Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 163

Thread: Carti pe care nu le-ati putut citi

  1. #1
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0

    Wink Carti pe care nu le-ati putut citi

    vi s-a intamplat sa incepeti o carte cu toata buna intentie de o citi dar sa va plictiseasca sau sa va enerveze asa de tare ca nu v-ati putut lupta cu ea pana la capat????

    eu una nu am putut sa citesc mizerabilii pana la capat. si nu am incercat acum ci in liceu cand aveam mai multa rabdare si mai mult timp, dar pe la jumatate

    o alta carte pe care chiar am vrut sa o citesc macar asa de ambitie este biblia. dar a fost prea mult pt mine. poate si datorita formatului in care o am scrisa, f mic pe niste foite f subtiri. m-a distrus. nu cred ca am depasit 10 pagini.

    a, mi-am mai adus aminte ca in generala nu am putut sa termin nici la medeleni. nu stiu de ce primele volume mi-au placut mult si m-au captivat dar la un moment dat pur si simplu nu am mai avut chef sa o continuui.

    iar mai recent nu am putut sa termin sub vulcan a lui lowry. dar promit sa mai incerc. o prietena mi-a vorbit f frumos despre ea, dar eu am gasit felul in care e scrisa f greoi.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    am avut si eu evenimente de genul asta... mai ales cu cele din programa de la liceu
    tu poate aveai rabdare atunci, dar eu nu aveam timp imi era capul la distractii si nu aveam chef sa insist pe o carte care nu ma atrage... preferam sa citesc rezumatele.
    Dar am recuperat in facultate, cand aveam timp destul in camin si am citit si ce am omis in liceu.

  3. #3
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pai si ce anume din programa scolara te-a facut sa abandonezi cel mai repede??? asa de curiozitate???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #4
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pfoai sa ma gandesc. ca-i mult de atunci


    Sarmanul Dionis, Pe drumuri de munte, Zodia cancerului... pe astea nici acum nu cred ca le-am citit, sau am uitat
    Ah si n-am putut suporta niciodata critica literara

  5. #5
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    oooo, good old critica literara....... ce mult a trecut din liceu. da, nici eu nu as mai suporta!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #6
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    aveam atunci 2 ore pe saptamana de teorie literara si ne axam mai mult pe critica

    ce bine ca am scapat

  7. #7
    supergirl ioanav88's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    820
    Reputatie
    1
    'Lorelei' de teodoreanu, mult prea plictisitoare
    Short on money,
    But long on time,
    Slowly strolling in the sweet sunshine,
    And i'm running late,
    And i don't need an excuse,
    'cause i'm wearing my brand new shoes.

  8. #8
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    mizerabilli este cea mai buna carte a tuturor timpurilor
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #9
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ok, dar ce treaba are asta cu titlul threadului?????
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #10
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    desteapta esti ai uitat de la mana pana la gura??? pai uita-te in primul tau post pe acest thread si vei vedea ca ai zis ca nu ai reusit sa citesti romanul de plictiseala! eu ti-am raspuns, spunandu-ti ca romanul este foarte bun.
    comprende?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #11
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pai eu am inteles ca la aia te refereai, dar eu ma asteptam sa-mi spui ce nu ai citit , nu ce ai citit!!!! comprende?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  12. #12
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    N-am putut să citesc niciodată manualele de fizică pân' la capăt.

    Și corect e 'comprendes'.
    Am draci! Caut exorcist.

  13. #13
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Cuvintele si lucrurile lui Michel Foucault.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #14
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    tot ce a scris jules verne.... cat m-am chinuit sa citesc copiii capitanului grant...m-am apucat de 4 ori si tot de atatea ori m-am lasat... eu mai mult ma pucasem de ea pt ca aflasem ca pe baiatul capitanului grant il chema robert, ca pe tata...
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  15. #15
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    wow, chiar nu ai putut sa citesti jules verne??? pe mine m-a acaparat cand eram mica, dar ce-i drept e ca nici nu mai tin minte ce varsta aveam cand le-am citit!!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  16. #16
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    nu, nu am putut...pur si simplu nu m-a prins....
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    PAMUK ORHAN-Viata cea noua

    Inca ma lupt cu ea, dar am dubii ca voi reusi s-o termin
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  18. #18
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Bumbescule, iti recomand Fiinta si Timp.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #19
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ai vazut ca a luat nobelul, si repede te-ai apucat sa citesti si tu din el...Bumbescule, esti o victima a modei

  20. #20
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Tyler: too strong for me, ma multumesc cu pasaje din ea din cartile lui Liiceanu

    Balaci: trendy ba nu ca tine
    Tocmai asta e, ca am evitat "Rosu" cu care a luat nobelul
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  21. #21
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu am incercat azi sa citesc o carte dar n-am reusit s-o termin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •