Results 1 to 18 of 18

Thread: Bancuri & Umor UTist

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking Bancuri & Umor UTist

    Avem aici un subiect experimental care o sa adune glume, bancuri si situatii haioase/ declaratii haioase, despre adversarii nostri (timisoreni, oradeni, stelisti, dinamovisti, rapidisti, etc), dar si despre noi, utistii.
    Precizari f.importante:
    1)Moderatorul decide care e limita bunului simt si poate sterge ce considera inadecvat. Fara injurii, mesaje cu tendinte rasiale, etc. Va rog, nu uitati de bunul simt!
    2)Ramaneti on-topic!
    3)Subiect pentru amuzament, nu luati la modul personal. Cine nu are simtul umorului, nu are ce posta aici.
    4) Respectati 1) , 2) si 3).


    Asadar daca aveti perle sau bancuri, postati, daca nu, atunci urmariti doar.

    PS=fara glume cu olteni.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking

    Culmea fanatismului utist

    Sa ai bani sa cumperi UTA, dar sa cumperi Poli si sa o muti inapoi la Bucuresti.


    Si una din partea lui Jay Jay Boruga
    Originally Posted by Observatorul Aradean
    Invitat sâmbătă la emisiunea «În prelungiri» de la TVR Timisoara, Gigi Borugă a profitat de faptul că si Ion Crăciunescu se număra printre participanti. Directorul executiv al Politehnicii Timisoara a fost abordat direct de Borugă, care i-a solicitat jucători pentru UTA. [...] Întrebat dacă nu se teme de-o eventuală reactie negativă a suporterilor vizavi de faptul că UTA doreste jucători de la Poli, Borugă a replicat: „De ce să am emotii? Important e să nu ia Poli jucători de la UTA. Noi putem să luăm de la ei”.
    Last edited by RedBaron; 16th January 2006 at 20:17.

  3. #3
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    adaptare....

    .... după un banc mai vechi

    Îl sună ăia de la de la Poli pe Borugă şi îl întreabă cum să facă să-şi motiveze echipa la antrenamente. Gigi le răspunde: „Noi luăm nişte butoaie, le vopsim în alb-violet şi jucăm contra lor, pe post de jaloane”.
    După o săptămână, sună din nou Poli. „Nea Gigi, ce ne facem, butoaiele conduc cu 2-1!!!!”

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    asta o fo' bun

    unu cu bihorenii, sa nu se supere cei din Timisoara, Bancul circula in mai multe versiuni, mie aceasta imi place

    Seful Rebelilor Bihoreni organizeaza o deplasare pentru galerie la meciul de la Arad cu UTA si inchiriaza un autobuz cu etaj, ca sa incapa toti. Vine autobuzul, si se urca o parte la etaj si restul la "parter". Pleaca autobuzul, si la un moment dat se aud strigate isterice, pline de groaza de la etaj... Urca seful galeriei speriat sa vada ce s-a intamplat, si ii vede pe rebeli albi la fata, tinandu-se strans de scaune, unii dintre ei spunand rugaciuni fie in romana, fie in maghiara... Intreaba asta: "Ba, ce aveti ma de urlati? Ce s-a intamplat?". "SEEEEFUUUUUU', NOI AICI SUS NU AVEM VOLAN!!!!!!"
    si mai unu ca mor de nu il zic

    Polistul se intalneste cu zana buna care ii spune:
    - Iti voi implini doua dorinte !
    - As dori o halba de bere din care berea sa nu se termine niciodata! - zise polistul
    Polistul primeste halba si dupa ce o bea vede ca nu se mai termina.
    Bucuros isi spune a doua dorinta:
    -As mai dori sa-mi dai inca o halba ca asta!
    daca mai aveti si voi...

  5. #5
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    să nu-i uităm pe prietenii noştri de la Alba

    Care e diferenţa dintre un adolescent la pubertate şi Unirea?
    Pruncul are mai multe puncte... UTA Rocks!

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @UTA4EVER
    sa nu aiba mai multe si ca noi

    De ce sunt copaci pe Dan Paltinisanu?
    Ca sa aiba Cainii unde sa isi faca nevoile la pauza.

  7. #7
    incepator UTA 4 EVER's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Arad
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    depinde de prunc, baroane

    dar nu-ţi fie frică, JJ pune echipa asta pe picioare. Dacă nu, ştiu jucătorii ce urmează:

    Care e diferenţa dintre Florentin Petre şi Discobolul din curtea stadionului dinamo?
    Petre are şanse mai mari să rămână acolo (Nelu Becali minte când spune că pleacă)

  8. #8
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Poli - UTA
    Nevoie mare sa ajung la derby. Am parcat masina grabit in parcarea de la stadion si am dat o fuga sa cumpar bilet. Cind ma uit spre parcare (dupa doar citeva minute!!!) deja era un politist care scria de zor o amenda pentru masina de Arad. M-am dus la el si i-am spus: "Poate ma mai slabesti un pic!" la care el a continuat sa scrie amenda fara sa se uite la mine. La care l-am facut "nazist". De data asta s-a oprit, s-a uitat la mine, si a inceput sa scrie o alta amenda pt. cauciucuri uzate. Asa ca eu l-am poreclit "bou" la care el a inceput sa scrie o a treia amenda pe linga cele doua deja agatate pe parbriz. Chestia asta a cam durat vreo 10 de minute. Cu cit il jigneam mai tare, cu atit se invirtosa la scris amenzi. Pina am obosit eu si am hotarit sa cedez. Asa ca am plecat spre peluza Sud.


    Curaj inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii de la meci, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana si sa o intrebi:
    "Inca mai faci curat sau tocmai te pregateai sa decolezi?"
    La noi nu e cazul ca jucam pe la amiaz

    Claudiu Raducanu la doctor:
    - Mai am vreo sansa d-le doctor sa joc in A?
    - Nu, nu mai ai.
    - Si chiar nu mai e nici o sansa!?
    - Ar mai fi o sansa sa te duci la Arad sa joci la UTA.
    - Si o sa scap?
    - Nu, dar o sa te obisnuiesti cu B-ul!
    sa nu zica cineva ca nu facem haz de necaz

  9. #9
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    „Poeziile nu mai sunt la modă”
    De când au apărut telefoanele mobile, Gigi Borugă a găsit o nouă metodă de a-si sanctiona jucătorii: celularul în cap!

    Presedintele clubului UTA, Tiberiu Dekany, a fost de câteva ori pe punctul de-a renunta la conducerea grupării. Politician cu functii în PNL, viceprimar al Aradului, Dekany a acceptat să conducă UTA într-o conjuctură, iar pe parcursul ultimelor luni, din cauza esecurilor si a presiunilor pe linie de partid, a fost aproape de plecare. La începutul anului, a încercat o nouă mutare: Gigi Borugă, după ce din iulie i-a adus în club pe Dorel Cura, Dan Mănăilă, Victor Rosca si Helmut Duckadam.
    Ultima mutare, instalarea lui Gigi Borugă, are până acum efecte pozitive. Oficial, Borugă este consilierul lui Dekany, dar practic presedintele i-a oferit puteri depline în club. În trei săptămâni, în conditiile în care banii reprezintă încă o problemă, Borugă a reusit să obtină semnăturile unor jucători experimentati: Ionut Anghelută, Gheorghe Orlando, Ion Dumitra si Călin Bota. În plus, din lotul care a făcut din UTA o echipă subredă si modestă au plecat sapte jucători, toti îndepărtati într-un fel sau altul de Borugă, iar cei rămasi, care nu aveau clauze în contracte, au fost pusi să semneze. “Am găsit multe lucruri făcute de mântuială sau greseli mari în contracte. La mine nu tin vrăjelile. Jucătorii împrumutati au plecat, pentru că UTA nu creste pentru altii decât în conditii reciproc avantajoase, iar cei care nu au avut clauze, acum au. Le-am si spus să aleagă între clauze si usa de iesire din club. Au ales clauzele”, explică Borugă.
    Cunoscut ca un apropiat al fotbalistilor, Borugă are un stil aparte în a gestiona legătura cu vestiarul. La prima întâlnire cu jucătorii, noul “boss” de la UTA a organizat un concurs pe teme de istorie a clubului, asortat cu date statistice ale echipei. Nepregătiti, jucătorii au fost pedepsiti cu flotări sau telefoane în cap. “Am eu metodele mele. Poeziile nu mai sunt la modă. Acum trebuie să stie pe de rost palmaresul clubului, pozitia în clasament, numărul de goluri marcate si primite si câte puncte mai avem voie să pierdem. Îi terorizez si cine nu stie, plăteste”, explică Borugă. Peste toate, Tiberiu Dekany nu se mai gândeste acum la plecare, ci, alături de noii săi colaboratori, face strategii si caută solutii.

    Au cerut “singuri” să aibă si obligatii

    Una dintre cele mai haioase faze a ultimelor zile este legată de renegocierea contractelor. Câtiva dintre componentii lotului nu aveau clauze în angajamente si îsi încasau integral salariile, indiferent de numărul de meciuri jucate. “S-a rezolvat această problemă. I-am pus să scrie o cerere prin care să anunte clubul că se simt nedreptătiti pentru că au doar drepturi, nu si obligatii. Am tinut cont de solicitările lor si acum au si obligatii”, spune Borugă, care n-a făcut decât să-i oblige pe fotbalisti să accepte clauzele.
    Jay Jay stas!

  10. #10
    senior Marcus99Narci's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Denmark
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Si un banc cu poli: oricat au ei bani sa investeasca tot pe doi termina...
    What doesn't kill me makes me stronger

  11. #11
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    O povestire de-a lui Cibi Braun de pe vremea cand antrena U.T.A.:
    "Mananca odata U.T.A. o bataie groaznica. Cu 9-0, mi se pare. Eu ma invinetisem de furie si abia nimerisem casa de enervat ce eram. In sfarsit, ajung acasa, ne asezam la masa, nevasta pune supa in farfurii, iar matusa-mea, care asistase la "masacru", ia cuvantul:
    -Draga Cibisor, de ce esti asa suparat?
    -Pentru ca echipa mea a jucat prost de tot! N-ai vazut? Am luat noua goluri!
    -Nu-i nimic, ma consoleaza matusa, mie tot mi-a placut cineva!
    -Cine?
    -Portarul!
    -Portarul?!?!
    -Da! N-ai vazut? Tot meciul nu s-a lovit mingea de el niciodata!
    no signature

  12. #12
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    daca nu e cu suparare pentru aradeni, si daca nu mi-l sterge nimeni....
    Asta e o legenda asa ca...

    Cica toti colegii de echipa s-au suparat pe Vrajitoarea (asta pe vremea cand inca juca la Oradea) si s-au enervat ca e prea cu nasul pe sus si au zis ca la meciul cu UTA il lasa sa joace singur. Se ia toata echipa si merge la Eden la bere. Incepe meciul... toti la bere.... Nu-i interesa soarta meciului... repriza a doua.... nici o reactie din partea lor. Se termina meciul si se hotarasc sa mearga in vestiar sa afle ce s-a intamplat. Cand colo... surpriza... Vraji pe banca tinandu-se cu mainele de cap.
    -Care-i problema ?
    -pai care sa fie.... s-a terminat 1-1.
    -Ooooo, esti tare... de unul singur si ai facut 1-1 cu aradenii, dar de ce esti suparat ?
    -M-a eliminat arbitrul in minutul 65....

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    cum sa ne suparam

    bihorenii is smecheri... asta e clar

    9-0 ne-au dat Petrolul .... la un moment dat.

  14. #14
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Borugă, în inspectie la Herculane
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Atmosfera din cantonamentul de la Herculane al utistilor s-a scurt-circuitat sâmbătă seară, când la hotelul Roman si-a făcut aparitia Gigi Borugă. Acesta a sosit pentru a regla conturile cu patronatul hotelului, dar si pentru a asista la jocurile amicale de duminică si luni. "Nu prea s-au bucurat când au dat ochii cu mine, pentru că i-am bestelit. Păi cum să pierdem noi cu Resita? De aia ne dăm peste cap să le punem totul pe tavă, ca să nu fim în stare să facem fată unei echipe precum Resita? Ce mă interesează pe mine că bat toate divizionarele C si D? Dacă le batem numai pe astea, înseamnă că avem valoare de Divizia C si eu vreau să fim revelatia returului în B" - sustine Borugă, care în cele două zile din week-end i-a terorizat pe jucători cu diverse teste de cultură generală sau sportivă, asortate cu sanctiuni pentru nestiutori.
    respect Boruga

  15. #15
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    „Am pierdut cu 2-0, dar adversarii n-au tras niciodată pe poartă”
    Viorel Hizo
    no signature

  16. #16
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by un utist
    Un polist,un rapidist shi un utist ajung in iad.Satana le da sentinta-->30 de biciuri pe spate.Fiindca nu au injurat pe stadion satana le da voie sa isi puna cate o dorinta inainte de biciuri.polistul vrea o perna legata de spate.Zis shi facut.Dupa 10 biciuri perna se face parf shi ia 20 de biciuri pe spate.Rapidistul vrea doua perne legate pe spate.zis shi facut.dupa 20 de biciuri pernele se fac praf shi ia 10 biciuri pe spate.ajungand la utist satana zice:ai voie sa iti pui 2 dorinte pt k esti suporterul celei mai titrate echipe din provincie.utistul zice:1.vreau 200 de biciuri 2.il vreau pe polist legat de spatele meu.zis shi facut.. da mai departe dak esti UTIST.
    Cu dragoste pentru timisoreni.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  17. #17
    incepator razvan_psv's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Arad
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Clasa de maghiari la ora de limba romana. - Gyury, spune, te rog, o propozitie! - Duminica me duc la pedure. - Gyury draga, da nu-i bine. - Atunci nu me duc.
    Asta mi la spus un "U"-ist facand referire bine inteles la amicii lor concitadini
    Din punct de vedere al ambitiilor si spectacolului din tribune , un meci Poli - UTA nu se compara cu artificialul Steaua - Dinamo.

  18. #18
    faithful redneck's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    La scoala la Arad :
    "Copii, spune-ti va rog primele trei litere din alfabet !"
    "U...T...A...!!!"
    [B][COLOR="Red"]UTA[/COLOR][/B] - Unica !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •