Page 5 of 106 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #85
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    luati aminte la vorbele lui nicolae manolescu:

    Intr-un fel, treptat, ireversibil, presa sportiva se inchina exclusiv fotbalului. Stim cu totii ca sportul-rege aduce tirajele cele mai mari. Despre handbal, scriem numai cind Nationala feminina devine vicecampioana mondiala. Despre volei, nu mai scriem deloc. Om mai avea campionat? S-au dus timpurile cind Dinamo intilnea Rapid in finala Cupei Campionilor Europeni la volei masculin. S-au dus timpurile cind voleiul era subiect de presa sportiva. Cit despre sportul nostru national, oina, s-o mai fi jucind pe undeva, prin vreun colt de tara?
    Si cum, ingropate intr-o asemenea tacere mediatica, sa nu faca aceste sporturi sali goale?
    Daca fotbal nu e, nimic nu e..


  2. 26th January 2006, 20:07
    Reason
    (none declared)

  3. #86
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Grupa G: Luxemburg, Belarus, Albania, Slovenia, Bulgaria, Romania, Olanda

    Iata ca din nou ne vom intalni cu Olanda,dar daca va aduceti aminte din 2002,am pierdut calificarea cu Hagi pe banca in fata Sloveniei,pe care o vom intalni din nou.

  4. #87
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Oricum, o grupa mai accesibila decat grupa A sau F.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #88
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu ne calificam. Asa e soarta noastra. Sa ne-o traga toti. Avem sansa a 3-a. Eu asa vad grupa. Oricum, mult mai bine decat sa cazi cu 2 tari cu nationale puternice, cum a fost cu Cehia pe langa Olanda.
    Multu bafta, Piti! Alea iacta est!

  6. #89
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Suntem putini mai buni decat bulgarii si slovenii, caci olandezii sunt clar favoriti. Bielorusia nu-i de neglijat, ca si Albania, acasa. Piti si...zarurile...au trecut Dambovita si Oltul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #90
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, bulgarii au facut instructie cu echipele noastre de top. In plus nu stiu dca ei sunt la turneul final al CM Germania 2006. Slovenia nu mai e tara aia de rahat in ale fotbalului. Albania daca nu ma insel a aavut niste victorii bunicele acasa. Eu sunt circumspect.

  8. #91
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    E ziua ta mai...pesimista. Uite-te la grupele A, B si F si mai...vorbim!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #92
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Daca Pitzi o sa-si indrepte privirea si catre FC National , ne calificam .

  10. #93
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Si cam pe cine crezi ca ar putea sa aleaga? Din priviri....

  11. #94
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Zeno , Burca , Nae care a avut un tur foarte bun... Macar sa-i testeze in niste amicale .

  12. #95
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa fim prea optimisti, dar nici sa ne plangem de mila.

    Am vazut Albania cind a jucat cu Grecia la Tirana: este iad acolo si joaca dur.
    Bulgaria este so and so, dar importiva Romaniei joaca cu patima.
    Belarus este de netrecut daca sta Lukasenko in poarta ... fara el avem o sansa.

    Insa data fiind inconstanta celebra a echipelor romanesti de tot soiul si Luxembourg trebuie tratata cu atentie !!

  13. #96
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Fiecare vrea un os de ros ramas de la masa bogatilor. Noi nu suntem acolo, desi ne parfumam corespunzator si ne punem, cateodata, frac peste izmene.

  14. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    ..si ne imaginam ca suntem (in) niste Hamleti!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #98
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Hamleti pe limba lor. La noi izmene sau itari. Mie imi este teama de grupa asta. M-am uitat si la celelalte. Nu mi se par grele. cea mai nasoala e aia cu Italia si Franta. Imi doresc ca Italia sa termine pe locul 1 si, daca se poate, Franta sa se uite la teve.
    Cehia are o grupa de tot rahatul. Astia cred ca deja se gandesc la mondialul urmator.

  16. #99
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    am ajuns la 5000 de mesaje pe sectiunea suporter. nu sunt chiar toate offtopic, poate mai mult ale mele.
    sa traiasca!

  17. #100
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am urmarit si eu cu...emotie. Intr-o luna, exact, am ajuns de la 4000 la 5000 si asta fara sa fii inceput sezonul. Ma rog, au inceput antrenamentele la...Cliniceni. La mai multe si HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #101
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Si inca o aniversare:mesajul pe care voi il cititi acum este cu numarul 100 pe acest thread!

  19. #102
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Iar al meu e 101. Ne permitem, aici suntem off topic. Chiar, 5000 fara sa zicem nimic important. Pleaca Thwaite, nu pleaca, Balauru, Santjudeoan, ba nu, Balauru, Iacov, pizza, Fecali, tatal lui Savu, Lita, Alice Lita, pleaca Thwaite, Gine reloaded, Dan Petrescu, noi, Clinceni, nu pleaca Thwaite, Alin Marcu, Bergodi, amicale, putien, Mata de ploaie, Griff, speranta, bani putini, pleaca Thwaite...

  20. #103
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1

    Post

    Ca tot suntem offtopic,am pus niste poze frumoase cu apusul soarelui
    Attached Images Attached Images

  21. #104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    He, he, he!!! Pe site-ul clubului a aparut un australian cu accent,,,bancar, romanesc care face misto de Thwaite. Prietene, desi nu te cunosc...inca, mi-a mers la suflet. Hm, vad ca ma trezesc scriind aici si nu...acolo! De ce oare?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  22. #105
    incepator prigorie's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    2400 Fulton Street
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce se intampla, dar am impresia ca un tip istet mi-a blocat accesul pe sait. Bravo, ai gasit ce doreai, tipule istet?!? Asteptam dezvaluiri incendiare, istetule....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •