Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: doresc situri cu magazine on-line straine cu echipament de tenis

  1. #1
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1

    doresc situri cu magazine on-line straine cu echipament de tenis

    daca stiti ,dati-mi si mie citeva situri cu on-line shopuri cu echipamente de tenis din afara..cred ca as gasi produse mai ieftine si mai bune ca aici..pe google sint numai din state..

  2. #2
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

  4. #4
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    tennis-warehouse e cel mai misto...
    "I fear no one,but respect everyone"-Roger Federer

  5. #5
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    site-urile on-line au intotdeauna ultimele produse aparute - pret mare, la care se adauga taxe de expediere, vama etc....

    eu zic sa: defineste mai intai ceea ce vrei sa iei - rachete, mingi, ecpament, altele - apoi verifica-ti bugetul alocat. vrei o pereche de adidasi asics gel senation, model 2006 - nu o vei gasi in tara. vrei doua rachete head iprestige sa zicem, dar nu vrei sa dai 300 de euro pe ele, vrei sadai 100....pai atunci tre' sa cauti unele care sunt jucate - nu vei gasi pe net astfel de informatii. si asa mai departe...daca esti un pic mai exact, poate vei iesi mai castigat.
    Sarpele Boa nu tropaie

  6. #6
    incepator liviu_b2003's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Deva
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Intrebare mea este:din Romania se poate comanda echipament de pe www.tennis-warehouse.com?

  7. #7
    incepator liviu_b2003's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Deva
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Un site bun si care trimite si in Romania este www.tennis-peters.de

  8. #8
    senior lethal's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    deci de pe tennis warehouse poti comanda linistit si alegi la metoda de transport express mail si in 14 zile e la tine in oras

  9. #9
    incepator reddevil1804's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Slatina
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Cat sunt taxele de transport in Romania de pe tennis warehouse?
    Multumesc.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    am corespondat anul trecut cu cei de la tennis-warhouse, trimit in romania fara probleme, si sunt mai multe modalitati de transport, iti poti alege in functie de curier. daca doresti intr-adevar sa comanzi la ei, selecteaza de pe site ce produse vrei si trimite-le un e-mail informativ, cu comanda si adresa ta. iti vor raspunde prompt, si iti vor da toate informatiile. Site din romania, cu produse babolat si wilson, www.tennisrevolution.ro

  11. #11
    junior Soulstone's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    si se adauga 30% la vama
    This connection has limited or no connectivity

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    e naspa rau cu taxele la tennis-warehouse.

    m-au cocosat alea de la posta cu taxe 30 si tva 19, e rupere.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    As vrea sa stiu si eu mai multe despre tennis warehouse.com..........a cumparat cineva ceva de pe site dupa ce am intrat in UE?.....se platesc taxe si impozite statului? ceva de gen vama si TVA???????


    Apropo, sunt Rafa si sunt antrenor de tenis in Timisoara.

  14. #14
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rafa View Post
    As vrea sa stiu si eu mai multe despre tennis warehouse.com..........a cumparat cineva ceva de pe site dupa ce am intrat in UE?.....se platesc taxe si impozite statului? ceva de gen vama si TVA???????


    Apropo, sunt Rafa si sunt antrenor de tenis in Timisoara.
    eu am de gind ca in scurt timp sa fac o comanda de la ei..Mie mi se par preturile acceptabile,chiar si cu transport si taxe vamale..Promit ca o sa va informez despre ce si cum ...

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Mersi....
    Preturile sunt ok....dar daca pe langa transport se mai adauga 30% vama si inca 19% TVA.....ajungem la aceleasi preturi cu Europa...nu ajungem la preturile din Romania e adevarat.....
    APROPO...de ce percepe Statul 19%TVA, ca doar nu cumpar nimic de la el ???

  16. #16
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    eu am de gind ca in scurt timp sa fac o comanda de la ei..Mie mi se par preturile acceptabile,chiar si cu transport si taxe vamale..Promit ca o sa va informez despre ce si cum ...
    ce se mai aude de tennis-warehouse ???
    si eu as face o comanda la ei.

  17. #17
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rafa View Post
    As vrea sa stiu si eu mai multe despre tennis warehouse.com..........a cumparat cineva ceva de pe site dupa ce am intrat in UE?.....se platesc taxe si impozite statului? ceva de gen vama si TVA???????


    Apropo, sunt Rafa si sunt antrenor de tenis in Timisoara.
    Taxe nu se mai platesc pt. tarile comunitare,in rest da .
    Eu cred ca am avut vreo 5-6 transporturi din USA de la warehouse si n-am platit niciodata taxe ,poate pt. ca mi le trimitea soru-mea ( practic eu ii trimiteam ei bani,ea le cumpara si expedia in RO) si nu erau insotite de valoarea facturii de la WH. Un lucru e sigur ,niciodata n-am exagerat - maxim 2 rachete si niste nimicuri sau 2 perechi de adidasi si alte nimicuri(gripuri,racordaje ,sa).
    Te sfatuiesc sa aranjezi inainte cu un vames si dupa aceea sa dai comanda,te invata el ce sa faci...
    Ce Dumnezeu ati uitat ca sunteti in Romania ,profitati cit se poate !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Magazin online super bun

    www.tenispro.ro e cel mai mare magazin de articole sportive din Romania...si mai misto e ca nu platesti transport daca e comanda mai mare de 200 euro cam asa parca... Eu mi-am luat echipamentul care-l va purta Serena Williams in AVANT PREMIERA la Roland Garros si pt un prieten ce va purta Nadal!!!! E foarte tare :-)

  19. #19
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    ^^^^^^
    dupa ce ca e clar spam pe fatza email-ul tau mai ales ca e primul tau post, mai ai tupeul sa si recomanzi un site (tenispro) cu preturi nesimtitite, gen Dunlop Aerogel la 170 de euro (serie veche), adica vreo 730RON si rachete Fischer cu "doar" 200 de euro.

    head microgel prestige MP si MID la doar 220EUR, adica 925RON? Nu e mai mult de 750 cred la niciun magazin din Romania, deci chiar semnificativ mai ieftin decat afara.

    frate esti dus rau, vezi ca s-a mai desteptat lumea pe aici, nu mai cumpara chiar orice si de oriunde, mai revizuieste-ti preturile ca nu cred ca vinzi mai mult de 1 racheta pe luna.

    asa ca fa "bijnita" in alta parte si nu mai infesta forumul asta cu toate mizeriile
    Last edited by ionutzakis; 10th April 2009 at 16:06.
    Babolat PD+ L3
    MSV Focus Hex 1.10@26

  20. 10th April 2009, 16:40
    Reason
    spam

  21. #20
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    nu mai insist, mesajul e destul de clar
    Babolat PD+ L3
    MSV Focus Hex 1.10@26

  22. #21
    junior akybo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Aoleu ce preturi pe tenispro.Daca-i chiar cel mai mare magazin de articole sportive ar trebui sa aiba si niste preturi competitive.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •