Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 232 to 252 of 293

Thread: MLB - sezonul 2007

  1. #232
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Cool, abia astept sa le vad

    A-Rod a reusit aseara 2 home runs in acelasi inning Iar Yanks au zdrobit din nou Seattle. Ne-am distantat la 3 jocuri in cursa pentru wild card, si, daca nu mai apare nimic neprevazut, nu cred ca mai avem cum sa ratam play-off-ul. Joba si-a continuat perfectiunea, a ajuns la 12.1 IP cu 0.00 ERA Iar Hughes a fost solid ca starter, dupa citeva meciuri mai slabe.

    .. and here's to the Blue Jays, for kicking bosox ass

  2. #233
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    s-a vandut mingea cu care Bonds a doborat recordul : http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=58858
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #234
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Stiri despre baseball in prosport.....E un inceput!

  4. #235
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Yankees, 2 victorii din 3 la Red Sox, si sintem si mai aproape de play-off Meci foarte frumos aseara, very good pitching, destule home runs, emotii si tensiune pe final.

    Joba a permis aseara primul sau earned run al carierei, si-a stricat astfel ERA-ul de 0.00 dupa 18 innings pitched... are acum 0.50 ERA In ciuda HR-ului permis, a mai eliminat si aseara 3 prin strikeout. The kid is awesome, aduce o energie fantastica in joc.

    Anyways. Inca 2 saptamini de sezon regulat, dupa care... playoffs...

  5. #236
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Houston tocmai le-au facut o favoare celor de la Milwaukee Brewers. Si-au scos 2 starteri din rotatie.
    Antrenorul lui Houston este un fost Brewer si asta cam explica tot.
    Oricum daca Cubs nu castiga divizia este numai vina lor, nu a lui Brewers, Astros sau altii.

    Cat despre AL: cred ca Yankees sunt hot la timpul cel mai bun, sa vedem ce va face A-Rod in playoffs ... daca iarasi joaca aiurea cred ca la anul pleaca in alta parte.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Oricum nu conteaza cine se califica intre Cubs si Brewers,nu o sa ajunga niciuna in World Series.

  7. #238
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Nu fii sigur, am invatat sezonul asta ca in MLB orice echipa, chiar si Tampa Bay, poate invinge absolut orice echipa (chiar si Yanks sau Red Sox). Totul tine de forma de moment. Si nu uita, Cardinals sint campioni si anul trecut nimeni nu le dadea sanse. Nu zic ca o sa ajunga Cubs in World Series, zic doar ca au sanse.

    PS... Yanks, -2.5 GB

  8. #239
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    au pitchers buni, un bullpen bun, un closer bun
    jocul ofensiv insa a fost foarte inconsistent ...
    .. dar toti stiu ca totul depinde de pitching ... asa ca eu le dau o sansa buna in playoffs.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    au pitchers buni, un bullpen bun, un closer bun
    jocul ofensiv insa a fost foarte inconsistent ...
    .. dar toti stiu ca totul depinde de pitching ... asa ca eu le dau o sansa buna in playoffs.
    Hai ca m-ai facut praf cu asta.Pitcheri buni?Care?Zambrano si mai cine?Closer bun?care ? Ryan Dempster?
    In legatura cu St.Louis anul trecut,a fost o combinatie de noroc,culoar si hotie.Sa detaliez un pic:au avut noroc in primul tur cu San Diego,i-au furat pe Mets in meciul 7 si au avut culoar de au jucat cu DEtroit in WS pe care i-au facut praf in meciurile de acasa.daca jucau cu yankees sau boston nu-si permitea tony larussa magariile alea in WS.rotatia lui st.louis in playoff a fost :
    carpenter,suppan,jeff weaver si a.reyes.in afara de carp ceilalti sunt pitcheri slabi si foarte slabi dar in acel playoff toti au fost buni mai ales acasa unde au fost ajuatati mult de arbitrii.as putea continua dar trebuie sa intru si mai adanc in culisele MLB.

  10. #241
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    ok ... vrei numere ... iti dau numere

    Cubs in momentul asta sunt:
    locul 4 in MLB la ERA
    locul 1 in strikeouts in MLB
    locul 1 in hits allowed in MLB

    Ryan Demster are 29 de saves si numai 3 BS (blown saves).
    In mod normal 80% reusit e considerat excelent. Dempster are aproape 90% save percentage.

    Carlos Marmol are cel mai bun ERA in MLB pentru pitcheri care au aruncat cel putin 60 de inninguri ....

    deci ... cand am zis ca au un pitching bun ... cred ca i-am subesteimat, au un pitching extraordinar.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  11. #242
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    crede-ma nu e asa,sunt niste numere false.nu spun ca au pitcheri slabi dar nici mari valori nu sunt.ryan dempster are obiceiul sa piarda meciuri cu echipe bune,vezi Mets ,vezi St.louis acum cateva zile cand nici n-a terminat repriza.in AL un closer care nu termina repriza e un closer slab.nici nu-mi imaginez ca Torre sa-l scoata pe Rivera de frica sa nu piarda avantajul.
    Oricum intr-un eventual WS Cubs sau orice alta echipa din NL n-ar trebui sa emita pretentii,dar cine stie...
    P.S. Daca jucau in AL mai aveau numerle astea la pitching?

  12. #243
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Dempster a ratat numai 3 sanse de saves, ca Rivera defapt.
    Cine e asa mult peste Cubs in NL? Mets? care fac pe ei ca nu sunt in stare sa castige divizia? Philadelphia? care nu au nici o idee despre pitching? Arizona? o echipa tanara fara experienta? San Diego? desi au un #1 SP care este pe departe cel mai bun in MLB tot nu cred ca e deajuns.

    Cat despre daca aveau numerele astea in AL, clar. Poate si mai bune ... nu uita ca Cubs joaca la Wrigley Field, unde nu e chiar locul ideal sa joci ca pitcher. Daca jucau la Dogers, sau Angels, sau Oakland ... samd. ERA-ul era cu cel putin jumatate de punct mai putin.

    Iar in AL nu uita ca pitcherul poate sa mearga linistit pana cand nu mai poate, in NL trebuie sa-l scoti mai devreme afara ca sa incerci sa inscri mai multe.

    Uita-te la cam toti pitcheri care vin din AL in NL, si ai sa vezi ca numerele nu mint: cam toti au un ERA mai slab.

    Marele Barry Zito: in cariera lui este 3.66 daca incluzi si anul asta. Anul asta in NL: 4.56
    Pedro Martinez: anul trecut 4.48 in cariera 2.80

    Uita-te la primele echipe care conduc in statisticile ofensive: primele 4 in MLB care conduc in HR sunt Milwaukee, Philadelphia, Cincinnati si Florida. 2 din ele sunt in liga cu Cubs.

    Deci, daca iei toti factori in considerare, eu as spune ca nu prea conteaza in liga esti, important este daca esti bun. Si Cubs sunt buni la pitching.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #244
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Yankees - Cubs in World Series ar fi BESTIAL. Echipa mea favorita, contra singurei echipe de care chiar imi place din NL.

  14. #245
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    ar fi si ceea mai urmarita World Series in multi ani
    mi-ar place.
    Amandoua echipe au devenit HOT la momentul oportun ... ramane de vazut
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #246
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    sincer,n-am nimic cu cubs,dar sa spui ca in al sunt pitcheri mai buni ca in nl nu prea e corect. Acest lucru se vede an de an in all star game.cat despre closeri nici nu mai vb,in Nl nu exista nici un closer de exceptie cum sunt Rivera,Papelbon,F.rodriguez,J.J.Putz,B.J.Ryan,Joe Nathan si as putea continua...cat despre hitteri nu mai vb.
    P.S. Greg Maddux,pitcherul care acum e la san diego si a fost si la cubs si a facut cariera la atlanta impreuna cu Glavine si Smlotz,a fost intrebat acum cativa ani cand inca considerat unul din cei mai buni pitcheri de ce nu se duce la o echipa din AL.Ghici ce a raspuns ? A raspuns ceva de genul "nu vreau sa ma compromit,nu vrau sa ma fac de ras".Pedro a venit in NL pt bani si nu prea pune suflet pt Mets,e un Red Sock(nu stiu daca m-am exprimat corect) pe viata.La fel si Zito,a venit pt bani si nu se prea omoara.

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    mai sus m-am exprimat gresit la inceput.am vrut sa spun " sa spui ca pitcherii din nl sunt mai buni ca cei din al nu e prea corect".n-am fost atent si am scris invers.

  17. #248
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    asta este o discutie veche ... dar hai sa-ti spun mai direct ... daca esti bun ... esti bun oriunde, daca nu esti bun nu esti bun niciunde.

    Si sincer sa fiu nu sunt obiectiv aici. Eu prefer un meci in NL decat unul in AL. Nu prea vezi dueluri de pitcheri in AL, e mai mult o batalie care inscrie mai mult.
    Prefer un meci de 1-0 muncit decat un 12-11.
    Si cam toate World Series devin meciuri in care nu se inscrie nimik.
    Cat despre Maddux, are mare noroc cu parcul ala din San Diego. Uita-te ce penibil a fost cu Cubs de cand s-a intors ...
    Sunt multi mai multi factori care se iau in considerare. Oricum sa arunci numerele la gunoi pentru ca "ei sunt in NL" nu e bine.
    Oricum ramane de vazut cine castiga anul asta ..
    apropo ... tu cu ce echipa ti? e clar ca e din AL ... dar care e?
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  18. #249
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    eu,ca tot romanu,tin cu Yankees,pt ca (dupa parerea mea) e echipa cea mai spectaculoasa.nu am aruncat numerele la gunoi doar spun ca situatia s-ar schimba daca multi din pitcherii din NL ar infrunta echipele de AL. pt mine argumentul cel mai bun este all star game-ul unde se intalnesc cei mai buni jucatori din Al si NL si in ultimii 8 sau 9 ani a castigat mereu AL.

  19. #250
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    mda ... dupa cum anticipam Yankees au reusit o partea a 2-a a sezonului foarte buna , Detroit a avut unele probleme si sansele de PlayOff s-au dus

    acum nu imi ramane decat sa urmaresc luptea foarte stransa pentru PlayOff si WildCard din NL ... sincer as vrea sa mearga Coorado in PlayOff , indiferent din ce postura , mai ales ca au 10 victorii la rand si "sunt pe val " .... in rest nu am favoriti in NL .... in PostSeason ma anunt a fi fan Boston
    [url]www.warriors.ro[/url]

  20. #251
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    All Star game nu inseamna mai nimik.
    Cred ca nu e nici un dubiu ca AL are cei mai buni jucatori ofensivi, dar parerea mea ramane ca pitchingul e mai bun in NL.
    Daca in ALL-Start game amandoua echipe aveau aceeasi jucatori ofensivi cred ca situatia era alta.

    Cat despre Yankees, joaca extraordinar la ora actuala, dar ramane de vazut in playoffs... sa vedem care A-Rod va juca: MVP-ul sau A-Rod cu 0.071 average de anul trecut in playoffs.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  21. #252
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Dupa cum merg lucrurile la ora actuala, vom juca in primul tur cu Cleveland, ceea ce e incurajator. Cu Boston oricum nu aveam cum juca (regulamentul nu permite), iar Angels ne cam bat cu fiecare ocazie. Cu Cleveland insa e alta poveste. Anul asta avem record de 6-0 impotriva lor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •