Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 293

Thread: MLB - sezonul 2007

  1. #22
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Cine doreste sa faca scurte rezumate ale meciurilor din sezonul acesta sau al unui eveniment,stire sa-mi dea un PM cu id-ul lui de messenger pentru a putea vorbi.Asta doar daca vreti sa faceti baseball-ul un pic mai po****r si poate asfel vor intra mai multi oameni pe sub-forumul nostru.



    Cu privinta la sezonul acesta,de Florida nu mai vorbesc.Locul 4 in east.Si situatia asta nu cred ca se va schimba prea curand.

  2. #23
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    @ crsitane ... se pare ca intr-adevar nu si-au revenit Yankeii ... Toronto are deja 2-0 , doar asta seara sa reuseasca ceva , ca duelul pitcherilor pare echilibrat

    si in divizie toate merg exact contra lor ... Boston are 5 victorii conescutive , Baltimore 4 si Toronto tocmai i-a invins in meciurile directe
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #24
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Houston au ajuns la 10 infrangeri consecutive , dupa un start foarte bun
    [url]www.warriors.ro[/url]

  4. #25
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    3 victorii consecutive pentru Florida.Urmeaza meciul impotriva celor de la Milwaukee.

  5. #26
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    Houston au ajuns la 10 infrangeri consecutive , dupa un start foarte bun
    Da,e rau.Oricum cred ca vor invinge in fata celor de la Cincinnati.

  6. #27
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    aseara, Yankees 10, Blue Jays 5 , nu fara incidente in teren, reportul in Toronto Star, in engleza:

    http://www.thestar.com/Sports/article/219830
    beleafer

  7. #28
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Bine ai venit TheIceMan in mica noastra comunitate!Te asteptam sa postezi in threadul echipa favorita.

  8. #29
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Toronto Blue Jays, of course, doar sunt de aici din sat
    beleafer

  9. #30
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Ai fost la vreun meci?

  10. #31
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Da, am fost sezonul trecut, si acuma am niste vouchere sa le schimb pe bilete, nu m-am hoatarat inca.
    beleafer

  11. #32
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Great,daca ai niste poze de la meci le poti posta pe forum?

  12. #33
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Yankees au strans 6 victorii consecutive si au reusit sa revina pa pozitia a 2-a in AL East ... sambata a re-debutat Roger Clemens , si a reusit victoria impotriva celor din Pittsbiurgh
    [url]www.warriors.ro[/url]

  13. #34
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Da, ne-am revenit la normal Avem 4 starting pitchers de mare valoare, plus un tanar promitator, iar ofensiva functioneaza din nou. Mai mult, Boston a inceput sa se impiedice. Acum nici 2 saptamini, eram la 14.5 meciuri in spatele lor. Acum sintem la 9.5.

  14. #35
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    totusi Boston ramane echipa cu cel mai bun record in acest moment , si sincer cred ca va fi greu ( nu imposibil ) ca Yankees sa atace primul loc in divizie ... trebuie sa se multumeasca si cu un loc de Wild Card in un ALEast foarte echilibrat
    [url]www.warriors.ro[/url]

  15. #36
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    cred ca anul asta Yankees urmaresc playoff-ul de la TV.
    Wild-cardul e foarte probabil sa vina din Central.
    Problema lui Yankees este ca nu au starting pitchers. Si nici bullpenul (in afara de Rivera) nu arata prea increzator.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  16. #37
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    In meciul cu Milwakee , Justin Verlander , pitcherul celor din Detroit a reusit performanta de a nu permite nici macar un "hit" echipei adverse , el aruncand in toate cele 9 inninguri ... ultima performanta de gen pentru echipa din Detroit se intamplase in anul 1984 , cel ce reusise atunci fiind Jack Morris

    ... Yankees continua seria victoriilor
    [url]www.warriors.ro[/url]

  17. #38
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    Problema lui Yankees este ca nu au starting pitchers. Si nici bullpenul (in afara de Rivera) nu arata prea increzator.
    Te contrazic. Starting pitcherii sint excelenti, nu aici e problema la Yankees. Au fost multe accidentari, dar acum lineup-ul e aproape complet, iar Wang-Pettite-Mussina-Clemens sint 4 pitcheri pe care cred ca oricine si i-ar dori. Problema e cu al cincelea din rotatie, in prezent e un rookie de 22 de ani, Clippard, care are record de 3-2 pina acum dar nu a prea rupt gura tirgului. Insa indata ce isi va reveni Phil Hughes, vom avea 5 super starters.

    Intr-adevar, bullpen-ul nu imi inspira deloc incredere, si cred ca asta e marea problema. Iar momentele proaste din mai au fost date in special de inconstanta, atit in atac, cit si la pitching. Acum insa toate par sa intre in normal. 7 victorii la rind

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Pitcherii nu sunt punctul forte al echipei Ny Yankees.Yankees are traditia ca fiind echipa cea mai buna la bata si daca te uiti la numele jucatorilor asa ar trebui sa fie anul asta.Ma bucur ca si-au revenit , dar sper ca forma sa ramana si dupa inter-league pt ca echipe ca Pittsburgh,Arizona sau chiar Mets(care sunt in cadere libera) nu sunt edificatoare.Cat despre pitcheri:Mussina este batran si foarte inconstant,Petite a inceput bine dar in ultima vreme nu-mi place,Clemens nu mi-a placut deloc in meciul cu Pittsburgh(am vaz meciul) , a fost ezitant,se vede ca are 45 de ani ,nu mai are aceiasi viteza si acleasi plasament,arata obosit,sper sa-si revina deoarece o echipa buna l-ar pedepsi rau,iar Clippard e solutie de moment,e foarte tanar si are tot viitorul in fata.Bullpenul e ok,Bruney,Proctor sau chiar Farnsworth cateodata sunt pitcheri decenti.Rivera e in revenire.
    P.S.N-am zis nimic de Wang,dar ce sa mai zic.El e cel mai bun starter al lui yankees si va avea cele mai multe victorii si anul acesta.Este cu adevaratul "ace-ul" lui Yankees.

  19. #40
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    cristane ... daca te uiti la statistici ... ele nu mint ... Yankees sunt locul 19 in MLB la pitching cu un ERA de 4.52.
    In schimb ai dreptate in ce priveste bullpenul ... in afara de Rivera e cam prastie. Dar daca starteri ar fi asa de buni atunci ai folosi mai putin bullpenul.
    Oricum Yankees se bazeaza mult pe hitting: sunt locul 4 in MLB la batting average si locul 3 la slugging average.
    Deci nu numai ca lovesc des ... dar lovesc des si cu putere.

    Oricum asta a fost problema lui Yankees in ultimii ani pitching.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  20. #41
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu View Post
    cristane ... daca te uiti la statistici ... ele nu mint ... Yankees sunt locul 19 in MLB la pitching cu un ERA de 4.52.
    Nu ma uit la statistici pentru ca uneori si ele mint Mai ales sezonul asta, cind aproape tot sezonul Yankees au trebuit sa apeleze la tot felul de rookies din cauza accidentarilor starterilor. Atunci cind esti obligat sa folosesti 12 starting pitchers diferiti in nici 7 saptamini (record absolut sezonul asta in MLB), crede-ma, ERA-ul slab e absolut firesc.

    Eu ma uit insa inainte si vad asa: Wang, asul echipei, o sa obtina multe victorii si ERA mic. Clemens, unul din cei mai buni pitcheri din istorie, nu mai e ca in tinerete dar mai are suficient in el cit sa aiba un sezon foarte reusit. Nu m-as lua dupa primul meci (btw, cistigat), eu zic sa-i mai dati ceva timp. Pettite - la el NU VA UITATI LA RECORD. Recordul minte. Are un ERA foarte bun si a avut marele ghinion ca desi permitea 2-3 runs pe meci, echipa tot pierdea din cauza ofensivei. Anyway, imi place mult de el, e in forma si joaca excelent. Mussina intr-adevar are evolutii fluctuante, dar am incredere ca isi va reveni pe parcurs. Clippard e de moment - sper ca finalul sezonului sa ne gaseasca cu Phil Hughes in rotatie

    Iar, da, the batting is awesome. Cind sint in forma, toti cei 9 din line-up pot face ravagii.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    3 victorii cu arizona destul de previzibil.urmeaza subway series .va fi o victorie a lui yankees din nou tot 3-0 sper. maine clemens vs perez.perez e un prost care a avut noroc pana acum si maine va fi demascat de yankees.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •