Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 293

Thread: MLB - sezonul 2007

  1. #64
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Oh yeah Am vazut toate cele 3 meciuri ale yankeilor din weekendul asta, vineri si azi a fost spectacol total, 26 de run-uri pt Yankees in doua meciuri Iar simbata Rocket a fost senzational, al doilea meci la rind cu 1 singur run permis in 8 innings. Sintem la 10 in spatele Red Sox, va fi greu de recuperat, dar nu imposibil. A-Rod a ajuns la 30 homers, si s-a decis sa mearga la All Star Game, desi nu e 100% recuperat.

  2. #65
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Frumos meciul de azi al lui Yankees,daca echipa continua astfel sigur ii vor ajunge pe Red Sox.

    A-Rod a ajuns la 30 homers, si s-a decis sa mearga la All Star Game, desi nu e 100% recuperat.
    Good news!

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    dar Red Sox mai au vreo 16 meciuri cu Devil Rays din care nu vor pierde prea multe, iar Yankees mai pot pierde din prostii incredibile, ca sambata cand n-au reusit o pasa de un metru la prima baza in al 13-lea inning, permitand "ingerilor" sa inscrie.
    sezonul e lung si greu si A-Rod refuza sa faca pe eroul si nu va participa la Home Run Derby.
    The Show Must Go On

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce toti pe forumul asta il vad pe a-rod ca un zeu la yankees,anul asta are un sezon bun dar anul trecut de exemplul a fost oribil,oricum la sf de an ii expira contractul si nu se stie daca va mai ramane la yankees.ce vreau sa spun e ca yankees nu sta in a-rod sau alt jucator,nu sunt corecte exprimari de genul " e 2-2 si a-rod n-a facut nimic..."

  5. #68
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    nu stiu de ce toti pe forumul asta il vad pe a-rod ca un zeu la yankees,anul asta are un sezon bun dar anul trecut de exemplul a fost oribil,oricum la sf de an ii expira contractul si nu se stie daca va mai ramane la yankees.ce vreau sa spun e ca yankees nu sta in a-rod sau alt jucator,nu sunt corecte exprimari de genul " e 2-2 si a-rod n-a facut nimic..."
    Normal ca nu stam in A-Rod, dar pina una alta, anul asta a fost fara indoiala cel mai bun de la Yankees si e la fel de normal ca de la el sa asteptam salvarea cind restul joaca prost. Ne-a cistigat o gramada de meciuri cu hit-uri sau home run-uri pe final, deci asteptarile sint mari. Dar sa spui ca anul asta "are un sezon bun", mi se pare un foarte mare understatement. Pana acum are un sezon extraordinar, nu bun. Bate recorduri dupa recorduri, si la homers, si la RBI. Zicea un comentator acu citeva meciuri, cind erau stats-urile lui A-Rod pe ecran, "this is unbelievable. These look like video-game numbers".

  6. #69
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    A-Rod a fost extraordinar in timpul sezonului de cand a venit la Yankees ... problema e ca in playoffs a fost oribil ....
    Anul asta nu va mai avea problema asta pentru ca nu merg Yankees la playoffs
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  7. #70
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Iata situatia la jumatatea sezonului :


    AL East

    Boston 53 34
    Toronto 43 44
    New York 42 43
    Baltimore 38 49
    Tampa Bay 34 53


    AL Central

    Detroit 52 34
    Cleveland 52 36
    Minnesota 45 43
    Chicago 39 47
    Kansas City 38 50


    AL West

    Los Angeles 53 35
    Seattle 49 36
    Oakland 44 44
    Texas 38 50



    NL East

    New York 48 39
    Atlanta 47 42
    Philadelphia 44 44
    Florida 42 47
    Washington 36 52


    NL Central

    Milwaukee 49 39
    Chicago 44 43
    St. Louis 40 45
    Pittsburgh 40 48
    Houston 39 50
    Cincinnati 36 52

    NL West

    San Diego 49 38
    Los Angeles 49 40
    Arizona 47 43
    Colorado 44 44
    San Francisco 38 48


    Ne va ajuta sa vedem mai usor "surprizele" din a 2-a jumatate
    [url]www.warriors.ro[/url]

  8. #71
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    robby, sau altcineva, schimbati titlul topicului in MLB Sezonul 2007, pentru ca 2008 nu are nicio treaba cu campionatul asta

  9. #72
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Nu pot Cristane,nu e nimeni moderator aici.

  10. #73
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Cum adica? Nimeni? Pai n-ar trebui sa fie?

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    2 meciuri tari in seara asta:
    Tampa Bay vs Yankees , Shields vs Petite, Shields a fost cel mai bun pitcher al lui Tampa anul asta dar are 3 sau 4 decizii la rand pierdute,Petite nu e in forma deloc,asa ca se anunta un meci interesant...
    Toronto vs Boston ,Halladay vs Wakefield,Halladay e unul din cei mai buni pitcheri din liga dar anul asta nu a impresionat pe nimeni(a fost si accidentat),Wakefield este un pitcher mediu,dar are evolutii bune mai ales in meciurile de acasa.Sa vedem ce se intampla....

  12. #75
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Pai probabil o sa fie 2 meciuri cu multe run-uri inscrise
    Mie cel mai interesant din noaptea asta mi se pare Seattle vs Detroit. Doua echipe foarte bune, in mare forma, se anunta un meci tare. Plus ca la Mariners starter va fi Felix Hernandez, probabil cel mai talentat pitcher foarte tanar din MLB. (Primele 2 meciuri ale sezonului, la 20 de ani, fusesera senzationale, unul din ele one-hitter, si ERA 0,00. Apoi a urmat o accidentare, dupa care a avut si citeva meciuri slabe)

  13. #76
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    da Hernandez e bun ... il am in liga mea de fantasy baseball
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #77
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    poate pui si tu pe threadu' cu Fantasy ce echipa ai si cum t descurci ... cred ca esti singurul care mai are echipa ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  15. #78
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Eu am ratat startul in fantasy anul asta Dar o sa recuperez la anul

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asa grozav Felix Hernandez.O sa aiba meci greu az cu Detroit,are proobleme cu echipele bune la bata.Mai bun mi se pare Verlander care este la fel ca si el la al doilea an in MLB.O sa vedem cine o sa castige,dar am o presimtire ca Detroit o sa-i faca multe probleme.Vom vedea....

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    o sa urmaresc toronto@boston pe gameday (sunt la servici) si poate finalul de la detroit@seattle acasa.
    daca va intrebati ce fac noaptea la servici, raspuns: corectez o carte care va intra in curand la tipar.
    The Show Must Go On

  18. #81
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    eu cu exceptia meciurilor foarte interesante ... nu stau sa vad meciuri ce incep mai tarziu de 7:05 la ei ( 02:05 la noi ) ... dar e bine ca dintre toate sporturile americane , baseball-ul cu siguranta are cele mai multe meciuri ce se joaca la ore accesibile pentru Romania
    [url]www.warriors.ro[/url]

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    e usor si cu cele de la 5 dimineata, daca te culci pe la 10-11 si pui ceasul sa sune la ora meciului.
    asta presupunand ca nu esti insurat sau nu doarme prietena incolacita pe tine.
    The Show Must Go On

  20. #83
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Eu obisnuiesc sa vad ce e mai interesant de la orele accesibile, mai ales Yankees (asta bineinteles daca nu sint prin oras sau am altele de facut), iar meciurile Yankeilor de noaptea tirziu le vad de obicei a doua zi la munca (am bafta de un job nestresant si cu destul timp liber zilnic )

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    eu cu sox am baiuri ca mai toate meciurile le au de la 2, dar chiar daca nu vad toate meciurile ma tin la curent cu evolutia lor. si 3 ore cand si cand in linistea noptii nu strica la casa omului.
    Cris, cum platesti abonamentul la mlb.tv?
    The Show Must Go On

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •