Results 1 to 10 of 10

Thread: Borcea La Parnaie?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Thumbs down Borcea La Parnaie?

    Trimis: Marţi 02.12.2003 1:15 am Titlul subiectului: Borcea gestionaru'
    De ce nu-l intreaba nimeni pe Borcea, fostul gestionar ciorditor de butelii, ce bani avea cand l-a adus Cornel Dinu la Dinamo pe post de tutzar si ce combinatii si comisioane si-a tras la vanzarile de jucatori?
    Acum vine si spune ca el baga bani la Dinamo! Da, o parte din ce a furat de la club.
    Omul asta este un escroc si o paguba pentru Dinamo. El este primul la blaturi si la smenuri.
    Dupa revolutie era angajat ca vanzator gestionar la un centru de butelii din Bucurestii Noi. Cel mai mare hot, dat afara pentru furt.
    Apoi a spaguit niste functionari la primarie sa ia in locatie de gestiune terenul de sub baracile de vanzare a buteliilor si prin santaj la cumparatorul centrului de imbutelieri si-a asigurat comisionul la transportul buteliilor.
    Aici e venit momentul Dinamo, fiind adus de Cornel Dinu ca un fel de ospatar, sofer, bricheta, om bun la toate. Borcica a profitat, si-a facut relatii la M.I. si se da acum mare om de afaceri. Sa fim seriosi, omul e o nulitate.
    In 1998, avea o firma obscura de transport butelii aragaz si cu complicitatea unui director de la firma Butan Gaz a continuat ciordeala.
    Firmele lui nu produc nimic, pentru ca Cristinel este semi-analfabet si nu poate sa-i mearga mintea decat la furaciuni si la combinatii, toti banii lui sunt facuti pe trafic de influenta si comisoane de la Giovanni la vanzari de jucatori.
    Locul lui Borcea este la puscarie. Vina nu este numai a lui, este si vina ziaristilor care-l cheama la emisiuni si a celor care ascund adevarul despre acest ins.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bai Mihaitza ia vezi! Pe forumul asta se discuta doar "marile avantaje" pe care le are conducerea Stelei shi implicit Steaua. Nu te mai lua de Dinel de la Craiova sau Borcea de la Dinamo ca ashtia doi sunt "basma curata". Ce dracu, chiar mai trebuie demonstrat asta?..................
    ex-alpopa

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iar despre Copos chiar ca nu are rost. Nu e pe primul loc. Shi pentru o perioada nu va mai fi.
    NU-I ASHA PRETENI CRAIOVENI SHI DINAMOVISHTI?!
    ex-alpopa

  4. #4
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    esti chiar penibil daca crezi ca suporterii lui Dinamo il sustin pe Borcea. Ne-ar face mare placere sa il vedem la parnaie. Daca nu ma crezi dute pe dinamo-online si vezi parerile despre Porcea

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shtiu foarte bine ca shi dinamovishtii (la fel ca shi toata lumea) il urasc pe Borcea. Dar fiind stelist shi incercand sa fiu solidar cu spiritul, pe care cu mult succes il raspanditzi pe acest forum, ar cam trebui sa-mi para bine ca la Dinamo in conducere sunt totzi rahatzii, nu ? Nu de alta dar vad ca "oltenii" shi "cainii" abia ashteapta sa se intample ceva la Steaua. Eventual sa se desfiintzeze. Nu-i asha baietzi?!
    ex-alpopa

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    gresit. Oltenii vor ca mai intai Dinamo si dupa care Steaua sa se desfiinteze.

  7. #7
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    gresit. Oltenii vor ca mai intai Dinamo si dupa care Steaua sa se desfiinteze.
    gresit din nou.

    SI RAPIDISTII (si cred ca o mare parte de timisoreni) vor sa se desfiinteze echipele facute la ordin bolshevic.
    in 1923 s-a nascut o legenda

  8. #8
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Am vazut-o si p-asta, acu' suntem in aceasi "galeata" cu oltenii
    Alpopa, vezi ca se supara oltenii ca faci astfel de asemanari

    Cat despre C.Borcea, o fi vreunu' care-l simpatizeaza?

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zamolxe
    gresit din nou.

    SI RAPIDISTII (si cred ca o mare parte de timisoreni) vor sa se desfiinteze echipele facute la ordin bolshevic.
    Pai Steaua aia bolshevica s-a cam desfintzat de mult. Adica de cand nu se mai implica armata; de fapt armata chiar e un fel de "gica contra" pentru ca mai mult pune betze in roate. In schimb, nu trebuie uitat, Dinamo shi Rapid sunt echipele "ministerelor" (nu va mai zic care pentru ca sper ca shtitzi.....). Asha ca nu va mai rahatzitzi pe voi atata giuleshtenilor. O singura intrebare am : Din banii cui s-au renovat tribunele de pe Giuleshti anul asta? Banii lui Copos ?! Suntetzi naivi........
    ex-alpopa

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iar pe timishoreni nu-i mai bagatzi in aceeashi oala cu restul pentru ca nu sunt. Sunt mult deasupra (shi zic io ar trebui sa constituie un exemplu pentru ceilaltzi "fanatici"). Cu fotbalul o duc ei mai greu dar am sperantza ca o sa se redreseze. Sa vedem atunci meciuri !
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •