Page 13 of 134 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 2809

Thread: Alte echipe mici

  1. #253
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Si asa a fost.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  2. #254
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sibiu, au promovat satenii de la sud de Carpati. Nu-i nimic. Mult succes la anul. ARDEALUL IN A!

  3. #255
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Da da, la p...vara Ardealul in A. Si asa sunte-ti prea multe.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  4. #256
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Werner Keul, „afon” la geografie !
    Tristetea s-a abatut peste capul sibienilor, ratarea promovarii in dauna Pandurilor facandu-i pe ardeleni sa-si piarda definitiv capul. Astfel, presedintele lui FC Sibiu, Werner Keul, a declarat pe un post de televiziune national ca „este pacat ca doua echipe din Gorj au promovat in Divizia A”. Uimitoarea declaratie face referire la promovarea Pandurilor si cea a Jiului in Divizia A, confuzia neamtului din Sibiu fiind demna de „Cronica Carcotasilor”. Acest oficial probabil habar n-are de geografia Romaniei, nu stie ca orasul Petrosani este in judetul Hunedoara, iar Tg-Jiul se afla in Gorj. Sunt doua judete diferite „mister” sau „herr” Keul!
    Durerea ratarii promovarii cu cele doua echipe ale judetului Sibiu in Divizia A, Gaz Metan Medias si FC Sibiu, i-a marcat destul de mult pe ardeleni care s-au intrecut in acuze la adresa echipelor care au obtinut promovarea. Antrenorul Gazului, Ioan Ovidiu Sabau, a spus ca „Jiul a cumparat promovarea”, iar Werner Keul ca „promovarea a fost ratata din cauza fotbalului corupt din sud”.
    C.B.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  5. #257
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by panDUR
    Da da, la p...vara Ardealul in A. Si asa sunte-ti prea multe.
    Sunte-m. Meri ma si invata niste gramatica si apoi mai vorbim. FORZA ARDEALUL!

  6. #258
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Vali... nu vreau sa ma bag dar SUNTEM se se scrie legat

  7. #259
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Ioi ma Jiulist. Fi mai ager oleaca. L-am scris asa ca sa imi bat joc de pandurul citat mai sus. TRAIASCA GRAMATICA!

  8. #260
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Si marmota invelea ciocolata in hartie... tocmai te-ai scos

  9. #261
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Amuzantule. Lasa fi-e cu-m zi-ci t-u. Bi-ne?

  10. #262
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    din pacate Sibiul nu a promovat...mult succes la anul
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  11. #263
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    La-sati maih o-mu sa puna cratima unde vrea cum a putut patronul nostru sa jigneasca "marile" judete ale tarii... Hunedoara si Gorj??? Simplu... pentru ca ele se afunda in mediocritate... chiar daca acum se lauda cu o promovare (chiar cu doua promovari), raman doar niste sudisti parlitzi care isi vor gasi perfect locul intre blatistii cei mai buni, Dinamo, Gloria, Bacau! Felicitari inca odata.
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  12. #264
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    Ioi ma Jiulist. Fi mai ager oleaca. L-am scris asa ca sa imi bat joc de pandurul citat mai sus. TRAIASCA GRAMATICA!
    S-a i-t-i b-a-t-i j-o-c. M-a-i s-c-u-t-e-s-t-e-m-a. D-a -c-a a-i a-v-e-a t-u s-c-o-a-l-a c-a-t-a a-m e-u n-u a-i m-a-i f-i a-t-a-t d-e ..........
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  13. #265
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eddy_jozsa
    La-sati maih o-mu sa puna cratima unde vrea cum a putut patronul nostru sa jigneasca "marile" judete ale tarii... Hunedoara si Gorj??? Simplu... pentru ca ele se afunda in mediocritate... chiar daca acum se lauda cu o promovare (chiar cu doua promovari), raman doar niste sudisti parlitzi care isi vor gasi perfect locul intre blatistii cei mai buni, Dinamo, Gloria, Bacau! Felicitari inca odata.
    Ete la aia care nu fac blaturi. FC Sibiu, ce sa zic, mama mia unde se gasea cinstea intruchipata. Nu va mai aduce-ti aminte ca curgeau garla penaltyurile la voi, meciul si penaltiul la voi .
    Cat despre herr presedintele vostru trimiteti-l la scoala sa mai invete ceva geografie, ca a cam lipsit de la acele ore. Am impresia ca si tu esti cam din aceiasi stofa croit. Sa nu mai spui la nimeni ca Hunedoara este in sud ca ai toate sansele sa fi crezut .Bine ca nu ai spus ca este in est .
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  14. #266
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Bai fratie eu is hunedorean si joc in am echipa de divizia A. Nu am treaba ta, dar daca stau si dau timpul inapoi si ajung in 1988 (anul primei voastre promovari cu Nea Nikushor) ati promovat prin blaturi si mizerii ca mai apoi sa ajungeti unde va e locul B si C. Noi judet plin de mediocritate dar avem traditie in fotbal. Echipa asta de blatisti si mediocrii pe care incerci tu sa improsti cu noroi are un pic de istorie in spate. 1919 an de infintare.
    Pandurule nu te mai baga in seama cu toti cunoscatorii... hai sa ne vedem de echipele noastre, de transferuri si de alte cele. Ei sa isi vada de matineul lor si sa faca meditatii la geografie. Pt ei un pont Municipiul Tg Jiu este in jud Gorj iar pana a ajunge la limita de judet si sa intrii in hunedoara mai ai de mers inca 50 de km . Polatiste se numeste zona de separatie a celor 2 judete... Allah
    fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacu'

  15. #267
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Forza Sibiu in A!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  16. #268
    sport legend metallic_rain's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dupe blocuri
    Posts
    482
    Reputatie
    1
    Bai Andrei cred ca tu ai tiribomflaisuri pe creier... Esti bolnav electric frate... Mai ai de un ceai si vei devenii istorie!
    Allah sa te binecuvanteze cu pacea stepei!
    fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacu'

  17. #269
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by panDUR
    S-a i-t-i b-a-t-i j-o-c. M-a-i s-c-u-t-e-s-t-e-m-a. D-a -c-a a-i a-v-e-a t-u s-c-o-a-l-a c-a-t-a a-m e-u n-u a-i m-a-i f-i a-t-a-t d-e ..........
    Fratie, termin facultatea in curand. Tu cu ce te lauzi? O scoala profesionala, ceva?

  18. #270
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    Fratie, termin facultatea in curand. Tu cu ce te lauzi? O scoala profesionala, ceva?
    Sunt curios ce facultate. Tot degeaba termini. Oricum, bravo. Atata timp cat am 2 locatii iti dai si tu seama ca nu sunt de flori de mar la Craiova. De Universitatea din Craiova ai auzit? Acolo ma gasesti.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  19. #271
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    "marele centru universitar" din Craiova.... nu am ce zice
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micşorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund şi eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  20. #272
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    "Promovarea gorjenilor va fi sărbătorită sâmbătă

    Surprize, surprize… pentru suporterii pandurilor

    de Valentina UDREA Editie Speciala

    Aparut in ziua de Miercuri 15 Iunie 2005

    • Susţinătorii echipei din Târgu Jiu vor avea ocazia de a-i felicita încă o dată pe fotbalişti pentru promovarea în Divizia A



    REVEDERE

    Suporterii echipei gorjene se vor întâlni din nou cu jucătorii.



    Pandurii va susţine un meci amical cu echipa italiană Bologna



    După ce la Severin, dar şi la sosirea în Târgu Jiu, echipa a fost aplaudată de mii de oameni, suporterii sunt aşteptaţi să participe în număr mare la spectacolul oferit de primărie în cinstea proaspăt divizionarei A. Sâmbătă, primarul Florin Cîrciumaru a pregătit pentru susţinătorii formaţiei Pandurii Târgu Jiu o surpriză deosebită. Începând cu ora 14.00, oficialităţile vor bea o cupă de şampanie cu jucătorii echipei de fotbal în Sala A, Maură, a Prefecturii Gorjului, pentru a-i felicita şi a-i încuraja în perspectiva sezonului viitor. De la ora 18.00, pe scena amplasată în Piaţa Prefecturii se va desfăşura un program artistic, susţinut de interpreţi de muzică uşoară şi po****ră. De asemenea, pe scenă va urca şi Viorel Gârbaciu, cel care a compus imnul pandurilor. În aceste zile se mai poartă negocieri cu trupa de divertisment Vacanţa Mare şi cu Tudor Gheorghe. Autorităţile locale vor amplasa şi un ecran uriaş, unde suporterii echipei vor putea viziona cele mai importante faze ale meciurilor susţinute de Pandurii Tg. Jiu în acest sezon, inclusiv secvenţe din ultimul joc, de la Severin, în urma căruia practic echipa a promovat, precum şi golurile jucătorilor gorjeni. Imediat după ora 22.00, se va face prezentarea echipei, care va fi urmată de un foc de artificii. Vor mai fi şi alte surprize în seara de sâmbătă. Tot în cadrul acestei manifestări deosebite, vor fi decoraţi cu titlul de Cetăţean de Onoare al municipiului Tg. Jiu preşedintele Marin Condescu şi antrenorul principal Emil Săndoi, iar jucătorii vor primi diplome de merit.
    După ce, în turneul de pregătire din Antalya, desfăşurat iarna trecută, pandurii au reuşit performanţa de a învinge Steaua Roşie Belgrad, echipa va evolua în perioada de pregătire de vară împotriva Bolognei. Nou-promovata în Divizia A va susţine un stagiu de pregătire în nordul Italiei, în localitatea San Pelegrino. Plecarea este programată la sfârşitul lunii iunie. Jucătorii gorjeni vor avea în Cizmă un stagiu de pregătire de o săptămână şi vor susţine două jocuri amicale. Unul dintre acestea va fi în compania echipei Bologna, formaţie care a terminat pe locul 15 în Il Calcio, cu 41 de puncte."

    Va asteptam si pe voi, astia de la Sibiu. Sper ca nu veti refuza invitatia.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

  21. #273
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jiulistul27
    Bai fratie eu is hunedorean si joc in am echipa de divizia A. Nu am treaba ta, dar daca stau si dau timpul inapoi si ajung in 1988 (anul primei voastre promovari cu Nea Nikushor) ati promovat prin blaturi si mizerii ca mai apoi sa ajungeti unde va e locul B si C. Noi judet plin de mediocritate dar avem traditie in fotbal. Echipa asta de blatisti si mediocrii pe care incerci tu sa improsti cu noroi are un pic de istorie in spate. 1919 an de infintare.
    Okok jiulistule... stai linistit ca acuza nu era neaparat indreptata spre tine... probabil, promovarea din 88 a fost cum a fost...
    Totusi, sa continui eu lectia de istorie:
    Echipa de traditie a orasului, Soimii Sibiu a fost infiintata in 1910!!!! (daaaa.... o mie noua sute zece) - a avut 3 sezoane in divizia A, din cauza unei grave crize financiare s-a desfiintat in 2001
    Echipa "comunista" daca vreti voi, a Sibiului, FC Inter, a adus ultimul trofeu european in Romania.... cupa balcanica din 1991 (da, ultimul, pana in ziua de azi!)

    Hmmm... si vad ca s-a spart punga cu cratime la Universitatea din Craiova loool

    In rest... multumim mult pt invitatia aia la showul de doi bani... dar muzica po****ra, Vacanta Mare, no thanks... show pt oameni culti, intr-adevar!
    M-am amuzat bine cand am auzit numele primarului vostru

    Oricum, probabil la anu promovarea in B2 se va decide tot intre Pandurii si FC Sibiu, asa ca gata cu joaca... si mult succes pt Stiinta in A
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •