nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •