Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Cupa Romaniei 2016

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0

    Cupa Romaniei 2016

    Cupa Romaniei se va intinde pe 69 de zile si sunt programate 53 de partide.
    Vor exista doua grupe valorica. Din prima grupa valorica fac parte formatiile ce alcatuiesc SuperLiga de Rugby plus o a saptea C.S.Politehnica Iasi. Echipele din grupa a doua valorica sunt impartite la randul lor in doua serii si anume:

    Seria Transilvania: Clubul Sportiv Stiinta Petrosani, Rugby Club Stejarul Buzau, C.S.U.Aurel Vlaicu Arad si Clubul Sportiv Manastur Cluj.

    Seria Moldova: Clubul Sportiv Navodari, Rugby Club Municipal Galati, Rugby Club Barlad si C.S.M.Bucovina Suceava.



    Dupa disputarea celor 45 de meciuri din faza grupelor (19 martie – 29 aprilie 2016), formatiile clasate pe prima pozitie in Seria Transilvania respectiv Moldova vor juca pe teren neutru un meci de baraj pentru calificarea in faza sferturilor de finala ale Cupei Romaniei.
    Cele patru meciuri ale sferturilor de finala se vor juca pe data de 7 mai, semifinalele pe 14 mai, urmand ca finala sa fie găzduita de unul dintre cluburile din interiorul Arcului Carpatic pe data de 28 mai 2016.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    S-a stabilit programul primelor doua etape din Cupa Romaniei

    Etapa I-a, 19.03.2016
    Grupa I-a valorica:

    Stiinta BM - Poli Iasi - A. Zimbrilor - ora 11:00
    CSM-Dinamo - Olimpia - ora 11:00 in direct pe Rugby TV

    20.03.2016
    Steaua-U Cluj - Ghencea - ora 15:00, in direct pe Dolce 1
    Sarancens Timisoara sta.

    ETAPA I-A, 19.03.2016
    Grupa a -II-a valorica

    TUR
    RCM Galati-RC Barlad - Municipal - ora 13:00
    CS Stiinta-CS Manastur - Stiinta - ora 14:00
    RC Stejarul-CSUAV - Constructorul - ora 10:00

    20.03.2016
    CS Navodari-CSM Suceava - Flacara - ora 10:00

    ETAPA A II-A, 26.03.2016:
    Grupa I-a valorica:

    Poli Iasi-CSM - Tepro - ora 11.00, in direct pe RugbyTV
    Sarancens Timisoara- Stiinta B.M.- D. Paltinisan - ora 19.00, in direct pe Dolce 1
    U Cluj sta.

    27.03.2016
    CS Dinamo-CSA Steaua - Fl. Dumitrache- ora15.00 , in direct pe Dolce 1

    Etapa a-II-a, 26.03.2016
    Grupa a -II-a valorica
    TUR

    CS Stiinta-RC Stejarul- Stiinta-ora 10.00
    CSM Suceava-RC Barlad- Unirea-ora 14.00
    CS Navodari-RCM Galati- Flacara-ora 14.00
    CS Manastur-CSUAV- I. Hatieganu -ora 14.00
    Last edited by Leo; 13th March 2016 at 13:47.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 1

    Grupa 1
    19.03
    11:00 CSM Stiinta Baia Mare - CS Politehnica Unirea Iasi 34-12
    19.03
    11:00 [Rugby TV] CSM Olimpia Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 7-14
    20.03
    15:00 [Dolce 1] CSA Steaua Bucuresti - CS Universitatea Cluj 45-15

    Grupa 2
    20.03
    10:00 CS Navodari - CSM Bucovina Suceava 43-5
    19.03
    13:00 RCM Galati - Rugby Club Barlad 17-15
    19.03
    10:00 RC Stejarul Buzau - CSUAV Arad 20-5

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 2

    Grupa 1
    26.03
    11:00 [Rugby TV] CS Politehnica Unirea Iasi - CSM Olimpia Bucuresti 6-27
    26.03
    19:00 [Dolce 1] Timisoara Saracens - CSM Stiinta Baia Mare 8-18
    27.03
    15:00 [Dolce 1] CS Dinamo Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 13-22

    Grupa 2
    26.03
    14:00 CSM Bucovina Suceava - Rugby Club Barlad 13-22
    26.03
    14:00 CS Navodari - RCM Galati 27-15
    26.03
    10:00 CS Stiinta Petrosani - RC Stejarul Buzau 0-36
    26.03
    14:00 CS Manastur - CSUAV Arad 31-12

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 3

    Grupa 1
    02.04
    11:00 CSM Olimpia Bucuresti - Timisoara Saracens 8-29
    02.04
    11:00 [Rugby TV] CS Universitatea Cluj - CS Dinamo Bucuresti 15-24
    03.04
    15:00 [Dolce 1] CSA Steaua Bucuresti - CS Politehnica Unirea Iasi 54-20

    Grupa 2
    02.04
    11:00 Rugby Club Barlad - CS Navodari 35-40
    03.04
    11:00 RCM Galati - CSM Bucovina Suceava 36-10

    02.04
    16:00 CSUAV Arad - CS Stiinta Petrosani 31-27
    03.04
    11:00 RC Stejarul Buzau - CS Manastur 53-23

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 4

    Grupa 1
    09.04
    11:00 [Rugby TV] CSM Stiinta Baia Mare - CSM Olimpia Bucuresti 61-11
    10.04
    15:00 [Dolce 1] CS Politehnica Unirea Iasi - CS Universitatea Cluj 3-18
    04.05
    11:00 Timisoara Saracens - CSA Steaua Bucuresti -


    Grupa 2
    09.04
    10:00 CSM Bucovina Suceava - CS Navodari 22-39
    09.04
    13:00 Rugby Club Barlad - RCM Galati 20-20

    09.04
    10:00 CSUAV Arad - RC Stejarul Buzau 0-5
    neprez.
    09.04
    14:00 CS Manastur - CS Stiinta Petrosani 9-12

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 5

    Grupa 1
    6.04
    11:00 CS Universitatea Cluj - Timisoara Saracens 10-28
    16.04
    11:00 [Rugby TV] CS Dinamo Bucuresti - CS Politehnica Unirea Iasi 46-27
    16.04
    15:00 [Dolce 1] CSA Steaua Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 18-16

    Grupa 2
    15.04
    15:00 Rugby Club Barlad - CSM Bucovina Suceava 37-13
    16.04
    12:00 RCM Galati - CS Navodari 14-31

    16.04
    11:00 RC Stejarul Buzau - CS Stiinta Petrosani 42-11
    17.04
    11:00 CSUAV Arad - CS Manastur 19-29

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 6


    Grupa 1
    22.04
    11:00 Timisoara Saracens - CS Dinamo Bucuresti 32-17
    23.04
    11:00 [Rugby TV] CSM Stiinta Baia Mare - CS Universitatea Cluj 29-16
    23.04
    13:00 [Dolce 1] CSM Olimpia Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 16-13


    Grupa 2
    23.04
    10:00 CSM Bucovina Suceava - RCM Galati 23-18
    23.04
    14:00 CS Navodari - Rugby Club Barlad 71-17

    3.04
    10:00 CS Stiinta Petrosani - CSUAV Arad 36-31
    24.04
    10:00 CS Manastur - RC Stejarul Buzau 5-38

  9. 24th April 2016, 22:22

  10. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Baraj calificare sferturi

    29.04
    16:00 Rugby TV CS Navodari - RC Stejarul Buzau 14-21

  11. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Etapa 7

    Grupa 1
    29.04
    11:00 Rugby TV CS Universitatea Cluj - CSM Olimpia Bucuresti 23-22
    29.04
    11:00 CS Politehnica Unirea Iasi - Timisoara Saracens 30-43
    29.04
    16:00 Dolce 1 CS Dinamo Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 22-27

  12. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Sferturi de finala


    07.05
    11:00 Rugby TV CSM Stiinta Baia Mare - RC Stejarul Buzau 5-0
    neprez.
    07.05
    11:00 Rugby TV Timisoara Saracens - CSM Olimpia Bucuresti
    07.05
    16:00 Rugby Tv CS Dinamo Bucuresti - CS Universitatea Cluj
    08.05
    16:00 Dolce Sport CSA Steaua Bucuresti - CS Politehnica Unirea Iasi


    Stejarul Buzau nu se prezinta la meciul din sferturi din lipsa jucatorilor.

  13. #12
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Finala Cupei Romaniei, editia 2016, va avea loc la Timisoara, orasul campioanei en-titre si detinatoarei celor trei trofee ale rugbyului romanesc in sezonul trecut, CS SCM Timisoara.
    Finala competitiei va avea loc pe 21 mai si se va disputa, pe Stadionul Dan Paltinisanu.

  14. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    07.05
    11:00 Rugby TV CSM Stiinta Baia Mare - RC Stejarul Buzau 5-0
    neprez.
    07.05
    11:00 Rugby TV Timisoara Saracens - CSM Olimpia Bucuresti 60-10
    07.05
    16:00 Rugby Tv CS Dinamo Bucuresti - CS Universitatea Cluj 28-17
    08.05
    16:00 Dolce Sport CSA Steaua Bucuresti - CS Politehnica Unirea Iasi 43-3

  15. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Semifinalele se vor juca pe 14 mai.

    Timisoara Saracens - Steaua
    Baia Mare - Dinamo

  16. #15
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    CSM Stiinta Baia Mare - CS Dinamo Bucuresti 40-13


    Buldogii pierd in fata zimbrilor maramureseni la o diferenta destul de mare.

    Stiinta Baia Mare s-a calificat pentru finala Cupei Romaniei editia 2016 in care o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Timisoara Saracens si Steaua Bucuresti.
    Last edited by Leo; 15th May 2016 at 17:19.

  17. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens - CSA Steaua Bucuresti 36-7

    Timisorenii se califica in finala alaturi de zimbrii maramureseni.

  18. #17
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Finala
    Timisoara Saracens - Baia Mare
    21 mai 2016
    Timisoara, Stadion Dan Paltinisanu, ora 18.30
    Last edited by Leo; 15th May 2016 at 18:10.

  19. #18
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Finala editiei cu numarul 70 a Cupei Romanie va fi gazduita de Timisoara, sambata 21 mai, ora 18.30. pe stadionul Dan Paltinisanu.

    Stelian Burcea, capitanul Timisoarei: ''Vrem sa ridicam trofeul in fata suporterilor nostri''

    Bidzina Shamkaradze, capitan Baia Mare: ''Vom lupta pentru fiecare balon''
    Attached Images Attached Images

  20. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    O prima repriza frumoasa, destul de echilibrata. Diferenta au facut-o transformatorii, Calafeteanu a transformat tot, in timp ce baimarenii au ratat tot. 16-5 scorul la pauza.

  21. #20
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Rezultat final 37-12. Timisoara a castigat finala intr-o maniera categorica. Calafeteanu omul meciului.
    Felicitari Timisoara!!!

  22. #21
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,175
    Reputatie
    0
    Timisoara a castigat Cupa Romaniei pt a treia oara consecutiv. De data asta castigata pe teren propriu , in fata suporterilor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •