View Poll Results: Cine sunt adevaratii nostri rivali?

Voters
59. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    19 32.20%
  • Rapid

    2 3.39%
  • U Craiova

    20 33.90%
  • Steaua

    18 30.51%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 82 of 82

Thread: Cine sunt adevaratii nostri rivali?

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca mesajul e mai degeaba unul personal si offtopic , imi permit sa iti raspund;

    1) Nu e vorba de curaj , dar deh m`am uitat pe agenda , si scria 5 martie : Jucam cu Argesu.
    Si mi`am amintit de voi , si pana sa trec la refacerea agendei mi-am aruncat un ochi sa vad care e starea de spritz in trivale.

    2)on topic: cred ca adevaratii rivali ai lui FC Arges , sunt niste spanioli ... de la Celta Vigo.

    Nu cred ca exista echipa in lume , in fata careia sa aveti o asa sete de revansa , cum e Celta du Vigo

    Prietenii stiu de ce

    Apropos , ca sa nu fie raspunsuri , si sa genereze off-topic , poti sa stergi mesaju asta (evident dupa ce citesti ) , si pana pe vineri va ignor(am).

    DUpa aia punem tunurile pe voi

    Hai , te-am pupacit pe basca , ca mi`esti simpatic [...] (si ma opresc aici cu citatul din Mitica , ca daca continui intrii o sa zici ca e trolleu sau tramvai sau cum ii ziceti voi la scandal )

  2. #65
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Io-te-l bres si pe paulica back in bussines. hai ca mi-era dor de tine nu bre, fenomenul ultras s-a inventat la bistritza, si are coloarea ros-albastra
    mai apoi ne poti explica si cu doua revanse vis-a-vis de rosenborg si psg (pretenii stie de ce)
    ULTRAS-CT, io nu ma cert, ca n-am de ce. nu stiu cit sintem de mici, da daca umblam la caietele lui paul de sub pat si scoatem rezultatele obtinute de fc arges impotriva celor 4, nu cred ca stam foarte rau.
    FINI LES FOLIES STI!!!

  3. #66
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Dupa Paul, rivalii Benficai nu sunt cei de la Porto sunt tot cei de la Celta, pentru ca si ei au de reparat un handicap de 7 goluri, nu e asa? Sau Werder Bremen tot asa, au rivali pe Lyon(1-7), ca sa nu mai vorbesc de La Coruna ai caror rivali sunt cei de la Monaco(cand au luat 8).
    Concluzia: somnul ratiunii naste nu numai monstri dar si aberatii.
    [SIZE="3"][/SIZE][COLOR="Magenta"][SIZE="4"]Nu ne conduc ciobanii![/SIZE][/COLOR]

  4. #67
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    PITESTI
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    steaua, dinamo... si inclusiv craiova... pana la urma pe rapid ii respect.. au fost singurii care au facut ceva in fotbalul romanesc fara magariile politice... (exceptie cateva blaturi arhicunoscute)... in ultimul timp prea am fost intoxicati la tv cu steaua... steaua in sus steaua in jos... de parca numai ei ar fi ajuns in sferturile uefa.... se face peste tot o campanie pro steaua si asta nu e corect deloc... totusi.. inainte cu cateva ore de meciul de la mioveni cu rapid, stateam la bautura cu suporterii rapidisti fara nici o problema.. cu cei stelisti, dinamovisti si olteni nu ar fi fost posibil asa ceva!!!! ANTI STEAUA PANA LA MOARTE!

  5. #68
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    ce gluma buna, rapid fara magarii politice, dar copos-ministerul transporturilor, copos-loteria romana si mai nou copos - ce vrea muschii lui de vicepremier ce-or fi fost?

    oricum, adevaratii rivali ai clubului FC Arges sunt de ani buni cei de la conducerea lui in frunte cu ilincaumbraluinetoiuintrivale si cu nicolescusenatorulmelcilorpsd.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  6. #69
    incepator leon1921's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    ce gluma buna, rapid fara magarii politice, dar copos-ministerul transporturilor, copos-loteria romana si mai nou copos - ce vrea muschii lui de vicepremier ce-or fi fost?

    oricum, adevaratii rivali ai clubului FC Arges sunt de ani buni cei de la conducerea lui in frunte cu ilincaumbraluinetoiuintrivale si cu nicolescusenatorulmelcilorpsd.
    adevar graiesti cu adevaratii dusmani(rivali) ai argesului

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    PITESTI
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    adevarul asta e....
    [COLOR="Purple"][B]VIOLA PANA LA MOARTE!!![/B][/COLOR]

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    dinamo... a fost si este echipa militiei!

  9. #72
    junior rockeru88's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Poi la voi i ultras viola sunt 4-5 membri care sunt caini pana la moarte...voi va dati de dreapta si ascultati manele(cunosc unul de la voi din galerie care e asa si care mi'a zis si de aia cu Dinamo)...asa ca ciocu mic...ca Sudul Dinamovist va intrece voua galeria principala(ca numar ca de mentalitate nu mai vorbesc)...si cecoregrafii ati facut voi...pe toata peluza,toata lumea canta(adica 50 d insi derutati)...si eu nu am vazut pe net,am vazut la stadion...asa ca...CIOCU MIC!!!
    [SIZE="3"][SIZE="1"][SIZE="3"][/SIZE][/SIZE][/SIZE][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]FORZA DINAMO-NON MOLLARE MAI!!![/SIZE][/FONT]

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    PITESTI
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    voi sa mai taceti draq din gura mah... ca daca pierdeti 2 meciuri nu va mai duceti la stadion si le mai si distrugeti masinile jucatorilor... ce suporteri smekeri sunteti voi mah...
    noi macar suntem putini si buni... nu ca voi ... 100% distrusi
    [COLOR="Purple"][B]VIOLA PANA LA MOARTE!!![/B][/COLOR]

  11. #74
    junior rockeru88's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    poi inseamna ca si IRRIDUCIBILI LAZIO si CURVA SUD VERONA(ex-Brigate GialloBlu) sunt niste distrusi ca lasa peluzele goale la meciuri si ca la distrug masinile si apartamentele jucatorilor...dar probabil ca tu nici nu ai auzit de aceste doua 'Tifoserii'.

  12. #75
    incepator Vulturul Alb-Vi's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    se vede ca sunteti distrusi mai dinamovistule,pai daca italienii dau foc la stadion trebuie sa o faceti si voi ?
    Last edited by Vulturul Alb-Vi; 7th December 2006 at 01:37.
    [B][COLOR="DarkOrchid"]Nu suntem stelisti,nici dinamovisti
    Nu suntem olteni SUNTEM PITESTENI[/COLOR][/B]

  13. #76
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mai degraba auzi de dinamovisti, vezi in Bulgaria si acum cu Blue Air.

  14. #77
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    Craiova si Arges nu sint rivale, au fost ciocniri intre suporteri dar asta nu spune nimic. Rivali va sint javrele, sa nu mai spunem si de ce.

  15. #78
    senior reseter's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    177
    Reputatie
    1

    Adevaratii Inamici - Adversari

    CRED CA ADEVARATII ADVERSARI SUNT CEI DE LA dinamo buCUResti si steaua buCUResti, pentru ca de fiecare data cand a aparut un jucator bun au facut tot posibilul sa il ia in ograda proprie. Eu sunt suporter al UNIVERSITATII CRAIOVA, dar de origine sunt argesean (din Campulung) si un pic de patriotism local ma leaga de F.C. ARGES. In sprijinul celor de mai sus (adversari/inamici), amintesc numele lui Rica Neaga, Dica, Adrian Mutu si altii de care nu imi mai amintesc acum...
    Personal sper ca anul acesta F.C. ARGES sa nu ia drumul Diviziei B dar....daca va fii asa, sper sa nu stea prea mult acolo. Si apoi...Pitesti-ul e un oras prea frumos pentru a vedea meciurile la matineu...
    [B][COLOR="Blue"]A FOST ODATA CA NICIODATA O POVESTE FRUMOASA DESPRE CEA MAI IUBITA ECHIPA - UNIVERSITATEA CRAIOVA..........SI MAI E INCA.....[/COLOR][/B]

  16. #79
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Voi ar trebui sa fiti rivali cu echipele din bucuresti ca tot sunteti destul de aproape , mai ales ca aveti si voi cateva titluri de campioana!

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Univ Craiova

  18. #81
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Dinamo Bucuresti

  19. #82
    sport legend dragos99's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Pitesti/Paris
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    U Craiova.. Dinamo si Steaua sunt rivalele tuturor echipelor sa fim seriosi ei nush pun probleme cand vin la Pitesti.. sunt siguri ca ne bat.. o rivalitate frumoasa este cu Craiova.. pentru ca ei ne-am cam batut la cea mai buna echipa sudica din provincie.. alta echipa nu prea ar fi.. Petrolul sa fie pe locul 3 la echipe sudice din provincie din muntenia si oltenia.. mereu galeria a fost fenomenala la aceste meciuri si nu au fost incidente.. este o rivalitate in teren si traditie dar cele doua galerii se inteleg foarte bine, plus ca patronul FC Arges este sponsor U Craiova.. Cu Dinamo sa se spuna ca avem o rivalitate din momentul in care le-am furat titlul in ultima etapa cu 4-3.. Rapid sa fim seriosi cand un prieten al meu a fost in galerie la arges cu un tricou DInamo aia i-au zis "daca vrei sa stai aici da-ti jos tricoul ti-l dau eu pe al meu.. macar daca veneai cu alta echipa din capitala sa fie rapid ca cu ei nu avem nimica.. dar nu cu Steaua si DInamo.." asta spune multe despre rivalitatea noastra cu lor daca suporterii lor sunt lasati sa vin la noi in galerie cu tricourile lor..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •