Page 7 of 194 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 127 to 147 of 4070

Thread: Transfer Gossip

  1. #127
    incepator OverMind's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Scuze Diablo ,de acum o sa postez stirile in limba romana .
    Se zvoneste ca suma transferului se invarte in jurul la 24 de milioane de euro . Asta inseamna ca majoritatea fondurilor pentru transferurile din aceasta vara , au fost deja cheltuite . Asta inseamna ca ...asta e singurul atacant care va veni in vara asta
    Bine , o sa revina si tanara speranta Carlos Vela de la Salamanca si probabil cu fundasul ala din Ligue one de care pomeneam ..o sa se incheie campania de transferuri . Groaznic! Ma asteptam la o lovitura , dar trebuie sa am incredere in deciziile lui Wenger. In WENGER we trust !

    Ahh , inca un filmuletz genial al croato-brazilianului :

    http://www.youtube.com/watch?v=v8qmrQ8786k

    Gol contra lui Buffon , Gol contra lui Robinson , Gol contra lui Almunia...hai ca merge

  2. #128
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Eu am citit undeva ca 8.8 milioane e suma transferului, un pret mai mult decat rezonabil pt ceea ce poate jucatorul.

    Nu cred ca Arsenal dadea 24 milioane de euro pentru un jucator de Croatia.

  3. #129
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    24 milioane............da ce ii noul henry ..........mi se pare mult si 9 mil la ce am vaz ca poate...
    Ãsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  4. #130
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    nu are cum sa coste atat...dar ce ne mai mira....daca si Bent a costat atat

  5. #131
    incepator OverMind's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razwan_vs View Post
    24 milioane............da ce ii noul henry ..........mi se pare mult si 9 mil la ce am vaz ca poate...
    Totusi , daca ne gandim ca in sezonul trecut a marcat in toate competitiile 47 de goluri , daca stam sa ne gandim ca a marcat 7 goluri in 12 selectii in nationala Croatiei , daca stam sa ne gandim ca a invins portari celebri ca Buffon,Robinson sau Almunia..nu cred ca 24 de milioane reprezinta o suma ireala.
    Noi nu cautam un inlocuitor pentru Henry, pentru ca e IMPOSIBIL sa-l gasesti . Cautam un atacant valoros , cu simtul portii care sa materializeze noua goluri din zece ocazii. De aceea , cred ca Eduardo Da Silva e omul pe care il cautam .
    Cam atat , bun-venit si sper sa dea randament.

  6. #132
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Blackburn Rovers l-a legitimat pe starul Europenelor de Tineret ce s-au terminat acum o saptamana in Olanda : Maceo Rigters.Si Celtic l-a dorit mult pe acesti pusti dar se pare ca "trandafirii" au castigat cursa oferind suma cea mai mare ( nespusa publicitatii ).
    Contractul dureaza 4 ani de zile !
    Zbor pana la stele.

  7. #133
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,640
    Reputatie
    0
    Drenthe a fost starul Europenelor de Tineret

  8. #134
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Aston Villa l-a achizitionat pe starul si capitanul nationalei engleze U-21 Nigel Reo-Cocker.Tranzactia s-a incheiat pe o suma de 12,6 milioane de euro.
    In acelasi timp clubul din Birmingham l-a lasat sa plece pe Steve Davis la Fulham pe suma de 6 milioane de euro.

    UEFA

    Tottenham Hottspurs l-a achizionat pe suma de 12 milioane de euro pe fundasul nationalei franceze U-21 Younes Kabul de la Auxerre.
    Contractul va dura 5 ani de zile !

    UEFA

    P.S.Scuze de dublu post am gresit fara sa vreau !
    Last edited by Celso; 5th July 2007 at 19:10. Reason: s-a rezolvat Geografu!:ok:
    Zbor pana la stele.

  9. #135
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    0
    isi face echipa Spurs

  10. #136
    redd ReD_Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Tevez la Manchester sub forma de imprumut pt 1 an
    [B][I][SIZE="2"]"Nothing is permanent in this wicked world - not even our troubles."[/SIZE][/I][/B]
    [B][SIZE="2"]Charlie Chaplin[/SIZE][/B]

  11. #137
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ReD_Devil View Post
    Tevez la Manchester sub forma de imprumut pt 1 an
    E zvon.. nu e oficial.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  12. #138
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    nici eu nu ma vz nimic oficial ...ar fi un transfer bunicel

  13. #139
    redd ReD_Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    E zvon.. nu e oficial.
    www.manutd.com tevez se pare ca s-a destainuit unor colegi de nationala

    "Manchester United last night appeared to have won the race to sign Carlos Tévez. The West Ham United forward, who is playing in the Copa America in Venezuela, has told his Argentina teammates that a deal has been agreed for him to play at Old Trafford next season."

    "It is likely that Tévez will move to United initially on a 12-month loan deal, with a fee of about £4million payable to Kia Joorabchian, the businessman who owns the economic rights to the player, and wages in excess of £3m."
    [B][I][SIZE="2"]"Nothing is permanent in this wicked world - not even our troubles."[/SIZE][/I][/B]
    [B][SIZE="2"]Charlie Chaplin[/SIZE][/B]

  14. #140
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ReD_Devil@ din respect pt cei care nu cunosc prea bine limba engleza, te rog pune stirile in romana....de acum incolo!

  15. #141
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Bellamy, de la Liverpool la West Ham

    West Ham l-a achizitionat pe jucatorul Craig Bellamy de la Liverpool pentru suma de 9 milioane de lire sterline, conform The Mirror.

  16. #142
    redd ReD_Devil's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Manchester l-a transferat pe Rodrigo Possebon


    Manchester United a dat inca o lovitura pe piata transferurilor din America de Sud, transferandu-l pe unul dintre cei mai promitatori jucatori din Brazilia, Rodrigo Possebon.
    Campioana Angliei l-a urmarit pe Rodrigo Possebon timp de doi ani si a hotarat sa inainteze o oferta pentru brazilian, suma de transfer de 3.5 milioane de euro fiind pe placul celor de la Internacional, echipa de la care provine jucatorul.
    Rodrigo Possebon va fi coechipier cu un alt brazilian transferat in aceasta vara pe Old Trafford, Anderson, venit de la FC Porto. Bun prieten cu acesta, Possebon a fost in culmea fericirii cand a aflat ca va juca cu el.
    "E o realizare de vis! Voi ajunge acolo si voi juca cu Anderson", a exclamat Possebon in Zero Hora.


    Full name : Rodrigo Pereira Possebom
    Date of birth : February 13, 1989
    Place of birth : Sapucaia do Sul, Brazil
    Height : 183cm
    Playing position :Midfielder


    n-am auzit de el pana acu dar stie Ferguson ce cumpara
    Last edited by ReD_Devil; 8th July 2007 at 10:05.
    [B][I][SIZE="2"]"Nothing is permanent in this wicked world - not even our troubles."[/SIZE][/I][/B]
    [B][SIZE="2"]Charlie Chaplin[/SIZE][/B]

  17. #143
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Astazi FC Portsmouth i-a inregimentat pe David Nugent si pe John Utaka.Primul a fost cumparat de la Preston North End si este un tanar promitator in nationala Albionului iar al doilea de la Rennes in Ligue 1.
    Cei doi au costat impreuna 18 milioane de lire sterline si au semnat contracte de 4 ( Nugent ) si respectiv 3 ani ( Utaka ).

    UEFA
    Zbor pana la stele.

  18. #144
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    SEnzatie, Uttaka a avut 2 sezoane foarte bune la Rennes,eu cred ca va fi un ajutor foarte bun pt Port

  19. #145
    incepator OverMind's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    45
    Reputatie
    1

  20. #146
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ce transferuri importante s-au mai facut pe perioada acestei luni

    Gary Naysmith [Everton - Sheffield United] £1m
    Arnold Mvuemba [Rennes - Portsmouth] Undisclosed
    Younes Kaboul [Auxerre - Tottenham] Undisclosed
    Steven Davis [Aston Villa - Fulham] Undisclosed
    Boudewijn Zenden [Liverpool - Marseille] Free
    Andriy Voronin [Bayer Leverkusen - Liverpool] Free
    Rafael Schmitz [Lille - Birmingham] Season-long loan
    Geremi [Chelsea - Newcastle] Free
    Trevor Sinclair [Manchester City - Cardiff] Free
    Florent Malouda [Lyon - Chelsea] Undisclosed
    Jason Koumas [West Brom - Wigan] £5.3m
    Craig Bellamy [Liverpool - West Ham] £7.5m
    John Utaka [Rennes - Portsmouth] Undisclosed
    Bacary Sagna [Auxerre - Arsenal] Undisclosed
    Yossi Benayoun [West Ham - Liverpool] Undisclosed
    Khalid Boulahrouz [Chelsea - Sevilla] Season-long loan
    Paul Konchesky [West Ham - Fulham] £3.25m
    Rolando Bianchi [Reggina - Manchester City] £8.8m
    Ryan Babel [Ajax - Liverpool] £11.5m
    Gelson Fernandes [FC Sion - Man City] Undisclosed

  21. #147
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Benitez: "Liverpool nu da nici un cent pentru Mancini"

    Managerul lui Liverpool, a dezmintit faptul ca echipa sa este interesata de mijlocasul lui AS Roma, Amantino Mancini, desi impresarul jucatorului spunea ca a purtat mai multe discutii cu antrenorul "cormoranilor".

    Conform presei din Italia, jucatorul dorea sa plece de la AS Roma daca nu primea un salariu mai mare de 3 milioane de euro pe sezon si e posibil ca impresarul jucatorului sa fi spus de aceasta oferta doar pentru a-i creste cota jucatorului.

    "A existat un interes din partea lui Liverpool pentru Mancini. Am vorbit cu Benitez, dar i-am raspuns ca mai intai trebuie sa se inteleaga cu Roma. Daca Giallorossi ajung la un acord cu clubul englez, va trebuia sa ne intalnim sa discutam viitorul jucatorului", spunea agentul lui Mancini, Gilmar Veloz.

    Insa declaratiile agentului lui Mancini au fost dezmintite imediat chiar de Rafa Benitez, care a declarat printre altele ca nici nu il cunoaste pe acest impresar.

    "Am citit povestile despre Mancini si tot ce pot sa spun e ca Liverpool nu va oferi nici un cent pentru acest jucator", a spus, indignat, Rafa Benitez.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •