Page 4 of 106 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #64
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    de la nicolae manolescu- a se lua aminte:
    Fotbalul romanesc e plin de ţaţe. Deschizi televizorul ori radioul, rasfoiesti ziarele si peste ce dai? Peste o ţăţenie generala si cronica. Jucatori, antrenori, sefi de club, arbitri, tot ce are gura in fotbal, vorbeste: face declaratii, batjocoreste, birfeste, insulta, injura, spurca. Fosti - altadata - colegi sau prieteni, se iau unul de altul, amestecind in ţăţenia lor copii, neveste, parinti, bunici, rude de toate gradele si neamuri de pretutindeni. Cineva le sterge cu buretele orice amintire a unor amicitii anterioare si le lasa creierul gol. Daca de la alde Becali ne asteptam la acest spectacol cotidian, de la doi oameni seriosi, ca fostii arbitri Porumboiu si Craciunescu, nu ne asteptam citusi de putin. Ii asculti si nu-ti crezi urechilor.[..] Cum prind prilejul, ţaţele noastre transforma totul intr-un circ. Multe dintre ele au si uitat, probabil, sa joace sau sa arbitreze: de trancanit, insa, nu uita nici la adinci batrineti. Si n-o fac macar in cercul lor de apropiati. Camera, microfonul ori pagina de ziar sint mult mai excitante. Si noi, gazetarii, avem o vina. Ca sa garantam ratingul gazetelor noastre, stam la gura tuturor ţaţelor, din sport ca si din politica. Le provocam de cite ori putem. Cum sa pierzi prilejul de a-l suna pe Esteban Vigo, inca la el acasa, ca sa-l intrebi ce parere are despre „scandalul“ de la Dinamo? Daca Vigo era roman, probabil ca gasea un raspuns de ţaţa. Trait ceva mai la Vest, a refuzat politicos sa-si judece clubul care tocmai il angajase. Ţaţele noastre nationale au insa mincarimi de limba si n-ar fi pierdut un asemenea prilej. O buna solutie ar fi sa li se taie limba. Bisturiul e in mina presei. Dar cum sa renunte presa la a culege birfe, cancanuri si injuraturi, zi de zi, ceas de ceas si in proportie de masa?

  2. #65
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    de la adriean georgescu. thy shall not forget

    Dinamo - FC Naţional, un meci grav viciat de arbitru, nu se va rejuca. Era de aşteptat.

    Aţi încercat vreodată să schimbaţi un obiect defect aflat în garanţie? Te duci cu obiectul la ghişeu şi vînzătorul, precum preşedintele Badea, îţi spune: "Dom'le, eu în principiu sînt de acord că e defect, dar şefu' tre' să decidă dacă vi-l schimb". Contactat de pe telefonul tău, şeful decide că nu se poate. "De unde ştiu că nu l-ai stricat tu?". Găseşte undeva în contract, scris cu litere minuscule, un paragraf care anulează garanţia dacă obiectul a fost pus, să zicem, într-o cameră cu pereţi albi. Aşa a făcut şi Federaţia, care, teoretic, garantează corectitudinea fotbalului. A găsit trei paragrafe care puse cap la cap dau "Nu".

  3. #66
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Si pe mine m-a lovit unul din spate cu masina, ma rog, masina mea, nu pe mine, si am stat de la 9 la 16.20 la Politie. Daca mai stateam 40 minute era ca filmul ala, DE LA 9 LA 5. De fiecare data cand se intampla cate ceva, iar in ultima vreme s-au tot intamplat, ma gandesc ce sa fac afara. Pentru ca de plecat poti sa pleci. Acum nu mai ai ce sa faci. Si ce bine era, totusi, daca eram scotian...
    Haste ye back!

  4. #67
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu preferam sa locuiesc in Italia,sau Marea Britanie,Sau Russia,sau intr-o tara tropicala!

  5. #68
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ma duc sa ma hodinesc. Maine am o zi gera. Tre sa ma inarmez cu rabdare - merg la constatare la un service.

  6. #69
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Somn usor, puisor! Bafta!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #70
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    E adevarat!!

    Iata cam ce puteau invata Thwaite, Shroj, McKain sau Ryan cand erau mici dintr-un atlas pe care si-l puteau cumpara de la ei de la librarie.
    Attached Images Attached Images

  8. #71
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    si in felul asta nu mai ajungeau la clinceni
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  9. #72
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Cred ca au citit numai prima parte. Sau au citit-o si pe a doua si s-au gandit ca gitanii au emigrat de atunci.

  10. #73
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    or fi crezut ca au plecat toti in franta si in spania si de aia nu se transfera ei la barca si real
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  11. #74
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Lasa ca nu s-au simtit rau. S-ar fi vazut in joc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #75
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Am creeat un forum nou despre National,dar si alte discutii!Primii trei care se inscriu primesc titlul de moderator!Adresa forumului: www.fcnational.tk

  13. #76
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu-i rau deloc!

  14. #77
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Multumesc!

  15. #78
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    George, asta-i forumul tinerilor platani ca tine, Platanu, Baresi, Zamo, la care si noi astia mai...batrani vom contribui, in felul nostru. Trebuie sa dovedim ca si porcul...zboara! Bafta!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #79
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Multumesc si tie.O sa imi promovez foarte bine forumul,in 2-3 ani o sa fie un fel de ols.E...exagerez putin,dar cam asa o sa fie!

  17. #80
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Sunt bucuros,Forumul are un succes rasunator,5 utilizatori in 1 zi.

  18. #81
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Si am facut si 100 de posturi!Am mai aberat uneori,am postat eu mai putin,dar am facut 100 de posturi!

  19. #82
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ai deveni deja...centenar, George! Bravo si la mai multe, caci mai este loc de...progrese!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #83
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Bravo George!La mai multi "platani mesagiferi"!

  21. #84
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    multumesc,la multi ani si tie ca aici ai trecut de 300 de msg.si cat mai multe in continuare aici si pe noul forum!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •