Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 163

Thread: Carti pe care nu le-ati putut citi

  1. #64
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    jj, da firesc ca se pun si cartile neterminate. de fapt cred ca astea conteaza cel mai mult. pt ca cele pe care nici macar nu le-am inceput, nu au putut sa-mi lase vreo impresie.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #65
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Cartile neterminate se pun? Acum vreo 10 ani am inceput sa citesc Cantec de gheata si foc, intre timp autorul a implinit venerabila varsta de 62 de ani si n-a terminat decat 4 din cele 7 volume planificate.
    Și a mai și intrat în spital, așa, ca bonus de Crăciun. (A ieșit între timp, dar na! asta e, bătrînețe haine grele ...)

  3. #66
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    mda, comunitatile de fani sunt destul de impresionate de ce-a facut Sanderson pentru continuarea epopeei lui Robert Jordan, si l-ar vrea tot pe el sa scrie continuarea cantecului, daca, Doamne fereste, se intampla ceva cu Martin.

    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    jj, da firesc ca se pun si cartile neterminate. de fapt cred ca astea conteaza cel mai mult. pt ca cele pe care nici macar nu le-am inceput, nu au putut sa-mi lase vreo impresie.
    Ma refeream la cartile pe care autorul nu le-a terminat inca, vezi mai sus.

    Tot legat de asta, Stephen King zicea ca s-a hotarat sa scrie ultimele volume din Dark Tower, la 20 de ani dupa ce-l scrisese pe primul, atunci cand a primit o scrisoare de la o fana de 80 de ani, care l-a rugat sa-i dezvaluie sfarsitul pana nu moare.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #67
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Ma refeream la cartile pe care autorul nu le-a terminat inca, vezi mai sus.
    m-am prins si eu, dar mai greu
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #68
    senior Madalina's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157
    Reputatie
    1
    Donna Alba de Gib Mihaescu a fost o adevarata provocare.Am incercat sa o citesc acum 2 ani si am renuntat incet incet.Acum ceva timp cuprinsa de remuscari am incercat sa-i fac fata dar pur si simpu nu se modeleaza pe gusturile mele

  6. #69
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Și a mai și intrat în spital, așa, ca bonus de Crăciun. (A ieșit între timp, dar na! asta e, bătrînețe haine grele ...)
    A anuntat acum ca o va publica pe 12 iulie.
    http://www.georgerrmartin.com/if-update.html
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #70
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Paolo Coelho mi se pare plictisitor rau, am inceput vreo trei carti scrise de el si nici una nu am terminat-o.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #71
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    A anuntat acum ca o va publica pe 12 iulie.
    http://www.georgerrmartin.com/if-update.html
    pe 17 aprilie incepe serialul la HBO...sper sa nu fie vreun kkt...hbo fac lucruri bune in principiu
    http://www.hbo.com/#/game-of-thrones

    boromir pe post de eddard stark

    on topic relativ recent am dat failed la "Viriconium" de M. John Harrison, fantasy prea hardcore pana si pentru unul care e cat de cat la curent cu genul ...intentionez sa ma reapuc de ea cand o sa am ceva timp
    Last edited by jonsnow; 16th March 2011 at 15:19.

  9. #72
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Trei carti am inceput de Dostoievski...nici una nu am putut sa o termin!Ma dispera treaba asta!

  10. #73
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    A anuntat acum ca o va publica pe 12 iulie.
    http://www.georgerrmartin.com/if-update.html
    Băi, și de cîte ori nu m-am uitat pe pagina aia ... și acuma cînd mă plictisisem de textul ăla, uite și update-ul

  11. #74
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Trei carti am inceput de Dostoievski...nici una nu am putut sa o termin!Ma dispera treaba asta!
    Pe bune? Mi se pare destul de ușor si interesant de citit.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  12. #75
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Vorbesc foarte serios.Mi se pare ca intra prea greu in actiune si asta ma enerveaza!

  13. #76
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    dostoievski e cul

    eu am facut tampenia de a ma apuca acum cativa ani de Panza de paianjen - cella sarghi... am rezistat 10 pagini. si am mai fost aproape de renunt la La Medeleni cand teodoreanu o ardea dubios rau de tot in volumul 2.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #77
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Da mah,si Teodoreanu cu La Medelenii lui a fost dubios in volumul 2.De ala nu am putut sa trec niciodata.
    O sa ma reapuc de Dostoievski cand termin Quo Vadis.Cella Sergi e misto.Mie mi-a placut Panza de paianjen.

  15. #78
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Citeste que vadis ca nu vei regreta...si, citeste si cavalerii teutoni...de acelasi autor...

  16. #79
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Cella Sergi e misto.Mie mi-a placut Panza de paianjen.
    pai e literatura pentru... fete
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #80
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Trei carti am inceput de Dostoievski...nici una nu am putut sa o termin!Ma dispera treaba asta!
    cristina daca te face sa te simti mai bine eu nici macar nu am reusit sa le incep. adica mi-am tot propus, le-am luat de acasa, le-am pus langa pat. au luat praf, le-am dus inapoi acasa si apoi am repetat de cateva ori actiunea. dupa cum zice vampirul de pe messenger i suck even more then you do

    nici eu nu am putut sa termin la medeleni. iar de cela serghi am inceput o carte, al carei titlu nu il mai tin minte si am abandonat-o pe la pagina 20. dar s-ar putea sa nu fi fost atat vina cartii ci a faptului ca nu eram in dispozitia necesara pt citit.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  18. #81
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Citeste que vadis ca nu vei regreta...si, citeste si cavalerii teutoni...de acelasi autor...
    pai nu regret ca il citesc...e o carte fabuloasa

    Irina,m-ai facut sa ma simt mult mai bine !

  19. #82
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Cum să nu vă placă Dostoievski?? Blasfemie mai mare nu am văzut de ceva vreme!
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  20. #83
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Ce mai,tie iti place Jane Austen?Sau surorile Bronte?

  21. #84
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu la fel de tare ca Sandra Brown. http://images.redcafe.net/images/smilies/lol.gif
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •