Page 106 of 106 FirstFirst ... 65696104105106
Results 2,206 to 2,226 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #2206
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Si progresul s-a mai apropiat de titlu si in perioada lui florin halagian...cand v-ati luptat cu steaua...si ati pierdut si o finala de cupa.

  2. #2207
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dupa 32 de ani, a facut un Bulancea:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto...ben-271698.htm
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #2208
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu am o problema cu link-urile de la M.I.
    404 Not Found
    nginx

    Aia cu 404 Not Found am cam inteles, e veche, o stim cu totii. Dar nginx... nu cunosc.
    Domnu' Miril, IUn link mai bun. Sau IPoza?

  4. #2209
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Poate merge asta:

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vide...oi-271806.html

    Mai este un articol intr-un ziar al carui nume l-am uitat, ziar de astazi, unde portarul se lauda ca a facut-o in premiera. Noroc ca mai sunt vigilenti care l-au adus cu picioarele pe pamant si cu fata la joc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #2210
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cum se pot rezolva lucrurile cand proprietarul stadionului si presedintele clubului de fotbal nu este una si aceeasi persoana.

    http://www.jurnalul.ro/sport/fotbal-...on-594699.html
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #2211
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #2212
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    salutări, sper că sunteți cu toții bine!
    nu am mai dat de mult pe-aici, iar dacă vă întrebați ce fac, în ultima vreme m-am ocupat (și) de fotografii iar de curând am apărut într-un articol http://www.vibefm.ro/bucurestiul-la-...impresionante/
    sper să fotografiez curând și un merci de-al Progresului mi-e dor...

  8. #2213
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bravo George, esti cu adevarat la inaltime!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #2214
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pentru tot›i cei care sust›ineau ACEA echipa "Poli Timisoara" a infectului Marian Iancu am un mesaj astăzi, ca tot s-a dat verdict definitiv in cazul acestui vierme (14 ani cu executie) - SA IMI SUGA CIORAPII.
    Este personajul care a pus cruce pe clubul Progresul, făcând ce vrea cu banii care, uite, nu erau ai lui sau făcut›i cinstit. Acei "suporteri" au aplaudat hot›ia si lipsa de fair play.
    Nu stiu unde sa mai pun asta ca sa citească si ei. Nici nu mai stiu cum ii cheamă. Nu ca are importanta. N-ai cu cine...

  10. #2215
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    salut,maestre!

    ma bucur ca te mai citesc pe aici!

  11. #2216
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Pentru tot›i cei care sust›ineau ACEA echipa "Poli Timisoara" a infectului Marian Iancu am un mesaj astăzi, ca tot s-a dat verdict definitiv in cazul acestui vierme (14 ani cu executie) - SA IMI SUGA CIORAPII.
    Este personajul care a pus cruce pe clubul Progresul, făcând ce vrea cu banii care, uite, nu erau ai lui sau făcut›i cinstit. Acei "suporteri" au aplaudat hot›ia si lipsa de fair play.
    Nu stiu unde sa mai pun asta ca sa citească si ei. Nici nu mai stiu cum ii cheamă. Nu ca are importanta. N-ai cu cine...
    Oooo, ce mai faci, coytze?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #2217
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    ooo, ce mai faci, coetzee?

  13. #2218
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ooo, ce mai faci, coelho?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #2219
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    O postare de pe Facebook despre...cartierul Venus vs cartierul Uranus mi-au trezit amintiri de...alta data.



    http://www.descopera.ro/cultura/1311...rie-foto-video
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #2220
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Gigi Netoiu s-a casatorit in mare secret cu o "bomba" sexy, iar nas a fost Adrian Nastase! Ginerele s-a pregatit serios pentru eveniment: si-a facut implant de par


    nu te vom uita niciodată!

  16. #2221
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Regele nostru, Majestatea Sa, Regele Mihai, ne-a parasit. Dumnezeu sa-l aibe in pace!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #2222
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  18. #2223
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Va salut frati progresisti!

    Sper ca sunteti cu totii bine si ca ati trecut si inca treceti cu bine peste perioada aceasta extrem de ciudata.
    Iata ca aici unde odinioara noi progresistii ne adunam seara de seara si zi de zi sa comentam despre echipa noastra si nu numai...acum cam bate vantul. Si nici macar nu e vantul schimbarii sau vantul...s.o.v., ci vantul pustiului, al abandonului.
    Cred ca doi factori au contribuit la acest pustiu de aici. Unul, echipa noastra a disparut, chiar daca au aparut alte 3 "progresuri", si al doilea ar fi ca facebook a acaparat si zona aceasta a forumurilor, fiind mai convenabil si mai usor sa conversezi acolo. Insumi sunt vinovat ca nu prea am mai dat pe aici decat cand si cand, insemnand poate o data la 3-4 luni.

    Sper inca o data ca sunteti toti bine. Miril, sper ca esti si tu bine, m-am bucurat ca am mai vazut ca ai mai postat pe aici.
    Nu l-am mai vazut pe aici de foarte mult timp pe Bancaru. Pe kra****x l-am mai vazut pe facebook. Pe George de asemenea, ocazional si prin Bucuresti. Dar Bancaru, itku si alti cativa cred ca sunt ani de zile de cand nu am mai auzit nimic de ei.

    Va salut si va imbratisez pe toti virtual, fie ca veti citi acest mesaj, fie ca nu. Si, ca de obicei, neobositul Hai Progresul !!!!!!!!

  19. #2224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0


    Sa cresti mare! Ca Progresu' nost!
    Nu de acum, de atunci! Daca ar juca in Liga 1, as simti din nou ce-am simtit acu 18 ani intr-o oarecare masura.

    Doar ca daca mai face 3-3 cu Rapid, cred ca rup peretii cu dintii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2225
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    Sa cresti mare! Ca Progresu' nost!
    Nu de acum, de atunci! Daca ar juca in Liga 1, as simti din nou ce-am simtit acu 18 ani intr-o oarecare masura.

    Doar ca daca mai face 3-3 cu Rapid, cred ca rup peretii cu dintii!
    Eheee...astea raman amintiri frumoase...sau 5-1 cu Dinamo dupa ce ne-au macelarit in Cupa cu ajutorul lui Serea. Sunt destul de sceptic ca vom mai trai astfel de povesti frumoase, dar cine stie? Viata e plina de neprevazut.

  21. #2226
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pentru mine a fost un cosmar, simpatizam si Rapidul p-atunci pe care intre timp am invatat sa-l iubesc, Nationalul si Rapidul luptandu-se atunci pentru Cupa Uefa, singurul rezultat ce nu trebuia sa fie, era egalul, cu care-si anulau ambele sansele!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •